PDA

Επιστροφή στο Forum : Το club των κατόχων 4096/1024



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

aeonas
28-07-06, 11:49
Παιδιά ανοίγω αυτό το thread για όσους έχουμε (επιτέλους) ενεργοποιημένη τη σύνδεση με τους εξής σκοπούς:


Να μοιραζόμαστε τις εντυπώσεις μας και να αλληλοβοηθιόμαστε τώρα που είναι ακόμα η αρχή.
Να βοηθάμε τα παιδιά που τώρα προσπαθούν να συνδεθούν και σίγουρα θα έχουν πολλές απορίες.
Να διατυπώσουμε από κοινού σκέψεις και προτάσεις για την βελτίωση της υπηρεσίας.Καλό βόλι!

Reef
28-07-06, 11:56
και να τσατιζεται εμας που δεν ανηκουμε στο κλαμπ :rofl:

aeonas
28-07-06, 12:39
Έχω την εντύπωση ότι σε ένα χρόνο το πολύ όλα τα μεγάλα αστικά κέντρα θα παίζουν και με ADSL2+ (δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά πάντως..)

eric_in
28-07-06, 13:29
:oneup: Τώρα που πλέον έχω σταθεροποιηθεί ας μπούμε και στο club.

Avvocato
28-07-06, 14:44
εγω ποτε θα μπω μην αρχισω να βριζω την τυχη μουυυυυυυ

joseph
28-07-06, 15:13
Να κλείσει το τοπικ είναι το 4ο με το ίδιο ακριβώς θέμα ... Αμα θέλετε club, ανοίξτε site τύπου www.adsl2+gr.com ...

Spanos
28-07-06, 15:21
Να κλείσει το τοπικ είναι το 4ο με το ίδιο ακριβώς θέμα ... Αμα θέλετε club, ανοίξτε site τύπου www.adsl2+gr.com ...

Συμφωνώ, πέντε άτομα είναι ολα κι ολα στο φόρουμ και κάνουν πιο πολύ φασαρία απο 10.000 ΟΤΕδες.:closed:

aeonas
28-07-06, 15:38
Όποιος έχει πρόβλημα με το thread ή του δημιουργεί πάσης φύσεως προβλήματα, απλά ας μην το διαβάζει!

Η θεματολογία είναι συγκεκριμένη και δεν έχει τόσο σχέση με όσους προσπαθούν να συνδεθούν, αλλά με την ανταλλαγή απόψεων όσων έχουν ήδη αποκτήσει τη γραμμή.

dkmaster
28-07-06, 16:21
Ρε παιδιά ξέρω είναι χαζή η ερώτηση αλλά πρέπει να την κάνω.

Πως αλλάζει το ip της σύνδεσεις; Γιατί όσα restart και αν έχω κάνει συνδέομαι πάντα στο ίδιο ip 89. κάτι κάτι.

teris
28-07-06, 16:22
Aντε και στα δικά μας!!! Βρέ παίδες με τισ 4αρες , βάλτε κανα game server να χαρούμε

apok
28-07-06, 16:25
Ρε παιδιά ξέρω είναι χαζή η ερώτηση αλλά πρέπει να την κάνω.

Πως αλλάζει το ip της σύνδεσεις; Γιατί όσα restart και αν έχω κάνει συνδέομαι πάντα στο ίδιο ip 89. κάτι κάτι.

Αυτό εξαρτάται απο τον πάροχο!!

great
28-07-06, 16:26
και με την 384 download είμαι ευχαριστημένος (άντε για να μην είμαι ψεύτης το 1024 δεν θα με χάλαγε) αλλα αυτό το 1024 upload είναι όμως που λιγουρεύομαι τρελα και σας φθονώ θανάσιμα :evil: :cool:

Avvocato
28-07-06, 18:34
καπως ετσι τοβλεπω κι εγω φιλε @great

ph4nt0m
28-07-06, 19:36
Λοιπόν για εμάς τους υποψήφιους αν είναι εύκολο να μας δώσετε τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε στο fritz. Αν βάλω ποτέ 4mbit...

joseph
28-07-06, 20:30
:hmm: :down: :rolleyes: τι ρυθμίσεις ακριβώς; το nickname και το passwοrd; Αυτά βάζεις όλο και όλο ...

sakisf
28-07-06, 21:51
σας μισώ σας μισώ σας μισώ τους κατόχους 4/1!!!

ph4nt0m
28-07-06, 23:30
:hmm: :down: :rolleyes: τι ρυθμίσεις ακριβώς; το nickname και το passwοrd; Αυτά βάζεις όλο και όλο ...

Ας πούμε VPI/VCI; 8/35 είναι πάλι; Δεν ξέρω απλά ρωτάω μήπως υπάρχει καμία διαφορά.

groove54
29-07-06, 02:12
Ρε παιδιά ξέρω είναι χαζή η ερώτηση αλλά πρέπει να την κάνω.

Πως αλλάζει το ip της σύνδεσεις; Γιατί όσα restart και αν έχω κάνει συνδέομαι πάντα στο ίδιο ip 89. κάτι κάτι.

Κλεισε το ρουτερ σου για κανενα τεταρτο (τοσο θελει εμενα) ανοιξε το παλι και θα σου δωσει καινουρια ΙΡ η οποια θα αρχιζει (παλι) απο 89... αλλα αυτο δεν σε απασχολει. Η ουσια ειναι οτι θα ειναι διαφορετικη. Δεν χρειαζεται restart. Απλα κλεισε το απο το διακοπτη για καμποση ωρα

Z3RatuL
29-07-06, 13:48
Mιας και μέχρι τώρα στο συγκεκριμένο θέμα μόνο εντυπώσεις δεν έχουν μοιραστεί, ας ξεκινήσω εγώ με τις δικές μου σχετικά με την ποιότητα παροχής του πακέτου.
Προσέξτε τα χρονικά διαστήματα που μεσολάβησαν για την "επίσημη" (διότι μεσολαβεί ένα διάστημα τεσταρίσματος της γραμμής) ενεργοποίηση του κυκλώματος (η αποστολή όλων των απαραίτητων εντύπων είχε γίνει στις 28 Ιουνίου) :

- Έχει προωθηθεί το αίτημα ενεργοποίησης του κυκλώματός σας από τις 5 Ιουλίου 2006.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας, στις 7 Ιουλίου 2006.
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 28 Ιουλίου 2006.

Από τις 28 Ιουλίου μπόρεσα να δουλέψω (διότι εργάζομαι ως webdesigner) για περίπου 1 ημέρα. Μετά από περίπου 12 ώρες το router (US Robotics MAXg Wireless) έχασε το συγχρονισμό του με το κέντρο DSLAM της HOL, και από τότε, ΠΡΟΣΕΞΤΕ, ενεργοποιήθηκε για περίπου 10 (!!) λεπτά και ξαναέπεσε για να παραμείνει αποσυγχρονισμένο μέχρι την ώρα που σας γράφω, όπου και αναγκάστηκα να μπω με ISDN γραμμή... Μιλάμε δηλαδή για πάνω από 24 ώρες χωρίς ίντερνετ... τι να την κάνω λοιπόν την super duper ταχύτητα όταν δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω?! Έχω πάρει στο τεχνικό τμήμα της εταιρίας 3 φορές και τα κλασσικά, δεν ξέρω και κάντε υπομονή, αλλά και το θεϊκό "οι διακοπές αυτές είναι παροδικές" έδωσαν και πήραν!
Δυστυχώς λοιπόν τα προβλήματα δεν σταμάτησαν απ'ότι φαίνεται ακόμη και μετά την επίσημη ενεργοποίηση του κυκλώματος.. Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα υπάρχει να μοιραστεί την εμπειρία του?? :down::whistle:

Mosfet
29-07-06, 15:16
και να τσατιζεται εμας που δεν ανηκουμε στο κλαμπ :rofl:

Ναι, από ότι φαίνεται ξέχασαν τις όχι και πολύ μακρινές εποχές (πριν από 5-6 χρόνια) που έμπαιναν με μοντεμάκια των 56K. Τώρα πλέον απέκτησαν και club. Μήπως ήρθε και η ώρα να κατέβουν λίγο από το καλάμι; :hmm:

lamesaint
29-07-06, 15:50
μπορείτε να γράψετε όσοι έχετε ενεργοποιημένη την γραμμή πόσο καιρό απο τότε που κάνατε την αίτηση στην HOL σας ενεργοποίησαν την γραμμή?

Avvocato
29-07-06, 22:45
μπορείτε να γράψετε όσοι έχετε ενεργοποιημένη την γραμμή πόσο καιρό απο τότε που κάνατε την αίτηση στην HOL σας ενεργοποίησαν την γραμμή?

μην παιζεις με τον πονο μου, εγω εχω φαει πορτα απο αυτο το κλαμπακι μεχρι τωρα 2 φορες και ελπιζω οχι και τριτη, απο τις 24 Ιουνιου εχω που περιμενω να μου την ενεργοποιησουν και ο πΟΤΕ ολο αποριπτει τις αιτησεις.

fiddlerman
30-07-06, 10:35
Ρε παιδια εγω σκέφτηκα τώρα που ειμαι διακοπές να κάνω την αιτηση και όταν πάω Αθήνα να με έχουν συνδέσει. Το θέμα είναι ότι καπου άκουσα οτι στέλνουν τον εξοπλισμό αμέσως. Ισχύει αυτό? Λέω να τους πω να μου το στείλουν εδώ που είμαι διακοπές. Με τα λεφτά τι γίνεται τα πληρώνεις με την αίτηση ή έρχεται ο λογιαριασμό με το καλό μόλις συνδεθώ? Βασικα θα πάρω και τηλεφωνο αυρίο να ρωτήσω, αλλα άμα δεν βαριέστε απαντήστε....

George28K
30-07-06, 10:46
Έρωτηση σε όλους τους ενεργοποιημένους 4mbit. Τι τιμές line attenuation έχετε και έαν έγινε δοκιμή για την μέγιστη ταχύτητα συντονισμού (download). Για παράδειγμα έαν το line attenuation είναι από 18 και κάτω είναι δυνατός συντονισμός στα 24mbit (σε adsl2+) αρκεί η καλωδίωση στο σπίτι να είναι σε καλή κατάσταση.

aeonas
30-07-06, 21:07
@ lamesaint: 13 Ioυνίου η αίτηση, 19 η διακοπή από ΟΤΕ, 28 Ιουλίου η επίσημη ενεργοποίηση (αν και η σύνδεση πηγαινοερχόταν δοκιμαστικά για 2 εβδομάδες πριν από αυτήν την ημερομηνία).

@fiddlerman: εμένα μου τον έστειλαν 10 μέρες μετά την διακοπή από τον ΟΤΕ, αλλά ο χρόνος ποικίλλει. Ο λογαριασμός ακόμα δεν μου έχει πληρωθεί από την πιστωτική, άρα μάλλον με την ενεργοποίηση πρέπει να πηγαίνει.

@George28k: Line Attenuation: 29db Receive / 17db Send. Μέγιστο attainable Rate για την γραμμή μου (σύμφωνα με το Fritz πάντα): 12Μbit Send / 43Mbit Receive. Eπίσης το rate του ΑΤΜ της HOL είναι 4498/1023 και συνήθως το router μου συγχρονίζει 4074/927 με καλύτερη ταχύτητα σταθερού download τα 373kb/sec (στιγμιαία σε κάποια peaks aγγίζει ως 403kb/sec). Signal to noise ratio: 14db Receive / 21db Send.

great
31-07-06, 12:01
το upload σε τι ταχύτητες κυμαίνεται ??

antreas9
31-07-06, 12:31
φιλε μου, η γραμμη μου ενεργοποιηθηκε περιπου στις 35 ημερες,αλλα ημουν στην 1η φουρνια χρηστων,δεν ξερω μηπως οι χρονοι εχουν μειωθει...

δευτερον,μια ειλικρινα,εντελως φιλικη συμβουλη....
γιατι δεν τους αφηνετε ολους οσους εχουν μια τετοια προσφορα απο εταιρειες στα χερια τους,να τη διαφημισουν? δεν καταλαβαινει κανεις οτι αυτο ειναι προς οφελος ΟΛΩΝ των καταναλωτων,γιατι ασκει πιεση κ στις υπολοιπες εταιρειες?
δειτε το παραδειγμα της ιντελ....βγαζει φτηνους κονροε,ριχνει τις τιμες η αμδ....
βγαινει η ΗΟΛ,φτιαχνει δικα της κεντρα,δινει πολυ φθηνα τα 4 mb se ελαχιστες περιοχες,με σκοπο να συνεχισει,και ξαφνικα ριχνει τις τιμες της η βιβο...ο οτε παει για διπλασιασμο των ταχυτητων...

(για μενα,οσοι καλυπτονται απο την ΗΟλ αυτη τη στιγμη,πρεπει να βαλουν ολοι αυτο το πακετο,σε αυτα τα λεφτα οι αλλες εταιρειες δινουν 1 mb....)!!!!
οπως κραζουμε εταιρειες,ετσι επιβραβευουμε κιολας...
δεν εχει σχεση το καλαμι....αλλωστε,αν η ΗΟΛ το καβαλησει (κ οχι ΕΓΩ),κ ζητησει μετα το 12μηνο τον ουρανο με τα αστρα,no problem,back to 512...!!!!
γιατι βγαινει το συμπερασμα οτι καβαλαει καποιος το καλαμι οταν δειχνει θετικη διαθεση προς καποιες εταιρειες?δεν το επιασα αυτο,σορρυ..

τριτη απαντηση : upload,περιπου 1mb.


φιλικα...

aeonas
31-07-06, 12:54
upload κι εμένα καθαρά 1Mbit βγάζει. Είναι το μόνο που παραμένει σταθερά ανεπηρέαστο (100-108kb/sec).

George28K
31-07-06, 13:16
[
@George28k: Line Attenuation: 29db Receive / 17db Send. Μέγιστο attainable Rate για την γραμμή μου (σύμφωνα με το Fritz πάντα): 12Μbit Send / 43Mbit Receive. Eπίσης το rate του ΑΤΜ της HOL είναι 4498/1023 και συνήθως το router μου συγχρονίζει 4074/927 με καλύτερη ταχύτητα σταθερού download τα 373kb/sec (στιγμιαία σε κάποια peaks aγγίζει ως 403kb/sec). Signal to noise ratio: 14db Receive / 21db Send.[/quote]

Η θεωρητική μέγιστη ταχύτητα με βάση το line Attenuation είναι κάτι παρακάτω από 20mbit
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19417
Πως την υπολογίζει το fritz παραπάνω;
Μας διαφεύγει κάτι;

aeonas
31-07-06, 13:35
Δε γνωρίζω Γιώργο πως την υπολογίζει. Στα αντέγραψα όπως τα λέει στο web interface.

MNP-10
01-08-06, 02:38
- Έχει προωθηθεί το αίτημα ενεργοποίησης του κυκλώματός σας από τις 5 Ιουλίου 2006.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας, στις 7 Ιουλίου 2006.
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 28 Ιουλίου 2006.


Συγνωμη αλλα γιατι η hol στελνει αιτησεις ενεργοποιησης στον ΟΤΕ? Δικο της δεν ειναι το dslam με τα 4mbit? Οι ΟΤΕτζηδες κανουν τις συνδεσεις αν υπαρχει συνεγκατασταση ή οι τεχνικοι της hol?

George28K
01-08-06, 08:51
Συγνωμη αλλα γιατι η hol στελνει αιτησεις ενεργοποιησης στον ΟΤΕ? Δικο της δεν ειναι το dslam με τα 4mbit? Οι ΟΤΕτζηδες κανουν τις συνδεσεις αν υπαρχει συνεγκατασταση ή οι τεχνικοι της hol?

Το (α) dslam(s) είναι της Hol ,o χαλκός όμως; Είτε είναι φυσική είτε είναι απομακρυσμένη συνεγκατάσταση τον χαλκό συνδέουν τεχνικοί του ΟΤΕ.

MNP-10
01-08-06, 19:37
Μα ο χαλκος απ'το σπιτι μεχρι το κεντρο με τα dslam υπαρχει ηδη. Το μονο που μενει ειναι να συνδεθει το ακρο ειτε στο ενα, ειτε στο αλλο dslam.. Μου διαφευγει κατι? :hmm:

George28K
01-08-06, 22:18
Σωστός είσαι και μάλιστα το είπες καλύτερα από εμένα ( άκρο του χαλκού). Που λες το άκρο του χαλκού το συνδέει τεχνικός του ΟΤΕ αφού του αιτηθούν οι εταιρίες ανάλογα.

sdikr
02-08-06, 01:30
Σωστός είσαι και μάλιστα το είπες καλύτερα από εμένα ( άκρο του χαλκού). Που λες το άκρο του χαλκού το συνδέει τεχνικός του ΟΤΕ αφού του αιτηθούν οι εταιρίες ανάλογα.

Θέλει όμως να κάνει κάτι και ο πάροχος, εφόσον υπάρχει χαλκος!


Μα ο χαλκος απ'το σπιτι μεχρι το κεντρο με τα dslam υπαρχει ηδη. Το μονο που μενει ειναι να συνδεθει το ακρο ειτε στο ενα, ειτε στο αλλο dslam.. Μου διαφευγει κατι? :hmm:

Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει καθαρός χαλκός απο το σπίτι σου στο κέντρο του ΟΤΕ (εκεί που κάνει σύνδεση ο πάροχος, σαν τα παλιά adsl over onu με τον ΟΤΕ)

MNP-10
02-08-06, 06:16
Μαλιστα.. Ειχα την ψευδαισθηση οτι εφοσον το ακρο καταληγει τελως παντων στο χωρο συνεγκαταστασης, τη συνδεση του ακρου στο αντιστοιχο dslam την πραγματοποιει ο υπαλληλος του ενδιαφερομενου παρόχου (πχ dslam OTE, συνδεει οτετζης.. dslam hol, hol-τζης..)..

Αμα ειναι να περναμε παλι απο οτετζηδες (που εχουν και συμφερον να σαμποταρουν τις ιδιωτικες συνδεσεις) ζητω που καηκαμε :lol:

Avvocato
02-08-06, 09:01
Εμενα παντως εχει καταντησει αστειο το θεμα......

με απεριψε ο πΟΤΕ για μια ακομη φορα, 4η στη σειρα, λογω οπτικης ινας και ενω ο προισταμενος του με διαβεβαιωνε πως εχουν ελευθερα κυκλωματα χαλκου για την περιπτωση μου


φυσικα και εστειλα γραμμα στην ΕΕΤΤ, αλλα στου κουφου την πορτα παρτην πορτα και φυγε

blade_pan
02-08-06, 20:40
εμενα σημερα μου ειπαν οτι ενεργοποιηθηκε η γραμμη αλλα δεν μπορει να συγχρονιστει ο ρουτερ?μηπως μπερδευομαι με τα isdn καλωδια...fritzbox???!!!!

Conquering.Lion
02-08-06, 22:13
το τηλεφωνο μενει στον ΟΤΕ μονο το ADSL παει στην HOL? επισης πρέπει να αλλάξεις αριθμό?

furious99
03-08-06, 00:17
το τηλεφωνο μενει στον ΟΤΕ μονο το ADSL παει στην HOL? επισης πρέπει να αλλάξεις αριθμό?

Το τηλέφωνο μένει όπως είναι στον ΟΤΕ... Το ΑDSL είναι γραμμή και σύνδεση στην HOL και περνάει από το κέντρο (DSLAM) της HOL (και όχι το συνήθως μπουκωμένο του ΟΤΕ)...

ph4nt0m
03-08-06, 10:36
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ CLUB!!! 40 μέρες πέρασαν... Ελπίζω να μην τις εκατοστήσω. :rofl: :rofl: :rofl:

teris
03-08-06, 11:26
Συγνωμη αλλα γιατι η hol στελνει αιτησεις ενεργοποιησης στον ΟΤΕ? Δικο της δεν ειναι το dslam με τα 4mbit? Οι ΟΤΕτζηδες κανουν τις συνδεσεις αν υπαρχει συνεγκατασταση ή οι τεχνικοι της hol?

ΟΛΕΣ οι αιτήσεις πανε στον ΟΤΕ επειδή οι γραμμές...χαλκός ....ειναι του φίλου ΟΤΕ. Αν επρεπε να είχαν και δικές τους γραμμές οι ISP τοτε.. ολη η Ελλάδα ενα εργοτάξιο και το κόστος στους τελικούς χρήστες ...αστρονομικό

Η Αγγλία μεσω ΒΤ δεν παέι? Ξέρει κανείς

fiddler
03-08-06, 15:05
ρε σεις εγω σημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πηραν την αιτηση μου , βασικα οι 12 μήνες απο πότε ξεκινουν? απο όταν ενεργοποιηθεί η DSL?

Avvocato
03-08-06, 20:41
Απο οτι μου ειπαν ναι, αλλα με αυτους ολα να τα περιμενεις

εγω την δευτερα τους επιδιδω εξωδικο

blade_pan
03-08-06, 20:45
Απο τωρα ειμαι και γω στο club...

Μολις ηρθαν τα 4!!

Φετες!!

stergios_ath
03-08-06, 21:07
ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ HOL. ΑΦΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 1 1/2 ΜΗΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΤΕ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΙΝ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΓΡΑΜΜΗ.:worthy: :worthy:

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ....

ΑΛΛΑ....

ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ & ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ DSLAM !!!:rofl: :rofl:

ΠΗΡΑ ΣΤΟ SUPPORT ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ TO FIRMWARE TOY FRITZ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝΕ ΤΕΧΝΙΚΟ.......ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ & ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΑΥΤΟ???:( :(

+ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΚ ΝΑ ΒΡΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

blade_pan
03-08-06, 21:12
Αυτο ακριβως εγινε και σε μενα...κανε αναβαθμιση και τις ρυθμισεις και περιμενε....εμενα μου ηρθε ξαφνικα!

Πηρα βεβαια και ενα τηλ στη χολ!

aeonas
03-08-06, 21:16
Εμένα έκανε πάνω από εβδομάδα όταν τον χρειάστηκα..τώρα που πλησιάζει 15 Αύγουστος σε κόβω πιο χλωμό!

Μου λύθηκε το πρόβλημα με την ταχύτητα και τώρα βλέπω live streaming HDTV βίντεο κλιπς από Τσεχία (2000kbps) σε 720p.

http://wwitv.com/w_tv/b1710.asx (πατήστε οι 4άρηδες και βάλτε fullscreen να φτιαχτείτε!)

Aυτά είναι!

Λίγες φορές είπα την λέξη "επιτέλους" και την εννοούσα τόσο!!

Και τώρα που δουλεύουν όλα εντάξει, πρέπει να πάω διακοπές! Δεν είναι ΑΔΙΚΙΑ;;;

George28K
03-08-06, 21:38
ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ HOL. ΑΦΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 1 1/2 ΜΗΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΤΕ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΙΝ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΓΡΑΜΜΗ.:worthy: :worthy:

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ....

ΑΛΛΑ....

ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ & ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ DSLAM !!!:rofl: :rofl:

ΠΗΡΑ ΣΤΟ SUPPORT ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ TO FIRMWARE TOY FRITZ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝΕ ΤΕΧΝΙΚΟ.......ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ & ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΑΥΤΟ???:( :(

+ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΚ ΝΑ ΒΡΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43776

Δοκίμασε τις συμβουλές του φίλου

dkmaster
07-08-06, 08:58
Παιδιά εγώ έχω άλλο πρόβλημα μέχρι χθες το fritz συγχρονιζόταν πάντα στα 4027/580 όσπου ξαφνικά από χθές είναι πότε στα 3880/180 και αυτή τη στιγμή στα 3727/98. Δεν χρειάζεται να πω πως το upload είναι για κλάματα. Δοκίμασα και έβαλα το φριτζ κατευθείαν στην πρίζα του τηλεφώνου χωρίς το splitter και πάει πάντα στα 4020/150.

Έχω πάρει τους τεχνικούς και μου είπαν πως είναι φυσιολογικά τα σκαμπανεβάσματα.

Και κάτι άλλο σημαντικό όλα αυτά άρχισαν όταν αναβάθμισα το fritz με το firmware που μου έστειλαν οι τεχνικοί το οποίο δυστυχώς δεν γίνεται downgrade.

Καμιά ιδέα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.