PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδυναμία σύνδεσης online με ipcamera



nekcharis
19-10-10, 12:25
Παιδιά καλημέρα.
Έχω πάρει την ip330 της maygion. Είχα φορτώσει κανονικά την κάμερα, την έβλεπα μέσα από το πρόγραμμά της, και μέσα από ΙΕ (ποτέ δεν κατάφερα να την δω μέσα από το host name του dyndns) αλλά....
Μετά από αναγκαστικό φορμάρισμα, πέρασα τα 64bit των Win7 και δεν μπορώ να την δω ούτε από ΙΕ ούτε από Mozilla, μόνο από το πρόγραμμά της. Μάλιστα στο Mozilla μπορώ να μπω μέσω της ip της αλλά δεν μου δείχνει εικόνα. Βλέπω κανονικά όλο το περιβάλλον χρήσης της κάμερας αλλά μέχρι εκεί.
Χρειάζεται κάποιο plugin ο ΙΕ και ο Mozilla;
Και αφού καταφέρω να ξεμπερδέψω με αυτό, πώς θα μπορέσω να την δω live;
Έχω κάνει forward την θύρα (81 στην προκειμένη περίπτωση), είναι τσεκαρισμένα ανοικτή, μπαίνω στο router μου μόνο με το host name (π.χ. myname.dyndns.org) αλλά αν προσθέσω και την θύρα (myname.dyndns.or:81) μου βγάζει πως δεν είναι διαθέσιμη η ιστοσελίδα...
Μήπως μπορείτε να πείτε και την γνώμη σας σε αυτό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων, και συγγνώμη για το μακροσκελές....
PS. Win7, 64bit, Fast-2404, connex (με την ελάχιστη ασφάλεια) μέσω LAN.+
Να σημειώσω πως με το προηγούμενο σετάρισμα (win7 32) είχα και email alert κανονικά.....

NiKapa
21-10-10, 16:29
Στο ΝΑΤ του 2404 εχεις ανοιξει την 81 οπως λες ..
ανεβασε ενα ss απο το ΝΑΤ ,κανονικα πρεπει να ειναι ετσι οπως φαινεται παρακατω και σε αυτην την περιπτωση θα πρεπει να δινεις ολο το url > http://myname.dyndns.org:8081
Tοπικα δεν θα σε επιστρεφει στο ρουτερ και δεν θ'ανοιγει η σελιδα αλλα απομακρυσμενα που ειναι το ζητουμενο κι εφοσον τα λοιπα ειναι οκ θα σου ζηταει user&password για την καμερα σου ..

Καλυτερα ζητησε απο ενα mod να μεταφερει το τοπικ σου σε πιο καταλληλο sub-forum

nekcharis
22-10-10, 10:53
Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ.
Το ανέβασα επίσης το θέμα στο networking, οπότε αν νομίζετε σωστό...διαγράψτε το.

@ ADSLgr.com All rights reserved.