PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΕΑΚ τί εστί?



nikgr
28-07-06, 19:24
Μου έχουν δώσει από το ΑΠΘ έναν αριθμό ΠΕΑΚ για πρόσβαση στο Internet.
Θα ήθελα να μου πείτε ποιά η διαφορά (αν υπάρχει) απ' τους αριθμούς ΕΠΑΚ.

Με το σκεπτικό ότι θα ήθελα να χρησιμοποιήσω τον κωδικό και από νούμερο σε πρωτεύουσα άλλου νομού θέλω να ξέρω τη χρέωση σ' αυτή την περίπτωση μιας και η σχολή προφανώς δεν έχει κόμβο (όπως οι μεγάλοι ISPs) σε άλλη πόλη πέραν της Θεσ/νικης

Θα είναι η χρέωση 60δρχ+φπα την ώρα ή μεγαλύτερη και πόσο?
Thanks! :oops:

Patentman
28-07-06, 19:35
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25418

Παρε και ενα τηλεφωνο καλου κακου να σου πουν τι χρεωση θα εχει απο τον κομβο που θα εισαι.

nikgr
28-07-06, 19:56
Tελικά διαβάζοντας τις χρεώσεις απ' το site του ΟΤΕ
http://www.ote-shop.gr/page_content.asp?wid=375&hop=h

διαπίστωσα ότι για πρόσβαση ΠΕΑΚ από διαφορετικό νομό ισχύει η γνωστή χαμηλή χρέωση ΕΠΑΚ μόνο για τις νυχτερινές ώρες (10το βράδυ - 8 το πρωι)
Κατά τη διάρκεια της ημέρας ισχύει υπεραστική χρέωση!

lampros
29-07-06, 01:37
Την είχα χρησιμοποιήσει και εγώ αυτή τη σύνδεση του ΑΠΘ πριν από 2-3 χρόνια όταν ήμουν Θεσσαλονίκη και ήταν πολύ μπελάς βρε αδελφάκι μου, συνέχεια κατειλημένες ήταν οι γραμμές και δε μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα παρά μονο στις 5 το πρωί.Δε ξέρω αν από τότε βελτιώθηκε η κάτάσταση αλλλα σε συμφέρει καλύτερα να βάλεις κάποιο ADSL από το ΔΙΟΔΟΣ..

KLG
31-07-06, 21:40
lol πακέτο... τι πέτρινα χρόνια και αυτά. τι μου θύμισες τώρα. 5 χρόνια ήμουν στο τζάμπα, σαν το παράσιτο την έβγαζα απο δω και απο κεί...αλλά του ΑΠΘ την συνδεση την είχα μόνο για mail (ώσπου έχασα το χαρτάκι και δεν ασχολήθηκα). Ηταν μαρτύριο η σύνδεση και το p2p αδύνατο.

Μόνο στο τέλος την έπαθα, όταν χώρησα, πήρε την οδοντόβουρτσα της και την panafonet... Κάτσε βρε πουλάκι, ναι ας δεχτούμε οτι έσφαλα και οτι έχεις δίκιο (ντεμεκ κετς :cool: ), δώσε μου μια μέρα να κάνω μια έρευνα αγοράς και μετά ξαναλλάζεις τον κωδικό... Αλλα εκεί <ΒΡΑΧΟΣ> τς τς τς...

@ ADSLgr.com All rights reserved.