PDA

Επιστροφή στο Forum : μετα απο αναβαθμιση σε conn-xtv και αλλαγη σε thomson 585v7 ... πολλές αποσυνδεσεις



fragment
29-10-10, 00:42
καλημερα εχω σοβαρο προβλημα με την γραμμη μου. θα αναφερω το ιστορικο αναλυτικα.

καποτε προ αναβαθμισης οτε σε 24 ειχα 8αρα γραμμη χωρις connextv και ολα δουλευαν ρολοι αψογα με modem ενα wag200 linksys. εδω και ενα χρονο στην αθηνα περιοχη κερατσινι (δεν μενω εδω συνεχεια αλλα χρησιμοποιει ο αδερφος μου την γραμμη κυριως) εβαλα connextv. μου δωσαν το κλασσικο καλο ρουτερακι της Thomson (δεν αλλαξα τπτ στο σπιτι φιλτρα κτλ ολα ηταν οκ) 585β7. απο τοτε αρχισαν τα προβληματα εκτως του οτι δε μπορω να βαλω αλλο ρουτερακι λογο της connextv αφενως η ταχυτητα που πιανω ειναι 9mbit κ αφετερου το κυριοτερο εχω παρα μα παρα πολλες αποσυνδεσεις και download speed χωρις accelerator 4mbit μερικες φορες και αλλες με τα 9 (με κλειστο το connextv !!! εννοειται). αναφερω επισης οτι εκτος απο συχνες αποσυνδεσεις και προβλημα μερικες φορες ταχυητας εχω και αρκετα υψηλο snr το οποιο δε βλεπω να κανει δουλεια παρα μονο να μου κοβει ταχυτητα στο κλειδωμα. λεπτομεριες απο τη σελιδα του ρουτερ βαζω δυστηχως το site του dmt δε μου ανοιγει για περεταιρω λεπτομεριες. τι εχετε να πειτε καποια συμβουλη;;;;;;;;;;;;; α Ping 60-80ms minimum

*ps να αναφερω πως δεν αποσυνδεεται απλα απο το dslam/συνδεση ιντερνετ κλεινει και ξαναανοιγει ολο το ρουτερακι απ' την αρχη μαζι και η ασυρματη συνδεση wlan και ενσυρματη lan ...

**ps επειδη ετυχε να πεσω πανω στις αναβαθμισης την εποχη που εβαλα το connextv και ετοια εποχη περιση; δε θυμαμαι ... πρωτα εβαλα και μετα απο κανα 15 ημερο αναβαθμιστηκε αλλα δεν ειχα παρει χαμπαρι τπτ διοτι η αυξηση ηταν αμελητεα (απο 8 σε 9) δε το προσεξα. παντως απο τοτε που εβαλα αυτο της Thomson εχω αρκετα προβληματα στη γραμμη δε ξερω τι φταει το ρουτερακι κατω στην πελλοπονησο το συγκεκριμενο με εχει βγαλει ασπροπροσωπο)


βλεπετε και στο uptime ολο μου αποσυνδεεται !!! :(

Link Information

Uptime: 0 days, 0:08:41

DSL Type: G.992.5 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 863 / 9.337

Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 0,00 / 0,00

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,0

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 15,0 / 30,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 16,0 / 14,0

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 200

CRC Errors (Up/Down): 0 / 0

HEC Errors (Up/Down): 7.890 / 0

fragment
29-10-10, 14:52
κανείς;;;;

Seitman
29-10-10, 15:01
Κάνε μια αναβάθμιση το firmware δοκίμασε με τα user.ini (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3519796&postcount=353) που έχει "ανεβάσει" ο φίλος cmaniac. Για εσένα πού έχεις conn-x tv είναι το user_mod_cmaniac_connxtv_OTE_version_v1

@ ADSLgr.com All rights reserved.