PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή πρόσβασης 5+ ώρες



petrogazz
26-07-06, 14:36
Σήμερα δεν είχα πρόσβαση από τις 5 το πρωί μέχρι και τις 10+. Το router μου ειχε συγχρονίσει κανονικά με το dslam. Τα γνωστά προβλήματα της Βορ. Ελλάδας μάλλον (Κέντρο Θεσ/νικη, Forthnet 384). Βαριόμουν να τους πάρω τηλέφωνο, είχα και κάτι δουλειές. Κατά τις 11 που γυρισα σπίτι είχε επανέλθει.

Patentman
26-07-06, 14:46
Το προβλημα σου μαλλον ειναι αυτο:http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43666
Πιθανοτατα με ενα κλεισιμο-ανοιγμα του ρουτερ να ειχες πολυ πιο πριν internet, οχι πιθανοτατα αλλά σχεδον σιγουρα.
Δεν διερκεσε πολυ.

petrogazz
26-07-06, 14:59
Το δοκίμασα γύρω στις 9:30 αλλά δεν είδα κάτι...
Δεν ασχολήθηκα και πολύ γιατί κάτι είχε πάρει το αυτί μου για την διακοπή και γιατί ευτυχώς δεν είχα κάτι σημαντικό να κάνω. Αλλιώς θα τους είχα τρελάνει στα τηλέφωνα...

golity
26-07-06, 15:18
Τι 2 ώρες τι 5 ώρες... Ελλάδα είμαστε, περιμένατε και ακριβές χρονοδιάγραμμα; :p

tutuyo
26-07-06, 16:58
ελα μωρα 'νταξ..ουτε ενα καφε να πιουμε δηλαδη?
Ωχουυυυυυ....

Τωρα για να πουμε και του στραβου το δικιο,παντα σε περιπτωσεις δοκιμων/τεσταρισματος (αν οντως ηταν τετοια) παντα λοιπον βγαινουν απροοπτα.

gtl
26-07-06, 18:21
Πάντως στην Κοζάνη η Forthnet έχει αρχίσει να θυμίζει τον Ιανουάριο που πέρασε, με μεγάλες παύσεις κατά τις οποίες δεν κατεβάζει τίποτα, ανεξήγητη δυσκολία να ανοίξει ορισμένα sites εσωτερικού και εξωτερικού, και άλλα ευτράπελα. Μόλις μπήκα δοκιμαστικά, μέσω της σύνδεσης άλλης εταιρείας ενός γνωστού μου, τα προβλήματα εξαφανίστηκαν "ως δια μαγείας". Ευτυχώς η σύνδεσή μου λήγει σε κάποιες μέρες και φεύγω οριστικά από αυτή την εταιρεία. Προφανώς, για να εξασφαλίσουν ότι θα με ξεφορτωθούν από πελάτη, φρόντισαν οι τελευταίες μου εμπειρίες με το adsl της forthnet να μοιάζουν με τις πρώτες.. :p

petrogazz
26-07-06, 19:29
Δεν έχω κάποιο σοβαρό παράπονο από την Forthnet αλλά δεν νομίζω να την ανανεώσω. Μάλλον με βλέπω για άλλο παροχό που δίνει full LLU (διαφήμιση δεν θα κάνω) για να γλιτώσω από τον ΟΤΕ και γιατί ούτως ή αλλώς με συμφέρει. Επίσης έτσι θα αποφύγω τα φαινόμενα που έχουν εμφανιστεί τώρα τελευταία με την δέσμευση της γραμμής και το μπαλάκι ευθυνών μετάξυ ΟΤΕ και Forthnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.