PDA

Επιστροφή στο Forum : hol στο Βύρωνα



npil
01-11-10, 00:51
Γεια σας σκεφτομαι να βαλω hol και μενω Βυρωνα τι λετε?
\ , ειμαι \συνδρομητης του ΟΤΕ με πακετο internet+απεριοριτες αστικες,υπερ. και δινω το λιγοτερο 92€ το διμηνο(δηλ.46 το μηνα) και σκεφτομαι σοβαρα το hol plus διοτι θα μου παει 70 το διμηνο(35 μηνα) και θα εχω και 3 μηνες δωρεαν αν το ενεργοποιησω μεσω του site.

Οι αποριες μου ειναι οι εξης :

εγω συγχρονιζω στην καλυτερη στα 11mbs down. και 500kb up. με ΟΤΕ
Τα στατιστικα μου ειναι: Downstream Upstream
SNR Margin (dB): 10.1 9.8
Attenuation (dB): 39.0 33.6
Output Power (dBm): 12.1 19.5
Attainable Rate (Kbps): 9356 498
Rate (Kbps): 10082 498

και μενω ΒΥΡΩΝΑ-ΑΘΗΝΑ ,

Ti λετε αξιζει να το γυρισω?
-Μηπως θα με συμφερε το HOL-LITE να εχω σιγουρα 6mbs ?
-Ποσο καιρο παιρνει η αλλαγη απο ΟΤΕ σε HOL , υπαρχει τελος ενεργοποιησης ?
-static ip συμφερει?

-ο ηχος του τηλεφωνου καλος ειναι?

ευχαριστω εκ τον προτερων .....

Fragkiskos.K
03-11-10, 00:15
Επειδή οι ερωτήσεις είναι πολλές θα απαντήσω σε όσες μπορώ να το κάνω με σιγουριά.

1. Το default SNR της HOL είναι 11db αλλά αν το ζητήσεις μπορούν να στο αλλάξουν σε 9db
οπότε θα συγχρονίζεις λίιιιιιγο καλύτερα με hol ίσως και στα 12mbps. Οπότε η επιλογή 6 ή
έως 24 είναι δική σου.

2. Τέλος ενεργοποίησης είναι €35,90 εφάπαξ για υφιστάμενη γραμμή. (φορητότητα)

3. Αν όντως χρειάζεσαι static ip η χρέωση είναι €7,90 επιπλέον το μήνα.

4. Από γνωστούς που έχουν δεν υπάρχει πρόβλημα με την τηλεφωνία αλλά υπάρχει
περίπτωση να είναι voip από το router.

Αν έκανα κάποιο λάθος διορθώστε με :p

Ελπίζω να βοήθησα κάπως :oneup:

medousa
04-11-10, 14:05
Για να δεις αν θα εισαι σε voip ή pots, μπες στο site της hol και βαλε τον αριθμο σου πλαισιο ¨Καλυπτομαι απο το ιδιοκτητο δικτυο.¨ Αν σου βγαλει και πακετο τηλεφωνιας τοτε καλυπτεται pots και λογικα θα εισαι σε τετοια τεχνολογια. Βαλε το πρωτα στο 6αρι και επειτα καλεσε ΤΥ και ρωτα μεχρι ποσα μπορεις να πιασεις, αν ανεβαινει κατα πολυ τοτε κανε αναβαθμιση (ειναι δωρεαν). Αν βαλεις 24αρι κ δεν καλυοτεσαι κ το γυρισεις σε 6αρι εχει καποια χρεωση λογο της υποβαθμισης.

npil
06-11-10, 20:56
ευχαριστω εκ τον προτερων .....[/QUOTE]


και μια ερωτηση ακομα ......ποσες μερες θα χρειαστει περιπου η αλλαγη απο ote σε hol .θα εχω διακοπη τηλεφωνου?
η static ip Τη παραπανω μου προσφερει?

tasanas
07-11-10, 02:01
Η αλλαγή είναι 15 μέρες κανονικά. Βέβαια αν ψάξεις στο φόρουμ της Hol θα δεις ότι υπάρχουν και καθυστερήσεις που οφείλονται είτε στην hol είτε στον ΟΤΕ. Διακοπή στο τηλέφωνο θα έχεις για περίπου 4 με 6 ώρες και μετά δε θα μπορούν να σε πάρουν για καμιά μέρα μέχρι να ρυθμιστούν τα πάντα (θα καλεί αλλά δε θα χτυπάει). Υπομονή τουλάχιστον σκέψου ότι κάνεις πολύ καλό στην τσέπη σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.