PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση σχετικα με χρεωσεις στις κλησεις...



AliDio
25-07-06, 00:48
Εχω Την Εξησ Απορια Αν Ξερει Κανεισ Να Βοηθησει...
Αν Βγει Το Adsl Modem Απο Την Πριζα(ρευμα) Φυσικα Σβινει... Οταν Ξαναμπει Και Προσπαθησει Να Συνδεθει Παλι Με Τον Provider Πραγματοποιείται Καμια Κληση Internet; Διοτι Εχω Κλησεισ Τετοιου Ειδουσ Στον Λογαριασμο Μου Ενω Δεν Τισ Εχω Κανει...

Να' Στε Καλλα...

nnn
25-07-06, 01:01
Το Adsl modem δεν κάνει τηλεφωνική κλήση.
Μήπως έχεις απλό modem συνδεδεμένο στον υπολογιστή σου ?

pao132003
25-07-06, 02:07
είδες κλήσεις προς internet στο λογαριασμό του ΟΤΕ; ή μήπως τις είδες στο site του provider σου; γιατί πράγματι ο router προσπαθεί μόνος του να συνδεθεί στο internet.

AliDio
25-07-06, 21:40
Τις κλήσεις τις είδα στον λογ/μο του ΟΤΕ. Το modem μου είναι για ADSL δεν είναι απλό pstn modem...

sdikr
25-07-06, 21:45
Ο λογαριασμός έχεις τις χρεώσεις για κλησείς των δυο προηγουμενων μηνών, μήπως ειναι αυτές;

Patentman
25-07-06, 22:18
Αυτο που λεει ο sdikr και επιπροσθετα μπορει να εχεις καλεσει την τεχνικη υποστηριξη μεσω ΕΠΑΚ (αν εξακολουθουν και παρεχουν αυτην την δυνατοτητα μερικοι ISPs).
Καποτε υπηρχε, μαλλον θα το εχουν κοψει ομως...

webmania
25-07-06, 23:25
Μήπως τις έκανε κανένας συγγενής σου με κανένα φορητό PC????

AliDio
26-07-06, 11:07
Τίποτα από αυτά δεν ισχύει(απ' οσο ξέρω), ουτε αλλος τις έκανε τις κλήσεις και το ADSL το είχα πάνω σπό 4 μήνες... Θα περιμένω τον επόμενο λογαριασμό να δούμε αν πάλι έχει τετοιου είδους χρεώσεις...
Ευχαριστώ για την βοήθεια...

Darkman_
26-07-06, 12:28
Τίποτα από αυτά δεν ισχύει(απ' οσο ξέρω), ουτε αλλος τις έκανε τις κλήσεις και το ADSL το είχα πάνω σπό 4 μήνες... Θα περιμένω τον επόμενο λογαριασμό να δούμε αν πάλι έχει τετοιου είδους χρεώσεις...
Ευχαριστώ για την βοήθεια...

Μπορείς να ρωτήσεις και τον ίδιο τον ΟΤΕ από που προέρχονται αυτές οι κλήσεις. (Αν και δεν είμαι σίγουρος το κατα πόσο θα πάρεις απάντηση που σε ικανοποιεί!!!)

thama
26-07-06, 12:47
Ας αφήσουμε το ADSL modem στην άκρη
Πριν βάλεις την ADSL, modem δεν είχες ?

Πιθανότατα έχεις.
Έλεγξε ότι η γραμμή του τηλεφώνου από το παλιό modem που πιθανώς έχεις είναι αποσυνδεδεμένη.
Επιπλέον, αν έχεις αναλυτική, έλεγξε αν τα τηλεφωνικά ΕΠΑΚ νούμερα, καθώς και τις ημερομηνίες και προπαντών τις ώρες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.