PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες για απενεργοποιηση γραμμης και σύνδεσης



petaloudaki
01-08-06, 14:32
Χτές πήρα τηλ στο 134 και ζήτησα διακοπή της γραμμής μου.Και μου ε'ιπαν να πάρω στο 80011... της οτενετ για να κανω και διακοπη της συνδεσης.Πηρα στην οτενετ και αυτος ο τυπος μου είπε ότι θα γίνει αυτόματα η διακοπή της σύνδεσης αφού έχω ζητήσει διακοπή της γραμμής. Και σήμερα με πήρε μια κυρία τηλ απο το 2610631002 και μου είπε ότι η διακοπή της σύνδεσης δεν γινεται ταυτόχρονα με την διακοπή της γραμμής και για να γινει διακοπή της σύνδεσης πρέπει να πάω απο το κατάστημα!! Σε ποιο πρέπει να πάω ρε παιδιά? Στο oteshop δηλαδή? Αφού πήρα ondsl kit 1024 γιατί πρέπει να κάνω και διακοπή της συνδεσης ,δεν γίνετε να κάνουν απλά μια αναβάθμιση της σύνδεσης?

Αλφα
20-08-06, 09:37
Αν έχεις σύνδεση από οτενετ και γραμμή από ΟΤΕ τότε η διακοπή της σύνδεσης εφόσον είναι αορίστου χρόνου, γίνεται από το κατάστημα του ΟΤΕ και μόνο. Αυτό γίνεται γιατί η σύνδεση χρεώνεται μέσω συγκεκριμένου τηλ. λογαριασμού οπότε πρέπει να γίνει διακοπή στο σύστημα έκδοσης λογαριασμών του οτε, έτσι ώστε να μην σου έρθει χρέωση στο φάκελο οτε της επόμενης 2μηνίας.

Αν αγόρασες onsdsl kit(γραμμή + σύνδεση) η αγορά, η χρέωση και η διακοπή γίνονται - ουσιαστικά - από την οτενετ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.