PDA

Επιστροφή στο Forum : Tornado Το Tornado Η Ο Οτε Φταιει?



NOTIS
02-08-06, 13:46
Χαιρετω ολα τα παιδια.Καλως σας βρισκω.Απο το πρωτο μου post μπηκα στα προβληματα.Λοιπον,εχω ενα router tornado ασυρματο το 840 και συνδεση 384 της οτενετ.Εχω το προβλημα οτι προσπαθω να λαβω πακετα απο φιλο,δορυφορικα εννοω,και οταν συνδεομαι πανω του,στο καπακι αποσυνδεομαι,και αλλαζει ο router ip.Κουφο?Μηπως ξερει καποιος φιλος να βοηθησει?Επισης εχω απενεργοποιησει την προστασια απο κακοβουλες επιθεσεις που λεει η οτενετ.Μηπως εχει καποια προστασια το router και με ριχνει?Καθε βοηθεια δεκτη. Φιλικα Notis:worthy: :worthy: :worthy:

apok
02-08-06, 13:47
Όταν λες αλλάζει Ιp τι ακριβώς εννοείς?
Wan or Lan Ip?

NOTIS
02-08-06, 13:56
Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε.Αλλαζει την wan ip.Φιλικα Notis

apok
02-08-06, 13:57
Αλλάζει wan ip??
:hmm:

NOTIS
02-08-06, 14:00
Ναι αυτο κανει και με βλεπει ο φιλος μου καθε φορα με αλλη ip,και συνδεεται και πεφτει αμεσως.Φιλικα Notis

Δεν ξερω τι να αλλαξω.Το tornado,τον δορυφορικο δεκτη,την οτενετ,η να παω για κανα μπανιο?χαχαχα Φιλικα Notis :lock: :lock:

pontios76
05-08-06, 16:50
Το 841 έχει DynDNS και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ώστε να σε "βρίσκει" ο φίλος σου ανα πάσα στιγμή!

Δεν ξέρω αν έχει και το 831...αν δεν έχει μπορείς να τρέχεις το αντίστοιχο προγραμματάκι από το ΠιΣι σου οπότε είσαι ΟΚ και πάλι!

NOTIS
08-08-06, 10:57
Καλημερα.Φιλε pontios76 μηπως θα μπορουσες να μου το εξηγησεις λιγο πιο απλα,τι εννοεις,γιατι δεν ειμαι και τελειος χρηστης υπολογιστη,και σε συνδυασμο με τον dreambox,εχει ψιλοκολλησει το κεφαλι μου.Φιλικα Notis

pontios76
09-08-06, 18:47
Κάνε ενα λογαριασμό στο www.dyndns.org και στο DynDNS μενου του ρούτερ, δώσε το όνομα του λογαριασμού που θα φιάξεις, το username και το password και τηα αναλάβει αυτό να ανανεώνει την ip σου κάθε φορά που αυτή αλλάζει.

Μετά ο φίλος σου μπορεί αντί για την καθαυτή ip σου να χρησιμοποιεί τον DynDNS λογαριασμό σου...

@ ADSLgr.com All rights reserved.