PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος σταθερός αριθμός + ADSL



dragonfighter
08-08-06, 14:04
Λοιπόν, ενεργοποιήθηκε ένας νέος pstn τηλεφωνικός αριθμός στην εταιρία που δουλεύω και ήθελα να βάλω φυσικά adsl αμέσως μιας και η pstn σύνδεση δεν αρκεί.

Πήρα το νέο ondsl kit της otenet και έστειλα πριν μια βδομάδα τα δικαιολογητικά. Φυσικά δεν έστειλα λογαριασμό τελών αφού δεν έχει περάσει δίμηνο (ούτε καν μήνας) από την ενεργοποίηση του τηλεφώνου. Μάλιστα ρώτησα τι θα γίνει αν λείπει κάτι στα δικαιολογητικά και με διαβεβαίωσαν ότι θα με πάρουν εκείνοι τηλέφωνο.

Παίρνω σήμερα τηλέφωνο την otenet, αφού φυσικά δεν με πήραν κανένα τηλέφωνο, μου λένε δεν υπάρχει τπτ στην βάση δεδομένων τους για αυτόν τον αριθμό.. Τους λέω δεύτερη φορά γίνεται αυτό, να το ψάξουν καλύτερα (ανέφερα και 1υπάλληλο από προηγούμενη... ταλαιπωρία μου και διευκόλυνα την.. μειονεκτική μου θέση). Μετά από σύντομη αναμονή, βρήκαν ότι έλειπε ο λογαριασμός τηλεφώνου. Τους λέω γιατί δεν τον έστειλα (αφού δεν υπάρχει), λένε θα πάρετε μια βεβαίωση από ένα κατάστημα oteshop ότι υπάρχει ενεργοποιημένος ο αριθμός! Λες και δεν μπορούν να δουν αυτοί αν υπάρχει ή όχι! :p

Παίρνω σε oteshop, τι μου λένε; Να περιμένω να βγει ο λογαριασμός!! :rofl: :rofl: :worthy: :respekt:
Μετά τους διηγούμαι όλη την ιστορία μου και μου λένε να πάω σε κατάστημα οτε και όχι oteshop! :p

Να δείτε στο τέλος θα με στείλουν στην Κρήτη απ'όπου είναι το τηλέφωνο!

Η φάση είναι στα κεντρικά της εταιρίας έχουμε adsl otenet εδώ και 2 χρόνια και ΤΙΠΟΤΑ δικαιολογητικά δεν μου είχαν ζητήσει για την αναβάθμιση της ταχύτητας+διαύλου. Επειδή αρχικά είχε γίνει η σύνδεση αποκλειστικά μέσω ΟΤΕ και όχι OTEnet.

Γενικά, το μπάχαλο ote και otenet δεν λέγεται! Κ αυτό γιατί απ'ότι έχω καταλάβει μέρος της otenet ανήκει στον ote και η άλλη είναι ανεξάρτητη.

Κανένας άλλος που ενεργοποίησε το σταθερό του και έκανε μετά αίτηση για adsl?

voithostyrempora2
08-08-06, 15:54
Γιατί δε δίνεις φωτοτυπία του συμβολαίου της τηλεφωνικής γραμμής ? ;)

dragonfighter
09-08-06, 16:58
Πήρα βεβαίωση από τον οτε και τον έστειλα, για να δούμε τώρα, σε πόσες μέρες θα ενεργοποιηθεί..

@ ADSLgr.com All rights reserved.