PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκεί στον ΟΤΕ,την παλεύουν ???



skipperas
03-11-10, 16:49
Ρε παιδιά ειλικρινά έχω τρελαθεί με αυτόν τον ΟΤΕ δεν πάει άλλο...

Εδώ και κάτι χρόνια είχα φοιτητικό ίντερνετ 2mbps στο όνομα της αδερφής μου!
Μετά την 1η σεπτεμβρίου έγινε αυτόματα κανονικό (αφού το φοιτητικό ίσχυε μόνο για 5 χρόνια!).Όλα ωραία μέχρι εδώ.
Αποφάσισα λοιπόν,να το γυρίσω στο όνομα μου,πάλι φοιτητικό,αλλά να ανεβάσω την ταχύτητα έως 24Mbps!!Πήγα λοιπόν,έκανα τις αιτήσεις μου,και μου λένε αφου θέλεις φοιτητικό έως 24 έχεις 1 επιλογή!Να πάρεις τηλέφωνο στην οτενετ (μιας και έχω οτενετ) να καταργήσεις την 2άρα σύνδεση,και μετά να πάω κανονικά σε connx φοιτητικό έως 24!

Και εδώ ξεκινάνε όλα.. παίρνω στην οτενετ να την καταργήσω,μου λένε πάρε 13888!
Παίρνω 13888,μου λένε πάρε 8011135555(οτενετ) .. παίρνω εκεί πάλι τα ίδια..
Με συνδέουν με 500 άτομα κάθε φορά και κανείς δεν μπορεί να μου πει ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑΡΓΩ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ADSL ΠΟΥ ΕΧΩ!!! Ελεος !
Και να λέγα ότι θα φύγω από ΟΤΕ οκ καταλαβαίνω..και τους το είπα κιόλας!

Έχετε καμιά ιδέα,τι να κάνω ??
:(:(

iLLiCiT
03-11-10, 17:43
Είναι να τύχεις σε κάποιον που θα ενδιαφερθεί να σε εξυπηρετήσει ..
Δεν περνάς καμία βόλτα από κανένα OTEShop να βρεις την υγειά σου;

hariskont
03-11-10, 19:41
Λογικά καλείς 13888 πατάς το 1 και ζητάς να σε συνδέσουν με το τμήμα καταργήσεων. Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα την προηγούμενη εβδομάδα για κατάργηση conn-x.

FuS
04-11-10, 01:48
H γραμμή στον οτέ είναι στο όνομα της αδερφής σου;

Δεν καταργείς καμία σύνδεση. Τηλέφωνο στο 13888 κάνεις και ζητάς να μεταφερθείς σε conn-x 24 mbps και θα τους δώσεις το username σου καθώς και το αφμ του κατόχου της γραμμής. Θα τους αναφέρεις ότι είναι φοιτητικό και αν θυμάσαι τον κωδικο διόδου τον δίνεις. Αν δεν τον θυμάσαι, θα τον πάρουν αυτοί από την οτενετ. Μέσα σε 48 ώρες θα είσαι σε conn-x, πρώτα στο υπάρχον προφιλ (2 mbps) και μετά αυτόματα αναβαθμίζεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.