PDA

Επιστροφή στο Forum : Εργα οπτικής ίνας στην Αλίμου. έρχεται το VDSL?



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

koumou
14-10-10, 08:39
Καλημέρα,

Απο προχθές βλέπω συνεργεία να περνάνε καλόδια στην Αλίμου (απο Λ. Βουλιαγμένης προς παραλία). Γνωρίζει κανείς αν είναι έργα οπτικών ινών για να δούμε κι εμείς καμία άσπρη μέρα?

Ευχαριστώ

hall2001
14-10-10, 13:56
Φίλε koumou και εγώ την ίδια απορία είχα μέχρι που δεν άντεξα και ρώτησα εχτές ένα από τα μέλη του συνεργίου και μου έιπε ότι πράγματι είναι οπτικές ίνες και περνιούνται για τις ανάγκες του metro.

koumou
14-10-10, 14:48
... Το metro φαίνεται θα έρθει πιό γρήγορα απο το internet!!!! Ελλάς και πάλι Ελλάς.

hall2001
14-10-10, 14:52
Δεν πειράζει τι να κάνουμε και τα 2 για καλό είναι,υπομονή.

koumou
15-10-10, 08:33
Δεν πειράζει τι να κάνουμε και τα 2 για καλό είναι,υπομονή.

Σε ποια περιοχή στον Άλιμο είσαι και πιάνεισ 6,5 Μbps?

Βλέπω έχεις On...:hmm:

hall2001
15-10-10, 08:52
Καλημέρα,είμαι στην Λεμεσού στο δασάκι πάνω απο την Κυθηρίων.Kανονικά κλειδώνω στα 7,2mbps αλλά λόγο προβλήματος στη γραμμή έχω ανεβάσει το snr για να είμαι πιο σταθερά.Εσύ σε πια περιοχη είσαι;

obillias
15-10-10, 10:14
καπου διαβασα οτι εχουν ξεκινησει εργασιες για οπτικες
σε μεγαλες πολεις για αρχη

hall2001
15-10-10, 10:33
καπου διαβασα οτι εχουν ξεκινησει εργασιες για οπτικες
σε μεγαλες πολεις για αρχηΑυτό λές;http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=435588

nm96027
16-10-10, 19:47
Αυτό λές;http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=435588

Έχουμε ολόκληρο thread παρακολούθησης των εργασιών, με φωτογραφίες και χάρτες εξέλιξης/κάλυψης στο:

OTE: Ξεκίνησαν οι εργασίες για την ανάπτυξη δικτύου VDSL στο δήμο Ζωγράφου (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=425053)

emeliss
17-10-10, 11:07
Έχουμε ολόκληρο thread παρακολούθησης
http://www.mrgadget.com.au/catalog/images/inspector_gadget.jpg
:)

silegav
17-10-10, 13:33
:rofl: :rofl:

Καλό το εικονίδιο.

Πάντως στα threads που έχω διαβάσει για το VDSL αναφέρονται μόνο Τερψιθέα και Ζωγράφου (και κάποιες γύρω περιοχές που δεν θυμάμαι). Άλιμο δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει.

Γενικά έχει συζητηθεί και το κριτήριο επιλογής των περιοχών. Άλλοι λένε ότι τα πήρε ο ΟΤΕ από τους δημάρχους (το θεωρώ αβάσιμο σενάριο συνομωσίας). Εγώ πιστεύω ότι απλά περνάνε όπου οι γραμμές είναι μάλλον χάλια ή είναι congested το δίκτυο (δε πιστεύω πως είναι τυχαίο ότι διάλεξαν το Ζωγράφου που είναι η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή της Αθήνας ή ότι διάλεξαν τη Γλυφάδα που έχει τύχει όταν βρέχει να μην έχουν τηλέφωνο)

nm96027
17-10-10, 14:13
:rofl: :rofl:

Καλό το εικονίδιο.

Πάντως στα threads που έχω διαβάσει για το VDSL αναφέρονται μόνο Τερψιθέα και Ζωγράφου (και κάποιες γύρω περιοχές που δεν θυμάμαι). Άλιμο δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει.

Γενικά έχει συζητηθεί και το κριτήριο επιλογής των περιοχών. Άλλοι λένε ότι τα πήρε ο ΟΤΕ από τους δημάρχους (το θεωρώ αβάσιμο σενάριο συνομωσίας). Εγώ πιστεύω ότι απλά περνάνε όπου οι γραμμές είναι μάλλον χάλια ή είναι congested το δίκτυο (δε πιστεύω πως είναι τυχαίο ότι διάλεξαν το Ζωγράφου που είναι η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή της Αθήνας ή ότι διάλεξαν τη Γλυφάδα που έχει τύχει όταν βρέχει να μην έχουν τηλέφωνο)

Mία πληροφορία που διακινεί πολύ και ο ΟΤΕ είναι οι άδειες των δημάρχων. Δηλαδή πηγαίνει σε δήμους που παίρνει εύκολα άδεια για να σκάψει, κάτι που θεωρώ βάσιμο. Όμως επιπλέον ο ΟΤΕ να έχει και άλλα κριτήρια επιλογής...

........Auto merged post: nm96027 πρόσθεσε 2 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........


http://www.mrgadget.com.au/catalog/images/inspector_gadget.jpg
:)

:rofl::rofl::rofl::rofl:

Είμαστε ομάδα πλέον, δεν είμαι μόνος μου!:lol:

koumou
20-10-10, 12:04
Νομίζω πως ο Άλιμος είναι από τους πλέον αδικημένους δήμους όσων αφορά το internet. Η οπτική ίνα που περνάνε τώρα, που μου φαίνεται αδιανόητο να είναι για λογαριασμό του metro, πιστεύω οτι είναι από τις ΑΤΤΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ.

Προφανώς θα ετοιμάζουν κάποιο mini DSLAM στον Άλιμο ο οποίος εξυπηρετείτε τώρα απο την Ηλιούπολη... Άν είναι δυνατόν!!!

nm96027
20-10-10, 12:11
Νομίζω πως ο Άλιμος είναι από τους πλέον αδικημένους δήμους όσων αφορά το internet. Η οπτική ίνα που περνάνε τώρα, που μου φαίνεται αδιανόητο να είναι για λογαριασμό του metro, πιστεύω οτι είναι από τις ΑΤΤΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ.

Προφανώς θα ετοιμάζουν κάποιο mini DSLAM στον Άλιμο ο οποίος εξυπηρετείτε τώρα απο την Ηλιούπολη... Άν είναι δυνατόν!!!

Τι εννοείς "μετρό" για "αττικές τηλεπικοινωνίες";:hmm:

hall2001
20-10-10, 12:22
Νομίζω πως ο Άλιμος είναι από τους πλέον αδικημένους δήμους όσων αφορά το internet. Η οπτική ίνα που περνάνε τώρα, που μου φαίνεται αδιανόητο να είναι για λογαριασμό του metro, πιστεύω οτι είναι από τις ΑΤΤΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ.

Προφανώς θα ετοιμάζουν κάποιο mini DSLAM στον Άλιμο ο οποίος εξυπηρετείτε τώρα απο την Ηλιούπολη... Άν είναι δυνατόν!!!Mωρέ ας είναι mini dsalm να δούμε και μείς άσπρη μέρα και θα τους ανάψω μια λαμπάδα ίσα με το μπόι τους.Πάντως είδα ότι οι εσκαφές γίνονται τώρα στην λεοφόρο Κυθηρίων κοντά στο πανί(στο σπίτι μου δηλαδή χε χε)άρα παπ@ρι$s έλεγε ο τύπος.:ufoabduct

apostolt
20-10-10, 12:36
Αν δειτε το κλασικο σκαψιμο μεχρι το καθε καφαο τοτε ειναι vdsl (κατα πασα πιθανοτητα).

koumou
26-10-10, 11:39
....τελικά ειναι έργα ΔΕΗ.

τσάμπα χαρήκαμε. :(

babios
27-10-10, 11:11
Ο ΟΤΕ έχει βάλει στο πρόγραμμα το FTTC (Fiber to the Cabinet) και από ότι λένε και το FTTB (Fiber to the Building) σε κάποιες περιπτώσεις (βλέπε μεγάλους οργανισμούς, υπουργεία κ.α.). Αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε οπτικές ίνες μέχρι το DSLAM και από το DSLAM στο σπίτι χαλκό. Σε νούμερα αυτό σημαίνει μέχρι (για να μην ξεχνιόμαστε με την ελληνική νοοτροπία) 50 Μbps. Αυτό έγινε σε συνέχεια της εξαγγελίας της κυβέρνησης για FFTH (Fiber to the House) που όπως όλοι καταλαβαίνουμε ποτέ δεν πρόκειται να συμβεί, τουλάχιστον από το κράτος.

Πιλοτικά αυτό θα γίνει στις εξής περιοχές:
Ζωγράφου, Σέρρες, Αλεξανδρούπολη, Ξάνθη και Κομοτηνή.

Άρα ο Άλιμος δεν ανήκει στις υποψήφιες περιοχές για VDSL οπότε κάντε κουράγιο. Σε 5 χρόνια θα μπορούμε όλοι να απορούμε γιατί πληρώνουμε για ταχύτητες μέχρι 50 Mb αλλά έχουμε (insert random number here, lower than 50) Mb.

aok99
27-10-10, 11:15
Υπάρχει και η λύση να γίνεις κάτοικος Αλεξανδρούπολης, Κομοτηνής ή Ξάνθης...:hmm:

baltazar1999
27-10-10, 12:41
Υπάρχει και η λύση να γίνεις κάτοικος Αλεξανδρούπολης, Κομοτηνής ή Ξάνθης...:hmm:

Υπάρχει και η λύση να γίνεις κάτοικος Σουηδίας :p

Bourdoulas
17-11-10, 19:27
Μωρέ το θέμα δεν είναι να έχουν περιοχές όπως ο Άλιμος VDSL. Να έχουν ADSL αλλά μέσω οπτικής ίνας μέχρι ένα σημείο για να μειώνεται η απόσταση από το Α/Κ. Περιοχές όπως ο Άλιμος και ο Καρέας μόνο έτσι θα δουν άσπρη μέρα.

Υποτίθεται ότι στον Καρέα υπάρχουν οι υποδομές, αλλά έχω ακούσει πολύ λίγα άτομα (μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού) να παίρνουν μέσω οπτικής.

george94
17-11-10, 20:45
Μωρέ το θέμα δεν είναι να έχουν περιοχές όπως ο Άλιμος VDSL. Να έχουν ADSL αλλά μέσω οπτικής ίνας μέχρι ένα σημείο για να μειώνεται η απόσταση από το Α/Κ. Περιοχές όπως ο Άλιμος και ο Καρέας μόνο έτσι θα δουν άσπρη μέρα.

Υποτίθεται ότι στον Καρέα υπάρχουν οι υποδομές, αλλά έχω ακούσει πολύ λίγα άτομα (μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού) να παίρνουν μέσω οπτικής.

Ο ΟΤΕ γνωρίζει το πρόβλημα στον Άλιμο και σχεδιάζει να καλύψει πλήρως την περιοχή του Αλίμου, παραπλεύρως της Αλίμου, με καμπίνες και VDSL εντός του 2011, εφόσον βέβαια πάρει άδεια από τον Δήμαρχο χωρίς ανταλλάγματα. Κάντε λίγο κουράγιο.

Στον Καρέα το πρόβλημα ήδη λύθηκε με καμπίνες και όλοι οι κάτοικοι της περιοχής μπορούν να έχουν μεγάλες ταχύτητες.

hall2001
17-11-10, 23:14
Ο ΟΤΕ γνωρίζει το πρόβλημα στον Άλιμο και σχεδιάζει να καλύψει πλήρως την περιοχή του Αλίμου, παραπλεύρως της Αλίμου, με καμπίνες και VDSL εντός του 2011, εφόσον βέβαια πάρει άδεια από τον Δήμαρχο χωρίς ανταλλάγματα. Κάντε λίγο κουράγιο.

Στον Καρέα το πρόβλημα ήδη λύθηκε με καμπίνες και όλοι οι κάτοικοι της περιοχής μπορούν να έχουν μεγάλες ταχύτητες.Μη μου λές τέτοια,ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ!!!!Σας το πα εγώ για την λαμπαδα δεν σας το πα;:yahoo:

Bourdoulas
21-11-10, 17:37
Στον Καρέα το πρόβλημα ήδη λύθηκε με καμπίνες και όλοι οι κάτοικοι της περιοχής μπορούν να έχουν μεγάλες ταχύτητες.

Για τον Καρέα αυτό αναφέρω ότι υπάρχουν οι υποδομές αλλά απ' όσο (είναι δυνατό) γνωρίζω χρησιμοποιούνται από λίγους για κάποιο λόγο.

george94
23-11-10, 19:03
Για τον Καρέα αυτό αναφέρω ότι υπάρχουν οι υποδομές αλλά απ' όσο (είναι δυνατό) γνωρίζω χρησιμοποιούνται από λίγους για κάποιο λόγο.
Χρησιμοπούνται από όλους τους συνδρομητές του ΟΤΕ. Οι πάροχοι λειτουργούν από τον Βύρωνα. Θα μπορούσαν όμως και αυτοί να αγοράσουν ΑΡΥΣ από τις καμπίνες.

koumou
24-11-10, 09:36
Ο ΟΤΕ γνωρίζει το πρόβλημα στον Άλιμο και σχεδιάζει να καλύψει πλήρως την περιοχή του Αλίμου, παραπλεύρως της Αλίμου, με καμπίνες και VDSL εντός του 2011, εφόσον βέβαια πάρει άδεια από τον Δήμαρχο χωρίς ανταλλάγματα. Κάντε λίγο κουράγιο.

Στον Καρέα το πρόβλημα ήδη λύθηκε με καμπίνες και όλοι οι κάτοικοι της περιοχής μπορούν να έχουν μεγάλες ταχύτητες.

Μας έφτιαξες τη μέρα....

Άρα παίζει να σκάψανε για τις καμπίνες που λες....:oneup:

george94
24-11-10, 22:04
Μας έφτιαξες τη μέρα....

Άρα παίζει να σκάψανε για τις καμπίνες που λες....:oneup:

Όχι. Δεν έχει αρχίσει τίποτε ακόμη.
Το σκάψιμο θα αρχίσει περί τον Μάρτιο του 2011 αν όλα πάνε καλά, δηλαδή αν δοθεί η άδεια στον ΟΤΕ από τον Δήμο χωρίς ανταλλάγματα.

hall2001
10-12-10, 12:51
Νέες εξελίξεις δείτε εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=433219&page=8

WhiteAgent
12-12-10, 04:13
http://www.dslprime.com/fiber-news/175-d/926-open-fiber-greece
Ε?

emeliss
12-12-10, 11:10
http://www.dslprime.com/fiber-news/175-d/926-open-fiber-greece
Ε?
Επίσης η κυβέρνηση θα μας έφερνε τον Άι Βασίλη τα Χριστούγεννα και τον superman στην επόμενη κρίση με τους γείτονες. Προσπάθησαν να φέρουν και τον μπάτμαν αλλά τελικά δεν τα βρήκαν στις διαπραγματεύσεις.

WhiteAgent
12-12-10, 14:32
Επίσης η κυβέρνηση θα μας έφερνε τον Άι Βασίλη τα Χριστούγεννα και τον superman στην επόμενη κρίση με τους γείτονες. Προσπάθησαν να φέρουν και τον μπάτμαν αλλά τελικά δεν τα βρήκαν στις διαπραγματεύσεις.

:rofl:

nm96027
12-12-10, 14:39
http://www.dslprime.com/fiber-news/175-d/926-open-fiber-greece
Ε?

Πέραν όλων των άλλων, πρόκειται για παλιό άρθρο που αναφέρεται στο παλιό σχέδιο για ftth της προηγούμενης κυβέρνησης.

koumou
13-12-10, 09:34
Πέραν όλων των άλλων, πρόκειται για παλιό άρθρο που αναφέρεται στο παλιό σχέδιο για ftth της προηγούμενης κυβέρνησης.

Ε ΤΌΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ!!!! :p

matelas
20-12-10, 11:30
Ε ΤΌΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ!!!! :p

:goodnight::wall::rtfm:

Αν και είδαμε τι είναι γενικά μέχρι και σήμερα όλοι τους.

Pan_1
20-12-10, 21:28
Ποσο να παει το μαλι οταν την βαλουν ?

koumou
21-12-10, 09:49
Ποσο να παει το μαλι οταν την βαλουν ?

Κάνα 100άρικο / Μήνα το κόβω...:hmm:

jdtech
21-12-10, 11:48
Κάνα 100άρικο / Μήνα το κόβω...:hmm:
Τώρα μας έκανες την καρδιά περιβόλι...

emeliss
21-12-10, 11:50
Επειδή το "κόβει";

Υπομονή μέχρι να ανακοινωθούν οι τιμές για τα εμπορικά προγράμματα 50/5 και 30/2,5. Φαντάζομαι ότι αυτό θα γίνει μαζί με την έναρξη λειτουργίας του νέου δικτύου.

nm96027
21-12-10, 11:58
Κάνα 100άρικο / Μήνα το κόβω...:hmm:

Δεν υπάρχει περίπτωση να στοιχίζει 100 ευρώ/μήνα. Όπως είπε και ο emeliss, υπομονή μέχρι την επίσημη ανακοίνωση σε κάποιους μήνες.

Verde
27-12-10, 19:34
Ξενερααααα:down:
Σκαψανε ολη την πρωτη καθετο αλλα οχι στο δρομο μου!!!! :(:wall:
Για 50 μετρα εμεινα στην απεξω!!!
Αφειστε που τωρα παρατηρησα οτι η 1η καθετος πλεον εχει 4 σκαψιματα (αρα περνανε ολες οι εταιρειες) ενω ο δρομος μου μονο ενα!!

Core2Extreme
30-12-10, 12:31
50/5, 30/2.5 βλέπω... πάλι το τσεκουρέψανε το upload ?
Α ρε ΟΤΕ...
Ας είναι κι έτσι... να δω πότε θα δούμε την υπηρεσία να λειτουργεί σε μεγάλο έστω μέρος της Αθήνας έστω...

StavrosD
02-01-11, 03:24
Ξενερααααα:down:
Σκαψανε ολη την πρωτη καθετο αλλα οχι στο δρομο μου!!!! :(:wall:
Για 50 μετρα εμεινα στην απεξω!!!
Αφειστε που τωρα παρατηρησα οτι η 1η καθετος πλεον εχει 4 σκαψιματα (αρα περνανε ολες οι εταιρειες) ενω ο δρομος μου μονο ενα!!

Δεν χρειάζεται να φτάσει στο σπίτι σου.

Αρκεί να φτάσει η οπτική ίνα μέχρι το ΚΑΦΑΟ από το οποίο παίρνει γραμμή το σπίτι σου. Το ΚΑΦΑΟ μπορεί να είναι έως 400μ από το σπίτι σου.

Verde
04-01-11, 20:04
Δεν χρειάζεται να φτάσει στο σπίτι σου.

Αρκεί να φτάσει η οπτική ίνα μέχρι το ΚΑΦΑΟ από το οποίο παίρνει γραμμή το σπίτι σου. Το ΚΑΦΑΟ μπορεί να είναι έως 400μ από το σπίτι σου.

Σοβαρα??
Ολε λεμε!!!! :thumb_dup :dance::superman::rockon:

(ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το ΚΑΦΑΟ -που περασε το καλωδιο VDSL- ειναι αυτο που συνδεομαι καθως δεν υπαρχει αλλο ΚΑΦΑΟ στην γειρωνια... πως μπορω ομως να το επιβεβαιωσω??)

emeliss
04-01-11, 20:22
Μην βιάζεσαι. Όταν ξεκινήσει η εμπορική διάθεση θα μπορέσεις να μάθεις.

AssVas
08-01-11, 22:30
(ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το ΚΑΦΑΟ -που περασε το καλωδιο VDSL- ειναι αυτο που συνδεομαι καθως δεν υπαρχει αλλο ΚΑΦΑΟ στην γειρωνια... πως μπορω ομως να το επιβεβαιωσω??)

αν δεις , πάνω στο καφάου έχουν σημειώσει με μαρκαδόρο ένα νούμερο... τον τύπο καμπίνας και το νούμερο του ΚΑΦΑΟΥ Γ5 ΧΧΧ (π.χ εμένα είναι 585).
Πάρε και ένα τηλ στο 121 και ρώτα στο τηλ σου σε ποιό κωδικό καφάου πέφτει .

davinci_
03-05-11, 08:50
Παιδιά αναφέρω πως παράπλευρα στην Αλίμου έχει αρχίσει το σκάψιμο αλλά και αλλαγές σε ΚΑΦΑΟ. Αν μπορέσω θα ανεβάσω και φωτό. Ρωτησα τους εργάτες και μου είπαν πως θα περάσουν οπτικές ινες.

antoine
03-05-11, 21:54
Σήμερα έβαζαν νέα καφάο στην Υψηλάντου και Φιλελλήνων στον Άλιμο και είδα και στην Κονδύλη και Τσόχα.

Επίσης στο θέατρο του Κ.Κουν στα σχολεία περνούσαν καλώδια χοντρα μεγάλα και σκάβανε. Στα φορτηγά υπήρχαν περί τα 6 καφάο αν είδα καλά. Τώρα τι και πως και που δεν έχω ιδέα. Πάντως ήταν εργολάβοι του ΟΤΕ.

Άντε μπας και ξεκολλήσω από τα 3.8Μbps που είμαι....

........Auto merged post: antoine πρόσθεσε 65 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Λοιπόν,

για να είμαι πιο συγκεκριμένος, αυτό που έβαλαν είναι αυτό (Υψηλάντου και Φιλελλήνων γωνία)
http://img200.imageshack.us/img200/1996/20377300.jpg

Και πιο κάτω στην Υψηλάντου και Θησείου γωνία που τους είδα να περνάνε καλώδια, έχουν ανοίξει απέναντι από το θέατρο του Κουν μια τρύπα δίπλα σε άλλο καφάο
http://img94.imageshack.us/img94/9719/31584187.jpg

Τώρα οι φωτο είναι λίγο χάλια αλλά παίρνετε μια ιδέα.

antonis556
03-05-11, 22:00
Σήμερα έβαζαν νέα καφάο στην Υψηλάντου και Φιλελλήνων στον Άλιμο και είδα και στην Κονδύλη και Τσόχα.

Επίσης στο θέατρο του Κ.Κουν στα σχολεία περνούσαν καλώδια χοντρα μεγάλα και σκάβανε. Στα φορτηγά υπήρχαν περί τα 6 καφάο αν είδα καλά. Τώρα τι και πως και που δεν έχω ιδέα. Πάντως ήταν εργολάβοι του ΟΤΕ.

Άντε μπας και ξεκολλήσω από τα 3.8Μbps που είμαι....

........Auto merged post: antoine πρόσθεσε 65 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Λοιπόν,

για να είμαι πιο συγκεκριμένος, αυτό που έβαλαν είναι αυτό (Υψηλάντου και Φιλελλήνων γωνία)


Και πιο κάτω στην Υψηλάντου και Θησείου γωνία που τους είδα να περνάνε καλώδια, έχουν ανοίξει απέναντι από το θέατρο του Κουν μια τρύπα δίπλα σε άλλο καφάο


Τώρα οι φωτο είναι λίγο χάλια αλλά παίρνετε μια ιδέα.

Το κουτι που βαλανε ειναι mini-dslam ... :oneup:

antoine
03-05-11, 22:02
Αυτά τα κουτιά βάζανε και βάζουν από το πρωί.

Είδα τουλάχιστον 6 στο φορτηγό και δεν ξέρω αν αυτό που έβαζαν είναι το πρώτο...!!

Αυτά έχουν χρήση μόνο για VDSL ή θα δούμε κ καμιά άσπρη μέρα η υπόλοιποι ADSL-άδες που σερνόμαστε;;;;

apostolt
03-05-11, 22:41
Απο Σεπτεμβρη παιδια και βλεπουμε......και εμεις με την χαρα μειναμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.