PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη η Tellas!!!



Mars_Man
25-07-06, 15:44
Θέλω να καταγγείλω την Τελλάς για την καθυστέρισή της. Μένω Περιστέρι και ζήτησα να γίνει αλλαγή της γραμμής μου από 1024 σε 2048 και με Shared LLU της Τελλάς. Στίς 3/7 αποσυνδέσανε την γραμμή μου και μέχρι τώρα περιμένω να γίνει η σύνδεση! Τι και αν πήρα τηλέφωνα, τι και αν παρακάλεσα. Μου απάντησαν ότι ο ΟΤΕ έχει ενα πρόβλημα και δεν μπορεί να γίνει η σύνδεση. Η δουλειά μου είναι το εμπόριο μέσω eBay και όπως καταλαβαίνετε έχω χάσει πολλούς πελάτες απο αυτό το γεγονός! Τό μόνο που μπορώ να κάνω απο εδώ και πέρα είναι να απειλήσω! Αν κάποιος απο την Τελλάς διαβάσει αυτό το μήνυμα, παρακαλώ να δώσει μιά λύση. Ένας γνωστός μου έχει το ίδιο πρόβημα με εμένα αλλά σε εκείνον το μόντεμ συχρονίζει κανονικά. Ελπίζω να βρεθεί μιά λύση.:rtfm:

Spanos
25-07-06, 16:43
Είσαι στις 16 εργάσιμες απο τότε που αποσυνδέθηκε η γραμμή. Είσαι μέσα στα όρια, συνήθως κάνει 20 εργάσιμες ή και λίγο παραπάνω αμα διαβάσεις το αντίστοιχο thread για το LLU της Tellas.

zachos
25-07-06, 16:54
Θα δεις και αλλα στην Tellas, εμενα πανε να μου φανε 25€ οι γυφτοι, μου χρεωνανε λαθος την καρτα και με ταλαιπωρουνε για να τα παρω πισω και να πεις ο,τι ειναι καποιο μεγαλο ποσο!!!

greeklad
25-07-06, 18:11
Θα δεις και αλλα στην Tellas, εμενα πανε να μου φανε 25€ οι γυφτοι, μου χρεωνανε λαθος την καρτα και με ταλαιπωρουνε για να τα παρω πισω και να πεις ο,τι ειναι καποιο μεγαλο ποσο!!!

Και εμενα με χρεωσαν παραπανω στην αποσυνδεση κατα 20 μερες και ειμαστε στα σκοτωματα. Δεν προκειται να δουν βεβαια καμια πληρωμη απο εμενα αν δεν στειλουν πιστωτικο οπως ωφειλουν. :down:

Mars_Man
26-07-06, 18:00
Τελικά, τους πήρα ΕΓΩ τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπάρχει αδυναμία σήματος μέχρι εμένα. Οπότε τα 2MB στο 210 57ΧΧΧΧΧ στο Περιστέρι δεν ισχύει! Τι καραγκιόζιδες που είναι! Εγώ ξέρω οτι άμα είναι να κάνεις κάτι, κάντω καλά, αλλιώς μήν το κάνεις καθόλου! Περίμενε τους άλλους να το κάνουν και κάντω και εσύ μετα! Πόσο πίσω είμαστε! Έβαλα ΟΤΕnet τελικά και ησύχασα! Έτσι χάνουν πελάτες!

Spanos
26-07-06, 18:19
Τελικά, τους πήρα ΕΓΩ τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπάρχει αδυναμία σήματος μέχρι εμένα. Οπότε τα 2MB στο 210 57ΧΧΧΧΧ στο Περιστέρι δεν ισχύει! Τι καραγκιόζιδες που είναι! Εγώ ξέρω οτι άμα είναι να κάνεις κάτι, κάντω καλά, αλλιώς μήν το κάνεις καθόλου! Περίμενε τους άλλους να το κάνουν και κάντω και εσύ μετα! Πόσο πίσω είμαστε! Έβαλα ΟΤΕnet τελικά και ησύχασα! Έτσι χάνουν πελάτες!

Σε ποιά περιοχή είσαι;

Σε αυτό το θέμα είχα και εγώ τις επιφυλάξεις μου καθώς στο Περιστέρι ο ΟΤΕ διαθέτει τρία κέντρα. Τα DSLAM της Tellas βρίσκονται στον κεντρικό ΟΤΕ της Π.Τσαλδάρη (ύψος Αγ.Αντωνίου) οπότε πως θα καλύψουν Αγ.Ιερόθεο (υψος Δέγλερη και πάνω), Ανθούπολη, Χρυσούπολη κλπ

Mars_Man
28-07-06, 18:36
Στην παλιά πλατεία Μπουρναζίου μένω. Μου αρέσει που παίρνουν και τηλέφωνο για την προσφορά. Τέσπα. Μέχρι να γίνει εφικτό θα είμαι με ΟΤΕnet.

Spanos
28-07-06, 18:46
Στην παλιά πλατεία Μπουρναζίου μένω. Μου αρέσει που παίρνουν και τηλέφωνο για την προσφορά. Τέσπα. Μέχρι να γίνει εφικτό θα είμαι με ΟΤΕnet.

Κατάλαβα που λές. Αν δεν καλύπτει εσένα που δεν είσαι και τόσο μακριά απο τον ΟΤΕ, φαντάσου τι γίνεται με τις άλλες περιοχές του Περιστερίου.

Ωραία κάλυψη έκανε η Tellas στο Περιστέρι...:down:

lewton
28-07-06, 20:24
Τελικά, τους πήρα ΕΓΩ τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπάρχει αδυναμία σήματος μέχρι εμένα. Οπότε τα 2MB στο 210 57ΧΧΧΧΧ στο Περιστέρι δεν ισχύει! Τι καραγκιόζιδες που είναι! Εγώ ξέρω οτι άμα είναι να κάνεις κάτι, κάντω καλά, αλλιώς μήν το κάνεις καθόλου! Περίμενε τους άλλους να το κάνουν και κάντω και εσύ μετα! Πόσο πίσω είμαστε! Έβαλα ΟΤΕnet τελικά και ησύχασα! Έτσι χάνουν πελάτες!
Κοίταξε να δεις όμως (τώρα θα υπερασπιστώ την Tellas! :shock: ) όταν πας να κάνεις κάτι που έχει μόλις ξεκινήσει (shared LLU στο Περιστέρι) καλό είναι να έχεις υπόψη σου ότι μπορεί να υπάρξουν προβλήματα.
Όταν το internet είναι η δουλειά σου καλό θα είναι να μην είσαι από τους πρώτους που δοκιμάζουν κάτι, γιατί αναπόφευκτα γίνεσαι πειραματόζωο (εν προκειμένω πειραματόζωο χωρίς καν μια ιδιαίτερα καλή τιμή).
Αυτά βέβαια εκ των υστέρων, αλλά και εκ των προτέρων τα ίδια θα σου έλεγα. Καλύτερα ακύρωσε τη διαδικασία και παρήγγειλε γραμμή από ΟΤΕ να κάνεις δουλειά σου, και όταν υπάρξει full LLU στο Περιστέρι τότε δοκίμασε πάλι.

aroutis
29-07-06, 11:24
Ακόμη καλυτερα αφού η δουλειά σου ειναι το internet selling οπως λές, θα μπορουσες να βάλεις μπρος για 2η γραμμη με shared llu, (τουλάχιστον να δείς αν γίνεται) ωστε να μη μείνεις off line.

Λύσεις υπάρχουν..

oasiss24
29-07-06, 18:52
Στην παλιά πλατεία Μπουρναζίου μένω. Μου αρέσει που παίρνουν και τηλέφωνο για την προσφορά. Τέσπα. Μέχρι να γίνει εφικτό θα είμαι με ΟΤΕnet.

Φιλε μου επειδή και εγώ έχω ένα φιλαράκι μου κοντά στην Πλατεία Μπυρναζίου (δυο τρια στανά ποιο πάνω) με τηλ 210 - 57ΧΧΧΧΧ και σου λέω υπεύθυνα ότι η Tellas την προηγούμενη Δευτέρα του ενεργοποίησε την γραμμή Share LLU 2048 και πετάει (234kb/s)! Αυτό όσον αφορά ότι δεν υποστηρίζει τα τηλ/να που ανέφερες.

asdf
29-07-06, 19:25
Και εμενα με πηραν τελ για shared llu 2mbit τους ευχαριστησα αλλα ΜΑΚΡΙΑ.

Ακους εκει 1 μηνα να περιμενεις για να στην ενεργοποιησουν..

mich83
29-07-06, 20:35
Ενώ στη vivodi ή στον ΟΤΕ πόσο περιμένεις κατά μέσο όρο;

asdf
29-07-06, 20:51
Για 1mbit απο οτε εγω περιμενα ακριβως 3 μερες για να ενεργοποιηθει απο την μερα που με πηραν τελ για επιβεβαιωση. Το ειδα επειδη κλειδωσε το μοντεμ, αλλα μεχρι να με ενημερωσουν οτι κλειδωσα στο dslam περασε μιαμιση βδομαδα χαχαχα!!!

ipo
29-07-06, 21:18
Είναι καιρός να αρχίσει το full LLU, ώστε να μην υπάρχει μεσοδιάστημα χωρίς σύνδεση. Καθένας θα διακόπτει τη σύνδεση στον ένα πάροχο, αφού ολοκληρωθεί η σύνδεση με τον άλλον. Και φυσικά θα ξεφύγουμε από το πάγιο του ΟΤΕ.

Αυτά όμως θα γίνουν κατά το 2007...

aroutis
30-07-06, 12:15
Ενώ στη vivodi ή στον ΟΤΕ πόσο περιμένεις κατά μέσο όρο;Αυτό ειναι καλό να το λέμε και στους άλλους τότε ε; ;)

Το πρόβλημα ειναι ΓΕΝΙΚΟ.

ipo
30-07-06, 12:25
Αυτό ειναι καλό να το λέμε και στους άλλους τότε ε; ;)

Το πρόβλημα ειναι ΓΕΝΙΚΟ.Πρέπει όμως να ομολογήσουμε ότι στον ΟΤΕ τα πράγματα έχουν βελτιωθεί κατά μέσο όρο, αν κάποιος κάνει αίτηση κατευθείαν στο 134. Μέσος χρόνος ενεργοποίησης της γραμμής είναι οι 5 εργάσιμες.

aroutis
30-07-06, 12:34
ipo, δεν θα φέρω αντίρρηση, αλλά αν παρακολουθήσει κανείς τα threads γενικά ( παράδειγμα το thread για το LLU της HoL ), δεν μπορεί να μη σκεφτεί οτι ο OTE κάπου ... ας πούμε δεν κάνει οτι θα μπορούσε για τους υπόλοιπους, με συνέπεια φυσικά τη καθυστέρηση της παράδοσης των κυκλωμάτων..

(Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος..) :whistle:

ipo
30-07-06, 12:46
ipo, δεν θα φέρω αντίρρηση, αλλά αν παρακολουθήσει κανείς τα threads γενικά ( παράδειγμα το thread για το LLU της HoL ), δεν μπορεί να μη σκεφτεί οτι ο OTE κάπου ... ας πούμε δεν κάνει οτι θα μπορούσε για τους υπόλοιπους, με συνέπεια φυσικά τη καθυστέρηση της παράδοσης των κυκλωμάτων..

(Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος..) :whistle:

Πιστεύω ότι εφαρμόζεται κάποιο QoS με high priority στο 134 και low priority στους εναλλακτικούς. Αν προσθέσουμε και το επιπλέον χρονικό διάστημα για την επικοινωνία εναλλακτικούς, αυξάνει πολύ.

Όσον αφορά στο LLU, στο οποίο αναφέρθηκες, δεν ξέρω αν γίνεται καθυστέρηση ηθελημένα ή αν απλώς δεν έχουν αναθέσει σε ικανοποιητικό αριθμό υπαλλήλων τη διαδικασία της σύνδεσης και της εύρεσης χώρου για συνεγκατάσταση. Εγώ υποθέτω ότι ισχύει το δεύτερο.

asdf
30-07-06, 12:55
Εμενα πηρε 3 μερες οεοεο σε μια νεα 1mbit που ειχα βαλλει γεναρη :p

lewton
30-07-06, 14:06
Πιστεύω ότι εφαρμόζεται κάποιο QoS με high priority στο 134 και low priority στους εναλλακτικούς. Αν προσθέσουμε και το επιπλέον χρονικό διάστημα για την επικοινωνία εναλλακτικούς, αυξάνει πολύ.

Όσον αφορά στο LLU, στο οποίο αναφέρθηκες, δεν ξέρω αν γίνεται καθυστέρηση ηθελημένα ή αν απλώς δεν έχουν αναθέσει σε ικανοποιητικό αριθμό υπαλλήλων τη διαδικασία της σύνδεσης και της εύρεσης χώρου για συνεγκατάσταση. Εγώ υποθέτω ότι ισχύει το δεύτερο.
Μα η συνεγκατάσταση γίνεται μια φορά, όταν φτιάχνεται ο κόμβος. Στην παράδοση των γραμμών είναι που καθυστερούν απαράδεκτα.
Η διαδικασία για μία γραμμή shared LLU είναι ακριβώς η ίδια με τη διαδικασία για OTE ADSL για τους τεχνικούς του ΟΤΕ. Και στις 2 περιπτώσεις παίρνουν τη γραμμή, βάζουν έναν splitter, συνδέουν τις χαμηλές συχνότητες με το τηλεφωνικό κέντρο και τις ψηλές (εδώ είναι η μόνη διαφορά) 1. είτε με το DSLAM του ΟΤΕ, 2. είτε με το DSLAM του παρόχου αν έχει κόμβο με φυσική συνεγκατάσταση, 3. είτε στο εξωτερικό συνδετικό καλώδιο του παρόχου αν ο κόμβος είναι εξωτερικά.
Το γιατί θέλουν 20 και βάλε εργάσιμες για το shared LLU είναι καθαρά θέμα της προσπάθειας του ΟΤΕ να κρατήσει τους πελάτες του με το ζόρι.

sdikr
30-07-06, 15:01
Μα η συνεγκατάσταση γίνεται μια φορά, όταν φτιάχνεται ο κόμβος. Στην παράδοση των γραμμών είναι που καθυστερούν απαράδεκτα.
Η διαδικασία για μία γραμμή shared LLU είναι ακριβώς η ίδια με τη διαδικασία για OTE ADSL για τους τεχνικούς του ΟΤΕ. Και στις 2 περιπτώσεις παίρνουν τη γραμμή, βάζουν έναν splitter, συνδέουν τις χαμηλές συχνότητες με το τηλεφωνικό κέντρο και τις ψηλές (εδώ είναι η μόνη διαφορά) 1. είτε με το DSLAM του ΟΤΕ, 2. είτε με το DSLAM του παρόχου αν έχει κόμβο με φυσική συνεγκατάσταση, 3. είτε στο εξωτερικό συνδετικό καλώδιο του παρόχου αν ο κόμβος είναι εξωτερικά.
Το γιατί θέλουν 20 και βάλε εργάσιμες για το shared LLU είναι καθαρά θέμα της προσπάθειας του ΟΤΕ να κρατήσει τους πελάτες του με το ζόρι.

υπάρχουν και άλλοι λόγοι ;)

πχ ποτέ πηγε η αιτήση, αν πήγε κλπ κλπ

Ακόμα οι νεες συνδέσεις δεν γινονται κάθε μέρα, έχουν κάποιες μέρες τις εβδομάδας που λένε σήμερα θα συνδέσουμε adsl

lewton
30-07-06, 17:07
υπάρχουν και άλλοι λόγοι ;)

πχ ποτέ πηγε η αιτήση, αν πήγε κλπ κλπ

Ακόμα οι νεες συνδέσεις δεν γινονται κάθε μέρα, έχουν κάποιες μέρες τις εβδομάδας που λένε σήμερα θα συνδέσουμε adsl
Όσον αφορά την διαδικασία μέχρι να φτάσει η αίτηση στον ΟΤΕ και μετά η ενημέρωση στον πάροχο το γνωρίζω, για αυτό και δικαιολογώ το να τελειώνει πιο γρήγορα μια γραμμή που παραγγέλνεται κατευθείαν από τον ΟΤΕ σε σχέση με μια γραμμή που παραγγέλενται από πάροχο.

Αλλά, όταν μιλάμε για αίτηση από πάροχο, πρέπει είτε αφορά σύνδεση για ΑΡΥΣ ΟΤΕ είτε αφορά shared LLU, να τελειώνει στο ίδιο χρονικό διάστημα από τον ΟΤΕ (το πόσο θα πάρει στον πάροχο μετά είναι άλλο θέμα). Όταν όμως ο ΟΤΕ παραδίδει τις ΑΡΥΣ γραμμές στους παρόχους σε 10-12 ημερολογιακές το πολύ, και τις shared LLU σε τουλάχιστον 15 εργάσιμες, τότε φαίνεται ότι υπάρχει σκοπιμότητα.

ΥΓ. Δε μιλάω για τις full LLU, γιατί εκεί έχουμε κατασκευή νέας γραμμής, οπότε παίζουν πολλοί παράγοντες (αν θα υπάρχει κάποιο καλώδιο έτοιμο κλπ).

batman_forever
02-08-06, 12:27
ρε παιδια ολα ειναι σχετικα,,εγω μενω ανω καλαμακι,, ακριβως 1 χλμ απο το κεντρο του ΟΤΕ στην Ηλιουπολη και μαλιστα σε ευθεια,,,,και με ΟΤΕΝΕΤ κανανε ακριβως 1 ημερολογιακο μηνα να μου ενεργοποιησουν την γραμμη!!! 23.11 εφτασε η αιτηση στον ΟΤΕ ,,22.12 ενεργοποιηθηκε

strider
17-08-06, 05:30
Αλλά, όταν μιλάμε για αίτηση από πάροχο, πρέπει είτε αφορά σύνδεση για ΑΡΥΣ ΟΤΕ είτε αφορά shared LLU, να τελειώνει στο ίδιο χρονικό διάστημα από τον ΟΤΕ (το πόσο θα πάρει στον πάροχο μετά είναι άλλο θέμα). Όταν όμως ο ΟΤΕ παραδίδει τις ΑΡΥΣ γραμμές στους παρόχους σε 10-12 ημερολογιακές το πολύ, και τις shared LLU σε τουλάχιστον 15 εργάσιμες, τότε φαίνεται ότι υπάρχει σκοπιμότητα.
Βαριά λέξη η "σκοπιμότητα". Βρε παιδιά, η σύμβαση (ή όπως αλλιώς το ονομάζουν) που έχουν οι άλλοι πάροχοι και ο ΟΤΕ μεταξύ τους αναφέρουν ότι για κατασκευη sharedLLU ο χρόνος αναμονής είναι 20 εργάσιμες (για ΑΡΥΣ είναι 12). Αυτό περιλαμβάνει και τη συνεννόηση, αιτήσεις, κλπ, μεταξύ τους. Αυτό το ξέρουν όλοι και θα πρέπει να ενημερώνουν τους πιθανούς πελάτες τους, και όχι να τους αφήνουν να ξεροσταλιάζουν αναρωτόμενοι γιατί δεν ενεργοποιηθηκε η γραμμή τους στο διάστημα που τους υποσχέθηκαν.
Τώρα αν αργήσει η ενεργοποίηση πάνω από τις 20 εργάσιμες τότε ο πάροχος (που πληρώνεται κιόλας) είναι υπεύθυνος και όχι ο κατα σύμβαση εργολάβος του ο ΟΤΕ. Ο πάροχος θα πρέπει να μεριμνήσει για την τήρηση του χρονοδιαγράμματος για τη γραμμή του πελάτη του.
Στο τέλος θα μας λένε ότι φταίει και ο courrier που αργεί να πάει τις αιτήσεις ή το παλιο αυτοκίνητο του τεχνικού που δεν του επιτρέπει να παει γρήγορα στο DSLAM :rofl:

Υ.Γ. Πάντως σε εμένα πήρε 4 εργάσιμες για ΑΡΥΣ (forthnet, πριν 10 μήνες) και 15 εργάσιμες για LLU (HOL) τώρα το κατακαλόκαιρο αλλά είχα ενημερωθεί για τους χρόνους οπότε δεν διαμαρτύρομαι.

gladiator79
27-08-06, 12:26
Για να μην ανοιγω νεο θεμα,θα σας γραψω εδω την καλοκαιρινη "εμπειρια" μου με την Τελλας:

Αφου ειδα κι επαθα να διακοψω τη συνδεση μου με τη Φορθνετ,τελικα στις 9/8 μου δωσανε κωδικους απ'την Τελλας για την 1024 που ειχα ζητησει.Ολα καλα μεχρι εδω,αλλα το ρουτερ συγχρονιζε μονο στα 384!Επικοινωνησα μαζι τους & μου ειπαν οτι θα το αναφερουν σαν βλαβη στον οτε & θα φτιαχτει συντομα.Το κακο (?) ηταν οτι εκεινη τη μερα εφευγα για διακοπες μεχρι τελος του μηνα,οποτε μοιραια δε θα ημουν ε θεση να ελεγξω κατα ποσο τηρουν τις υποσχεσεις τους.Τους αφησα παντως κινητο & υποσχεθηκαν να επικοινωνησουν μαζι μου οαν θα εχουν νεοτερα.

Φυσικα,κανεις δεν πηρε τηλεφωνο ολες αυτες τις μερες & οταν τους καλεσα εγω πριν απο 3 μερες για να βεβαιωθω οτι ολα πηγαν καλα,αυτοι διαβεβαιωσαν πως "γι'αυτους το θεμα εχει κλεισει".Ησυχος,γυρναω χτες Πειραια & με εκπληξη διαπιστωνω πως οχι μονο δεν ειχε αναβαθμιστει η γραμμη σε 1024,αλλα το ρουτερ δεν συγχρονιζε ουτε καν στα 384,δηλαδη δεν υπηρχε γραμμη καθολου!!!

Σαββατιατικα τους παιρνω τηλεφωνο & αρχισαν να τα μασανε,λεγοντας πως "εμεις δεν επικοινωνησαμε μαζι σας,αλλα το εκανε ο οτε στις 16/8",ενω ξεκαθαρα τους ειπα πως κανενας δε με πηρε οσες μερες ελειπα.Ξαναυποσχεθηκαν οτι θα ενημρωσουν τον οτε για την "βλαβη" και θα λυθει συντομα.

Ειναι ν'απορει κανεις για την ασυνεννοησια & την προκλητικη αδιαφορια τους προς τους πελατες...τουλαχιστον,αν δεν μπορουσαν να δωσουν 1024,ας το ελεγαν απ'την αρχη ωστε να παω αλλου ή να βολευτω (τροπος του λεγειν,αλλα απ'το τιποτα...) με την 384!Γιατι και ο λογαριασμος "τρεχει" κανονικοτατα απο αρχες του μηνα για 1024 χωρις να την εχω χρησιμοποιησει & τα νευρα μου γινονται σμπαραλια με τους γελοιους και ανικανους σε τελλας και οτε!:down:

xakasou
29-08-06, 15:53
Θέλω να καταγγείλω την Τελλάς για την καθυστέρισή της. Μένω Περιστέρι και ζήτησα να γίνει αλλαγή της γραμμής μου από 1024 σε 2048 και με Shared LLU της Τελλάς. Στίς 3/7 αποσυνδέσανε την γραμμή μου και μέχρι τώρα περιμένω να γίνει η σύνδεση! Τι και αν πήρα τηλέφωνα, τι και αν παρακάλεσα. Μου απάντησαν ότι ο ΟΤΕ έχει ενα πρόβλημα και δεν μπορεί να γίνει η σύνδεση. Η δουλειά μου είναι το εμπόριο μέσω eBay και όπως καταλαβαίνετε έχω χάσει πολλούς πελάτες απο αυτό το γεγονός! Τό μόνο που μπορώ να κάνω απο εδώ και πέρα είναι να απειλήσω! Αν κάποιος απο την Τελλάς διαβάσει αυτό το μήνυμα, παρακαλώ να δώσει μιά λύση. Ένας γνωστός μου έχει το ίδιο πρόβημα με εμένα αλλά σε εκείνον το μόντεμ συχρονίζει κανονικά. Ελπίζω να βρεθεί μιά λύση.:rtfm:

γενικά χωλαίνουν σε αυτά. εξυπηρέτηση πελατών = χάλι μαύρο.
όμως επέτρεψέ μου να σου πώ οτι αν ΖΕΙΣ από αυτό δεν καταργείς μια γραμμή και περιμένεις.
Απλά ζητάς μια νέα γραμμή για LLU κι όταν με το καλό γίνει τότε καταργεις την παλιά. Εδώ απλοί χρήστες και δεν αντέχουν 20 μέρες χωρίς ιντερνετ, πώς να αντεξει επαγγελματίας;

union1
28-09-06, 01:37
Είναι καιρός να αρχίσει το full LLU, ώστε να μην υπάρχει μεσοδιάστημα χωρίς σύνδεση. Καθένας θα διακόπτει τη σύνδεση στον ένα πάροχο, αφού ολοκληρωθεί η σύνδεση με τον άλλον. Και φυσικά θα ξεφύγουμε από το πάγιο του ΟΤΕ.

Αυτά όμως θα γίνουν κατά το 2007...

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ !ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΗΔΗ ΔΙΝΟΥΝ LLU ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΚΤΩΜBΡΗ 06 ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΤΗΝ tv.:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.