PDA

Επιστροφή στο Forum : windows 7 firewall



ladose
18-10-10, 18:07
Παιδια καλησπερα! εχω προβλημα με τα Firewall των windows. Δεν αντιδραει σε τιποτα.απο services εχω ψαξει αλλα καμια λυση. http://img185.imageshack.us/img185/9963/captureoyw.png Αυτο εδω βγαζει παταω use re commended και καμια αντιδραση. :cool: Αν γνωριζει καποιος ας μου πει τι μπορει να φταιει!!!

MaFiOzOs_GR
18-10-10, 18:32
Δοκίμασες να μπεις από safe mode στα Windows και να δεις αν μπορείς να το αλλάξεις; :hmm:

cmaniac
18-10-10, 18:52
Και τι σχεση εχει αυτο με τα Alcatel/Thomson/Technicolor router/modems?

ladose
18-10-10, 18:56
δε ξερω τι το προκαλει!1 υπαρχει περιπτωση να φταιει το ρουτερ; στην αρχη νομιζα ειναι απο το net framework 4 δε το εβαλα μετα λεω ισως απο nod παλι τα ιδια..Επισης αυτο εγινε μετα πο ενα πεσιμο της γραμμης απο φορθνετ..:) αν θες πες μου ομως να το κοιταξω απο face mode μιας και δε ξερω πως!11 Firmware καταφερα να αλλαξω αυτο μου διαφευγει :lol:

........Auto merged post: ladose πρόσθεσε 1 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

MaFiOzOs_GR
18-10-10, 18:58
Και τι σχεση εχει αυτο με τα Alcatel/Thomson/Technicolor router/modems?

Πρέπει να μετακινηθεί στο Windows subforum.... :oneup:


δε ξερω τι το προκαλει!1 υπαρχει περιπτωση να φταιει το ρουτερ; στην αρχη νομιζα ειναι απο το net framework 4 δε το εβαλα μετα λεω ισως απο nod παλι τα ιδια..Επισης αυτο εγινε μετα πο ενα πεσιμο της γραμμης απο φορθνετ..:) αν θες πες μου ομως να το κοιταξω απο face mode μιας και δε ξερω πως!11 Firmware καταφερα να αλλαξω αυτο μου διαφευγει :lol:

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να φταίει το ρουτερ, πως θα μπορούσε άλλωστε;; :hmm:
Για να μπεις σε safe mode (άκου εκεί face mode.... :lol:) πατάς το F8 κατά την εκκίνηση των Windows και επιλέγεις την επιλογή "Safe mode with Network support".

hellasyoda
18-10-10, 18:58
Πιο anti virus έχεις στον υπολογιστή σου?

ladose
18-10-10, 18:58
Ξερω γω windows 7 firewall εγραψα στη περιγραφη.κατι θα προσπερασα μαλλον

hellasyoda
18-10-10, 18:59
Κάνε scan με το malwarebytes

ladose
18-10-10, 19:11
Κατσε φιλε Hellas εχψ μπερδευτει ειν πρωτη φορα που ποσταρω και εχω αγχος! χαχα ... να μπω εκει αλλα τι το προκαλει πρεπει να βρω! :) στελνει ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ το φεις

........Auto merged post: ladose πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

εκανα σκαν κ με εκεινο ολα καθαρα :/

........Auto merged post: ladose πρόσθεσε 8 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Hellasyoda τωρα το nod εχω.ειχα και το essentials ths microsoft αλλα τα ιδια!

@ ADSLgr.com All rights reserved.