PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρις τηλεφωνο 10 μερες Πετρουπολη



redcom7
18-10-10, 20:04
Καλησπερα .. Περιοχη Πετρουπολη Με ΟΤΕ κανονικα ιντερνετ αλλα τηλεφωνο τζιφος.. αναφερα το προβλημα 4-5 φορες και τελικα σημερα μου λενε φταει η ΕΥΔΑΠ οπως δηλαδη οι παροχοι λενε φταει ο ΟΤΕ τωρα και ο ΟΤΕ λεει το ΠΟΙΗΜΑ ΤΟΥ.. :whistle:


"ΦΤΑΕΙ Η ΕΥΔΑΠ" κυριε μου μου λεει δεν ξερουμε ποτε θα φτιαξει η ΕΥΔΑΠ την βλαβη εκει που ειναι η καλωδιακη σας βλαβη και δεν μπορουμε να κανουμε κατι εως να φτιαχτει απο την ΕΥΔΑΠ... :clap:


ΕΛΕΟΣ,,...:worthy:

εχει κανεις αλλος προβλημα με τηλεφωνο αλλα οχι με ιντερνετ??

redcom7
30-10-10, 00:00
ακομη χωρις τηλεφωνο και τα καραγκιοζακια μου λενε περι ΕΥΔΑΠ ...
ΕΛΕΟΣ ετσι και ηταν αλλη εταιρεια θα ειχε γινει χαμος αυτους τους απαραδεχτους δεν τους κουναει τιποτα...


το ιντερνετ εχει γινει μπαχαλο ... τηλεφωνο καθολου....


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

prekageo
31-10-10, 17:49
Είχα παρόμοιο πρόβλημα στα καλά καθούμενα... και έφταιγε το splitter. :) Οπότε ρίξε μία ματιά μήπως μπορέσεις και το φτιάξεις μόνος σου.

dfourt
31-10-10, 18:57
Από όσα είπες καταλαβαίνω ότι μάλλον είναι καλωδιακή η βλάβη.
Και προφανώς προκλήθηκε ύστερα από έργα της ΕΥΔΑΠ.

Επίσης κατά πάσα πιθανότητα δεν είσαι ο μόνος στην περιοχή σου που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα.

Το internet που λες ότι παίζει μάλλον θα συνδέεται σε κάποια χαμηλή ταχύτητα και με πολλές αποσυνδέσεις.

Σε αντίστοιχη περίπτωση στην περιοχή μου η αποκατάσταση πήρε περίπου 1,5 μήνα.Εγώ ευτυχώς είχα τηλέφωνο, αλλά κάτι γείτονες όχι.(ή είχαν για κάποιες ώρες, μετά κοβόταν κτλ.)
Κουράγιο...

gio5aMG
31-10-10, 21:35
Καλωδιακή βλάβη μπορεί να συμβεί, μην τρελαίνεσαι. Όλα στο πρόγραμμα είναι απλά είσαι άτυχος. Υπομονή και κατανόηση από όλους χρειάζεται.

johnsruro
01-11-10, 17:22
Συγγνώμη αλλά πέφτει το κράξιμο της αρκούδας αν κάποιος συγχρονίζει χαμηλά σε άλλες εταιρίες, κι εδώ ο άνθρωπος δεν έχει τηλ και λέμε ότι έιναι άτυχος. Οκ, άτυχος έιναι που έγινε το λάθος, αλλά 10 μέρες ακόμα δεν έχει πάει κάποιος να το αποκαταστήσει? Αυτό δεν είναι ατυχία, είναι απλά τραγικό!

redcom7
01-11-10, 23:58
τελικα το Σαββατο μετα απο 20+ μερες φτιαχτηκε το τηλεφωνο ... :p

το ιντερνετ εχει φτιαξει σχετικα αφου το προβλημα του ηταν στο upload .. tvra phge pali sto 990kb αλλα κανει σχετικα πολλα disconnect .. περιπου 6-7 την ημερα .. :hmm:

θα το δω και για καποιες μερες και εαν κανει τα ιδια τοτε θα δωσω παλι βλαβη ...

redcom7
02-11-10, 19:12
τελικα το Σαββατο μετα απο 20+ μερες φτιαχτηκε το τηλεφωνο ... :p

το ιντερνετ εχει φτιαξει σχετικα αφου το προβλημα του ηταν στο upload .. tvra phge pali sto 990kb αλλα κανει σχετικα πολλα disconnect .. περιπου 6-7 την ημερα .. :hmm:

θα το δω και για καποιες μερες και εαν κανει τα ιδια τοτε θα δωσω παλι βλαβη ...




τελικα ΔΕΝ πρλαβα να δωσω βλαβη για το ιντερνετ γιατι απλα η βλαβη εγινε μονη βλαβη και ειμαι χωρις ιντερνετ απο το μεσημερι χωρις να συχρονιζει το adsl εδω και 5 ωρες. το περιστατικο κρίθηκε ως επειγον και θα κανει εως 2 μερες :whistle::whistle::whistle: για να φτιαχτει...

τελικα απο αξιοπιστια μας τα εκανε μανταρα ο ΟΤΕ και να σημειωθει οτι εφυγα απο HOL για να γυρισω μονο και μονο για την αξιοπιστια...

τουλαχιστον τα παιδια στο 121 ειναι ευγενεστατα και δεν προλαβαινεις, λογω της γρηγορης απαντησης σε αντιθεση με την HOL, να εκνευριστεις και να τους τα χωσεις... :hmm::hmm:

johnsruro
03-11-10, 15:51
Κάνε υπομονή γιατί είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη.

redcom7
03-11-10, 16:18
Κάνε υπομονή γιατί είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη.

:rofl:

τελικα απο την ταλαιπωρια που εφαγα με το τηλεφωνο εδω και ενα μηνα βιαστικα να δικασω τον ΟΤΕ και μαλλον απο την διακοπη κάηκε το ρουτερ (netfaster) . τελικα ηρθε ο τεχνικος
και εβαλε το Bauntec με το δικο του μετασχηματιστη και επαιξε μια χαρα...



ολα καλα λοιπον μετα απο 1 μηνα και τηλεφωνο και ιντερνετ ..


ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ


:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.