PDA

Επιστροφή στο Forum : Καποιες ερωτησεις στους ηδη κατοχους



minder
27-10-10, 09:54
Πηγα σε ενα καταστημα wind να ρωτησω για την προσφορα της τηλεφωνιας και ιντερνετ στα 34 ευρω.
Η προσφορα οπως την ειδα στο ιντερνετ λεει για 3 μηνες δωρεαν.
Ο υπαλληλος μου ειπε οτι εαν παρω απο το καταστημα το πακετο οι δωρεαν μηνες ειναι 2 και αντι για τον τριτο δινουν ενα τηλεφωνο ασυρματο δωρεαν.
Σε ερωτηση μου γιατι η προσφορα ειναι μικροτερη απο το καταστημα μου λεει διοτι απασχολω υπαλληλο για την διαδικασια.
Αν θελω τους τρεις μηνες δωρεαν τοτε να την παραγγειλω μεσω ιντερνετ.
Να μην τα σχολιασω αλλα να ρωτησω οτι αυτο γινεται σε ολα τα καταστηματα wind να μην ισχυουν οι προσφορες του σιτε η ετυχα στο καταστημα;
Αλλη ερωτηση.
Μου ειπε οτι θα παρει 2 βδομαδες για να ολοκληρωθει η διαδικασια και μεταφερθω σε αυτους οποτε μια μερα θα δω για λιγη ωρα να κοπει το τηλεφωνο και τα γνωστα οπως τα ξερουμε.
Οι δωρεαν μηνες αρχιναν απο την μερα που θα εχετε τηλεφωνια και ιντερνετ με την εταιρια αυτη η αρχιζουν το μετρημα απο την μετα της αιτησης ;
Να μην εχω το παρατραγουδο να κανει κανενα μηνα η διαδικασια και να την μετρανε σαν τον πρωτο μηνα απο τους τρεις δωρεαν.
Σε εσας πως εγινε;
Ευχαριστω.

nyannaco
27-10-10, 10:32
Είναι πάγια τακτική στην αγορά, και όχι μόνο στους παρόχους αλλά γενικότερα (on line shops, τράπεζες κλπ) να προσφέρονται χαμηλότερες τιμές on-line απ'ότι στο φυσικό κατάστημα. Η αιτιολογία που σου έθεσε ο υπάλληλος είναι η μισή αλήθεια, η άλλη μισή είναι ότι για να αγοράσεις από το κατάστημα πρέπει να υπάρχει το κατάστημα με ό,τι έξοδα αυτό συνεπάγεται, πέραν του προσωπικού, αλλά και να διανέμει φυσικά τα προϊόντα η εταιρεία στα καταστήματα.
Σχετικά με την άλλη σου ερώτηση, οι λογαριασμοί / χρεώσεις, και βέβαια και οι δωρεάν μήνες, αρχίζουν να τρέχουν από τη μέρα που συνδέεσαι.
Για τις 2 εβδομάδες πάντως μην το δένεις και κόμπο.

μπλες
29-10-10, 20:38
Πηγα σε ενα καταστημα wind να ρωτησω για την προσφορα της τηλεφωνιας και ιντερνετ στα 34 ευρω.
Η προσφορα οπως την ειδα στο ιντερνετ λεει για 3 μηνες δωρεαν.
Ο υπαλληλος μου ειπε οτι εαν παρω απο το καταστημα το πακετο οι δωρεαν μηνες ειναι 2 και αντι για τον τριτο δινουν ενα τηλεφωνο ασυρματο δωρεαν.
Σε ερωτηση μου γιατι η προσφορα ειναι μικροτερη απο το καταστημα μου λεει διοτι απασχολω υπαλληλο για την διαδικασια.
Αν θελω τους τρεις μηνες δωρεαν τοτε να την παραγγειλω μεσω ιντερνετ.
Να μην τα σχολιασω αλλα να ρωτησω οτι αυτο γινεται σε ολα τα καταστηματα wind να μην ισχυουν οι προσφορες του σιτε η ετυχα στο καταστημα;
Αλλη ερωτηση.
Μου ειπε οτι θα παρει 2 βδομαδες για να ολοκληρωθει η διαδικασια και μεταφερθω σε αυτους οποτε μια μερα θα δω για λιγη ωρα να κοπει το τηλεφωνο και τα γνωστα οπως τα ξερουμε.
Οι δωρεαν μηνες αρχιναν απο την μερα που θα εχετε τηλεφωνια και ιντερνετ με την εταιρια αυτη η αρχιζουν το μετρημα απο την μετα της αιτησης ;
Να μην εχω το παρατραγουδο να κανει κανενα μηνα η διαδικασια και να την μετρανε σαν τον πρωτο μηνα απο τους τρεις δωρεαν.
Σε εσας πως εγινε;
Ευχαριστω.

με εμενα ετσι εγινε http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399087

makis
30-10-10, 00:05
Η τιμολόγηση της υπηρεσίας σου ισχύει από την ημέρα που θα συνδεθείς στο δίκτυο της wind,δηλαδή από την ημέρα που θα κάνει τουτ το το τηλέφωνο σου στην wind.
H προσφορά των τριών μηνών ισχύει μέσο internet.
Αυτην την στιγμή αν δεν κάνω λάθος έχει 1 μήνα δωρεάν????
Το δύο εβδομάδες είναι σχετικό,εμένα πήρε 23 μέρες,και έμεινα από τις 3 το μεσημέρι μέχρι τις 8 το βράδυ χωρίς τηλέφωνο.
Από εκεί και μετά όλα εντάξει

@ ADSLgr.com All rights reserved.