PDA

Επιστροφή στο Forum : Παράταση στη λήξη συνδρομής;



Shamrocker
02-08-06, 16:19
Γεια.

Λήγει η συνδρομή μου σήμερα και επειδή φεύγω το ΣΚ για αρκετές ημέρες, αναρωτιόμουν αν αξίζει να την ανανεώσω και να κάθεται για 2-3 εβδομάδες.

Εκείνο που ήθελα να ρωτήσω απ' όσους έχουν εμπειρία στο θέμα:
Τη λήγουν όντως αυθημερόν τη σύνδεση ή αργεί καθόλου (ώρες/μέρες);
Έλεγα μήπως κερδίσω καμμια μέρα μέχρι το ΣΚ, οπότε να αφήσω τη νέα σύνδεση για όταν επιστρέψω.

Ευχαριστώ.:)

AddictedToChaos
02-08-06, 16:31
Εμενα ηταν να ληξει η 6μηνη (3+3) 30 Ιουλιου, αλλα τελικα σημερα το πρωι διακοπηκε. 3 μερες δηλαδη αργοτερα.

Δεν ξερω βεβαια αν συμβαινει ετσι με ολες τις συνδεσεις, αλλα σ' εμενα ετσι εγινε :)

mafiaboy
02-08-06, 16:32
μπα μην κανεις πειραματα τζαμπα...για να γλιτωσεις 20 ευρω...μπορει να μπεις σε μεγαλυτερα εξοδα

Shamrocker
02-08-06, 16:37
Thanks ATC.


μπα μην κανεις πειραματα τζαμπα...για να γλιτωσεις 20 ευρω...μπορει να μπεις σε μεγαλυτερα εξοδα
Μπα δεν ρισκάρω τίποτα.Δεν είμαι με πακέτο, αλλά με το "Fast Internet" και σταθερή πόρτα, οπότε στη χειρότερη θα μείνω ένα βράδυ χωρίς isp (όσο δε λειτουργεί το τμήμα πωλήσεων).;)

Αν έχει και κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία ας γράψει...

miv
02-08-06, 17:06
Μη ρισκαρεις οντως. Αν δεν ανανεωσεις τη συνδρομη αμεσως θα σου ζητησουν τελη ενεργοποιησης (τουλαχιστον απ'τον ΟΤΕ ειναι 35 ευρω) και την εχεις βαμμενη! Κανε ανανεωση κι αστη λιγο να καθεται. Ουτως η αλλως δεν προκειται να την ενεργοποιησουν την ημερα αιτησης. Φροντισε να κανεις την αιτηση Παρασκευη ετσι ωστε να γλιτωσεις πρωτα-πρωτα δυο μερες του ΣΚ και αλλο ενα τριημερο μετα.

Shamrocker
02-08-06, 17:14
Ρε φίλε miv.Το έγραψα και πριν.

Δεν έχω πακέτο Φορθνετ για να συμβεί αυτό που λέτε.
Έχω ΑΡΥΣ κανονικά από ΟΤΕ, που πληρώνεται αυτόματα από τον τηλεφωνικό λογαριασμό και δεν έχει καμμια σχέση με τη forthnet ούτε θα το διακόψω καθόλου για να χρειαστώ επανενεργοποίηση.Και έχω και τη Φόρθνετ για ISP.Ξεχωριστά.;)

Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνω αν διακοπεί η Φόρθνετ και δεν έχω ανανεώσει εν τω μεταξύ, θα είναι να πάρω τηλέφωνο το τμήμα πωλήσεών της και να ξαναγραφτώ και μέσα σε λίγη ώρα (γίνεται σχεδόν άμεσα η ενεργοποίηση) θα είμαι πάλι online.Το ΑΡΥΣ δεν έχει καμμια δουλειά να κοπεί...Απλά χωρίς isp μπορεί να μείνω για κάποιες ώρες.Τη γραμμή θα την έχω...

Όχι τίποτα άλλο, τα γράφω για να μην μπλεχτεί και κανας καινούργιος που θα διαβάσει το τόπικ και ψάχνεται.

miv
02-08-06, 17:19
ΟΚ τοτε, αν δεν κοψεις τη γραμμη δεν υπαρχει προβλημα. Αν ειναι μονο για παροχο δεν χρειαζονται τελη ενεργοποιησης. Οποτε μπορεις να κανει και μετα ενεργοποιηση.

Πύρρος
02-08-06, 18:35
Το καλύτερο νομίζω είναι να διακόψεις. Δεν παίζει να μείνεις χωρίς internet για πάνω από λίγες ώρες.

Επίσης είναι ΠΟΛΥ συχνό φαινόμενο, στο παρελθόν τουλάχιστον η forth να δίνει λίιιγες μέρες ακόμα σαν διευκόλυνση.

(Αλλιώς πάρε από άλλο τηλέφωνο και ζήτα demo :whistle: )

@ ADSLgr.com All rights reserved.