PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ speedtouch 530



mistac75
13-02-04, 23:46
Σήμερα το μεσημέρι με πήρε τηλ. ο ΟΤΕ και μου είπε ότι ενεργοπιήθηκε η γραμμή μου.Όλο χαρά λοιπόν κάνω αιτηση για 3μηνη σύνδεση στην forthnet και μετά από κανά 2 ώρες αρχίζω με την τεχνική υποστήριξη τα settings. Εδώ και 2μιση ώρες δεν μπορώ να συνδεθώ!!! Ενώ και με την τεχνική υποστήριξη τα κάνουμε όλα μα όλα σωστά (δοκιμάσαμε και PPoA και PPoE και μέσω bridge ethernet για dial-in) δεν μπαίνω στο internet. To μόντεμ συγχρονίζεται κανονικά όλα τα φώτα είναι πράσινα, έχω βάλει κανονικά το φίλτρο μόνο στο τηλ. και δεν γίνεται τίποτα. Μπας και φταίει το dslam της περιοχής μου; Ένας από την τεχνική υποστήριξη της forthnet μου είπε ότι εφόσον όλες οι ρυθμίσεις γίνονται και εφαρμόζονται κανονικά τότε θα πρέπει να είναι κλειστή κάποια πόρτα μέχρι dslam και δεν φτάνει η σύνδεση στην forthnet.
Όταν παω να συνδεθώ κολάει για λίγο η σύνδεση όπως και μετά μου βγάζει: "Σφάλμα 678: Ο απομακρυσμένος υπολογιστής δεν αποκρίθηκε. Για περατιέρω βοήθεια κάντε κλικ στο κουμπί πληροφορίες κτλ". Μήπως το σφάλμα 678 έχει σχέση με το modem ή ο απομακρυσμένος υπολογισtής σημαίνει ότι κάτι τρέχει με το dslam του ΟΤΕ;
PLEEEASEEE HELPPPP!!!!

mistac75
14-02-04, 15:54
Τελικά συνδέθηκα σήμερα κανονικά και κατέβασα ήδη γύρω στα 750ΜΒ σε 5-5μιση ώρες περίπου με 40.2ΚΒ/sec standard.
Mήπως είναι λίγο χαμηλή η ταχύτητα; (dslam anko, modem alcatel speedtouch 530 και μένω περιοχή Συκιές στην Θεσσαλονίκη.

ogenikos
14-02-04, 21:27
Μια χαρά είσαι φίλε με 40 (μην το πέις ούτε του παππά), εμείς με τα intracom dslams που τα 40-41 τα έχουμε για παγκόσμιο ρεκόρ και συνήθως παίζουμε με 35-38 τι να πούμε δηλαδή; :cry: :|

@ ADSLgr.com All rights reserved.