PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα νευρα μου!! 19KB/s με 512??Τουμπα θεσ/νικης



rista
24-07-06, 19:13
Μα τι γινεται εδω στην κατω τουμπα Θεσσαλονικης ?? Απο την Πεμπτη που μου ενεργοποιησαν την 512 adsl in a box και ΜΟΝΟ την Πεμπτη ειχα νορμαλ ταχυτητες download...
Απο τη Παρασκευη εως και σημερα κατεβαζω με max 19-20kB/s
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??? ΜΕ 512??
Τι να κανω πες τε μου ρε παιδια!!
Εντωμεταξη το f200 φαινεται να λειτουργει μια χαρα(εχω τους 3.46 drivers)

miv
24-07-06, 19:55
Ισως κανει ακομα δοκιμες σταθεροποιησης. Περιμενε λιγες μερες γιατι το ΑΡΥΣ ειναι της υπομονης.

manoulamou
24-07-06, 21:07
Κανε λιγο ακομη υπομονη: http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=643956&postcount=18
σε πολλους αργησαν 2 βδομαδες, αν μετα εξακολουθει το προβλημα, τΟΤΕ:
παρε το 1242 -- υπευθυνοι για το δικτυο adsl ή/και το 121 --βλαβες γραμμων ΟΤΕ

sdikr
24-07-06, 21:10
Κανε λιγο ακομη υπομονη: http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=643956&postcount=18
σε πολλους αργησαν 2 βδομαδες, αν μετα εξακολουθει το προβλημα, τΟΤΕ:
παρε το 1242 -- υπευθυνοι για το δικτυο adsl ή/και το 121 --βλαβες γραμμων ΟΤΕ

Αν πάρει στο 1242, θα πούνε, η γράμμη σας ειναι μέσω forthnet πάρτε αυτους τηλέφωνο (και πολύ σωστά λένε)

rista
24-07-06, 21:14
Κανε λιγο ακομη υπομονη: http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=643956&postcount=18
σε πολλους αργησαν 2 βδομαδες, αν μετα εξακολουθει το προβλημα, τΟΤΕ:
παρε το 1242 -- υπευθυνοι για το δικτυο adsl ή/και το 121 --βλαβες γραμμων ΟΤΕ



Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο που αναφερεται στο link διοτι κατω στην task bar οπως και το control panel του modem δειχνει συνδεση στα 512/128 οταν συνδεομαι Και επισης την Μερα που με ενεργοποιησαν κατεβαζα ολη μερα σταθερα με 53ΚΒ/s που ειναι και η κανονικη ταχυτητα για 512..
Τι να πω...:(
Θα δω και αυριο και αμα ειναι θα παρω τον οτε ενα τηλ.:evil:

ArChEaN
24-07-06, 21:16
Τι να κανω πες τε μου ρε παιδια!!


Μια χαρά τα βρίσκω τα 20Kb/sec.

Μακάρι να είχαμε όλοι τόσο.

manoulamou
24-07-06, 21:50
Αν πάρει στο 1242, θα πούνε, η γράμμη σας ειναι μέσω forthnet πάρτε αυτους τηλέφωνο (και πολύ σωστά λένε)

ΩΧ:oops:εχεις δικιο μπερδεψα τα κουτακια;) Βεβαια στη forthnet πρεπει να απευθυνθει
(φτου παλι σκοινι κορδονι, ο ... ΟΤΕ φταιει...) στο ονομα της ειναι η γραμμη,
αυτοι πρεπει να ασχοληθουν με ενδεχομενο προβλημα στις ταχυτητες!!!

rista
24-07-06, 21:51
Μια χαρά τα βρίσκω τα 20Kb/sec.

Μακάρι να είχαμε όλοι τόσο.


Φανταζομαι αστειευεσαι τωρα,ετσι?:blink: :blink:

nrg_polini
24-07-06, 22:24
Απο που κατεβαζεις με τοσο?

miv
24-07-06, 22:31
Αν πάρει στο 1242, θα πούνε, η γράμμη σας ειναι μέσω forthnet πάρτε αυτους τηλέφωνο (και πολύ σωστά λένε)

Αυτο δεν ισχυει. Το 1242 ειναι υπευθυνο για ολο το δικτυο ΑΡΥΣ του ΟΤΕ και για ολους τους χρηστες του, ανεξαρτητως παροχου.

miv
24-07-06, 22:33
Μια χαρά τα βρίσκω τα 20Kb/sec.

Μακάρι να είχαμε όλοι τόσο.

Ξεφτιλα σκετη ειναι. Μια χαρα τα 20kb/s ? Μην τρελαθουμε κιολας! Κλεψιμο σκετο ειναι. Αμα ηταν δε θα βαζαμε dsl. Με τοσο περιπου συνδεεσαι μεσω isdn 128.

sdikr
24-07-06, 22:34
Αυτο δεν ισχυει. Το 1242 ειναι υπευθυνο για ολο το δικτυο ΑΡΥΣ του ΟΤΕ και για ολους τους χρηστες του, ανεξαρτητως παροχου.

Και όμως δεν είναι ;)

demis21
24-07-06, 22:36
Μια χαρά τα βρίσκω τα 20Kb/sec.

Μακάρι να είχαμε όλοι τόσο.


Αν είναι μια χαρά τα 20 kb/sec με 512 τότε εγώ που κατεβάζω με 61 kb/sec με 512 να υποθέσω ότι είμαι από τους τυχερούς....:p :p

miv
24-07-06, 22:36
Ειναι. Διαχειριζεται ολα τα καναλια του δικτυου ΟΤΕ. Ασχολειται με τα ρουτερ, το δικτυο κτλ. Για βλαβες στο 121. Σε παραπεμπει στον παροχο μονο αν δε βρει καποιο προβλημα στη γραμμη, οποτε το προβλημα ειναι στον κομβο ή τη ραχοκοκαλια του δευτερου.

sdikr
24-07-06, 22:39
Ειναι. Διαχειριζεται ολα τα καναλια του δικτυου ΟΤΕ. Ασχολειται με τα ρουτερ, το δικτυο κτλ. Για βλαβες στο 121. Σε παραπεμπει στον παροχο μονο αν δε βρει καποιο προβλημα στη γραμμη, οποτε το προβλημα ειναι στον κομβο ή τη ραχοκοκαλια του δευτερου.

η γραμμή σου ειναι στο ονομα του πάροχου, δοκιμάσε να πάρεις τηλέφωνο στο 1242 τώρα, και θα σου πούνε, συγνώμη αλλά η γραμμη σας ειναι στον χ πάροχο πάρτε τηλέφωνο σε αυτόν (εεε όχι και τζάμπα support)

manoulamou
25-07-06, 10:09
miv Εχει δικιο ο sdikr!
Ο ΟΤΕ ειναι μεν υπευθυνος για την κατασταση του δικτυου και των γραμμων adsl
αλλα απο τη στιγμη που εκχωρει καποιες απο αυτες στους παροχους (Forthnet στην περιπτωση μας)
η συνεννοηση γινεται μεταξυ ΟΤΕ και ISP αφου ο ISP ειναι ο δικαιουχος/διαχειριστης
και ΟΧΙ μεταξυ του πελατη του πακετου/προσφορας και του ΟΤΕ.
Ειναι ενας απο τους βασικους λογους, που καποιοι συνειδητα επιλεγουν να μοσχοπληρωνουν γραμμη στο ονομα τους.
Αποφευγουν το γαϊτανακι/κολοκυθια: ποιος φταιει και ποιον να ρωτησω? η κοτα εκανε το αυγο?
Ξερουν παντα ποιος ειναι ο υπευθυνος και σε αυτον τα σουρνουν αυτοπροσωπως
και οχι μεσω τριτων.

miv
25-07-06, 10:32
Αν ομως δεν αναφερεις οτι εχεις πακετακι με δικαιουχο γραμμης τον παροχο? Εμενα τουλαχιστον με εχουν εξυπηρετησει πολλες φορες χωρις να αναφερθουν στον παροχο.

kotsos231
25-07-06, 10:56
Ρε παιδια ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με την 512 στις Νεαπολη θεσσαλονικης.....και εψαξα για spyware, βρηκα κανα δυο, και μετα η ταχυτητα ξανα στα 50 kb.:cool:
Ειναι γελοιο αλλα λυθηκε......:p

tutuyo
25-07-06, 12:24
Πω πω απαραδεκτο πραγματικα!
Τι να σου πω φιλε μου,κουραγιο!

Ειναι σαν να πληρωνεις αυτοκινητο 1600 cc και να σου δινουν χιλιαρακι.

Απο που κατεβαζεις?Δοκιμασες και μεσω FTP η P2P να δεις εκει πως κυμαινεται η ταχυτητα σου?

Patentman
25-07-06, 12:39
Εμενα ο ΟΤΕ με ειχε εξυπηρετησει παντως.

Απο την αλλη δοκιμασε και απο διαφορα ftp/http, μπορει να βρισκεις σερβερς που εχουν προβλημα.
Καλα, 55 μην περιμενεις να εχεις σταθερα αλλά τις 35αρες επρεπε να τις πιανεις.

Οι σελιδες δου ανοιγουν γρηγορα;
Εχεις κανει κανενα ping ή tracert;
Απενεργοποιησε το firewall να μην φορτωνει κατα την εκκινηση, επαννεκινησε τον υπολογιστη και δοκιμασε μηπως εχεις βελτιωση.


Απο που κατεβαζεις?Δοκιμασες και μεσω P2P να δεις εκει πως κυμαινεται η ταχυτητα σου?
Να μην δοκιμασει, ουτε να δει, τι πιανει σε Ρ2Ρ γιατι μπορει (και το πιθανοτερο) να πιανει τα @@ του και να νομιζει οτι εχει προβλημα η συνδεση ενω να φταινει ρυθμισεις/αρχεια/πηγες/κτλ.

rista
25-07-06, 12:59
Δοκιμασα και χωρις Firewall και παλι τα ιδια...Spyware και ιους ξεχαστε τους γιατι ποτε δεν κολλησα,ειμαι παλιος στον χωρο..(εκανα και scan εννοειτε με τα εργαλεια μου)..

Σημερα εχω σταθερα 25-26kB/s Αν ειναι δυνατον....
Και επισης εχω δοκιμασει απο πολλους αλλους servers αλλα και απο ftp sites αλλα τζιφος....

Να σημειωσω πως και το τηλ μου το εχω μετατρεψει σε forthnet και πως εκανα και συμβολαιο 12 μηνων οταν πηρα το πακετο..
Αυτα.. Αν συνεχιστει και σημερα θα τους παρω αυριο να τους κραξω!!
Εντομεταξει την πρωτη μερα επιανα ταχυτητες νορμαλ για 512, 52-53kB/s

Patentman
25-07-06, 13:14
Αποσυνδεσε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες σου και αν εχεις splitter αντι φιλτρου σε PSTN τοτε συνδεσε κατευθειαν το F200 στην παροχη τηλ γραμμης.

Αν στο σπιτι εχεις πολλα splitter απο μια γραμμη σε δυο απομονωσε τα.

Ανεβασε μια φωτο με τα SNR & dB. (alt+P στο ανοικτο access runner control panel).

rista
25-07-06, 13:46
Αποσυνδεσε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες σου και αν εχεις splitter αντι φιλτρου σε PSTN τοτε συνδεσε κατευθειαν το F200 στην παροχη τηλ γραμμης.

Αν στο σπιτι εχεις πολλα splitter απο μια γραμμη σε δυο απομονωσε τα.

Ανεβασε μια φωτο με τα SNR & dB. (alt+P στο ανοικτο access runner control panel).



Εχω pstn γραμμη. Μια πριζα τηλ με το modem και 1 τηλ μονο!

Εβγαλα τελειως το τηλ και συνδεσα ΜΟΝΟ το modem στην πριζα μονο του αλλα παλι τιποτα..Τα ιδια..

Θα ανεβασω και μια φωτο το απογευμα να μου πεις...

mafiaboy
25-07-06, 14:14
εχω το ιδιο προβλημα με βιβοντι...μεσω οτε στην τουμπα απο την πεμπτη πανω απο 20κ δεν παει πιο πανω...τα παντα δοκιμασα μεχρι και ευχελαιο.....
τελικα δηλωσα βλαβη
εχουν προβλημα στην τουμπα μαλλον φιλε μου...

val_andrio
25-07-06, 14:54
rista δεν μας είπες απο πού κατεβάζεις με 20-25 τελικα...:hmm: Δεν νομίζω να αναφέρεσε σε torrent/p2p .... Και εγώ τούμπα είμαι ... σχετικά κοντά μάλιστα στο κέντρο του ΟΤΕ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ταχύτητας όσον αφορά downloads, pings κτλπ. Σύγουρα τα p2p είναι με τις ώρες τους, γιατί έχω δει σταθερό 45kb αλλά περισότερο συχνά βλέπω 20-30 max. Πληροφοριακά είμουν με ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ και τώρα πακέτο Forthnet 512κβ όπως και εσυ. Η μόνη διαφορά ότι είμαι over ISDN.

rista
25-07-06, 17:41
rista δεν μας είπες απο πού κατεβάζεις με 20-25 τελικα...:hmm: Δεν νομίζω να αναφέρεσε σε torrent/p2p .... Και εγώ τούμπα είμαι ... σχετικά κοντά μάλιστα στο κέντρο του ΟΤΕ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ταχύτητας όσον αφορά downloads, pings κτλπ. Σύγουρα τα p2p είναι με τις ώρες τους, γιατί έχω δει σταθερό 45kb αλλά περισότερο συχνά βλέπω 20-30 max. Πληροφοριακά είμουν με ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ και τώρα πακέτο Forthnet 512κβ όπως και εσυ. Η μόνη διαφορά ότι είμαι over ISDN.


βρε απο παντου ειπα πως δοκιμαζω...nvidia drivers,ati,nero κλπ...... και απο http και απο ftp δοκιμασα αλλα τζιφος :evil:
Και ολα αυτα απο την παρασκευη..εγω στη βοσπορου μενω ο οτε ειναι πολυ κοντα και απο μενα!
απο p2p δεν δοκιμασα..


http://www.stickied.net/files/ee1fbb469f60865ac26040c6321b868a.jpg

vazelo
29-07-06, 20:19
Ρε παιδια δεν θελω να το παιξω υπερασπιστης των εταιριων αλλα στο συμβολαιο που υπογραψαμε ολοι μας βλςπουμε οτι λεει: "Τα μερη συμφωνουν οτι η ΜΕΓΙΣΤΗ ΟΡΙΑΚΗ ταχυτητα για την ληψη δεδομενων θα ειναι πχ 384Kbps[....]. Η ταχυτητα αυτη αποτελει τη ΜΕΓΙΣΤΗ ΔΥΝΑΤΗ ταχυτητα συνδεσης[....] η ετιαρια δεν μπορει να εγγυηθει την επιτευξη της!!"

modified
09-08-06, 17:23
rista: κάποια ενημέρωση σχετικά με τις ταχύτητες που πιάνεις τώρα;

kostas_thess
09-08-06, 18:15
Καλησπερα και απο μενα .....! rista Δεν θα ηθελα να σε ανησηχησω αλλα....το Dslam μας εχει προβλημα..... Ειναι " Πιτα " και δεν μπορει να παρει παραπανω ατομα.....! Εγω που εχω συνδρομη φορθνετ 1024 και γραμμη φορθνετ το μαχ που επιασα απο ελληνικο ftp ιτανε 105kbps Απο ftp εξωτερικο 75 ~ 98 ! :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: Το dslam μας ειναι για καπου που δεν μπορο να το πο :p :p :p :p :p :whistle: :whistle: :whistle: !

modified
09-08-06, 19:21
Ποιο DSLAM είναι αυτό ρε παιδιά;

Εγώ έχω νούμερο 989... (Άνω Τούμπα) και πριν από δυο-τρεις βδομάδες που έβαλα in-a-box (είχα γραμμή στο όνομα μου αλλά την κατήργησα λόγω κόστους) μου είπαν ότι είχαν 1100+ πόρτες ελεύθερες -- μόλις τις είχαν προσθέσει.

PS: Παρεπιπτόντως, αν κανείς μπορεί να μου πει πώς βρίσκω σε ποιο DSLAM ανήκω, thanks.

nnn
09-08-06, 21:55
Πίνακας Dslam δικτύου Οτέ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25904)

kostas_thess
10-08-06, 11:02
Ποιο DSLAM είναι αυτό ρε παιδιά;

Εγώ έχω νούμερο 989... (Άνω Τούμπα) και πριν από δυο-τρεις βδομάδες που έβαλα in-a-box (είχα γραμμή στο όνομα μου αλλά την κατήργησα λόγω κόστους) μου είπαν ότι είχαν 1100+ πόρτες ελεύθερες -- μόλις τις είχαν προσθέσει.

PS: Παρεπιπτόντως, αν κανείς μπορεί να μου πει πώς βρίσκω σε ποιο DSLAM ανήκω, thanks.

Εγω εχω 901.... Ειμαστε πολυ χαλια παντος και δεν μπορει να σηνεχιστει αυτο...! Ενας φιλος μου στον ευοσμο με το ιδιο ακριβος πακετο κατεβαζει απο εξωτερικο 115 ~ 120 και απο ελλαδα 120 ~ 125 ! δεν τον πιστευα μεχρι που το ιδα με τα ματια μου :sorry: :sorry: Τι να πεις Ελλαδα :whistle: :whistle: :whistle:

modified
10-08-06, 13:26
Επειδή ο πίνακας που με παρέπεμψε ο nnn είναι παλιός (για την Τούμπα δείχνει μόνο ένα DSLAM της Intracom), υπάρχει κάτι νεότερο για να βλέπουμε σε ποιο DSLAM ανήκει ο καθένας;

π.χ. θέλω να δω αν είμαι στο ίδιο DSLAM με τον kostas_thess...

sv2evs
10-08-06, 14:55
απο χθες που έγινε αναβάθμιση σε 1024 οι ταχύτητες είναι και εμένα απο 80-110kb/sec. Εύοσμος θεσ/νίκης.:whistle:

nikgr
10-08-06, 16:03
Ρε τουμπιώτες γιατί ανοιγετε νέο thread?
Δε σας φτάνει ενα από τα μεγαλύτερα thread παραπόνων για dslam?
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=16405&page=44
Ίσως είμαστε και no1 !

Τα προβλήματα είναι γνωστά στην Τούμπα και όποιος λέει ότι πιάνει 100αρια για 1mbit και 55αρια για 512 είναι για μένα ψεύτης...
Μπορεί να πιάσει κάποια ώρα νωρίς το πρωι αλλα γενικά είμαστε σε χάλια επίπεδα. (Εγώ 400-500kbps σε 1mbit)

Έχω βαρεθεί να κάνω παράπονα. Και όχι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν η γραμμή είναι της forthnet ή της HOL. Κανονικότατα σε εξυπηρετούν και από το 121 και από το 1242.
Να μην ακούω βλακείες περι "πλεονεκτήματος" των κορoϊδων που πληρώνουν το χαράτσι στον ΟΤΕ μόνοι τους σε σχέση με τους πακετάδες όσων αφορά την εξυπηρέτηση...

Σε εξυπηρετούν βέβαια είναι μια κουβέντα γιατί χεσμένους μας έχουν οι ΟΤΕτζήδες όλους μας...
Δε θα βαλει κανένας εναλλακτικός LLU? Κατευθείαν θα φύγω...

sdikr
10-08-06, 16:35
Ρε τουμπιώτες γιατί ανοιγετε νέο thread?
Δε σας φτάνει ενα από τα μεγαλύτερα thread παραπόνων για dslam?
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=16405&page=44
Ίσως είμαστε και no1 !

Τα προβλήματα είναι γνωστά στην Τούμπα και όποιος λέει ότι πιάνει 100αρια για 1mbit και 55αρια για 512 είναι για μένα ψεύτης...
Μπορεί να πιάσει κάποια ώρα νωρίς το πρωι αλλα γενικά είμαστε σε χάλια επίπεδα. (Εγώ 400-500kbps σε 1mbit)

Έχω βαρεθεί να κάνω παράπονα. Και όχι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν η γραμμή είναι της forthnet ή της HOL. Κανονικότατα σε εξυπηρετούν και από το 121 και από το 1242.
Να μην ακούω βλακείες περι "πλεονεκτήματος" των κορoϊδων που πληρώνουν το χαράτσι στον ΟΤΕ μόνοι τους σε σχέση με τους πακετάδες όσων αφορά την εξυπηρέτηση...

Σε εξυπηρετούν βέβαια είναι μια κουβέντα γιατί χεσμένους μας έχουν οι ΟΤΕτζήδες όλους μας...
Δε θα βαλει κανένας εναλλακτικός LLU? Κατευθείαν θα φύγω...

Εγώ πιάνω 110 σε 1024 στην τουμπά,

Είμαι και εγώ ψέυτης;

Αν θέλεις πέρνα απο εδώ να το δείς ;)

pfoul
10-08-06, 17:17
Δοκίμασα πριν λίγο (17:00) για 10' περίπου ftp από ftp.ntua.gr και είδα να λέει
42,3 kbytes/sec αφού σταθεροποιήθηκε. Και όλα αυτά με σύνδεση από Α. Τούμπα με 384 Altec. Εάν πάει έτσι συνέχεια είναι για εμένα τουλάχιστον αστέρι.

Φιλικά

kostas_thess
10-08-06, 23:55
Τα προβλήματα είναι γνωστά στην Τούμπα και όποιος λέει ότι πιάνει 100αρια για 1mbit και 55αρια για 512 είναι για μένα ψεύτης...


Δεν θα ελεγα οτι ειμαι ψευτης Δες τιν παρακατω φωτογραφια :whistle: :whistle: :whistle:


104,9 kb/s απο Αμερικανικο ftp ;) δεν νομιζω να λεω ψεματτα :p :p :p :p

Συγγνωμη για την τεραστια φωτογραφια :p:p:p

nikgr
11-08-06, 00:49
kostas_thess εσύ μπορεί να κυκλώνεις την ταχύτητα αλλά εγώ θα κύκλωνα λίγο δεξιότερα στην ώρα!
4 το πρωί !!! Έλεος δηλαδή! Αν είναι να γίνουμε ξενύχτηδες για να δούμε αυτές τις ταχύτητες ευχαριστώ πολύ...
Και όπως προείπα κι εμένα ανεβάζει κοντερ τη νύχτα αλλά όλη τη μέρα απ' το μεσημέρι κυρίως και μετά σέρνεται ο Διας...

sdikr
11-08-06, 00:53
kostas_thess εσύ μπορεί να κυκλώνεις την ταχύτητα αλλά εγώ θα κύκλωνα λίγο δεξιότερα στην ώρα!
4 το πρωί !!! Έλεος δηλαδή! Αν είναι να γίνουμε ξενύχτηδες για να δούμε αυτές τις ταχύτητες ευχαριστώ πολύ...
Και όπως προείπα κι εμένα ανεβάζει κοντερ τη νύχτα αλλά όλη τη μέρα απ' το μεσημέρι κυρίως και μετά σέρνεται ο Διας...


Ετσι εε σε εμένα δεν απαντάς :p

ΥΓ τα 110 Τα πιάνει σε ώρες γραφείου

nikgr
11-08-06, 00:57
sdikr εσύ είσαι ένας ποταπός OTEτζής! :p

της εθελουσίας όπως λέει και o Wan! :lol:

kadronarxis
11-08-06, 01:05
:rofl: α ρε Σπύρο.

sdikr
11-08-06, 01:14
:rofl: α ρε Σπύρο.

Ασε θα φάνε κράξιμο, ακομα να μου στείλουν την επιτάγη, απο όσο έμαθα σε άλλους την στείλαν :p


:lol::lol:

modified
11-08-06, 01:37
Πριν φύγω για καλοκαίρι, με 512 FORTHnet σε δική μου γραμμή, έπιανα max. 54kB/s ανεξαρτήτως ώρας (τις περισσότερες φορές).

Τώρα έβαλα ADSL-in-a-Box στα 512 (ακόμα να πάω Θεσ/νίκη να το τσεκάρω ο ίδιος βέβαια) και τα όσα ακούω για 19kB/s με έχουν βάλει σε σκέψεις...

Εσείς που παραπονιέστε, οι χαμηλές ταχύτητες είναι πρόσφατο φαινόμενο (οπότε ίσως να τα'χω κι εγώ) ή τις έχετε καιρό; (οπότε είμαστε μάλλον σε διαφορετικά DSLAMs...)

(Κι επιτέλους, που θα βρω έναν ενημερώμενο πίνακα με DSLAM για να δω που ανήκει ο καθένας;!)

klarinos
11-08-06, 22:42
Εγώ παιδιά αναβάθμισα απο 384 σε 1024 πρίν απο 15 ημέρες περίπου από τις οποίες ζήτημα είναι τις 2-3 ημέρες να έπιασα καλές ταχύτητες τις περισότερες φορές τα τέστ που κάνω με βγάζουν από 500-800 αν και έχω πίασει και 400 χάλια μαύρα δηλαδή .ειδικά την τελευταία εβδομάδα έχει παραγίνει το κακό . περιοχή πειραιάς

kostas_thess
12-08-06, 18:38
Δεν νομιζο να ειναι fake :PPPppppppp ι ταχητητα !!!!

nikgr
12-08-06, 19:14
kostas_thess η ώρα μπορει να είναι απογευματινή αλλά μην ξεχνάς ότι είναι το Σ/Κ της μεγαλης φυγής! Όλη η Θεσ/νικη έχει αδειάσει...
Κάτσε να επιστρέψουν οι φοιτητές από Σεπτέμβρη και θα τα πούμε...
Κι εμένα 100αρια χτυπάει αυτή τη στιγμή και μάλιστα από p2p (και με stream radio παράλληλα) και όχι απo ftp για να κατεβάσω το directX αλλά δεν κάνω το κοκκοράκι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.