PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony Vaio VGN-N11M χωρίς keyboard



Craven
03-11-10, 10:13
Πωλείται όπως είναι Sony VAIO VGN-N11M χωρίς πληκτρολόγιο.
Το πληκτρολόγιο είχε όπως το πήρα πρόβλημα με ένα πλήκτρο (το Κ), βγήκε να ελεγχθεί αλλά προφανώς τσάκισε η καλωδιοταινία η οποία σε απόπειρα να την φτιάξω σιγά σιγά έφτασε τόσο κοντή που ούτε καν φτάνει να κουμπώσει :) Δίνεται γιατί ήταν για συγγενή στην Θεσσαλονίκη που ήθελα να του πάω ένα laptop δώρο μέχρι τις 20/11 ενώ δυστυχώς δεν μπορώ να το ρισκάρω από ebay ή από τα διάφορα service για laptop που με ενημέρωσαν ότι μπορεί να πάρει πάνω από 10 εργάσιμες για να ρθει νέο.
Οι τιμές για ένα keyboard στο ebay είναι από 10-12 ευρώ (παρτ number K070278B1 ή Α1 για λευκά ή γενικά Κ070278 ΧΧ όπου έχει και μαύρα που είναι πιο φτηνά και άφθονα αλλά δεν με ενδιέφεραν λόγο κολλήματος του συγγενή). Τα service στην Ελλάδα (όσα θα έφερναν απ έξω δηλαδή) χρεώνουν 60+ΦΠΑ =70 ευρώ απ ότι μου είπαν. Φυσικά συμφέρει να το πάρετε μόνοι σας από ebay

Από άλλα θέματα, η μπαταρία του κρατάει μόνο 5 λεπτά και η οθόνη έχει 2 ανεπαίσθητες φωτεινές "κηλίδες" κάτω δεξιά καθόλου ενοχλητικές και καθόλου προβληματικές σε pixels κτλ (απλά σαν να είναι ανεπαίσθητα πιο φωτεινή η οθόνη σε 2 κοντινά σημεία διαμέτρου μισού εκατοστού) δεν το πρόσεξα ούτε εγώ κατά την αγορά μου καν παρά μόνο μετά από κάποια χρήση στο σπίτι (πριν το μοιραίο), επίσης έχει θαμπάδα-ξέβαμα εκεί που ακουμπάει ο καρπός δίπλα στο trackpad (απόλυτα φυσιολογικό απ την χρήση που ούτε εγώ είπα κάτι γιαυτό στον προηγούμενο πωλητή) απλά τα αναφέρω για να είμαι εντάξει :)

Να τονίσω πως έχει 2GB μνήμη το συγκεκριμένο. Είναι δηλαδή αυτό:
http://www.amazon.co.uk/Sony-VAIO-VGN-N11M-Centrino-Widescreen/dp/B000L212RC
Αλλά με 2gb μνήμη

Δίνεται στα 150 ευρώ (παρακαλώ χωρίς παζάρια) και όπως είπα θέλει απλά ένα keyboard (με εξωτερικό keyboard αυτή την στιγμή δουλεύει άψογα φυσικά).. δηλαδή με 150 + 10-20 ευρώ ένα keyboard απ το ebay έχετε ένα πλήρως λειτουργικό vaio :)
Ότι θέλετε καλύτερα σε pm

Craven
07-11-10, 17:13
Έφυγε.. ας κλείσει

@ ADSLgr.com All rights reserved.