PDA

Επιστροφή στο Forum : μετακομιση και προβληματα



monokeros
01-11-10, 16:35
καλημερα παιδια ,

τωρα ειμαι στο δικτυο της φορθνετ ! αλλα μετακομιζω κι εκει που πηγαινω δεν εχει δικτυο της φορθνετ αλλα μονο οτε ! την φορθνετ την ενεργοποιησα πριν 4 μηνες και πληρωσα κανονικα 50 ευρω για την ενεργοποιηση !

τι προτεινεται να κανω τωρα ; φταιω εγω που δεν εχει δικτυο η φορθνετ στην περιοχη ; μπορω να γλυτωσω τα χρηματα για την διακοπη της φορθνετ ;

μπορω να κανω μεταφορα της γραμμης ; (εμενα δεν μου φαινεται λογικο)

και κατι τελευταιο , ποσες μερες θελει για να ενεργοποιηθει καινουρια γραμμη ;

ευχαριστω

ariadgr
01-11-10, 18:05
Αφού δεν έχει δίκτυο η φορθνετ, δεν θα πληρώσεις το penalty απενεργοποίησης πριν το 12μηνο.
Πάρε τον ΟΤΕ στο 13888 να κάνεις την αίτηση φορητότητας, και όταν ενεργοποιηθεί ενημέρωσε τη φορθνετ με ενα φαξ ότι αφού δεν είχε κάλυψη να μη σε χρεώσουν για τη διακοπή.

abcd5
01-11-10, 23:08
Αφού δεν έχει δίκτυο η φορθνετ, δεν θα πληρώσεις το penalty απενεργοποίησης πριν το 12μηνο.
Πάρε τον ΟΤΕ στο 13888 να κάνεις την αίτηση φορητότητας, και όταν ενεργοποιηθεί ενημέρωσε τη φορθνετ με ενα φαξ ότι αφού δεν είχε κάλυψη να μη σε χρεώσουν για τη διακοπή.

Μήπως κάνοντας πρώτα αίτηση στον ΟΤΕ η διακοπή είναι εις βάρος του;

prjohn
01-11-10, 23:50
Επικοινώνησε πρώτα με τη forthnet για να τους πεις το πρόβλημα που προκύπτει και να σου πιστώσουν το λογαριασμό και να μην πληρώσεις στους επόμενους λογαριασμού ή να μη σου βάλουν καθόλου τέλος αποσύνδεσης. Μου φαίνεται πολύ λογικό το αίτημα σου και δε βρίσκω το λόγο να μη σε εξυπηρετήσουν. Όλα οκ θα γίνουν

ariadgr
02-11-10, 01:47
Μήπως κάνοντας πρώτα αίτηση στον ΟΤΕ η διακοπή είναι εις βάρος του;

Ας πάρει πρώτα ένα screenshot από τον οδηγο διαθεσιμοτητας της φορθνετ ότι δεν έχουν κάλυψη, ή μια απάντηση τους μεσω email σχετικά.

monokeros
02-11-10, 02:08
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις !

το σπιτι δεν εχει γραμμη οποτε οτι και να κανω πιστευω οτι ειναι υπερ μου !
αλλα θα στειλω και email και screenshot θα κρατησω ...
απλα φοβαμαι μηπως μου πουν οτι εαν δεν πληρωσεις δεν γινεται διακοπη , ποτε δεν ξερεις .....

μακαρι να πανς ολα καλα !
θα ενημερωσω , γιατι πολλοι μπορει να εχουν το ιδιο προβλημα ειδικα στην επαρχια που δεν υπαρχει
καλυψη παντου !

monokeros
05-11-10, 11:25
καλημερα , σημερα το πρωι με πηραν τηλεφωνο και .............. εκπληξη !!

μου ειπαν οτι για να μην πληρωσω την διακοπη , πρεπει να κρατησω το ιντερνετ της φορθνετ
και να παρω γραμμη απο τον οτε !

με τον οτε και το κονεξ , (για φοιτητη) ειναι 30 ευρω το μηνα μεσο ορο για εναν χρονο !
με οτε + κονεξ μετα τις 2 μηνες που μενουν απο την προσφορα , ειναι 40 ευρω το μηνα !!! (εαν δεν κανω τρομερο λαθος και δεν αλλαζουν τα παγια της φορθνετ)

και πρεπει τωρα εγω , φοιτητης , που πληρωνα 15 ευρω το μηνα , επειδη οι της φορθνετ δεν μπορουν να βαλουν δικτυο σε 100 σπιτια παραπανω , να πληρωνω προσεξτε , οχι 30 ευρω αλλα 40 ......

.......και δεν εχειτην ταχυτητα που εχω εδω ταρα !!! αστεια πραγματα

ariadgr
06-11-10, 02:30
Τότε σε συμφέρει να πληρώσεις το πέναλτυ των €70 στη φορθνετ και να ξεμπερδεύεις.
Σκέψου ότι €10x12 μήνες = €120.

monokeros
07-11-10, 02:39
ξερω τι με συμφερει αλλα ειναι αδικο ρε παιδια !

θα το κυνηγησω οσο μπορω αλλα στο τελος μαλλον θα πληρωσω ...

και ξαναρωταω , τι φταιω εγω που δεν εχει δικο της δικτυο η φορθνετ !!!

εγω τους το ειπα , αν θελουν να παραμεινω πελατης , να πληρωνουν τα παγια του οτε αλλιως
να με αφησουν ησυχο ! δεν εχουν απαντησει ακομα

maik
07-11-10, 11:43
καλημερα , σημερα το πρωι με πηραν τηλεφωνο και .............. εκπληξη !!

μου ειπαν οτι για να μην πληρωσω την διακοπη , πρεπει να κρατησω το ιντερνετ της φορθνετ
και να παρω γραμμη απο τον οτε !



Ανηκουστα πραγματα!!!!!
Η ΑΛΗΤΕΙΑ σε ολο της το μεγαλειο.
Ακουσον ακουσον, θελουν με το ζορι να πανε τον ανθρωπο σε ΑΡΥΣ γιατι δεν εχουν εγκαταστασεις στην περιοχη του.

Φυσικαι η ΕΕΤΤ κανει τουμπεκι ψιλοκομενο για το θεμα αυτο.

silegav
07-11-10, 23:04
Όντως είναι τραγικό αυτό, αλλά λογικά αν γκαρίξεις λίγο θα γλυτώσεις την διακοπή.... πήγαινε και σε κάνα κατάστημα μπας και σε βοηθησουν περισότερο εκεί.

sta8ista
11-11-10, 23:32
Δυστυχώς τα 12μηνα δεσμεύουν. Που να ξέρουν κι αυτοί οτι θα μετακομίσεις σε περιοχή που δεν έχει παέι το ιδιόκτητο ακόμα? Γνώμη μου να πληρώσεις το πέναλντι. Δε νομίζω να μπορείς να αλλάξεις κάτι.

sdikr
12-11-10, 00:09
Δυστυχώς τα 12μηνα δεσμεύουν. Που να ξέρουν κι αυτοί οτι θα μετακομίσεις σε περιοχή που δεν έχει παέι το ιδιόκτητο ακόμα? Γνώμη μου να πληρώσεις το πέναλντι. Δε νομίζω να μπορείς να αλλάξεις κάτι.

Αφού παρέχουν πακέτο dp σε περιόχες που ακόμα δεν έχουν δικό τους δίκτυο στην ίδια τιμή σε νέους πελάτες τότε ας δώσουν και στην μεταφορά.


τι άλλο θα ακούσουμε δηλαδή, άκου που να ξέρουν αν μετακομίσεις, συγνώμη το σκέφτηκες καθόλου αυτό πριν το πείς;
αυτό είναι ξεκάθαρα για καταγγελία

@ ADSLgr.com All rights reserved.