PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσος χρόνος θα χρειαστεί για μεταφορά γραμμής;



agmarios
25-10-10, 14:03
Και τα 2 κτήρια βρίσκονται στο ίδιο DSLAM. η γραμμήν είναι isdn και υπάρχει και shared LLU στη forthnet. Στο κατάστημα του ΟΤΕ μου είπαν ότι χρειάζεται μια εβδομάδα. Μου φαίνεται πολύ μεγάλο διάστημα, τόσο χρειάζεται ή μου το είπαν για σιγουριά;

alex24
25-10-10, 14:15
Εαν ειναι shared σε κανα 2 μερες το πολυ....

xmperop1
25-10-10, 20:00
Περί τις 5 εργάσιμες και φυσικά δεν εμπλέκεις πουθενά την forthnet μιας και είναι shared LLU.
Αν όντως είναι στο ίδιο κέντρο θα μεταφερθούν όλα μαζί στην νέα διεύθυνση.

agmarios
26-10-10, 00:43
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μήπως ξέρετε και πόσο χρόνο δεν θα λειτουργεί η γραμμή;

xmperop1
26-10-10, 21:23
Καθόλου αν κάνεις την μεταφορά έξυπνα.
Δηλ. αν θέλεις να μετακομίσεις στις 5 Νοεμβρίου θα ζητήσεις διακοπή για τις 10 Νοεμβρίου και εν τω μεταξύ θα έχεις κλείσει ραντεβού για την ημερομηνία που θα είναι πιο κοντά στην μετακόμιση η ακόμα και την ίδια μέρα της μετακόμισης αν είναι δυνατόν.

agmarios
27-10-10, 09:14
Καθόλου αν κάνεις την μεταφορά έξυπνα.
Αυτό ακούγεται ιδανικό αλλά δεν κατάλαβα πώς γίνεται, γιατί δεν ξέρω καθόλου τα περί μεταφοράς.


Δηλ. αν θέλεις να μετακομίσεις στις 5 Νοεμβρίου θα ζητήσεις διακοπή για τις 10 Νοεμβρίου
Δηλαδή 5 μέρες μετά τη μετακόμιση;
και στο μεσοδιάστημα;
που θα είναι η γραμμή; στο παλιό ή στο καινούριο γραφείο;
"διακοπή"; δεν πιστεύω να μου το κόψουν τελείως;:lol:

και εν τω μεταξύ θα έχεις κλείσει ραντεβού για την ημερομηνία που θα είναι πιο κοντά στην μετακόμιση η ακόμα και την ίδια μέρα της μετακόμισης αν είναι δυνατόν.
πρέπει να κλείσω και ραντεβού; για ποιο πράγμα; υποθέτω για τη σύνδεση στο νέο γραφείο.

karetsos
27-10-10, 10:01
ραντεβού κλείνεις, σα να ήταν νέα σύνδεση ουσιαστικά

xmperop1
27-10-10, 18:23
Αυτό ακούγεται ιδανικό αλλά δεν κατάλαβα πώς γίνεται, γιατί δεν ξέρω καθόλου τα περί μεταφοράς.


Δηλαδή 5 μέρες μετά τη μετακόμιση;
και στο μεσοδιάστημα;
που θα είναι η γραμμή; στο παλιό ή στο καινούριο γραφείο;
"διακοπή"; δεν πιστεύω να μου το κόψουν τελείως;:lol:

πρέπει να κλείσω και ραντεβού; για ποιο πράγμα; υποθέτω για τη σύνδεση στο νέο γραφείο.

Θες να μετακομίσεις 15 Νοεμβρίου.
Κάνεις την αίτηση στις 1 Νοεμβρίου και ζητάς να κοπεί (φράζεται η γραμμή για λόγους ασφαλείας ) στις 25 Νοεμβρίου.
Μέχρι τότε η παίρνεις τηλ. η σε παίρνουν για να κλείσεις ραντεβού για την μεταφορά της γραμμής και δηλώνεις ημερομηνία μεταφοράς την πιό κοντινη που σε εξυπηρετεί ακόμα και την ημέρα της μετακόμισης.
Δεν μένεις έτσι χωρίς τηλ. και νετ καμμία μέρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.