PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσοχη στους λογαριασμους και τα παγια



waste
02-08-06, 12:50
Επειδη ετυχε σε εμενα το παραθετω για να το κοιταξετε και οι υπολοιποι. Στους λογαριασμούς που εκδοθηκαν στις αρχες μαιου και λιγο νωριτερα ολοι χρεωθηκαμε τα παγεια του επομενου διμηνου με τις παλιες τιμες 29,9 το διμηνο η 384 (μονο ιντερνετ) πχ. Αυτό είναι λογικό και αναμενόμενο. Περιμένεις όμως στον επομενο λογαριασμο να διορθωσουν το λαθος...

στο λογαριασμο που εκδοθηκε τον ιουλιο και πληρωνω τα παγεια Ιουλιου-Αυγουστου, οι χρεώσεις είναι μεν σωστες 17,7 για την 384 το διμηνο, αλλα πουθενα η επιστροφη που σου χρωστανε .κ

κι επειδη η τελλας ειναι γνωστο μπαχαλο το λεω μηπως του ξεφυγει κανενος...

lampros
02-08-06, 14:16
Στο λογαριασμό της Tellas που πλήρωσα μόλις σήμερα για την περίοδο Ιουλίου -Αυγούστου 2006 η χρέωση είναι όντως 17,7 (χωρίς ΦΠΑ) για 384/128 όπως αναφέρεις και έσύ αλλά κατόπιν έχω έκπτωση 22,36 ευρώ με την αιτιολογία 1 μήνας Δωρεάν συνδρομή Tellas ADSL Internet. Οπότε κοίτα ξανά το λογαριασμό σου, τουλάχιστον σε εμένα το έχουν περάσει με τη μορφή έκπτωσης. Κανένα παράπονο από την Tellas, να κατέβαζε λίγο και τις τιμές για να γίνει και πιο ανταγωνιστική....

waste
02-08-06, 15:39
οχι δεν το ειχαν αφαιρεσει, με πηραν τηλεφωνο και επιβεβαιωσαν το λαθος τους... η εκπτωση που αναφερεις ειναι λιγο περιεργη καθως για την περιοδο 15/5 - 30/6 η εκπτωση στο παγειο ειναι 9κατι ευρω ... βεβαια στα πλαισια που ειναι παραπανω η εκπτωση για εσενα ακομα καλυτερα ;--)))


κι εγω ελπιζω κυριως να βαλουν δικα τους DSLAM και να μεταηδησω απο σεπτέμβρη σε 1024

R-f
04-08-06, 09:58
[QUOTE=lampros]κατόπιν έχω έκπτωση 22,36 ευρώ με την αιτιολογία 1 μήνας Δωρεάν συνδρομή Tellas ADSL Internet. Οπότε κοίτα ξανά το λογαριασμό σου, τουλάχιστον σε εμένα το έχουν περάσει με τη μορφή έκπτωσης. QUOTE]


Μηπως εχεις την προσφορα 3+1 (στους 3 μηνες , 1 δωρεαν)?
Δεν φαινεται για πιστωτικο η συγκεκριμενη εκπτωση..
;)

dimfarma
04-08-06, 10:10
Πάντα προπληρώνεται για να σε έχουν στο χέρι τους(όλες οι εταιρίες με συνδρομή)

@ ADSLgr.com All rights reserved.