PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτητες Θεσσαλονίκη Α. Παύλος και άλλη ερώτηση



v4g
14-10-10, 15:03
Καλησπέρα σας,
σκέφτομαι να αλλάξω provider και να πάω σε forthnet αφού έχω ακούσει καλά σχόλια από γνωστούς. Το θέμα είναι, έχει κανείς εικόνα του τι ταχύτητες παίζουν στην περιοχή του Α.Παύλου? Αξίζει τον κόπο?

Δεύτερον, ένας υπάλληλος της forhtnet μου είπε πως ενώ η Tellas είναι ουσιαστικά IP τηλεφωνία (γιαυτό και κόβεται και το τηλέφωνο όταν πέφτει το ίντερνετ), αυτό δεν θα συμβαίνει με την forthnet γιατί έχει δικό της δίκτυο. Αληθεύει?

Ευχαριστώ πολύ!:oneup:

lb058
14-10-10, 16:50
Για τις ταχύτητες στον Άγιο Παύλο δε γνωρίζω να σου πω, αλλά για το τηλέφωνο, λειτουργεί όπως στον ΟΤΕ. Συνδέεται στην τηλεφωνική πρίζα, ενώ της τελλας συνδέεται στο μόντεμ.

Georgevtr
14-10-10, 17:04
Καλησπέρα σας,
σκέφτομαι να αλλάξω provider και να πάω σε forthnet αφού έχω ακούσει καλά σχόλια από γνωστούς.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Νέος στο φόρουμ ε?

Seitman
14-10-10, 17:09
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Νέος στο φόρουμ ε?

Δεν παίζεσαι... You are unpaiktable που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι :rofl:

hostolis
14-10-10, 19:30
Καλησπέρα σας,
σκέφτομαι να αλλάξω provider και να πάω σε forthnet αφού έχω ακούσει καλά σχόλια από γνωστούς. Το θέμα είναι, έχει κανείς εικόνα του τι ταχύτητες παίζουν στην περιοχή του Α.Παύλου? Αξίζει τον κόπο?

Δεύτερον, ένας υπάλληλος της forhtnet μου είπε πως ενώ η Tellas είναι ουσιαστικά IP τηλεφωνία (γιαυτό και κόβεται και το τηλέφωνο όταν πέφτει το ίντερνετ), αυτό δεν θα συμβαίνει με την forthnet γιατί έχει δικό της δίκτυο. Αληθεύει?

Ευχαριστώ πολύ!:oneup:

Μακρία απο forthnet. Είναι ο χειρότερος απο όλους τους εναλλακτικούς.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=357903

v4g
14-10-10, 22:57
Κατάλαβα... ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το θέμα είναι ότι και στο site του conn-x δεν δίνει καθόλου διαθεσιμότητα για Α. Παύλο Θεσσαλονίκης, μιας και που πολλοί επιστρέφουν στον ΟΤΕ. Άρα μένω εδώ που είμαι και βλέπουμε...

prjohn
15-10-10, 00:01
Γενικότερα το πράγμα είναι ζόρικο στη Θεσσαλονίκη γενικά. Άμα δε σου δίνει ούτε ο ΟΤΕ διαθεσιμότητα μείνει όπως είσαι μέχρι να αξιωθεί να δώσει κάνα port.

@ ADSLgr.com All rights reserved.