PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτησεις σε κατοχους DPlay wind



matrix1
01-11-10, 16:19
Η wind/tellas αυτη τη στιγμη ειναι η πλεον συμφερουσα οικονομικα.

Σκεφτομαι λοιπον να κανω την κινηση.

Εχω ομως καποιες ερωτησεις για τις οποιες δεν βρηκα απαντησεις οσο και αν εψαξα στο sub.

1. Η τηλεφωνια τους ειναι pots/pstn; (Δεν νομιζω δηλαδη να μπαινει πανω στο ρουτερ η τηλεφωνικη συσκευη;! )
2. Σε νεες συνδεσεις δινουν static ή dynamic IP; (το default δηλαδη χωρις να ζητησεις/πληρωσεις static)
3. Με το που κανεις αιτηση στη wind αναλαμβανει αυτη τη διαδικασια διακοπης απο τους προηγουμενους παροχους; (πχ ΟΤΕ τηλεφωνια και HOL ADSL) Δεν θα κανω εγω τιποτα αλλο με αυτους;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις...

thenetpoet
01-11-10, 16:31
1 κλασικη tdm, δεν ειναι voip.
2. dynamic
3.ναι

blaugrana_paok4
01-11-10, 20:53
Φιλε , και εγω την ιδια κινηση με εσενα εκανα πριν ενα μηνα( ημουν οτε ) με το προγραμμα WIND Double Play S στα 20 ευρω το μηνα .... οσον αφορα την διαδικασια αναλαμβανει η WIND δεν εκανα απολυτως τπτ και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!!!οσον αφορα τα αλλα 2 ειναι οπως τα λεει ο παραπανω.

agnwstos.x
02-11-10, 03:30
φίλε blaugrana_paok4 , πόσες μέρες έκαναν να σου ενεργοποιήσουν το πακέτο; έκανες φορητότητα από ΟΤΕ;

snakething
02-11-10, 15:19
Pstn μεχρι το dslam.Μετα IP

matrix1
02-11-10, 15:25
Pstn μεχρι το dslam.Μετα IP

Αυτο πιστευα και πριν ρωτησω, αυτο φανταστηκα και με την πολυπλεξια χρονου που ειπε ο thenetpoet αλλα δεν ηταν καθαρο.

Ευχαριστω φιλε! ;) (και τους υπολοιπους βεβαια!)

thenetpoet
02-11-10, 17:47
Αυτο πιστευα και πριν ρωτησω, αυτο φανταστηκα και με την πολυπλεξια χρονου που ειπε ο thenetpoet αλλα δεν ηταν καθαρο.

Ευχαριστω φιλε! ;) (και τους υπολοιπους βεβαια!)
η ακριβης εικονα ειναι αυτό που είπε ο φίλος snakething.

blaugrana_paok4
02-11-10, 18:28
φίλε blaugrana_paok4 , πόσες μέρες έκαναν να σου ενεργοποιήσουν το πακέτο; έκανες φορητότητα από ΟΤΕ;

ΝΑΙ , εφυγα τελειως απο ΟΤΕ ( μου ερχοταν σχεδον διπλασιος λογαριασμος σε σχεση με τωρα ) ,,,,,,,καπου στο 10 ημερο εγινε ...........χωρις να κανω τπτ , απλα μ εστειλαν μνμ στο κινητο και μαιλ πηγα πηρα το ρουτερ στο καταστημα και μετα απο κανα 2 μερες ηταν ολα ΟΚ....... ps : εντομεταξυ σου δινουν το WIND stick με δωρεαν ιντερνετ για 2 μηνες ( χωρις επιπλεον χρεωση ) και εισαι καλυμενος στην ενδιαμεση περιοδο

@ ADSLgr.com All rights reserved.