PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή internet από HOL σε Πακέτο DP24F2M του ΟΤΕ



wezor
24-10-10, 22:02
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι . Έχω απεριόριστες κλήσεις αστικές – υπεραστικές – 1 ώρα κινητά από τον ΟΤΕ και ίντερνετ από την HOL . Σκέπτομαι μιας και ο ΟΤΕ έχει πάει τώρα το DP24F2M ΣΤΑ 45.5 ΕΥΡΩ και εγώ με το πακέτο τηλεφωνίας του ΟΤΕ και ιντερνετ που έχω από την HOL συνολικά πληρώνω παραπάνω τον μηνά να πάρω το Full πακέτο του ΟΤΕ (δίνει τώρα και ένα ωραίο δωράκι )!τι πρέπει να κάνω δήλωση στην HOL ότι θέλω να κόψω το ίντερνετ ή κατευθείαν στον ΟΤΕ και θα τα κάνει αυτός (όπως κάνουν και οι άλλες εταιρίες? Και θα μείνω καθόλου χωρίς ίντερνετ ?Ποσό θα διαρκέσει για να γίνει η αλλαγή ξέρετε ? Παντός παλιά για να κοπεί το ιντερνετ από τη HOL ήθελε κάπου στις 20 μέρες !
Και κάτι σχετικό από ping πως πάει ο ΟΤΕ (μιλώ για game βασικά !! –και για you tube ) και επίσης από torrent κατεβάζεται ικανοποιητικά γιατί από HOL δεν έχω παράπονο όσο πιάνω κατεβάζω (εννοείται πάντα όταν υπάρχουν αρκετοί που seedρουν )

Υ.Γ 3 Χρόνια παράπονο δεν έχω κανένα με την HOL (για έμενα μιλώ πάντα ) πάντα online χωρίς διακοπές και άμεση εξυπηρέτηση σε οτιδήποτε ζήτημα ! και από gaming αρκετά καλά ειδικά τους τελευταίους μήνες (πιο παλιά όλοι γνωρίζουμε το πρόβλημα με τα pings και το you tube )

Georgevtr
25-10-10, 00:54
Τότε γιατί να φύγεις?
45,5+1,6 η αναγνώριση κλήσεων.

ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στον Οτε,μή μπλέξεις και τον πάροχο σου.Θα το αναλάβουν οι του Οτε.

wezor
25-10-10, 01:00
Όχι δεν θέλω να φύγω από τον OTE (στον ΟΤΕ έχω το πακέτο με τις απεριόριστες κλήσεις ) απλά να βάλω και internet απο τον ΟΤΕ να κόψω το internet από την HOL.. και ρωτάω την διδικασία .. να κάνω αίτηση διακοπής στην HOL ή να πάω στον ΟΤΕ και θα το κάνουν αυτοί ?

wezor
25-10-10, 13:12
Πηρά σήμερα τηλ. Στο 13888 του ΟΤΕ και τους ρώτησα για το πόσο θα διαρκέσει για να γίνει η αλλαγή από internet της HOL σε Conn-x από τον OTE (αφού έχω είδη το πακέτο του ΟΤΕ με τις απεριόριστες κλήσεις ) και μου είπε σε μια μέρα ότι θα έχω internet (Conn-x) ! Παίζει τόσο γρήγορα να γίνει η αλλαγή ?

treli@ris
25-10-10, 13:30
Ναι...

sofaki
25-10-10, 14:27
Κι γω σε 1 μέρα είχα νέα γραμμη+πακέτο conn-x!

wezor
25-10-10, 15:33
ΟΚ τότε !
Εσύ sofaki ξεμπέρδεψες από ότι είδα πάλι καλά ! Και στην δικιά μου περίπτωση ευτυχώς όλα καλά άργησε λίγο αλλά οκ τώρα..
Ξέρουμε από ping (για gaming ) πως πάει γενικά ο ΟΤΕ ?:hmm:

kover
26-10-10, 14:50
ΟΚ τότε !
Εσύ sofaki ξεμπέρδεψες από ότι είδα πάλι καλά ! Και στην δικιά μου περίπτωση ευτυχώς όλα καλά άργησε λίγο αλλά οκ τώρα..
Ξέρουμε από ping (για gaming ) πως πάει γενικά ο ΟΤΕ ?:hmm:

Πάει άριστα.

wezor
26-10-10, 18:38
ΟΚ ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες μόλις έκανα την αίτηση σε ένα κατάστημα αλλά επειδή έχω ιντερνετ από την HOL στα 6Mbps μου είπε η κοπέλα αποκλείετε να έχεις 6 Mbps ή 2 θα έχεις ή 24 μα της λέω έχω 6αρα γραμμή και μου είπε ότι θα δουν τώρα πως θα το κάνουν γιατί ο ΟΤΕ δεν έχει ταχύτητα στα 6 και πρέπει να με κουμπώσουν πρώτα στην ίδια ταχύτητα με του παλιού παροχου και μετά να κάνουν την αλλαγή (στα 24 που θέλω ) και ίσως στην αρχή δεν έχω καλή ταχύτητα και κάτι τέτοια στα όποια δεν πολυκαταλαβα τι έλεγε .. ! Και βασικά πηρά τηλ. Στον ΟΤΕ στο 13888 για ρωτήσω ποσό μπορεί να σηκώσει η γραμμή μου με βάση τον χαλκό της περιοχής μου είπαν κάπου στα 8Mbps ενώ με την HOL σαν δοκιμαστικά πρώτη μέρα είχα συγχρονίσει στα 14 (σημ. έχω Downstream Attenuation 23) τι να πω .. μακάρι η κοπέλα να έκανε λάθος .. θα δούμε …

@ ADSLgr.com All rights reserved.