PDA

Επιστροφή στο Forum : Την πρόταση σας παρακαλώ....



null21
03-08-06, 19:56
Γειά σας,

δεν είμαι νέος στο φόρουμ, απλά δεν έτυχε να χρειαστεί να γράψω κάτι έως τώρα. Η μοίρα όμως τόφερε να χρειαστώ τη βοήθεια όλων εσάς που είστε πιο παλιοί και έμπειροι στο άθλημα.

Έχω μια dsl vivodi στα 512, και αυτό που θέλω είναι να τη μοιράσω ταυτόχρονα και στο νέο μου laptop μέσω wireless δικτύου στο σπίτι. Θα ήθελα τις υποδείξεις σας για το ποιός θα ήταν ο ενδεικνυόμενος εξοπλισμός για μια τέτοια λύση. Αυτή τη στιγμή έχω ένα SpeedTouch 530 που μου δίνει τη dsl στο PC. Επίσης, είμαι σε PSTN γραμμή του πΟΤΕ.

Τέλος, θα ήθελα να φύγω από τη vivodi για κάποια άλλη (αν υπάρχει) πιο φτηνή λύση στα 512. Τώρα πληρώνω 37 Ευρώ το μήνα και νομίζω ότι είναι πολλά. Δεν είναι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

xena
05-08-06, 12:47
για ρουτερ προτείνω usr9108 κοίτα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=37459)

για φορητό θα χρειαστείς μια pcmcia κάρτα wireless αν δεν έχει. H καλύτερη συνεργάζεται με linux χωρις πρόβλημα

NEC Aterm WL54AG(S) WARPSTART
IEEE802. 11a 11b 11g
Atheros chipset
δέχεται και εξωτερική κεραία
www.priveshop.gr


για σύνδεση περίμενε κανένα μήνα θα έχουμε εξελίξεις

null21
05-08-06, 20:09
Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς -επειδή ήμουν βιαστικός- πήρα το NETGEAR DG834G. Επίσης δυστυχώς, έχω πρόβλημα στο setup του -θα βάλω σχετικό ποστ στην ενότητα της NETGEAR.

Για τις εξελίξεις που έρχονται έχω κι εγώ αυτή την πληροφόρηση, οπότε θα περιμένω.

Ευχαριστώ και πάλι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.