PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet & Κυψέλη.



abominable
14-10-10, 12:30
Χαίρετε,

Θα ήθελα να ρωτήσω στην περιοχή της Κυψέλης, εάν έχει κάποιος συν-φορουμίτης εμπειρία από το δίκτυο της forthnet. Μετακομίζει συγγενής μου και ανέλαβα να του βρω [αξιόπιστο] πάροχο. Αξίζει να του βάλω forthnet, ή να προτιμήσω τον ΟΤΕ;

Ευχαριστώ πολύ.

apan72
14-10-10, 12:39
Γεια,

Είμαι συνδρομητής στη Forthnet , στη Κυψέλη , από το 2008, χωρίς προβλήματα και χωρίς ούτε ένα τηλέφωνο στη τεχνική υπηρεσία. Επίσης δυο φίλοι μου εδώ στη Κυψέλη, είναι στη Forthnet σχεδόν το ίδιο διάστημα με εμένα και δεν έχουν κι αυτοί πρόβλημα. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να πάει και κάτι στραβά κάποια φορά. Πολλά βλέπουμε και διαβάζουμε εδώ μέσα. Η γνώμη μου είναι ότι αξίζει να ρισκάρει κανείς ειδικά σε τέτοιες εποχές μεγάλης οικονομικής κρίσης.

Καλή τύχη

spsomas
14-10-10, 15:08
Και εγώ Κυψέλη είμαι αλλά δεν μπορώ ότι δεν έχω προβλήματα ΕΝΤΕΛΩΣ. Αν διαβάσεις το σχετικό νήμα "η Forthnet σέρνεται" θα πάρεις μια ιδέα. YouTube το ψιλοξεχνάς. Παίζει αλλά με πολύ buffer και ειδικά άμα ανεβαίνεις ανάλυση. Συνήθως εκεί που πάει καλά είναι στο download με download manager φυσικά και torrent. Τώρα σερφάρισμα και on-line gaming δεν είναι τα δυνατά σημεία της. Το μόνο καλό μπορείς να συνδυάσεις τη Forthnet+Nova έτσι ώστε να έχεις έκπτωση που είναι καλή περίπτωση. Αν θες και on-line gaming και youtube ενώ κατεβάζεις torrent τότε πήγαινε στον ΟΤΕ με το ανάλογο περισσότερο κόστος. Βέβαια καμιά φορά αξίζει να δίνεις παραπάνω και να είσαι ήσυχος (όσο μπορείς να είσαι) παρά να λες "φτουυυυυυυ πάλι σέρνομαι."

prjohn
15-10-10, 00:06
Κυψέλη μιλάω για πολύ εργασία από σπίτι φίλου για την ΑΣΟΕΕ (ωραία χρόνια) η forthnet δε μας εγκατέλειψε. (και submit πάντα τελευταία στιγμή :p:p)

Giwrgos19802
15-10-10, 18:56
Κι εγώ Άνω Κυψέλη μένω και είμαι ευχαριστημένως σχετικά.......αν εξαιρέσεις τα προβλήματα με το browsing και ta pings στα online games είναι μια χαρά.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.