PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο δώρο από ΟΤΕ με το Conn-x



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

karetsos
18-10-10, 19:24
Με κάθε νέο πακέτο Conn-X DP2, DP24 ή Mixed 200 δίνεται δώρο ένα:

Media Player iplay HD3



Full High Definition
Σκληρός Δίσκος 320 GB
Υποδοχή USB
Σύνδεση με TV: HDMI, AV
Video formats: DivX, H.264, Mpeg, WMV, MKV, AVI,
Audio formats: DTS, FLAC, MP3, WMA
Photo formats: JPEG, GIF, PNG, BMP
Remote control
Υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους
Ελληνικό Interface

sofaki
19-10-10, 08:22
Εγώ που έκανα τηλεφωνικά την αίτηση δεν πήρα ούτε μοντεμάκι.... :-(

nikos30
19-10-10, 08:34
κι εγώ χθες έκανα αίτηση για αναβάθμιση από 2 στα 24 και ούτε κουβέντα για δώρα...

karetsos
19-10-10, 13:37
τα δώρα ισχύουν για νέες συνδέσεις μόνο, όχι για ανανεώσεις ή για αλλαγές ταχύτητας

sofaki
19-10-10, 13:57
Σημερα με πηραν τηλεφωνο για να μου στειλουν το μοντεμ+αυτο το δωρο.

sculper
19-10-10, 21:15
είχες πάρει τηλ για ανανέωση ή νέα σύνδεση???

ευχαριστώ!


Σημερα με πηραν τηλεφωνο για να μου στειλουν το μοντεμ+αυτο το δωρο.

FuS
19-10-10, 21:21
Σε νέες συνδέσεις το δίνουνε μόνο.

sofaki
19-10-10, 23:31
Νέα σύνδεση έκανα,ναι.Θα μου στείλουν ενσύρματο ρούτερ κ αυτό εδώ.

johnsruro
20-10-10, 16:21
Περίεργο. Σε άλλες εταιρίες ακόμα και σε παλιούς πελάτες που αλλάζουν προγραμμα ή ανανεώνουν το 12μηνο τους δίνουν τις προσφορές. Βέβαια εδώ έιναι δώρο, αλλά ίσως να ήταν πιο ελκυστικό (γιατί περί προσέλκυσης νέας πελατείας πρόκειται) αν απευθυνόταν και σε παλιούς μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Georgevtr
20-10-10, 16:43
Περίεργο. Σε άλλες εταιρίες ακόμα και σε παλιούς πελάτες που αλλάζουν προγραμμα ή ανανεώνουν το 12μηνο τους δίνουν τις προσφορές. Βέβαια εδώ έιναι δώρο, αλλά ίσως να ήταν πιο ελκυστικό (γιατί περί προσέλκυσης νέας πελατείας πρόκειται) αν απευθυνόταν και σε παλιούς μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Και ποιά εταιρία είναι αυτή?:confused:

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 0 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης δώροεπιταγή 75€ στην αλυσίδα καταστημάτων Γερμανός.Μόνο με νέα σύνδεση conn-x.

iLLiCiT
20-10-10, 18:19
Αυτό είναι πολύ αστείο... Δηλαδή τους συμφέρει μόνο να δείξουν μόνο νέες πωλήσεις.
Άνετα αν έχει περάσει ο χρόνος σου, κάνεις διακοπή του Internet + αμέσως μετά μια νέα αίτηση για σύνδεση Conn-x. Αν αντέχεις να μείνεις καμιά 15 μέρες χωρίς Internet, σε κερδίζεις τα δώρα.

sdikr
20-10-10, 19:38
Περίεργο. Σε άλλες εταιρίες ακόμα και σε παλιούς πελάτες που αλλάζουν προγραμμα ή ανανεώνουν το 12μηνο τους δίνουν τις προσφορές. Βέβαια εδώ έιναι δώρο, αλλά ίσως να ήταν πιο ελκυστικό (γιατί περί προσέλκυσης νέας πελατείας πρόκειται) αν απευθυνόταν και σε παλιούς μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων.


Να μας πεις και ποιες είναι αυτές, αν μπορείς να μας δείξεις και κάποια προσφορά που έχουν στην σελίδα τους που να ισχύει και για παλιούς πελάτες

stMike
20-10-10, 20:12
Αυτά τα ipod wannabe με εκνευρίζουν. Βγάλτο ρε φίλε με ένα όνομα πρωτότυπο αλλιώς βάλτου ουρά και δώστου να φάει μπανάνα. Τέσπα ότι σου δίνουν τσάμπα πάρτο και στην τελική πέτα το. Σχετικά με τους παλιούς πελάτες θεωρώ λογικό να τους ενθαρύνεις γιατί αυτοί σε ταίζουν ψωμάκι. Και ειδικά στην 12μηνη ανανέωση γιατί όχι. Το ότι δεν το κάνουν οι άλλοι δε σημαίνει κάτι, κακό του κεφαλιού τους.

FuS
20-10-10, 21:28
Περίεργο. Σε άλλες εταιρίες ακόμα και σε παλιούς πελάτες που αλλάζουν προγραμμα ή ανανεώνουν το 12μηνο τους δίνουν τις προσφορές. Βέβαια εδώ έιναι δώρο, αλλά ίσως να ήταν πιο ελκυστικό (γιατί περί προσέλκυσης νέας πελατείας πρόκειται) αν απευθυνόταν και σε παλιούς μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Ότι να ναι λες.. ;)

Δεν θέλω να μου πεις πολλές, μόνο μία εταιρία μου αρκεί.

sexrazat
20-10-10, 21:40
Μόνο νέοι πελάτες. Όσοι είναι σε αορίστου πρέπει να διακόψουν αν και αρκετά σημεία πώλησης παίρνουν την ευθύνη και κάνουν απλά ανανέωση χωρίς διακοπή παρά την επίσημη οδηγία.
Μην τα μπερδεύουμε όμως. Θα πρέπει ο συνδρομητής να μην είναι μέσα σε δέσμευση, δηλ. να έχει περάσει το 12μηνο και να είναι σε αορίστου.

Καμία άλλη εταιρεία δεν τα δίνει σε παλιούς συνδρομητές. Και μόνο ο ΟΤΕ όταν μειώνει τιμές σε κάποιες υπηρεσίες τις περνάει αυτόματα και στους παλιούς, εκτός αν η νέα τιμή σημαίνει δέσμευση οπότε την περνάει εφόσον το ζητήσει ο συνδρομητής.

Georgevtr
21-10-10, 00:11
Kάτι πήρε το μάτι μου για έκπτωση 200 ευρώ,με ΝΕΑ σύνδεση conn-x,σε ορισμένα μοντέλα laptop.Multirama.
Δέν μπορώ να βρώ link να το επιβαιβεώσω αυτή την στιγμή.

treli@ris
21-10-10, 00:15
Kάτι πήρε το μάτι μου για έκπτωση 200 ευρώ,με ΝΕΑ σύνδεση conn-x,σε ορισμένα μοντέλα laptop.Multirama.
Δέν μπορώ να βρώ link να το επιβαιβεώσω αυτή την στιγμή.

http://www.multirama.gr/promotions/connx αν και στην αρχικη σελιδα κανει λογο για εως €300 εκπτωση

Georgevtr
21-10-10, 00:21
http://www.multirama.gr/promotions/connx αν και στην αρχικη σελιδα κανει λογο για εως €300 εκπτωση

Στην promotion σελίδα τους.
''Επισκεφτείτε τώρα τα καταστήματα MULTIRAMA και βρείτε, με κάθε σύνδεση Conn-x Internet και Ομιλία, όλα τα laptop & PC έως 200€ φθηνότερα! ''

Πολύ καλό:clap:

Aris1
21-10-10, 19:05
Σημερα εκανα αιτηση διακοπης και επανασυνδεσης και πηρα τον media player μαζι με ασυρματο ρουτερ huawei δωρο ηταν ο μονος τροπος να παρω τα δωρα, την προηγουμενη φορα ειχα κανει το ιδιο και πηρα το εξ.κληρο των 250γιγα. Η πωλητρια μου ειπε οτι σε καμια βδομαδα θα γινει η συνδεση και αυριο η διακοπη, τα ιδια μου ειχαν πει και την προηγουμενη αλλα η διακοπη κρατησε μονο 3 ωρες .

Lagman
21-10-10, 19:27
ποιο huawei δίνουν ; Καλή προσφορά
Ξέρει κανείς μέχρι πότε θα παίζει η προσφορά ;

Georgevtr
21-10-10, 19:34
ποιο huawei δίνουν ; Καλή προσφορά
Ξέρει κανείς μέχρι πότε θα παίζει η προσφορά ;

Μέχρι 30/11
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=434970

Lagman
21-10-10, 19:45
Για τον Media player έχουμε κανένα link ; ευχαριστώ

Georgevtr
22-10-10, 00:25
Για τον Media player έχουμε κανένα link ; ευχαριστώ

Κάποιος βαριέται να ανοίξει την σελίδα του oteshop:p

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html

sculper
22-10-10, 01:11
που έκανες την αίτηση αν επιτρέπετε!
αν είναι να πάω αύριο και εγώ!


ευχαριστώ πολύ!



Σημερα εκανα αιτηση διακοπης και επανασυνδεσης και πηρα τον media player μαζι με ασυρματο ρουτερ huawei δωρο ηταν ο μονος τροπος να παρω τα δωρα, την προηγουμενη φορα ειχα κανει το ιδιο και πηρα το εξ.κληρο των 250γιγα. Η πωλητρια μου ειπε οτι σε καμια βδομαδα θα γινει η συνδεση και αυριο η διακοπη, τα ιδια μου ειχαν πει και την προηγουμενη αλλα η διακοπη κρατησε μονο 3 ωρες .

paok100
22-10-10, 12:34
Σημερα εκανα αιτηση διακοπης και επανασυνδεσης και πηρα τον media player μαζι με ασυρματο ρουτερ huawei δωρο ηταν ο μονος τροπος να παρω τα δωρα, την προηγουμενη φορα ειχα κανει το ιδιο και πηρα το εξ.κληρο των 250γιγα. Η πωλητρια μου ειπε οτι σε καμια βδομαδα θα γινει η συνδεση και αυριο η διακοπη, τα ιδια μου ειχαν πει και την προηγουμενη αλλα η διακοπη κρατησε μονο 3 ωρες .

Aris1 θα ήθελα να σε ρωτήσω όταν έκανες την αίτηση διακοπής κι επανασύνδεσης μήπως σου ζήτησαν 20€ για να πάρεις το ασύρματο router ή σου έδωσαν και το media player και το ασύρματο router εντελώς δωρεάν;

Επειδή εμένα στη Θεσσαλονίκη που έκανα την ίδια διαδικασία ακριβώς (διακοπή κι επανσύνδεση) μου ζήτησαν 20€ για το ασύρματο router Huawei και μου έδωσαν το media player δωρεάν. Αν ήθελα θα μπορούσα λέει να πάρω δωρεάν ενσύρματο router, το οποίο όμως δε με εξυπηρετούσε.

Περιμένω αγωνιωδώς την απάντησή σου, καθώς και πού έκανες την αίτηση, γιατί αν εσένα σου τα έδωσαν δωρεάν πρέπει να κάνω μία επίσκεψη στον ΟΤΕ.

karetsos
22-10-10, 12:53
τι πακετο εκανες? δωρεαν το ασυρματο ρουτερ και το media player δικαιουσαι μονο στο DP24. Στα αλλα δυο πακετα, αν θελεις και το ασυρματο ρουτερ εχει επιβαρυνση 20 €.

Aris1
22-10-10, 20:00
Λοιπον δεν μου ειπαν τιποτα για 20ευρω γιατι το ασυρματο ρουτερ ειναι δωρεαν με καθε db24 , Την αιτηση την εκανα σε υποκοταστημα οτε το ιλιον . Πριν παω να κανω αιτηση για την ολη διαδικασια ειχα παρει τηλεφωνο το 13888 και μου ειπαν οτι δεν δικαιομουν τα δωρα και οταν τους ειπα για διακοπη και επανασυνδεση μου ειπαν ναι. Το ιδιο ειπε και η κοπελα στο ιλιον και οταν της ειπα για διακοπη και επανασυνδεση ειπε ναι αν και ειναι ζορικα απο τα κεντρικα και τα ελεγχου πλεον,και της λεω ενταξει το ιδιο δεν ειναι να κανω διακοπη τωρα και να ερθω τη δευτερα να κανω επανασυνδεση ; Νεος πελατης δεν θα ειμαι και μου ειπε ναι, και ετσι εκανε αιτηση αποσυνδεσης και επαναυνδεσης την ιδια μερα δηνοντας μου το ρουτερ με τον πλειερ λεγοντας μου επειδη δηνει κινητο για επικοινωνια οτι αν με παρουν απο τα κεντρικα και ρωτησουν γιατι εκανα επανασυνδεση να πω οτι μετανιωσα, ελπιζω να βοηθησα.
:p

karetsos
22-10-10, 20:09
καλυτερα τετοιες λεπτομερειες να μην τις αναφερεις εδω, αλλα να τις στειλεις με pm στον ενδιαφερομενο χρηστη. ;)

Thanasis159
22-10-10, 20:33
Έχει κανένας το media player να μας πει τι εταιρίας είναι και ποιο μοντέλο για να δούμε κανά review;

Aris1
22-10-10, 21:30
καλυτερα τετοιες λεπτομερειες να μην τις αναφερεις εδω, αλλα να τις στειλεις με pm στον ενδιαφερομενο χρηστη. ;)


Σωστος θα το επεξεργαστω παλι.

........Auto merged post: Aris1 πρόσθεσε 1 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Έχει κανένας το media player να μας πει τι εταιρίας είναι και ποιο μοντέλο για να δούμε κανά review;

ειναι corpcom iplayHD3 www.corpcom.eu.com

Lagman
22-10-10, 21:59
Κάποιος βαριέται να ανοίξει την σελίδα του oteshop:p

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html


αυτό το είδα, ήθελα κάποιο review να δω φωτογραφίες κλπ ... τέλος πάντων έκανα και εγω την αίτηση οπότε θα μαθω σύντομα :)

paok100
22-10-10, 23:25
Είχα conn-x talk με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές και 60min κινητά, με ταχύτητα DP2 κι αποφάσισα να το αλλάξω σε conn-x talk me απεριόριστες αστικές και υπεραστικές και 60min κινητά με ταχύτητα DP24 με 45,5 €/μήνα.

Εμένα σε κατάστημα του ΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω 20€ για να πάρω και το media player και το ασύρματο router, ή αλλιώς το player και ενσύρματο router εντελώς δωρεάν, επειδή κάνω την αναβάθμιση κι ότι δε θα χάσω σχεδόν καθόλου το internet.

Πάντως χωρίς να μπαίνω σε λεπτομέρειες, εμένα δεν μου το διέκοψαν σχεδόν καθόλου το ιντερνετ και η αλλαγή ταχύτητας έγινε την άλλη μέρα, επειδή κι εγώ έκανα παράπονα ότι τα δώρα τα δίνουν μόνο στους νέους συνδρομητές κάτι που θεωρώ απαράδεκτο, αφού πληρώνω τόσα χρόνια συνειδητά παραπάνω στον ΟΤΕ και πρέπει να "επιβραβευτώ" με κάποιο τρόπο με τα δώρα αυτά.

Τελικά, απ'ότι καταλαβαίνω σε κάθε κατάστημα του ΟΤΕ κάνουν ότι θέλουν κι επικαλούνται εγκυκλίους και διάφορα για να αντιμετωπίσουν τον κάθε πελάτη.

karetsos
22-10-10, 23:51
κοιτα, οι οδηγιες ειναι σαφεις αλλα παντα υπαρχουν παραθυρακια και εφοσον το καταστημα θελει να πουλησει το προιον και να ικανοποιησει τον πελατη, αν ειναι δυνατον θα δωσει το δωρο.

Aris1
23-10-10, 07:10
Είχα conn-x talk με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές και 60min κινητά, με ταχύτητα DP2 κι αποφάσισα να το αλλάξω σε conn-x talk me απεριόριστες αστικές και υπεραστικές και 60min κινητά με ταχύτητα DP24 με 45,5 €/μήνα.

Εμένα σε κατάστημα του ΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω 20€ για να πάρω και το media player και το ασύρματο router, ή αλλιώς το player και ενσύρματο router εντελώς δωρεάν, επειδή κάνω την αναβάθμιση κι ότι δε θα χάσω σχεδόν καθόλου το internet.

Πάντως χωρίς να μπαίνω σε λεπτομέρειες, εμένα δεν μου το διέκοψαν σχεδόν καθόλου το ιντερνετ και η αλλαγή ταχύτητας έγινε την άλλη μέρα, επειδή κι εγώ έκανα παράπονα ότι τα δώρα τα δίνουν μόνο στους νέους συνδρομητές κάτι που θεωρώ απαράδεκτο, αφού πληρώνω τόσα χρόνια συνειδητά παραπάνω στον ΟΤΕ και πρέπει να "επιβραβευτώ" με κάποιο τρόπο με τα δώρα αυτά.

Τελικά, απ'ότι καταλαβαίνω σε κάθε κατάστημα του ΟΤΕ κάνουν ότι θέλουν κι επικαλούνται εγκυκλίους και διάφορα για να αντιμετωπίσουν τον κάθε πελάτη.

Ειχες ακομα δεσμευση με την DP2 ; Αν ναι μπορει γι αυτο να σου ειπαν 20 ευρω, αν οχι τοτε θα επρεπε να κανεις αιτηση διακοπης και στο καπακι αιτηση συνδεσης.

paok100
23-10-10, 21:26
Όχι δεν είχα ακόμα δέσμευση για το DP2, το είχα πάνω από 12 μήνες. Η διαδικασία είναι όπως το λέμε: δηλαδή διακοπή και μετά επανασύνδεση. Εμένα απλώς μου έδωσαν να υπογράψω μόνο τα χαρτιά με τη νέα 12μηνη δέσμευση για το νέο conn-x talk και τίποτα για τη διακοπή του παλιού πακέτου.

Anyway, επειδή δεν μου διέκοψαν καθόλου το internet και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου, έχουν ένα ελαφρυντικό, αλλά μάλλον το 20€ θα μπορούσαν να μη μου το χρεώσουν.

Georgevtr
23-10-10, 22:22
Όχι δεν είχα ακόμα δέσμευση για το DP2, το είχα πάνω από 12 μήνες. Η διαδικασία είναι όπως το λέμε: δηλαδή διακοπή και μετά επανασύνδεση. Εμένα απλώς μου έδωσαν να υπογράψω μόνο τα χαρτιά με τη νέα 12μηνη δέσμευση για το νέο conn-x talk και τίποτα για τη διακοπή του παλιού πακέτου.

Anyway, επειδή δεν μου διέκοψαν καθόλου το internet και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου, έχουν ένα ελαφρυντικό, αλλά μάλλον το 20€ θα μπορούσαν να μη μου το χρεώσουν.

Τα 20 ευρώ στα πήραν απο το οτεshop σαν διαφορά για το ασύρματο ρούτερ.
Εάν πχ πήγαινες σε 'γερμανό' θα έπαιρνες ασύρματο ρούτερ+δωροεπιταγή 75€ αλλά ΟΧΙ το media player.
Εμπορική πολιτική τους είναι.

ΌΛΕΣ οι εταιρίες 'επιβραβεύουν' τους νέους πελάτες και όχι του παλαιούς δυστυχώς.

papako
24-10-10, 20:09
Αυτό μοιάζει πολύ
http://www.miccastore.com/micca-slimhd-1080p-fullhd-portable-digital-media-player-p-41.html

sexrazat
24-10-10, 20:15
Πράγματι. Ίδιο και το τηλεχειριστήριο.

nikcmetz
25-10-10, 01:00
Είχα conn-x talk με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές και 60min κινητά, με ταχύτητα DP2 κι αποφάσισα να το αλλάξω σε conn-x talk me απεριόριστες αστικές και υπεραστικές και 60min κινητά με ταχύτητα DP24 με 45,5 €/μήνα.

Εμένα σε κατάστημα του ΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω 20€ για να πάρω και το media player και το ασύρματο router, ή αλλιώς το player και ενσύρματο router εντελώς δωρεάν, επειδή κάνω την αναβάθμιση κι ότι δε θα χάσω σχεδόν καθόλου το internet.

Πάντως χωρίς να μπαίνω σε λεπτομέρειες, εμένα δεν μου το διέκοψαν σχεδόν καθόλου το ιντερνετ και η αλλαγή ταχύτητας έγινε την άλλη μέρα, επειδή κι εγώ έκανα παράπονα ότι τα δώρα τα δίνουν μόνο στους νέους συνδρομητές κάτι που θεωρώ απαράδεκτο, αφού πληρώνω τόσα χρόνια συνειδητά παραπάνω στον ΟΤΕ και πρέπει να "επιβραβευτώ" με κάποιο τρόπο με τα δώρα αυτά.

Τελικά, απ'ότι καταλαβαίνω σε κάθε κατάστημα του ΟΤΕ κάνουν ότι θέλουν κι επικαλούνται εγκυκλίους και διάφορα για να αντιμετωπίσουν τον κάθε πελάτη.

Φίλε paok100 θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.. Έχω και εγώ Connx-Talk 2Mbps με απεριόριστες προς σταθερά και 60' πρός κινητά με περίπου 90-100€ το δίμηνο. θέλω να μου πείς το τελικό ποσό πληρωμής στην αναβάθμιση που έκανες εσύ σε 24Mbps το δίμηνο άν γίνεται, λογικά θα παίζει στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη εφόσον είναι 45,5/μήνα ?

sexrazat
25-10-10, 09:44
Όχι δεν είχα ακόμα δέσμευση για το DP2, το είχα πάνω από 12 μήνες. Η διαδικασία είναι όπως το λέμε: δηλαδή διακοπή και μετά επανασύνδεση. Εμένα απλώς μου έδωσαν να υπογράψω μόνο τα χαρτιά με τη νέα 12μηνη δέσμευση για το νέο conn-x talk και τίποτα για τη διακοπή του παλιού πακέτου.

Anyway, επειδή δεν μου διέκοψαν καθόλου το internet και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου, έχουν ένα ελαφρυντικό, αλλά μάλλον το 20€ θα μπορούσαν να μη μου το χρεώσουν.

Θεωρητικά σύμφωνα με την εγκύκλιο αφορά νέους πελάτες. Η προσφορά βγήκε για να τραβήξει συνδρομητές που δεν έχουν Conn-X. Στην θεωρία όσοι είναι αορίστου θα μπορούσαν να διακόψουν και να ξανακάνουν αίτηση, μένοντας κάποιες λίγες μέρες χωρίς net
Στην πράξη φυσικά βολεύει και σένα και τον ΟΤΕ να σε περάσει σε νέα 12μηνη δέσμευση χωρίς διακοπή. Επειδή όμως ο υπάλληλος είναι τυπικά εκτεθειμένος σύμφωνα με την εγκύκλιο, σου ζητάει και μια αίτηση διακοπής για να υπάρχει στο αρχείο και δεν την ενεργοποιεί καθόλου.
Προσοχή. Ενώ είναι λογικό εν είναι υποχρεωμένος να το κάνει. Απλά παίρνει την ευθύνη. Κάποιος μπορεί να μην θέλει να την πάρει. Σεβαστό.

Τα 20 € είναι γιατί ζητάς 2άρα και το modem είναι με επιδότηση. Στην 24άρα είναι δωρεάν

........Auto merged post: sexrazat πρόσθεσε 3 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Φίλε paok100 θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.. Έχω και εγώ Connx-Talk 2Mbps με απεριόριστες προς σταθερά και 60' πρός κινητά με περίπου 90-100€ το δίμηνο. θέλω να μου πείς το τελικό ποσό πληρωμής στην αναβάθμιση που έκανες εσύ σε 24Mbps το δίμηνο άν γίνεται, λογικά θα παίζει στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη εφόσον είναι 45,5/μήνα ?

45,5 + 1,23 αναγνώριση σε pstn. Πάγιο, 24άρα, απεριόριστα αστικουπεραστικά και μία ώρα σε κινητά

paok100
25-10-10, 12:40
Sexrazat θέλω να κάνω μία διόρθωση όσον αφορά την ταχύτητα που γράφεις στο μήνυμά σου, είχα 2άρα γραμμή και μετά την αναβάθμιση ζητούσα 24άρα.

nickmetz το κόστος είναι όπως το γράφει ο sexrazat δηλαδή 45,5€ + 1,23€ (αναγνώριση σε pstn) = 46,73€μήνα, και περιλαμβάνει πάγιο, 24άρα, απεριόριστα αστικά+υπεραστικά και μία ώρα σε κινητά.

Το κόστος του πακέτου "Connx-Talk 2Mbps με απεριόριστα αστικά+υπεραστικά και 60' πρός κινητά" που είχα κι εγώ πριν ήταν 47,71€+1,23= 48,94€/μήνα δηλαδή 2,21€ ακριβότερα και μικρότερη ταχύτητα από ότι το νέο πακέτο που έκανα με την αναβάθμιση.

sofaki
25-10-10, 12:56
Μόλις το έλαβα σήμερα το δωράκι του ΟΤΕ.
Εκτός από αναπαραγωγή σε τηλεόραση,γνωρίζετε αν μπορώ να ακούω μουσική πχ με ακουστικά?Ή να βλέπω φωτογραφίες χωρίς να το έχω συνδεδεμένο με τηλεόραση?

nikcmetz
25-10-10, 16:55
Sexrazat θέλω να κάνω μία διόρθωση όσον αφορά την ταχύτητα που γράφεις στο μήνυμά σου, είχα 2άρα γραμμή και μετά την αναβάθμιση ζητούσα 24άρα.

nickmetz το κόστος είναι όπως το γράφει ο sexrazat δηλαδή 45,5€ + 1,23€ (αναγνώριση σε pstn) = 46,73€μήνα, και περιλαμβάνει πάγιο, 24άρα, απεριόριστα αστικά+υπεραστικά και μία ώρα σε κινητά.

Το κόστος του πακέτου "Connx-Talk 2Mbps με απεριόριστα αστικά+υπεραστικά και 60' πρός κινητά" που είχα κι εγώ πριν ήταν 47,71€+1,23= 48,94€/μήνα δηλαδή 2,21€ ακριβότερα και μικρότερη ταχύτητα από ότι το νέο πακέτο που έκανα με την αναβάθμιση.

Kαι εγώ αύριο θα πάω να διακόψω το συμβόλαιο και να κάνω καινούριο με 24Mbps!!
Ευχαριστώ paok100!

karetsos
25-10-10, 18:32
http://i292.photobucket.com/albums/mm7/karetsos/mediaplayer.gif

Georgevtr
25-10-10, 18:34
Μόλις το έλαβα σήμερα το δωράκι του ΟΤΕ.
Εκτός από αναπαραγωγή σε τηλεόραση,γνωρίζετε αν μπορώ να ακούω μουσική πχ με ακουστικά?Ή να βλέπω φωτογραφίες χωρίς να το έχω συνδεδεμένο με τηλεόραση?

Με πρόλαβε και απάντησε ο φίλος πιο πάνω.

Το manual το διάβασες?
Πές μου άποψη?Αξίζει?Είναι βολικό?

karetsos
25-10-10, 18:55
λοιπόν το μενού είναι πολύ εύκολο στη χρήση, όλα ελληνικά. απλό.

δοκίμασα με εξωτερικό δίσκο usb, όλα καλά.

δεν δοκιμάσα ακόμη να δω για εεληνικούς υπότιτλους, αλλά φανταζόμαι ότι δεν θα έχει πρόβλημα.

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να το σύνδεσω με τον υπολογίστη ώστε να μεταφέρω αρχεία στον εσωτερικό του δίσκο.

edit: το βρήκα, το συνδέω με το pc ΜΟΝΟ με το καλωδιο usb, δεν πρεπει να συνδέσω και την εξωτερική τροφοδοσία...

georgep138
26-10-10, 09:08
το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να το σύνδεσω με τον υπολογίστη ώστε να μεταφέρω αρχεία στον εσωτερικό του δίσκο.

edit: το βρήκα, το συνδέω με το pc ΜΟΝΟ με το καλωδιο usb, δεν πρεπει να συνδέσω και την εξωτερική τροφοδοσία...

Μπράβο σου, δεν ήξερα τι να κάνω.

Μήπως υπάρχει κανένα ποιό αναλυτικό manual σε pdf ?

sofaki
26-10-10, 11:00
Με πρόλαβε και απάντησε ο φίλος πιο πάνω.

Το manual το διάβασες?
Πές μου άποψη?Αξίζει?Είναι βολικό?
Δεν είδα απάντηση στην ερώτησή μου....:sorry:

wezor
26-10-10, 12:46
:offtopic: Χαίρετε παιδιά . να κάνω μια off topic γιατί έχω ανοίξει ένα θέμα αλλά δεν έχει κάποιος απάντηση !σκέπτομαι να πάω και εγώ στο conn-x 24 παίζει κανένας από εσάς game (online) να μου πει από ping πως πάει γενικά ακόμα και στο you tube ?
:offtopic:

Alekos
26-10-10, 12:51
wezor εγω ειχα forthnet σε Interleave, και πινκς περιπου 80 (στις καλες ωρες, γιατι τις αλλες αστα να πανε δε θες να ξερεις), τωρα με οτε σε fastpath εχω 55 (με γερμανια) και γενικα σε οποιον ευρωπαικο server μπαινω ειναι gg. και το youtube μια χαρα σφαιρα :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.