PDA

Επιστροφή στο Forum : Proxy της Tellas?



Koumooo
13-02-04, 18:29
ρε παιδια, εχει κανενας σας καμια ιδεα ποιος ειναι ο proxy server της Τελλας;

Σήμερα και λογω της κακκοακιρίας ειμαι κλεισμενος σπίτι..... και λεω δεν ρυθμιζζω διαφορα πραγματακια στο PC? αντε λεω λοιπόν... να βάλω και τον proxy.. ψαχνω στα site της Τελλασ αλλα δεν βρισκω πουθεν αν λεει ποιος ειναι ο proxy.

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι μπορστα στα ματια μου και δεν το βλεπω....!! :roll: :roll:

UGF_GreekMind
13-02-04, 18:39
http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=4031&highlight=tellas

"Tellas: proxy yok" :|

mind_warrior
13-02-04, 23:11
Όντως και εγώ ρώτησα και μου είπαν...δεν.

Έλα να μην μου στεναχωριέσαι :

http://www.atomintersoft.com/products/alive-proxy/proxy-list/

Δοκιμάζεις, βάζεις, χαίρεσαι. :wink:

keleytis
14-02-04, 00:37
Επειδη κυκλοφορουν και πολλοι ασχετοι (εγω ας πουμε) τι δουλεια κανει ενας proxy και γιατι να τον βαλουμε? :roll:

Koumooo
14-02-04, 23:18
χαιρω πολυ το ξερω οτι υπαρχουν πολλα proxy, το ζητημα ειναι να έχει ενα της προκοπης ο isp σου για να εχεις και ταχυτητα πολυ καλη και δυνατοτητα να δεις κατιτις αμμα ας πουμε παρει καμιαα γκυρα κανενα οπτικο καλωδιο πριος ιταλια μερια :p

UGF_GreekMind
15-02-04, 20:00
Επειδη κυκλοφορουν και πολλοι ασχετοι (εγω ας πουμε) τι δουλεια κανει ενας proxy και γιατι να τον βαλουμε? :roll:

Proxy=διαμεσολαβητής (αν θυμάμαι καλά την Ελληνική μετάφραση)

Είναι, στην ουσία, ένας ενδιάμεσος, μέσω του οποίου, μπορείς να κάνεις πολλές δουλειές, όπως π.χ. να σερφάρεις στο internet.

Όταν χρησιμοποιείς proxy και γράψεις (π.χ.) www.adslgr.com , στην ουσία λες τον proxy να βρει αυτή τη σελίδα και να σου την φέρει. Εσύ την βλέπεις κανονικά (όχι πάντως όλες τις φορές), ενώ ο server που είναι απο την άλλη (www.adslgr.com) αντί να βλέπει εσένα, στην πραγματικότητα βλέπει τον proxy ή δεν βλέπει τον πραγματικό proxy, αλλά έναν server τον οποίο χρησιμοποιεί ο proxy για τέτοιες δουλειές.

Κάτι σαν "ανώνυμο serfing" δηλαδή... :wink:

blackjim
15-02-04, 20:38
8) Ωραια ολα αυτα τα θεωρητικα , ας πουμε οτι θελω να ακουσω ενα live stream απο realplayer (παραδειγμα) αλλα μπορουν να το ακουσουν μονο οσοι ειναι απο UK. Μπορω να βρω εναν Proxy απο UK και να το ακουσω?? :roll:
Δωστε καποιο ευκολο programm να δω λιγο αν γινεται...

Thanx

UGF_GreekMind
15-02-04, 21:06
Ο mind_warrior έδωσε ένα link παραπάνω...

Απ' ότι είδα έχει καμιά 1000 free pyblic proxies. Γράφει και που βρίσκονται οι servers (σε πια χώρα). Ψάξε και βρες για UK ή GB και κάνε δοκιμές...

@ ADSLgr.com All rights reserved.