PDA

Επιστροφή στο Forum : Από forthnet σε Hol



TryfGR
23-10-10, 20:53
καλησπερα παιδια

σκέφτομαι εδω και καιρό να πραγματοποιήσω αυτή την μετακίνηση. Ο λόγος είναι ότι η ταχύτητα έχει πέσει μέσα σε έξι μήνες από 16MB σε 6MB, το βράδυ συνήθως σερνεται και επειδή η εξυπηρέτηση δεν είναι και το ατού της εταιρείας. :down:

το θέμα είναι η hol είναι καλύτερη??? :hmm:

και τέλος υπάρχει κανείς που να έχει Hol στην περιοχή του Κεραμικού να μου πει τι γίνεται με τις ταχύτητες?

ευχαριστω

Vitruvian78
23-10-10, 21:58
hol γενικά έχει καλύτερο δίκτυο και εξυπηρέτηση απο τη forthnet....

TryfGR
25-10-10, 15:55
αυτο που επεισης με απασχολει ειναι ότι το τελευταιο χρονο έχει αυξηθει το attenuation... φυσικα το σπίτι ειναι στην θέση του όπως και το dslam...

έχοντας ακουσει οτι με την hol αυξάνεται το attenuation θα αυξηθεί με βάση αυτό που ειναι τώρα ή πριν περίπου ένα 9μηνο που είχα μια χαρα τιμες? και ποιος φταίει που το attenuation αυξήθηkε? ο ΟΤΕ ή η Forthnet?

geonet
25-10-10, 16:09
Αν και δε με συμφερει να κάνω διαφήμιση στη hol (δεν θέλω να μαζευτουν πολλοι συνδρομητές και εδώ) νομίζω οτι σε συμφέρει.

Σε συμφέρει γιατί κατα τη γνώμη μου το δικτυο της HOL προσφέρει καλύτερο bandwith σε αναλογία των χρηστών της σε σχέση με τη FORTHNET (το ίδιο έκανα και εγώ)!

Το θέμα του συγχρονισμού είναι πάντα σχετικό της κάθε περιοχής και του dslam - καφαο (ανάλογα με το πόσο καθαρά είναι τα καλώδια-βρόγχος που επέλεξαν να σου δώσουν) σε όποιον πάροχο και αν είσαι.

TryfGR
25-10-10, 16:22
εχω ακουσει και εγω καλα λογια ειδικα σε σχεση με την forthnet.... απλως με προβληματισε το γεγονος ότι σταδιακα αρχισει και όλο και ανεβαινε το attenuation.... και εκει που ειχα 16mb για τρια pc τωρα με 6mb εχει γινει μαρτυριο.... και όσο να ειναι προσπαθω να βρω την καλυτερη λυση....

ο τίτλος δεν αλλάζει που τον εχω κανει λαθος?

lightg3
28-10-10, 21:10
Ρε παιδια έχει κάνει κανείς τέτοια κίνηση στην περιοχλη της παλλήνης??
Εγώ συνήθως με Forthnet κλειδώνω περίπου στο 16. Στη HOL θα είναι το ίδιο??

@ ADSLgr.com All rights reserved.