PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι



kritikos1
23-10-10, 21:22
Ψάχνω για ένα οικονομικό πρόβλημα λύση το οποίο είναι λίγο λαβύρινθος. Θέλω να βάλω ΟΤΕ conn-x για συγκεκριμένους λόγους (απαράδεκτα ping forthnet σε gaming) και να αφαιρέσω forthnet από τη θέση της. Αλλά, η forthnet έχει μπει σε πακέτο προσφοράς με full NOVA και 2-Play και αυτό είναι 10% (ή 20%) έκπτωση στον ψηλό λογαριασμό που έχει αυτό. Εάν βγάλω τη forthnet θα χαθεί αυτή η προσφορά φαντάζομαι (εκτός και αν γίνει γραφειοκρατικό λάθος, διόλου απίθανο, στην ελλάδα ζούμε) και έτσι θα είναι μια πολύ ακριβή αλλαγή μόνο για το ping. To OTE έχει και ψηλότερο πάγιο από ότι ξέρω. Θέλω όμως μόνο το ίντερνετ από αυτό, δεν θα με ενδιέφερε και αν δεν είχε καν τηλέφωνο (αλλά αυτό θα σήμαινε ότι κρατάει η forthnet :down:, 1 τηλέφωνο χρειάζεται στο σπίτι :worthy: :rofl:).

Υπάρχει επιλογή φτηνού καινούργιου αριθμού μόνο για ίντερνετ? Υπάρχει φτηνή επιλογή του να μείνει το νόβα φτηνό και με οτε ίντερνετ και τηλέφωνο; (τηλέφωνο από όπου να'ναι). Προσπαθώ να αποφύγω να είναι 50 ευρώ π.χ. παραπάνω το μήνα μόνο για το ping (ή και 40).

Georgevtr
23-10-10, 22:25
ΔΕΝ κατάλαβα ΤΙΠΟΤΑ.
Φτιάξε το συνατκτικό σου και εξήγησε το τί ακριβώς θέλεις να κάνεις.

Υ.Γ. Είναι Ο οτε , είναι Η νόβα.

Serafeim Karakostas
24-10-10, 03:09
Υπάρχει φτηνή επιλογή του να μείνει το νόβα φτηνό και με οτε ίντερνετ και τηλέφωνο;
Όχι, nova και forthnet πάνε πακέτο.

kritikos1
25-10-10, 17:56
Υπάρχει κάτι ΟΤΕ που να είναι χωρίς πάγιο ιδιαίτερο; Ώστε να μπεί δεύτερη γραμμή αλλά μόνο ίντερνετ.

Υπάρχει πατέντα να μπει forthnet τηλέφωνο για τη προσφορά αλλά internet OTE πάνω του;

Georgevtr
25-10-10, 18:31
Υπάρχει κάτι ΟΤΕ που να είναι χωρίς πάγιο ιδιαίτερο; Ώστε να μπεί δεύτερη γραμμή αλλά μόνο ίντερνετ.
:rofl:Δύσκολο:p


Υπάρχει πατέντα να μπει forthnet τηλέφωνο για τη προσφορά αλλά internet OTE πάνω του;
Αυτό ξεχασέ το.
ΟΤΕ γραμμή με shared llu γραμμή forthnet , μπορείς.

johnsruro
26-10-10, 16:33
4νετ και νόβα πάνε μαζι για να έχεις έκπτωση 20% και στα 2. Αν φύγεις από το ένα χάνεις την έκπτωση και στο άλλο. Δεν γίνεται να έχεις τηλ στη 4νετ και νετ από ΟΤΕ. Το ανάποδο γίνεται.
Ζήτα τους να σε γυρίσουν σε fastpath μήπως και γλυτώσεις την ταλαιπωρία. Αν πας ΟΤε θα πληρώνεις αρκετά περισσότερα πάντως.

kritikos1
26-10-10, 21:20
fastpath είναι, δεν αλλάζει τίποτα, άντε 4 msec.

@ ADSLgr.com All rights reserved.