PDA

Επιστροφή στο Forum : Πανινι-αυτοκολλητα σουπερλιγκα 10-11



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

pavlex
25-10-10, 18:35
Ο/H Panini Fans - Ελλάδα έγραψε:
"Το άλμπουμ του NBA έρχεται την 2η εβδομάδα του
Νοεμβρίου. Για τη Superleague δεν έχουμε ακόμα
ακριβή ημερομηνία, που σημαίνει οτι δεν
υπάρχει πιθανότητα να έρθει μέσα στον
Νοέμβριο."

imperium
25-10-10, 20:49
ΠΑΙΔΕΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΟΣ ΓΕΝΑΡΗ.ΚΑΙ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΝΒΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ

destro
30-11-10, 11:10
ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

mourk
03-01-11, 20:56
Καλησπέρα και απο ΄μένα !

Έχει αργήσει πολυ η κυκλοφορία της super league φέτος ή εγώ δεν την έχω πάρει χαμπάρι ακόμα ;:hmm:

Giorgio sak
03-01-11, 21:05
Τι γίνεται με αυτή τη συλλογή; Πολύ δεν καθυστερεί; Κατά πάσα πιθανότητα δε θα ασχοληθώ, αλλά επειδή έχει προηγηθεί και η ακύρωση του Χάρρυ Πόττερ, έχω αρχίσει να φοβάμαι άσχημα πράγματα για την πορεία της ΡΑΝΙΝΙ στην Ελλάδα...

pavlex
07-01-11, 00:06
Vassilis Moitsidis 06 Ιανουαρίου στις 10:29 μ.μ. Αναφορά
Καλή χρονιά. Θα κυκλοφορήσει μέσα στον Γενάρη.

paiksman
09-01-11, 02:14
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑ!

Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΟΥΤΕΣ ΤΗΣ SUPERLEAGUE 2011 ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 10-12 ΓΕΝΑΡΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΠΡΟΣ ΠΗΓΑΣΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΜΕΣΑ 2-3 ΚΟΥΤΕΣ, ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ. ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΤΗΝ Ή ΤΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΤΙΣ ΚΟΥΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΕΘΩ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΑΠΟ ΔΑΥΤΕΣ!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΩΣΗ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ.

ΑΣ ΜΗΝ ΑΡΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΡΧΙΤΕΡΑ!!!

ΚΑΛΟ ...ΧΑΡΤΟΜΑΖΟΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

sa1901
13-01-11, 01:46
Κανένα νέο έχουμε;

pavlex
13-01-11, 03:09

Αγαπητέ Παύλο Αλεξίου,

Σύμφωνα με την πληροφόρηση από την Panini, το νέο άλμπουμ αναμένεται μέσα στις επόμενες δέκα ημέρες.

Μείνετε σε επαφή με το site μας www.sportarena.gr για άμεση ενημέρωση σχετικά με τη διαθέσιμότητα του προϊόντος που σας ενδιαφέρει!

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία,

SPORTARENA
Customer Service
contact@sportarena.gr
τηλ 801 11 70 800 // 210 6773366
fax 210 6773266

boots
13-01-11, 09:44
Σήμερα το πρωί είχαν διαγωνισμό στον Sport-FM για δύο άλμπουμ (με αυτοκόλλητα) από Super League 2008/09 και 2009/10 και είπαν ότι το φετινό άλμπουμ θα κυκλοφορήσει την επόμενη εβδομάδα.

paiksman
17-01-11, 15:09
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!
ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΤΗΣ SUPERLEAGUE 2011, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΝΗΦΟΡΙΣΩ ΠΡΟΣ ΑΧΑΡΝΑΙ ΜΕΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ, ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΟΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΜΠΟΥΜ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:oneup: :clap: :drunk: :band: :worthy:

ntso
18-01-11, 10:43
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs060.snc6/169021_186906828004669_162447107117308_618485_1333036_n.jpg

Άντε καλή αρχή!!!

pavlex
18-01-11, 17:00
το νεο αλμπουμ
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=186906828004669&set=a.162451337116885.37849.162447107117308

sa1901
18-01-11, 20:18
Όποιος το πάρει πρώτος, ας κάνει ένα post με λεπτομέρειες για τον αριθμό των αυτοκόλλητων κλπ κλπ. :)

imperium
19-01-11, 23:40
ΤΟ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?

GB33
20-01-11, 04:40
ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΗΣ ΠΑΝΙΝΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ 430 ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΧΕΙ ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ,ΟΠΑΔΟΥΣ ΟΜΑΔΩΝ ΚΤΛΠ!ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!:)

Giorgio sak
20-01-11, 19:27
Για όσους μένουν νότια προάστια, υπάρχουν στη λεωφ. Αλίμου 115!

boots
20-01-11, 19:37
Έχει και φέτος τον διαγωνισμό με τα γράμματα στο πίσω μέρος από τα αυτοκόλλητα, όπως και πέρυσι και φυσικά δεν έχει σπάνια νούμερα, όπως και τα υπόλοιπα άλμπουμ...

paiksman
20-01-11, 20:50
ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΖΕΥΩ SUPERLEAGUE ΑΠΟ ΤΟ 2008-2009 ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΟΥΣ! ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΤΑ ΔΙΠΛΑ (ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ) ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΩΝ 16 ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ SUPERLEAGUE, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΔΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΟ. ΤΕΛΟΣ, ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ 22 ΧΑΡΤΑΚΙΑ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΜΒΛΗΜΑ) ΑΝΤΙ ΓΙΑ 20 ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΠΡΟΠΕΡΣΙ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

ΜΑΖΕΨΕ ΚΟΣΜΕ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ!!!

ΟΕΟ
20-01-11, 21:37
Καλησπέρα κι από μένα! Μήπως εντοπίστηκαν χαρτάκια στο τέρμα Πατησίων ή στη Νέα Φιλαδέλφεια,Σπύρο, Γιώργο?:)

Giorgio sak
20-01-11, 21:50
Έκανα δοκιμαστική αγορά. Το άλμπουμ σε γενικές γραμμές όσον αφορά το πριεχόμενό του μου αρέσει πάρα πολύ, έχει κάποια πράγματα που ήθελα. Από αισθητικής απόψεως δε με ικανοποίησε πλήρως. Αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι δεν υπάρχει φόντο πίσω από τους ποδοσφαιριστές. Παλιά (...1983 :p) είχε ως φόντο τον ουρανό, την κερκίδα, το γήπεδο, κάτι τέλος πάντων. Αυτό το λευκό πίσω από τους παίκτες δε μου αρέσει.

lefterist
20-01-11, 22:21
Καλησπέρα κι από μένα! Μήπως εντοπίστηκαν χαρτάκια στο τέρμα Πατησίων ή στη Νέα Φιλαδέλφεια,Σπύρο, Γιώργο?:)

Καλησπέρα σε όλους.
Να ενημερώσω ότι οσο αναφορά το σουπερλιγκα ξεκίνησε αρχές αυτής της εβδομάδας διανομή, και μιας και είμαι πωλητής στον Πήγασο μπορώ να σας πω για τις περιοχές που έχω σε ποιά σημεία θα βρίσκετε τα χαρτάκια.
Για τη Νέα Φιλαδέλφεια που ρωτάει ο φίλος την Δευτέρα που μας έρχεται θα έχει σε αρκετά σημεία οπότε μπορείς να μου στείλεις pm να σου πω που να πας.
Επίσης για τις περιοχές Ν.Φιλαδέλφεια, Μεταμόρφωση, Αγ.Ανάργυροι, Πετρούπολη, Καματερό και ανω Λιόσια ισχύει το παραπάνω.
Καλό χαρτομάζεμα σε όλους!

pavlex
20-01-11, 22:47
πρωτα απο την επαρχια αρχιζουν την διανομη οι σωστοι επιχειρηματιες οπως κανουν οι εκδοτες εφημεριδων-περιοδικων γιατι θελει χρονο να πανε,ενω την αθηνα (ν,αττικης) την ιδια μερα σε μερικες ωρες την εφοδιαζεις.
Στειλτε στο www.sportarena.gr να παραγγειλουμε.

GB33
20-01-11, 22:58
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ.ΔΙΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ.ΠΕΡΙΠΟΥ 700.ΘΑ ΤΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΙ!!!

lefterist
20-01-11, 22:59
πρωτα απο την επαρχια αρχιζουν την διανομη οι σωστοι επιχειρηματιες οπως κανουν οι εκδοτες εφημεριδων-περιοδικων γιατι θελει χρονο να πανε,ενω την αθηνα (ν,αττικης) την ιδια μερα σε μερικες ωρες την εφοδιαζεις.
Στειλτε στο www.sportarena.gr να παραγγειλουμε.

Φίλε pavlex η διανομή όταν ξεκινάει γίνεται ταυτόχρονα επαρχία - Αθήνα και μπορώ να σου πω ότι για την Αθήνα τουλάχιστον ο κύκλος του δρομολογίου είναι 15 ημέρες άρα απ'την ημέρα που ξεκινάει η διανομή σε 15 ημέρες θα είναι στα περισσότερα σημεία.
Και επίσης τα μαγαζιά μη νομίζετε ότι το βάζουν όλοι αμέσως κάποιοι περιμένουν να τους το ζητήσουν πρώτα για να το βάλουν δύσκολες εποχές βλέπεις...

pavlex
20-01-11, 23:12
Εδω δραμα καθυστερουν 1 μηνα και να ερθουν, κοντα στις γιορτες ηρθετου τσαμπιον λιγκ, του ΝΒΑ δεν ηρθε καθολου, στις γιορτες ηρθε και το πατιτο φεο χωρις αλμπουμ απο ενα κουτι δραμα και καβαλα και ειναι απουλητα ακομα.
Να φτιαξετε υπηρεσια ταχυμεταφορων δικη σας να τα στελνετε πιο γρηγορα.

lefterist
20-01-11, 23:19
Εδω δραμα καθυστερουν 1 μηνα και να ερθουν, κοντα στις γιορτες ηρθετου τσαμπιον λιγκ, του ΝΒΑ δεν ηρθε καθολου, στις γιορτες ηρθε και το πατιτο φεο χωρις αλμπουμ απο ενα κουτι δραμα και καβαλα και ειναι απουλητα ακομα.
Να φτιαξετε υπηρεσια ταχυμεταφορων δικη σας να τα στελνετε πιο γρηγορα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις τηλ στην εταιρία να ρωτήσεις πότε και που θα είναι διαθέσιμη η τρέχον συλλογή και σίγουρα σε κάποιες περιοχές καθυστερεί να πάει για διάφορους λόγους. Πάντως και στην Αθήνα που ξέρω απο πρώτο χέρι όπως προανέφερα η πρώτη διανομή τελειώνει σε 15 ημέρες απ'την άφιξη της συλλογής.

pavlex
20-01-11, 23:36
πηρα τηλεφωνο στην εταιρεια πηγασος-πανινι να τους πω να με στειλουν 2 αλμπουμ του πατιτο φεο και με ειπε η γραμματεα σας να μιλησω με τον χοδρεμπορο που τα φερνει για καβαλα-δραμα.

george_R
20-01-11, 23:47
Ωστε αρχίσατε χωρίς εμένα ε?
Πολύ καλά λοιπόν.
Θα κρατήσω την μύτη μου μέχρι να κοκκινήσω...


Πόσες κούτες να πάρω? Πόσο έχει η κάθε κούτα και πόσα χαρτάκια?

sa1901
21-01-11, 01:04
Για πείτε για τις κούτες, αλήθεια.

Και κανένα σημείο Γαλάτσι - Λαμπρινή - Περισσός, άντε και Άνω Κυψέλη, να μην ξενιτευόμαστε. :p

Giorgio sak
21-01-11, 01:07
Το φακελάκι κοστίζει σίγουρα 0,50 ευρώ. Το κουτί, απ' ό,τι είδα, είναι μεγέθους 50άδας. Δεν το ξέρω σίγουρα, όμως.

SKYCAPTAIN
21-01-11, 01:36
Καλησπέρα στην παρέα! Τις προσεχείς μέρες λέω να ξεκινήσω κι εγώ! Καλή αρχή και καλή συνέχεια σε όλους!

Giorgio sak
21-01-11, 12:37
Το άλμπουμ είναι μεγαλούτσικο σε μέγεθος, λίγο πιο μεγάλο από το τυπικό μέγεθος ΡΑΝΙΝΙ (πχ μουντιάλ 2010). Μεγάλα αυτοκόλλητα σε σχέση με τις πρόσφατες ποδοσφαιρικές συλλογές, χορταστικό μέγεθος φωτογραφιών. Η ιδέα να μπουν φωτογραφίες με ποδοσφαιριστές εν δράσει και διπλού μεγέθους φωτογραφίες των οπαδών με βρίσκει απολύτως σύμφωνο.
Τίμιος ο διαγωνισμός, δεν έχει καμμία σχέση με κουπόνια και σπάνια χαρτάκια.
Τα χαλάμε λίγο στο αισθητικό κομμάτι. Τα ονόματα των ποδοσφαιριστών στις φωτογραφίες, είναι πολύ μικρά και όχι τόσο ευδιάκριτα. Δεν υπάρχει κάποιο φόντο πίσω από τους παίκτες. Οι επιλογές των φωτογραφιών των ποδοσφαιριστών εν δράσει δε με βρίσκουν τόσο σύμφωνο. Ένας ποδοσφαιριστής που είχε το ρεκόρ των περισσοτέρων λαθών μοιάζει να χορεύει με το χέρι στη μέση. Επίσης, κάποιες φωτο των οπαδών δε μου αρέσουν. Τα "ιριδίζοντα" αυτοκόλλητα πάλι,επίσης δε με ικανοποίησαν. Γίνεται μια απόπειρα σε στυλ ΝΒΑ, δηλαδή να απομονωθεί ο παίκτης από το περιβάλλον. Η τελική αντίθεση, όμως, και η φωτεινότητα δεν είναι καλές και με κουράζει οπτικά. Αλλά και με τα σήματα, το τελικό αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι πιο όμορφο.
Τέλος πάντων, αυτά τα είδα έχοντας αγοράσει μόνο 10 φακελάκια, οπότε δε μπορώ να έχω ολοκληρωμένη κρίση. Δεν έχω άλλες πρόσφατες εκδόσεις για να συγκρίνω με προηγούμενες χρονιές. Πάντως, σε γενικές γραμμές, είναι στο σωστό δρόμο.
Κάτι άλλο: Αγόρασα 10 φακελάκια και βρήκα 5 διπλά. Μέχρι τώρα, σε ποδοσφαιρικές συλλογές, όταν έπαιρνα ολόκληρο κουτί δε μου τύχαινε ούτε 1 διπλό. Τώρα, με 10 φακελάκια, 5;:hmm:
Επίσης, για το ίδιο θέμα, με αφορμή το σχόλιο του GB33: Από τη μία, συμπλήρωσε μέσα σε 3 μέρες, που είναι θετικό. Από την άλλη, χρειάστηκαν 700 χαρτάκια παραπάνω γι αυτό. Είναι εύκολο ή δύσκολο, λοιπόν, να συμπληρωθεί;

GB33
21-01-11, 14:41
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ! ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ :1 3 11 12 15 18 25 26 29 30
41 49 61 63 70 186 189 205 214 216 221 222 225 228 230 236 250 257 264 271 276 282 283 297 302 344 346 367 368 370 371 415. ΔΙΠΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!:)

lefterist
21-01-11, 17:58
Ωστε αρχίσατε χωρίς εμένα ε?
Πολύ καλά λοιπόν.
Θα κρατήσω την μύτη μου μέχρι να κοκκινήσω...


Πόσες κούτες να πάρω? Πόσο έχει η κάθε κούτα και πόσα χαρτάκια?


Φίλε η κούτα έχει 50 φακελάκια των 5 και κοστίζει 0.50€ το φακ. και 25 € η κούτα
Τώρα για το πόσες κούτες θα πάρεις...

Για τον φίλο Giorgio sak σε κάθε άλμπουμ γράφει οτι δεν υπάρχουν σπάνια νούμερα και αν σας λείπουν μεχρι 50 χαρτάκια στέλνετε ταχυδρομικώς τα νούμερα και με κάποιο μικρό αντίτιμο σας τα στέλνουν.

pavlex
21-01-11, 18:28
Διορθωση
"Φίλε η κούτα έχει 50 φακελάκια των 5 και κοστίζει 0.50€ το φακ. και (50) 25 € η κούτα
Τώρα για το πόσες κούτες θα πάρεις" στα τετοια μας...

και η πανινι αρχισε της ελληνικες πονηριεςμε τα ελληνικα αλμπουμ που δεν συμπληρωνωντε, να περνεις 5 κουτια και να μην συμπληρωνεις το αλμπουμ.

οποιος θελει παραγγελνει και απο το σπορταρενα,για μην περιμενετε οι ψιλικατζηδες να τα φερουν σε 1 2 μηνες,η σπορταρενα τα στελνει στην πορτα σας
http://www.sportarena.gr/el-GR/eur/books_panini/books_panini

lefterist
21-01-11, 19:08
Διορθωση
"Φίλε η κούτα έχει 50 φακελάκια των 5 και κοστίζει 0.50€ το φακ. και (50) 25 € η κούτα
Τώρα για το πόσες κούτες θα πάρεις" στα τετοια μας...

και η πανινι αρχισε της ελληνικες πονηριεςμε τα ελληνικα αλμπουμ που δεν συμπληρωνωντε, να περνεις 5 κουτια και να μην συμπληρωνεις το αλμπουμ.


Φίλε μου εγώ δεν είπα ούτε στα τέτοια μου όπως λες και ο μόνος λόγος που έγραψα είναι γιατί είδα ότι πολλοί ψάχνουν και είπα να βοηθήσω. Ούτε κέρδος έχω ούτε τίποτα.
Και απ'τη στιγμή που κάποιος είναι συλλέκτης όπως κι εγώ γνωρίζει πολύ καλά τι πρέπει να πληρώσει για να μαζέψει αυτά που θέλει και υπάρχουν και τα forum και φίλοι που μαζεύουν γι'ανταλλαγές καθώς κι η εταιρία που στέλνει μέχρι 50 που λείπουν. Τώρα αν εσύ είσαι προκατελημένος με την καλή μου τη διάθεση και το πας αλλού δεν θα συνεχίσω να σπαταλώ τον πολύτιμο χρόνο μου. Και να ξέρεις ότι αυτοί που μαζεύουν συλλογές ξέρουν τι πάει να πει panini

Giorgio sak
21-01-11, 21:55
Φίλε Λευτέρη, μαζεύουμε πολλές συλλογές.
Αν ψάξεις λίγο, μάλιστα, θα δεις ότι έχουμε ξεκινήσει θέματα για όλες τις συλλογές ΡΑΝΙΝΙ, μέχρι και για το άλμπουμ του Χάρρυ Πόττερ που έχει ακυρωθεί! :lol:
Εκεί θα δεις τι έχουμε τραβήξει με ορισμένες συλλογές (ΝΒΑ περσινό και φετινό, ΤΟΥ ΣΤΟΡΥ, ΣΡΕΚ κ.ά.) Τόσο με την εύρεση των συλλογών, όσο και με τη συμπλήρωσή τους. Μιλάμε για μεγάλη ταλαιπωρία.
Σπάνια νούμερα, δυστυχώς υπάρχουν, αλλά είναι σε αριθμό που όντως μπορεί κάποιος να ξεμπερδέψει με παραγγελία στον ΠΗΓΑΣΟ (έστω, συνήθως), όπως θα κάνω κι εγώ κάποια στιγμή για 3 συλλογές. Πάντως, μόνο με αγορές και ανταλλαγές, τα περισσότερα άλμπουμ συμπληρώνονται πάρα πολύ δύσκολα.
Γι αυτό το λόγο και επειδή γνωριζόμαστε πια περισσότερο μεταξύ μας, εκφραζόμαστε πιο ελεύθερα. Δεν υπάρχει θέμα επί προσωπικού, το γράφω για να προλάβω παρεξηγήσεις. Εξάλλου, ό,τι πρόβλημα υπάρχει, είναι με την εταιρεία κι όχι με σένα προσωπικά. Κάποια πράγματα, ο ΠΗΓΑΣΟΣ οφείλει να τα βελτιώσει.

lefterist
21-01-11, 22:52
Φίλε Λευτέρη, μαζεύουμε πολλές συλλογές.
Αν ψάξεις λίγο, μάλιστα, θα δεις ότι έχουμε ξεκινήσει θέματα για όλες τις συλλογές ΡΑΝΙΝΙ, μέχρι και για το άλμπουμ του Χάρρυ Πόττερ που έχει ακυρωθεί! :lol:
Εκεί θα δεις τι έχουμε τραβήξει με ορισμένες συλλογές (ΝΒΑ περσινό και φετινό, ΤΟΥ ΣΤΟΡΥ, ΣΡΕΚ κ.ά.) Τόσο με την εύρεση των συλλογών, όσο και με τη συμπλήρωσή τους. Μιλάμε για μεγάλη ταλαιπωρία.
Σπάνια νούμερα, δυστυχώς υπάρχουν, αλλά είναι σε αριθμό που όντως μπορεί κάποιος να ξεμπερδέψει με παραγγελία στον ΠΗΓΑΣΟ (έστω, συνήθως), όπως θα κάνω κι εγώ κάποια στιγμή για 3 συλλογές. Πάντως, μόνο με αγορές και ανταλλαγές, τα περισσότερα άλμπουμ συμπληρώνονται πάρα πολύ δύσκολα.
Γι αυτό το λόγο και επειδή γνωριζόμαστε πια περισσότερο μεταξύ μας, εκφραζόμαστε πιο ελεύθερα. Δεν υπάρχει θέμα επί προσωπικού, το γράφω για να προλάβω παρεξηγήσεις. Εξάλλου, ό,τι πρόβλημα υπάρχει, είναι με την εταιρεία κι όχι με σένα προσωπικά. Κάποια πράγματα, ο ΠΗΓΑΣΟΣ οφείλει να τα βελτιώσει.


Φίλε Γιώργο καταρχήν όπως προανέφερα ο μόνος λόγος που έγραψα είναι η πρόθεσή μου να βοηθήσω κάποιους να αποφύγουν κάποια ταλαιπωρία έστω και λίγο και επειδή τυγχάνει να εργάζομαι στον Πήγασο και ξέρω και τις δυο πλευρές επέτρεψέ μου να έχω διαφορετική άποψη. Δεν είμαστε εφημεριδάδες με στόλο αυτοκινήτων σε όλη την Ελλάδα, ούτε σουπερμαν και ούτε μπορούμε ως δια μαγείας να τα βάλουμε παντού. Τα μαγαζιά δεν βάζουν εύκολα τα χαρτάκια ειδικά συλλογές τύπου Χάρυ Πόττερ κτλ. και σε μεγάλες συλλογές περιμένουν να τους τα ζητήσουν οι πελάτες για τα να βάλουν. Άρα να υπολογίζουμε και ότι δεν εξαρτάται μόνο απο μας. Λες να μην θέλαμε να ήταν παντού σε όλα τα σημεία? Τώρα για τα σπάνια όπως διαβεβαίωσε και ο Βασίλης σε παλιότερα ποστ δες ΕΔΩ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3802221&postcount=434). Απο 'κει και πέρα σίγουρα θα δυσκολευτεί κάποιος να τα μαζέψει αλλά πάντα θα συμπληρώσει τη συλλογή. Κι εγώ μαζεύω και για μένα και για την κόρη μου και ξέρω. Τώρα για το θέμα επι προσωπικού επειδή έγραφα σε πολλά φόρα διαφόρων θεμάτων και έχω σταματήσει να γράφω, πάντα υπήρχαν παρεξηγήσεις απ'το τίποτα γιατί ο γραπτός λόγος είναι εντελώς διαφορετικός.
Απλά όταν πάω να βοηθήσω και βρίσκω τον μπελά μου, μου'ρχεται κάπως...

VMoitsidis
21-01-11, 23:05
Αγαπητοί φίλοι,

Άλλη μια συλλογή της Panini είναι γεγονός. Η διανομή της ξεκίνησε πριν από μόλις 4 μέρες, οπότε θα χρειαστούν αρκετές μέρες ακόμα μέχρι να φτάσει σε πολλά σημεία πώλησης.
Θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε όσους μας στέλνουν προσωπικά μηνύματα και ζητούν τη βοήθεια μας. Ζητάμε εκ των προτέρων την κατανόηση σας για τον χρόνο απόκρισης μιας και ο χρόνος δυστυχώς είναι πολύ περιορισμένος.

Θα ήθελα επίσης να πω οτι εκτιμούμε αλλά και επιζητούμε τα καλοπροαίρετα σχόλια σας ώστε να μπορούμε να γινόμαστε ακόμα καλύτεροι. Άλλωστε γι'αυτόν τον λόγο είμαστε (και) σε αυτό το forum.
Απαντήσεις για θέματα όπως προβληματική διανομή σε ορισμένες περιοχές, διπλά ή "σπάνια" χαρτάκια έχουν δοθεί και θα ξαναδοθούν σε όποιον το ζητήσει. Αρκεί αυτός που ρωτάει να έχει την καλή διάθεση να μας ακούσει ακόμα κι αν δεν τον ικανοποιήσει η απάντηση. Αλλιώς απλά δεν έχει κανένα νόημα να ρωτήσει.

Σας εύχομαι ολόψυχα καλό κόλλημα και καλές ανταλλαγές!

Φιλικά,
Βασίλης

george_R
21-01-11, 23:16
Ευχαριστούμε Βασίλη.

Lefterist, είμαι σίγουρος ότι ο pavlex κάνει πλάκα. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου στο ερώτημά μου. Να σαι καλά.

Ακόμη δεν έχουν έρθει στα ...μέρη μου. Θα το ψάξω καλύτερα αύριο. Για να ετοιμαζόμαστε.... ;)

Giorgio sak
21-01-11, 23:22
Φίλε Γιώργο καταρχήν όπως προανέφερα ο μόνος λόγος που έγραψα είναι η πρόθεσή μου να βοηθήσω κάποιους να αποφύγουν κάποια ταλαιπωρία έστω και λίγο και επειδή τυγχάνει να εργάζομαι στον Πήγασο και ξέρω και τις δυο πλευρές επέτρεψέ μου να έχω διαφορετική άποψη. Δεν είμαστε εφημεριδάδες με στόλο αυτοκινήτων σε όλη την Ελλάδα, ούτε σουπερμαν και ούτε μπορούμε ως δια μαγείας να τα βάλουμε παντού. Τα μαγαζιά δεν βάζουν εύκολα τα χαρτάκια ειδικά συλλογές τύπου Χάρυ Πόττερ κτλ. και σε μεγάλες συλλογές περιμένουν να τους τα ζητήσουν οι πελάτες για τα να βάλουν. Άρα να υπολογίζουμε και ότι δεν εξαρτάται μόνο απο μας. Λες να μην θέλαμε να ήταν παντού σε όλα τα σημεία? Τώρα για τα σπάνια όπως διαβεβαίωσε και ο Βασίλης σε παλιότερα ποστ δες ΕΔΩ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3802221&postcount=434). Απο 'κει και πέρα σίγουρα θα δυσκολευτεί κάποιος να τα μαζέψει αλλά πάντα θα συμπληρώσει τη συλλογή. Κι εγώ μαζεύω και για μένα και για την κόρη μου και ξέρω. Τώρα για το θέμα επι προσωπικού επειδή έγραφα σε πολλά φόρα διαφόρων θεμάτων και έχω σταματήσει να γράφω, πάντα υπήρχαν παρεξηγήσεις απ'το τίποτα γιατί ο γραπτός λόγος είναι εντελώς διαφορετικός.
Απλά όταν πάω να βοηθήσω και βρίσκω τον μπελά μου, μου'ρχεται κάπως...

Αυτό που κάνεις, όφειλε σε ένα βαθμό να το κάνει πιο επίσημα ο ΠΗΓΑΣΟΣ. Να ξέρουμε ότι σε κάποια σημεία θα βρούμε σίγουρα. Το να βγαίνουμε να ενημερώνουμε μέσα από ένα φόρουμ είτε εσύ ως πωλητής είτε εμείς ως πελάτες ότι υπάρχουν σε ένα μαγαζί στην Αλίμου, στο sportarena, σε ένα ή δυο μαγαζιά στη Ν. Φιλαδέλφεια, ώστε να μπορούν να αγοράσουν και όσοι άλλοι θέλουν, δείχνει ότι κάτι δε γίνεται σωστά. Όσοι δεν είναι γραμμένοι εδώ, πώς θα ξέρουν αν κυκλοφορεί και πού; Τέλος πάντων, τουλάχιστον εδώ, για τη συγκεκριμένη συλλογή, υπήρξε ενημέρωση ότι από την επόμενη βδομάδα θα εξαπλωθεί.
Για τις παιδικές συλλογές: Πώς να τις ζητήσει κάποιος όταν δεν ξέρει καν ότι κυκλοφορούν; ΤΟΥ ΣΤΟΡΥ και ΣΡΕΚ είχα βρει τυχαία σε ένα ψιλικατζίδικο το καλοκαίρι και για να ξαναβρώ πέρασα απίστευτη ταλαιπωρία. 2 άτομα ήμασταν που την είχαμε ξεκινήσει από εδώ μέσα, γιατί ψωνίζαμε από το ίδιο ψιλικατζίδικο. Εμφανίστηκαν σε μεγαλύτερη κλίμακα στην αγορά (όχι ότι εξαπλώθηκαν κιόλας) μετά από 2 μήνες, όταν η κάψα για τις ταινίες είχε περάσει, οπότε και μικρότερο το ενδιαφέρον από τον κόσμο.

pavlex
22-01-11, 00:00
Τελος παντων για να κλεισει εν μερει το θεμα που ανοιξα, εγω ενα καταλαβα, εφτασα τα 40 και σχεδον ολοι οι επαγγελματιες επιχειρηματιες ειναι επιχειρηματιες της αρπακτης,και για αυτο εκλεισαν με την κριση χιλιαδες επιχειρησεις.

Η πηγασος ειναι επιχειρηση -εταιρεια διαφορων ζαχαρωδων προιοντων μπισκοτα καραμελες κ.α. και μαζι με αυτα διανεμει και τα αυτοκολλητα της πανινι,οποτε οταν παει σε μια περιοχη ανα βδομαδα η 10 15 μερες να δωσει ζαχαρωδει δινει και τα αυτοκολλητα μαζι,επομενως και σε αυτο οφειλετε η καθυστερηση.

VMoitsidis
22-01-11, 01:13
Αυτό που κάνεις, όφειλε σε ένα βαθμό να το κάνει πιο επίσημα ο ΠΗΓΑΣΟΣ. Να ξέρουμε ότι σε κάποια σημεία θα βρούμε σίγουρα. Το να βγαίνουμε να ενημερώνουμε μέσα από ένα φόρουμ είτε εσύ ως πωλητής είτε εμείς ως πελάτες ότι υπάρχουν σε ένα μαγαζί στην Αλίμου, στο sportarena, σε ένα ή δυο μαγαζιά στη Ν. Φιλαδέλφεια, ώστε να μπορούν να αγοράσουν και όσοι άλλοι θέλουν, δείχνει ότι κάτι δε γίνεται σωστά. Όσοι δεν είναι γραμμένοι εδώ, πώς θα ξέρουν αν κυκλοφορεί και πού; Τέλος πάντων, τουλάχιστον εδώ, για τη συγκεκριμένη συλλογή, υπήρξε ενημέρωση ότι από την επόμενη βδομάδα θα εξαπλωθεί.
Για τις παιδικές συλλογές: Πώς να τις ζητήσει κάποιος όταν δεν ξέρει καν ότι κυκλοφορούν; ΤΟΥ ΣΤΟΡΥ και ΣΡΕΚ είχα βρει τυχαία σε ένα ψιλικατζίδικο το καλοκαίρι και για να ξαναβρώ πέρασα απίστευτη ταλαιπωρία. 2 άτομα ήμασταν που την είχαμε ξεκινήσει από εδώ μέσα, γιατί ψωνίζαμε από το ίδιο ψιλικατζίδικο. Εμφανίστηκαν σε μεγαλύτερη κλίμακα στην αγορά (όχι ότι εξαπλώθηκαν κιόλας) μετά από 2 μήνες, όταν η κάψα για τις ταινίες είχε περάσει, οπότε και μικρότερο το ενδιαφέρον από τον κόσμο.

Αγαπητέ Γιώργο,

Όταν μπαίνω στο forum και γράφω με πλήρες ονοματεπώνυμο και δηλώνω από την αρχή οτι είμαι ο εμπορικός διευθυντής της εταιρίας, είναι προφανές οτι αυτό που λέω είναι επίσημο.

Θα επαναλάβω λοιπόν οτι αν δεν θέλει να αγοράσει ο περιπτεράς απλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Δυστυχώς δεν μπορούμε να του το χαρίσουμε. Προσπαθούμε να δίνουμε λύση σε προβλήματα και μια τέτοια κίνηση ήταν η συνεργασία με το Sportarena, το οποίο συνιστά ο Pavlex.

Καλό βράδυ,
Βασίλης

pavlex
22-01-11, 02:21
"Προσπαθούμε να δίνουμε λύση σε προβλήματα και μια τέτοια κίνηση ήταν η συνεργασία με το Sportarena, το οποίο συνιστά ο Pavlex."

Συνηθως αποφευγουμε ηλεκτρονικες αγορες γιατι χρεωνουν εξοδα συσκευασιας-αποστολης κ.α.για π.χ. το σπορταρενα χρεωνει 6.90 σε οποιαδηποτε αγορα κανει καποιος.
Ειναι και η νοοτροπια του περιπτερα-ψιλικατζη σε 1 2 μερες να το πουλησει το κουτι για να μην του μεινει απουλητο, ξεχναει ομως οτι τα περιοδικα-εφημεριδες κ.α. τα εχει για μερες-βδομαδες ολοκληρες,οπως πριν 1 μηνα ημουνα καβαλα περαστικος, αγοραζω τσαμπιον λιγκ στορυ σρεκ και ολα μαζι εκαναν 51,70 και θυμωσε που δεν ειχα να του δωσω τα 70 λεπτα και του εδωσα αλλα 20 ευρω για να κρατησει το 1.70, αλλα και παλι τιποτα δεν εβγαλε απο τα 51,70 που του αφησα, ετσι με ειπε,και ο πατερας του ειναι ο εμπορος που τα διανεμει στην καβαλα-δραμα.

Επισης ενας φιλος απο εδω με ειπε οτι πηγε στον πηγασο-πανινι να παρει 10 αυτοκολλητα απο καποιο αλμπουμ που του ελειπαν και του ειπαν να τα ζητησει με ταχυδρομικη επιταγη, τωρα τι να πεις εδω!

Επισης2 να πεις εκει στο σπορταρενα να μην περνουν μεσα απο τα αλμπουμς τα 6 εξτρα αυτοκολλητα που εχει μεσα, 5 φορες που παραγγειλλα ολα ελειπαν,οταν παω αθηνα θα παω να τους ξεμαλλιασω, ενω αυτα που δινετε με την εξεδρα και στους περιπτεραδες υπαρχουν μεσα.

sa1901
22-01-11, 02:38
Επισης ενας φιλος απο εδω με ειπε οτι πηγε στον πηγασο-πανινι να παρει 10 αυτοκολλητα απο καποιο αλμπουμ που του ελειπαν και του ειπαν να τα ζητησει με ταχυδρομικη επιταγη, τωρα τι να πεις εδω!
Ώπα! Και σκεφτόμουν και εγώ να πάω για τέτοια δουλειά. Την πατήσαμε δηλαδή;

Δεν ξέρω αν θεωρείται αυτονόητο, πάντως σε τέτοια περίπτωση δεν θα είχα την απαίτηση να τα πάρω εκείνη την στιγμή. Απλά να τα παραγγείλω, να τα πληρώσω και να τα στείλουν όποτε ετοιμαστεί η παραγγελία μου. Ούτε αυτό γίνεται;

pavlex
22-01-11, 02:50
Ειναι δυσκολο να σηκωθουν απο το καθισμα για να μην κρυωσει, τωρα χειμωνας ηρθε,οι αποθηκες ειναι κρυες, θα κρυωσει και ο καφες,να μην περιμενει και ο αλλος στο ακουστικο απαντηση, και μετα κατηγορανε το δημοσιο συστημα για τις ουρες,αφου ειμαστε ο πιο εξυπνος λαος, οπως προχτες παω στο ιδιωτικο υποπρακτορειο-ταχυμεταφορες των ελτα 50 μετρα κοντα μου ,για να αγορασω 2 προπληρωμενους φακελλους και με λεει δεν εχω,πηγαινε στο κεντρικο ελτα 500 μετρα μακρια.

Επομενως οσες οικονομικες κρισεις και να περασουν νοοτροπια δεν αλλαζουμε,εκτος αν γινει κανενα τζουναμι.

eyeplanet
22-01-11, 11:06
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΧΘΕΣ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 50 ΣΤΑ 50. ΜΕΤΑ ΤΟ ΝΒΑ ΗΤΑΝ ΘΡΙΑΜΒΟΣ.....
ΟΣΟΙ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΟΥ ΝΒΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ:whistle:

........Auto merged post: eyeplanet πρόσθεσε 8 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αγαπητοί φίλοι,

Άλλη μια συλλογή της Panini είναι γεγονός. Η διανομή της ξεκίνησε πριν από μόλις 4 μέρες, οπότε θα χρειαστούν αρκετές μέρες ακόμα μέχρι να φτάσει σε πολλά σημεία πώλησης.
Θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε όσους μας στέλνουν προσωπικά μηνύματα και ζητούν τη βοήθεια μας. Ζητάμε εκ των προτέρων την κατανόηση σας για τον χρόνο απόκρισης μιας και ο χρόνος δυστυχώς είναι πολύ περιορισμένος.

Θα ήθελα επίσης να πω οτι εκτιμούμε αλλά και επιζητούμε τα καλοπροαίρετα σχόλια σας ώστε να μπορούμε να γινόμαστε ακόμα καλύτεροι. Άλλωστε γι'αυτόν τον λόγο είμαστε (και) σε αυτό το forum.
Απαντήσεις για θέματα όπως προβληματική διανομή σε ορισμένες περιοχές, διπλά ή "σπάνια" χαρτάκια έχουν δοθεί και θα ξαναδοθούν σε όποιον το ζητήσει. Αρκεί αυτός που ρωτάει να έχει την καλή διάθεση να μας ακούσει ακόμα κι αν δεν τον ικανοποιήσει η απάντηση. Αλλιώς απλά δεν έχει κανένα νόημα να ρωτήσει.

Σας εύχομαι ολόψυχα καλό κόλλημα και καλές ανταλλαγές!

Φιλικά,
Βασίλης

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΣΤΟ Π.ΨΥΧΙΚΟ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΜΕΙΝΕΙ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΣΥΛΛΟΓΗ. ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΩ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΟΥ ΝΒΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΑΝ ΤΑ ΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΑΧ. ΕΠΙΤΑΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΓΑΣΟΣ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΙΝΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

zara13
22-01-11, 13:09
καλή αρχή παιδιά!

lefterist
22-01-11, 13:28
Επισης ενας φιλος απο εδω με ειπε οτι πηγε στον πηγασο-πανινι να παρει 10 αυτοκολλητα απο καποιο αλμπουμ που του ελειπαν και του ειπαν να τα ζητησει με ταχυδρομικη επιταγη, τωρα τι να πεις εδω!

Νομίζω ότι στο άλμπουμ μέσα δεν γράφει ότι αν σας λείπουν ελάτε απο'δω, αλλά στείλτε ταχ.επιταγή κι αν κάποιος πάει απο'κει που έχω δει αρκετές φορές τον έχουν εξυπηρετήσει, αλλά κι αυτό είναι ανάλογα με το φόρτο εργασίας.


Ειναι δυσκολο να σηκωθουν απο το καθισμα για να μην κρυωσει, τωρα χειμωνας ηρθε,οι αποθηκες ειναι κρυες, θα κρυωσει και ο καφες,να μην περιμενει και ο αλλος στο ακουστικο απαντηση, και μετα κατηγορανε το δημοσιο συστημα για τις ουρες,αφου ειμαστε ο πιο εξυπνος λαος, οπως προχτες παω στο ιδιωτικο υποπρακτορειο-ταχυμεταφορες των ελτα 50 μετρα κοντα μου ,για να αγορασω 2 προπληρωμενους φακελλους και με λεει δεν εχω,πηγαινε στο κεντρικο ελτα 500 μετρα μακρια.

Επομενως οσες οικονομικες κρισεις και να περασουν νοοτροπια δεν αλλαζουμε,εκτος αν γινει κανενα τζουναμι.

Τώρα εδώ τι να πεις....
Είναι που δεν είναι κακοπροαίρετα τα σχόλια και σε φιλικό κλίμα :worthy:

Anyway όποιος θέλει να ρωτήσει για το που θα βρει και σε ποιές περιοχές συγκεκριμένα θα απαντάω με pm για ν'αποφύγει τουλάχιστον να πηγαίνει απο μαγαζί σε μαγαζί και να ψάχνει. Τουλάχιστον υπάρχουν μερικοί που το εκτιμούν...

Καλό κόλλημα και καλές ανταλλαγές σε όλους!

@ ADSLgr.com All rights reserved.