PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποίηση ADSL σε 36 ώρες. Υπάρχει Θεός;



Gothic
13-02-04, 14:41
Μετά απο 2 χρόνια που σαλιώνω για το DSL και μια και η Forth αποφάσισε να βάλει ανθρώπινες τιμές, αποφάσισα να κάνω την κίνηση που περιμένω τόσο καιρό. Απο όσα έχω διαβάσει εδώ αλλα και απο τα πάνδεινα που πέρασε ένας φίλος μου, υπολόγιζα μέχρι τους Ολυμπιακούς να είχα DSL.

Κυριακή, 04:00. Ο γραφών προσπαθεί να διαβάσει κάποια tutorials για Maya. Το Supra 56e Pro αγκομαχάει, η υπομονή μειώνεται και ο χρόνος (ΕΠΑΚ) κυλάει, έτσι απλά.

Κυριακή, 04:04. Oteshop.gr. Δεν θα σταματήσω στον adsl wizard. Θα συνεχίσω και θα κάνω την αίτηση. Άντε και καλό ταξίδι (κούνημα μαντηλιού κατα το send). Επιβεβαίωση για επόμενη εργάσιμη 12-2.

Δευτέρα, 17:00. Κάτι έτυχε και έλειπα. Δύο αναπάντητες κλήσεις απο τηλεφωνικό κέντρο (ή κλειδαρά) στις 12:15 και 13:45.

Τρίτη, 12:15. Εγγλέζοι! Επιβεβαίωση. "Πάρτε το τάδε τηλέφωνο την άλλη Τρίτη και σε 12 μέρες θα δουλεύει."

Πέμπτη, 00:15. Γιά να παίξω με τις ρυθμίσεις του Zoom PCI modem μπας και βρώ πως δουλεύει. Τί; Πράσινα λαμπάκια και ADSL connected; Κάποιο λάθος έγινε. Screenshots για να γελάω αργότερα κλπ. Δεν δοκιμάζω και το guest account της tellas για να σιγουρευτώ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ LOGIN! Μπα, θα με πέταξαν στο dslam καταλάθος και αύριο το πρωϊ θα είμαι off πάλι.

Πέμπτη, 10:00. ADSL connected. !!! . Τηλέφωνο στο τάδε που ήταν να πάρω την Τρίτη. "Αποκλείεται, εδώ έχουμε οτι γίνονται εργασίες. Δεν γίνεται σε λιγότερο απο 1 εβδομάδα να έχετε DSL." "Μα έκανα login κανονικά." "Σούλα, Βαγγελιώ, εδώ κάποιος κύριος λέει οτι έχει DSL, μιάμιση μέρα μετά την αίτηση. Ανάψτε λαμπάδα κύριε! Κάποιος πρέπει να σας έβαλε και να μην έχει ενημερώσει το σύστημα ακόμα. Η χρέωση όπως και να είναι ξεκινάει μετά τις 12 μέρες." "Κλείνω, πρέπει να παίξω ΛΟΤΤΟ".

Fast forward: Demo account Forthnet; Μπα, όλα full. Demo account Otenet; Ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο. Φίλος που του έχει ξεμείνει demo account Forth? Υπάρχει. Τι να τους κάνεις τους ISP άν έχεις φίλους.

Απο χθές έχω κατεβάσει 1GB (Emule TBH rules, μπράβο Πάπιε και cosmos). Έκανα αίτηση για 384 στην Forthnet.

Οι χιονοπτώσεις κύριοι δέν είναι τυχαίες. Για να είμαι δίκαιος, τουλάχιστον σε εμένα ο αιώνιος πάροχος φέρθηκε επαγγελματικά. Και ως ένας απο τους μεγαλύτερους επικριτές του εδω μέσα, οφείλω να πώ ένα μπράβο έστω στους τεχνικούς, χωρίς να ψάξω το αν έγινε κατα λάθος, ή αν δεν είχαν δουλειά ή αν είναι λόγω εκλογών ή μύρια όσα. Το γεγονός παραμένει οτι έβαλα DSL σε λιγότερο απο 2 μέρες, φούρνοι γκρεμίστηκαν και το έστρωσε στον Πειραιά.

ΥΓ. Ευχαριστώ το adslgr και τους θαμώνες του για όλα. Τώρα μπορώ να αυτοκτονήσω αφού δεν έμεινε κάτι άλλο απίστευτο για να δώ. :wink:

maria
13-02-04, 14:53
LOL! Καλορίζικη! (και μην αυτοκτονεις, κατεβαζε!)

drtequila
13-02-04, 17:59
εγω εκανα αιτηση σε κεντρο του οτε τις 4/02,τις 10 παιρνω τηλεφωνο και μου λενε πως ειναι ενεργοποιημενη,να βαλω το μοντεμ και ολα οκ... ελα ομως που ακομα περιμενω το μοντεμ :(

btw να ρωτησω,αφου ειναι ενεργοποιημενη δεν θα επρεπε να εχω προβλημα με το τηλεφωνο? (δεν εχω βαλει ακομα φιλτρο)

Lord_British
13-02-04, 19:01
Φιλε Gothic σε καποιους μπορει να ενεργοποιηθηκε ακομα πιο γρηγορα σε συγκριση με τη δικη σου περιπτωση :wink:

Βεβαια αυτο δε σημαινει οτι δεν εισαι και κοντα στο παγκοσμιο ρεκορ του ΟΤΕ :)


Φιλικα

turboirc
13-02-04, 19:34
Εγω εκανα αιτηση μια μερα και την αλλη κατεβαζα... 1 μερα τους πηρε (ειχα αγορασει ηδη το modem) .
Το τηλεφωνο δεν εχει προβλημα εκτος του οτι ακουγονται παρασιτα ΟΤΑΝ εισαι συνδεδεμενος ομως. Αν το μοντεμ ειναι off, δεν καταλαβαινεις τιποτα.

Εγω εχω το σπλιττερ στην δικη μου γραμμη και στο τηλεφωνο που ειναι στο σαλονι το εχω αφιλτρο και λεω στους ξενους οτι μου χαλασε για να μην παιρνουν τηλεφωνο. Ειμαι πολυ τσιγγουνης ?

turboirc
13-02-04, 19:35
ΚΑΙ, η χρεωση ξεκιναει απο την στιγμη που θα αποκτησεις DSL και οχι μετα απο 12 μερες, οποτε δυστυχως τζαμπα χαρηκες.

Gothic
13-02-04, 19:45
@maria: Ευχαριστώωωωω. Κατεβάζω ήδη σαν τρελός (γιατί να μην βρίσκω πάνω απο 50 sources στα Dreamcast ISOs; Αυτό το Sega Rally 2 το είχα άχτι μια ζωή).

@Lord_British: Εντάξει, αν με λέγανε Γιάννη Σημίτη, θα την είχα σε 2 ώρες :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εγώ λέω τωρα για ρεκόρ χωρίς να φυσάει ο αέρας με το μέρος μου, να είαι κατηφορικό το έδαφος, να χάνει το χρονόμετρο κλπ. Κάτι μου λέει πως παίζει ρόλο και η ηλεκτρονική μορφή του oteshop.gr (παράκαμψη χαρτούρας).

@drtequila: Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το modem μου έχει ενσωματωμένο φίλτρο (νομίζω) οπότε δούλευε κανονικά, αλλα έχω την εντύπωση οτι αν δεν χρησιμοποιεις το DSL μπορεί να δουλέψει συσυκευή χωρίς φίλτρο. Π.χ. το αναλογικό μου modem που πατάει στη γραμμή χωρίς να περνάει απο το φίλτρο του modem, έκανε dialup κανονικά όταν απενεργοποιούσα την DSL.

Κουλό: Μου βγάζει οτι η σύνδεση με το κέντρο έχει γίνει στα 512Kbps, ενώ (όπως διαβεβαίωσαν και απο το 134) έχω κάνει αίτηση για 384. Ίσως αλλάξει με την "επίσημη" ενεργοποίηση.
Επίσης δεν μου δουλεύει πια η αναγνώριση κλήσεων. Το modem μου, έχει ADSL In και Phone Out (Zoom PCI 5506). Στο manual, λέει οτι χρειάζεται φίλτρο, αλλα μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο όσο είμαι και στο DSL και υπέθεσα οτι το έχει ενσωματωμένο. Μήπως τελικά θα χρειαστεί το φίλτρο, ή είναι παρενέργεια της DSL;

Lunacy
13-02-04, 20:04
ΚΑΙ, η χρεωση ξεκιναει απο την στιγμη που θα αποκτησεις DSL και οχι μετα απο 12 μερες, οποτε δυστυχως τζαμπα χαρηκες.

Εμένα μου είπαν πολλές φορές από τον πΟΤΕ (βέβαια, τώρα που το σκέφτομαι, δεν ειναι και πολύ αξιόπιστο!) οτι η χρέωση αρχίζει ΜΕΤΑ την ενεργοποίηση και οτι δε χρειάζεται να ανησυχώ.
Τελικά, μάλλον είναι αλήθεια, γιατί έκανα την αίτηση (την τρίτη και φαρμακερή) κατά τις 20-21 Ιανουαρίου, έγινε η ενεργοποίηση καμια εβδομάδα μετά και ο λογαριασμός που ήρθε προχθές, δεν έλεγε τίποτα για dsl. Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι συμπεριλάμβανε και τον Ιανουάριο μέσα, αλλά βαριέμαι να κοιτάξω τώρα :P

UGF_GreekMind
13-02-04, 20:05
Ο λόγος που δεν έχεις αναγνώριση είναι μάλλον ότι το έβαλες το τηλέφωνο στο δεύτερο "optional" jack (κάπως έτσι δεν το λέει και στο manual ; ).

Βάλε φίλτρο και θα έχεις ό,τι και πριν + μια "αχαλίνωτη τάση για downLOADS".

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!

Wellcome to the club.

:D

turboirc
13-02-04, 20:18
Εμενα οχι μονο αρχισε η χρεωση απο την πρωτη μερα που ειχα dsl, αλλα μου εβαλαν και τα €55 στο λογαριασμο προτου ερθει η συμβαση της DSL σπιτι .

Gothic
13-02-04, 21:24
Thanks UGF!!! Ήδη με demo 256 έχω κατεβάσει 1.5GB ίσα για να βγάλω το άχτι μου και πρίν λίγο το γύρισα στον λογαριασμό μου (384).
Θα πάω απο το oteμάγαζο της γειτονιάς να πάρω το φίλτρο.

@Lunacy & turboirc: Ο ΟΤΕς (σε αυτό το πούστ απο σεβασμό στον τεχνικό που το ενεργοποίησε σε 1 1/2 ημέρα δεν θα πώ πΟΤΕς :P) είναι ρώσσικη ρουλέτα. Ή θα φύγεις με τα λεφτά, ή με μια σφαίρα στο κεφάλι. Σταθερή κατάσταση δυστυχώς, δεν υπάρχει. Μέχρι την πλήρη απελευθέρωση, έτσι θα είναι η κατάσταση, δυστυχώς.
Είμαι περίεργος να δώ τον επόμενο λογαριασμό... :roll:

drtequila
13-02-04, 21:26
οκ,thnx για τις απαντησεις

-turboirc καλη ιδεα,λεω να την εφαρμοσω! :mrgreen:

πολυ ζορικη κατασταση παντως ρε παδια,νοιωθω την αυρα τις adsl να βγαινει απο το τζακ και δεν μπορω να κανω τπτ.. και τωρα με την κακοκαιρια να δω ποτε θα ερθει το μοντεμ απο αθηνα... τα @@ μου θα παρω

Gothic
13-02-04, 22:12
Εγώ που το είχα αγοράσει απο ebay 2 μήνες πρίν και κάθε φορά που έμπαινα στο Device Manager το έβλεπα φάντη μπαστούνι μπροστά, τι να πώ; :P :P :P (Ναί, το είχα εγκαταστήσει ο άρρωστος).
Κουράγιο φίλε drtequila, με το που θα δείς τα 40άρια και τις σελίδες να κατεβαίνουν φτερό, θα σου περάσουν όλες οι άσχημες αναμνήσεις :mrgreen:

Wolverine
13-02-04, 22:28
Gothic,

Άντε βρε καλορίζικο το DSL και από μένα και καλά κατεβάσματα!!!
Το tutorial για Maya γιατί το διάβαζες όμως? Μήπως έχεις βίτσια ανομολόγητα που μας τα κρύβεις?

Gothic
13-02-04, 23:39
Ευχαριστώ wolverine :) :)
Έχεις δεί πόσες γδυμνές έχουν τα tutorials του Maya και ειδικά του Unlimited;
Όχι; Αααααα, χάνεις... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vega
14-02-04, 21:32
Νομίζω ότι το ρεκόρ το κατέχω εγώ μέχρι στιγμής….DSL σε 15 ώρες ΝΑΙ είναι αλήθεια !!!!
Κέντρο Θεσσαλονίκης / Αγίου Παύλου

Gordon`s
14-02-04, 22:42
Και εγώ περιμένω ακόμα, 15 μέρες....

Lunacy
14-02-04, 23:46
15 μέρες;; Έχεις κάνει καμια κίνηση; Κράξε τους! Αν κάνεις μόνος σου εγκατάσταση, πρέπει σε 12 μέρες να έχει γίνει η δουλειά.

Gordon`s
15-02-04, 01:15
Έχω βαρεθεί να παίρνω τηλέφωνα και να μην ξέρουν τι τους γίνεται φίλε μου.. το 12 μέρες είναι παραπλανητικό.. Τελικά είναι 12 εργάσιμες, κατάλαβες? max δηλαδή 17 κανονικές.. Περιμένω από Δευτέρα την Δευτέρα Παρουσία!

Lunacy
15-02-04, 01:30
Δεν είναι ξεκάθαρο. Στη σύμβαση (την οποία βλέπεις κατόπιν εορτής) λέει 12 εργάσιμες. Όταν κάνεις την αίτηση, όμως, λένε 12 ΜΕΡΕΣ (ούτε εργάσιμες, ούτε τίποτα).
Τώρα, αν στις 17 μέρες δε σε έχουν ενεργοποιήσει, πρέπει να κάνεις κάτι.
Αν είσαι Αθήνα, πάρε 210-7214299 και ρώτα πως πάει η αίτηση σου. Πές οτι έχουν περάσει και 15 μέρες και θα σου πούν τι γίνεται. Πίεσε και λίγο.
Καλή τύχη

Gordon`s
15-02-04, 01:47
Αν ήμουνα Αθήνα φίλε μου θα είχα την τύχη που έχουν οι περισσότεροι εδώ μέσα.. Είμαι Γιάννενα και η γραμμή πάει Θεσσαλονίκη. Στο 134 χθες μου είπαν ότι ακόμα βλέπουν αίτημα και να πάρω τηλ από Δευτέρα.. Από Δευτέρα όμως δεν χαρίζω τίποτα.. Καλή μου τύχη και thanks για την απάντηση..

Lunacy
15-02-04, 01:57
Καλά, μιλάς σοβαρά;;;; 15 μέρες και δε βλέπουν το αίτημα;; Κάτι έχει πάει στραβά...
Αποκλείεται να συμβαίνει αυτό, όπου και να'σαι!
Δευτέρα πρωί-πρωί πάρε!! Αν το αφήσεις έτσι, δε θα δείς dsl ούτε στους Ολυμπιακούς (μακριά από μάς)

Alitaras
15-02-04, 03:26
εμενα πηρε μπρος σε 7 μερες απο τον οτε !!!!σχετικα γρηγορα

Gothic
15-02-04, 11:29
Νομίζω ότι το ρεκόρ το κατέχω εγώ μέχρι στιγμής?.DSL σε 15 ώρες ΝΑΙ είναι αλήθεια !!!!
Κέντρο Θεσσαλονίκης / Αγίου Παύλου
15 ώρες!!! Και έχω να φίλο που έβαλε DSL πάνω στον μήνα (συμπεριλαμβανομένης και της μετατροπής ISDN->PSTN).
Ότι και να λέει το συμβόλαιο, κάτι μου λέει πως τις ώρες/μέρες ενεργοποίησης τις ρίχνουν στα ζάρια...

Axilleass
15-02-04, 14:25
Gothic, Μπραβο ! :) καλοριζικη..!

Γυμνες ?? :) που ειναιιιι ?? :)

Gordon`s
15-02-04, 20:03
Καλά, μιλάς σοβαρά;;;; 15 μέρες και δε βλέπουν το αίτημα;; Κάτι έχει πάει στραβά...
Αποκλείεται να συμβαίνει αυτό, όπου και να'σαι!
Δευτέρα πρωί-πρωί πάρε!! Αν το αφήσεις έτσι, δε θα δείς dsl ούτε στους Ολυμπιακούς (μακριά από μάς)

Το αίτημα το βλέπουν, απλά είναι ακόμα αίτημα!

Lunacy
15-02-04, 21:21
Έχεις τις εξής επιλογές:
a) Βρίσκεις το τηλέφωνο του κέντρου στο οποίο ανήκεις και τους λες το πρόβλημα σου, ήρεμα και πολιτισμένα
b) Βάζεις μέσο (μην ξεχνάς, έχουμε εκλογές)
c) Φτιάχνεις μια μικρή, αυτοσχέδια napalm και τη στέλνεις στο κέντρο που ανήκεις, υπ'όψιν του "Υπεύθυνου DSL" :twisted:
d) Απαγάγεις το γιό του/της "Υπεύθυνου DSL" και απειλείς να του κάνεις (αυτοσχέδια) αλλαγή φύλου (με κλαδευτικό), αν δεν έχεις DSL σε 20 λεπτά

Ξέρω οτι οι c) και d) φαίνονται ιδανικές, αλλά καλύτερα δοκίμασε με τις άλλες πρώτα :P

Gordon`s
16-02-04, 09:47
Το μεγάλο γέλιο είναι τώρα... Έρχονται από ΟΤΕ.. Θα σας πω μετά να γελάσει και ο κάθε ο πικραμένος! Στην αίτηση δεν έχω βάλει λέει ενεργοποίηση από τελικό χρήστη.. Πρώτη μπαρούφα.. Φέρνουν modem να δοκιμάσουν την γραμμή. Αχ και να μην συγχρονίσει και το δικό τους, θα φάνε τρελλό κράξιμο....

Axilleass
16-02-04, 10:46
Lunacy, η περιπτωση C ειναι αποδοτικη, αλλα μακροπροθεσμα..! (πρεπει να περιμενεις τον διορισμο νεου υπαλληλου στην εν λογω θεση !! -μια και ο τωρινος θα γινει ολοκαυτωμα ! :) )
Η D παλι.. ειναι η του υψους ή του βαθους..! Η που οντως θα εχεις dsl σε 10 λεπτα, ή θα βρεθεις σε κανενα κορυδαλο που οχι dsl, αλλα ουτε pc δεν θα εχει ! :)

A+B μαζι, τις βλεπω παλυ αποδοτικες...! :)

symplektis
21-02-04, 05:49
Μια και απ'οτι καταλαβα καποιοι σε αυτο ειχαν τυχη, να κανω και εγω μια ερωτηση? Εκανα αιτηση για ADSL την τεταρτη. Σημερα συγχρονισε το modem με το dslam. Παρ'ολα αυτα δεν στελνει τιποτα. Απο καποιο 801 που μου εδωσαν απο το 134 μου ειπαν πως ειναι λογικο αν και συγχρονιζει να μην εχω συνδεση γιατι θελει ακομα καποιες ρυθμισεις οι οποιες θα γινουν σε 12 ημερολογιακες.. Απο την εμπειρια σας μετα τον συγχρονισμο ποσο καιρο παιρνει για να εχει κανεις κανονικη συνδεση? thanx..

bou
21-02-04, 10:10
Καλημέρα σε όλους! Προσπάθησα να κάνω αίτηση μέσω ιντερνετ, oteshop.gr, γιά ενεργοποίηση DSL. Η σελίδα δέν πέρναγε στό τελευταίο στάδιο υποβολής της μετά την εισαγωγή τβν στοιχείων. Τελικά οι άνθρωποι με πήραν τηλέφωνο και τακτοποιήθηκε το θέμα μετά από email που έστειλα με copy paste της αιτήσεως. Μου είπαν ότι από την επομένη θα μπορούσα να παραλάβω και τον εξοπλισμό. Αυτά την προηγούμενη Τρίτη. Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι σήμερα μου λένε ότι υπάρχει έλειψη σε spliter και modem SIEMENS. Από κεντρικά, Κωλέτη μέχρι και Νοτια Προάστια μου λένε ότι δέν υπάρχει τίποτα ούτε και στίς αποθήκες. Στά κεντρικά μου μιλάνε για 12 - 15 μέρες αναμονή και εδώ στα Νότια ότι θα ξέρουν την Τρίτη 24/02/04. Ξέρει κανείς άν μπορώ να βρώ κάπου Spliter συμβατό με DSLAM SIEMENS, over ISND και άν τελικά τά modem του εμπορίου είναι συμβατά με το δίκτυο?

Axilleass
21-02-04, 11:48
Ναι, εγω εχω παρει ενα zyxel απο mgmanager -στην πρωτη παραληλλο της Στρουρναρη- και το οποιο δουλευει μια χαρα. Να σκεφτεις οτι ακομα εδω και 2 μηνες δεν εχω παει να παραλαβω το siemens spliter που δικαιουμε απο τον οτε.
Σημ. Μην περιμενενεις να γραφει επανω zyxel γιατι δεν συμβαινει κατι τετοιο..! ομως ειναι οκ..
Επισεις τα μοντεμ της zyxel (οχι δεν περνω τπτ ποσοστα ! αν και δεν ηταν και ασχημη ιδεα !! :) : ) ειναι συμβατα με ολα τα dslam. Δες τι κυκλοφορει.. : mgmanager -γραμμη -cosmodata -ramshop, και γενικα.. μια και ολο και περισσοτερα μαγαζια θα αρχισουν σιγα-σιγα να φερνουν τα σχετικα με dsl.

Gordon`s
21-02-04, 14:03
8,9,10,11,12 μέρες!

symplektis
21-02-04, 14:07
@poths: Να υποθεσω οτι οι μερες ειναι η απαντηση για το post μου? Και αν ναι αναφερεσαι στις μερες που θα πρεπει να περιμενω μετα τον συγχρονισμο? Thanx.

Lunacy
21-02-04, 14:56
Ρε symplekti, άσε λίγο το γκάζι :wink:
Να χαίρεσαι που βρήκες πόρτα και σε έβαλαν και μην ανησυχείς. Από μέρα σε μέρα θα έχεις dsl :)
Έχουν συμβεί πολύ χειρότερα από τον πΟΤΕ.
Καλή συνέχεια!

P.S.: Ξέρω πως αισθάνεσαι... Περίμεινα 3 μήνες για τη δική μου! :evil:
Μην κλαίγεσαι για μία βδομαδούλα τώρα!

Gordon`s
21-02-04, 15:13
symplektis είναι οι μέρες μετά την αίτηση σου.. Αν στο 134 (πάρε ένα τηλ-που το έκανες ήδη), ρώτα πότε περάστηκε..
εγώ είχα κάνει 29/1, περάστηκε 2/2, 5/2 άναψε λαμπάκι, 11/2 ενεργοποιήθηκε!

Τώρα από ότι έχω ακούσει εδώ μέσα, παίζει από περιοχή σε περιοχή. Θα σε πάρουν τηλέφωνο σίγουρα, ξέρω πως είναι να περιμένεις, γάμισε τα είναι. Το πολύ σε 12 μέρες από την αίτηση κάνουν...

Αυτά προς το παρόν. Καλα downloads..

symplektis
21-02-04, 15:53
Ασε.. Η περιπτωση μου δεν ειναι τοσο απλη.. Μακαρι να ηταν ετσι. Δυστυχως αναγκαστηκα να αλλαξω την γραμμη απο ISDN σε PSTN για να βαλω ADSL και εγινε το ελα να δεις. Περιμενα 1 βδομαδα να περαστει στο συστημα του ΟΤΕ η αλλαγη της γραμμης μου, εκανα αιτηση για ADSL η οποια αν και εγινε τηλεφωνικη επιβεβαιωση της παραγγελιας δεν καταχωρηθηκε ποτε.. Εχω μιλησει με οποιο 3ψηφιο νουμερο διαθετει ο ΟΤΕ.. Οποτε το μονο που μενει ειναι να κανω υπομονη. Μενω με την ελπιδα οτι θα ενεργοποιηθει σε 6 μερες οπως η δικη σου..

@lunacy: Μακαρι να ηξερες πως αισθανομαι.. Γιατι προς το παρον αισθανομαι μεγαλος μ@λ@κας γιατι εμπιστευτηκα τον ΟΤΕ και αφου ειδα οτι το modem συγχωνιστηκε πηγα και ξεκινησα συνδρομη με την forthnet.. Την οποια οπως καταλαβαινεις πληρωνω και θα πληρωνω αδικα μεχρι να αξιωθουν να μου την ενεργοποιησουν..

bou
21-02-04, 17:29
Ευχαριστώ όλους για την προσοχή και τις απαντήσεις τους.
Ξέρει κανείς άν αυτό το σπλιτεράκι που έχει το πλαίσιο και δέν λέει τι μάρκα είναι άν είναι ove PSTN η over ISDN?
Αυτό με τά μπλέ γραμματάκια επάνω του.
Έχω ρωτήσει πολλούς τεχνικούς τους αλλά κανείς τους δέν ξέρει.
Το ξεβιδώσαμε μάλιστα σήμερα στο υποκατάστημα Αλίμου διότι είχει ένα καπάκι από πίσω με βίδα που σε προκαλεί να το ανοίξεις μήπως και έχει κανένα DIP Switch και αλλάζει αλλά δέν είδαμε τίποτα ούτε τον κατασκευαστή έστω τιπομένο πάνω στήν πλακέτα. Αλλού δέν έχει κανένας πλέον σπλιτεράκια! Τουλάχιστον γύρω στη Στουρνάρη.

Lunacy
21-02-04, 18:22
Digital Sima
www.digitalsima.gr
Κανονικά δεν πουλάνε σε ιδιώτες, αλλά αν τους παρακαλέσεις, δεν θα σου πούν όχι
Είναι στο Νέο Κόσμο

@ ADSLgr.com All rights reserved.