PDA

Επιστροφή στο Forum : Line upgrade question



SilverPhoenix
12-10-10, 00:23
ΟΚ, τελικά δεν την άντεξα τη Wind κι έβαλα Conn-x, σήμερα το μεσημέρι ενεργοποιήθηκε κι όλο το απόγευμα δούλευε κανονικά, μάλιστα ήμουν με wireless access στο laptop την περισσότερη ώρα.

Τώρα, πριν λίγο, είπα να μπώ απο to desktop pc, ενσύρματα, μιας και δεν διαθέτει wi-fi card...το μοντεμ που μου δόθηκε είναι το Thomson 585/585i v.7 και ενώ ανάβουν όπως πρέπει τα led indicators στη σειρά για power, ethernet, wireless, τα broadband & internet παραμένουν dark...Πριν άναβαν όλα κανονικότατα.

Παίρνω τηλ. το 1242 και μου λέει οτι, επειδή η γραμμή πρέπει να γινει 24αρα κι άρχισε 2αρα-πάνω στην παλιά γραμμή της Wind-μάλλον δεν έχω, πρακτικά, ιντερνετ αυτη τη στιγμη...αλλά τοτε γιατί μου λέει οτι η γραμμή συνδέθηκε??Και πόσο θα πάρει να ανεβάσουν την γραμμή,που κατα εκείνους παλι επρεπε να ειναι 24 από το μεσημέρι!Ο.ο

Μάλλον φταίει πού είμαι λιγο rookie στο παρόν router, αλλά έχω μπερδευτεί!:/

Καλά που λειτουργεί ακόμα το παλιό μου νετ...και μπορώ να μπω να καλέσω βοήθεια!!:p


EDIT: Επιπλέον,μιας και το instruction manual ΔΕΝ υπηρχε μέσα στο κουτί, αλλα σε pdf file μεσα στο CD εγκατάστασης,οπότε το βρήκα αφού είχα κάνει τη ζημιά, δε μπορώ να μπω στο online gateway interface,I'm locked out!!:s

Ιδέες, προτάσεις, συμβουλές...all welcome!:(

Georgevtr
12-10-10, 05:41
Είχες γραμμή στα 2 mbps.Τώρα γίνεται η αλλαγή στην πόρτα σου και αλλάζεις dslam ώστε να συνθεθείς στα ΕΩΣ 24.
Γι αυτό όλη η διαδικασία.

2-3 μέρες υπομονή και θα είσαι έτοιμος.Νέα σύνδεση εξάλλου.

Τί να το κάνεις το manual αφου έχεις το pdf?
You r locked out?
Δέν καταλαβαίνω.Δέ μπορείς να συνδεθείς στο interface του ρούτερ?

SilverPhoenix
12-10-10, 10:41
Χμμμ...ΟΚ, τα ίδια μου λένε κι εκείνοι, ελπίζω να μην αργήσουν πάρα πολύ, πάντως!!*keeps fingers crossed*

Και ναι, ήμουν κλειδωμένη έξω από το online interface του μοντεμ...αλλά 2 reset και 1 manual installation αργότερα και νομίζω πως το έλυσα...key word:νομίζω!:p

Lol και το ήθελα το manual μπροστά μου...αν το είχα βρει νωρίτερα ή αν ήξερα για το pdf για να το αναζητήσω, θα είχα κανει το installation manually από την αρχή και θα είχα ξεμπερδέψει:p

Τώρα το πρωι, πριν τα reset,είχα νετ κανονικά...και μετά τα led wireless, broadband kai internet έσβησαν! Δεν πρόλαβα να χαρώ,lol!

Υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει το ιντερνετ κανονικά μέχρι να μπει στην 24αρα γραμμή ή να μην το βασανίζω;Αν είναι, να μην ταλαιπωρώ το μοντεμ και απλά να περιμένω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.