PDA

Επιστροφή στο Forum : Από Conn-X σε WIND, αξίζει ?? (Κόρινθος)



digital.power
14-10-10, 21:31
Παιδιά,

ήρθε κάποιος πωλητής απο Wind να μου πουλήσει πακέτο Internet και Τηλεφωνίας με κίνητρο την νεα υποδομή οπτικών ινών που έχουν εγκαταστήσει στην Κόρινθο.
Εγώ ρώτησα, πόση απόσταση έχει το καφάο μου απο την οπτική ίνα και δεν ήξερε να μου απαντήσει.
Επίσης ρώτησα ποιος είναι υπεύθυνος για βλάβες στο last mile και μου είπε οι Τεχνικοί της Wind γιατί έχουν αγοράσει απο τον ΟΤΕ το last mile.
Δεν το πολυπιστεύω, μάλλον ενοίκιο θα έχουν κάνει στον ΟΤΕ όπως όλοι οι υπόλοιποι.

Έχει βάλει κανείς ADSL Wind στην Κόρινθο να μου πει εντυπώσεις ?

psylos
15-10-10, 02:02
Το last mile νομιζω απο το νομο ειναι του ΟΤΕ και δεν μπορει να αλλαξει αυτο... Και γενικα μαλλον ο πωλητης πραγματικα καιγεται για να πουλησει... Αν σε ενδιαφερει το θεμα πανε καλυτερα σε ενα τοπικο καταστημα και ενημερωσου κανονικα για το θεμα.

μπλες
15-10-10, 07:16
μακριαααααααααα τρελος εισαι!

ermis333
15-10-10, 07:43
Παιδιά,

ήρθε κάποιος πωλητής απο Wind να μου πουλήσει πακέτο Internet και Τηλεφωνίας με κίνητρο την νεα υποδομή οπτικών ινών που έχουν εγκαταστήσει στην Κόρινθο.
Εγώ ρώτησα, πόση απόσταση έχει το καφάο μου απο την οπτική ίνα και δεν ήξερε να μου απαντήσει.
Επίσης ρώτησα ποιος είναι υπεύθυνος για βλάβες στο last mile και μου είπε οι Τεχνικοί της Wind γιατί έχουν αγοράσει απο τον ΟΤΕ το last mile.
Δεν το πολυπιστεύω, μάλλον ενοίκιο θα έχουν κάνει στον ΟΤΕ όπως όλοι οι υπόλοιποι.

Έχει βάλει κανείς ADSL Wind στην Κόρινθο να μου πει εντυπώσεις ?

Τα όσα σου λένε οι πωλητές είναι πάντα φούμαρα, διαβάζουν στα φυλλάδια οπτικές ίνες και δεν ξέρουν καν τι είναι.

Το ότι η Wind (βλ Tellas) έχει φτιάξει αρκετά τον τελευταίο καιρό είναι αλήθεια, αλλά σε όλες τις εταιρίες του χώρου πρέπει να ξέρεις τι παίζει γενικά στην περιοχή σου, γιατί μπορεί σε όλη την Ελλάδα να έχουν καλές υπηρεσίες και η περιοχή σου να έχει πρόβλημα.

Γενικά ισχύει ένας κανόνας στην ADSL, όταν δεν έχω προβλήματα κάπου και δεν υπάρχει και τεράστια διαφορά στις προσφερόμενες υπηρεσίες και στις τιμές, τότε μένω εκεί που είμαι.

sexrazat
15-10-10, 07:54
Παιδιά,

ήρθε κάποιος πωλητής απο Wind να μου πουλήσει πακέτο Internet και Τηλεφωνίας με κίνητρο την νεα υποδομή οπτικών ινών που έχουν εγκαταστήσει στην Κόρινθο.
Εγώ ρώτησα, πόση απόσταση έχει το καφάο μου απο την οπτική ίνα και δεν ήξερε να μου απαντήσει.
Επίσης ρώτησα ποιος είναι υπεύθυνος για βλάβες στο last mile και μου είπε οι Τεχνικοί της Wind γιατί έχουν αγοράσει απο τον ΟΤΕ το last mile.
Δεν το πολυπιστεύω, μάλλον ενοίκιο θα έχουν κάνει στον ΟΤΕ όπως όλοι οι υπόλοιποι.

Έχει βάλει κανείς ADSL Wind στην Κόρινθο να μου πει εντυπώσεις ?

Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει. Ο μόνος λόγος να αλλάξεις είναι οικονομικός. Αν δηλ. το πακέτο της Wind έχει μεγάλη (για σένα πάντα) ιοκονομική διαφορά αν δηλ. το οικονομικό είναι το ζητούμενο. Όλα τα υπόλοιπα οδηγούν με κλειστά μάτια στον ΟΤΕ

thenetpoet
18-10-10, 21:09
Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει. Ο μόνος λόγος να αλλάξεις είναι οικονομικός. Αν δηλ. το πακέτο της Wind έχει μεγάλη (για σένα πάντα) ιοκονομική διαφορά αν δηλ. το οικονομικό είναι το ζητούμενο. Όλα τα υπόλοιπα οδηγούν με κλειστά μάτια στον ΟΤΕ
το σίγουρο είναι οτι στην κόρνθο έχει πάει ινα της wind.. τα υπόλοιπα όχι.

blkik
18-10-10, 21:23
Οπως είπαν και οι άλλοι δεν ισχύει τίποτα


μακριαααααααααα τρελος εισαι!

Συμφωνω. Το να πας από την πιο ικανή εταιρεία στην πιο ανίκανη δεν είναι καθόλου σοφό

sexrazat
19-10-10, 00:20
το σίγουρο είναι οτι στην κόρνθο έχει πάει ινα της wind.. τα υπόλοιπα όχι.

Για το δίκτυο κορμού και όχι όπως το καταλαβαίνει ο απλός κόσμος σαν αντικατάσταση του χαλκού. Μόνο οικονομικός μπορεί να είναι ο λόγος και φυσικά προσωπική απόφαση του καθενος βάσει των αναγκών του.

@ ADSLgr.com All rights reserved.