PDA

Επιστροφή στο Forum : Site με πληρωμη



mephisto
09-08-06, 00:19
Μηπως ξερει κανεις κανενα καλο board με torrents η που να σου δινει προσβαση σε ftp για να κατεβασεις?Φυσικα με συνδρομη γιατι τα τσαμπα τα ξερω και ψαχνω για κατι καλυτερο...Πχ torrentleech η κατι τετοιο...Κατα προτιμηση ftp board...To ξερω οτι ζηταω πολλα αν ξερει κανεις καποιο που να αξιζει την συνδρομη πειτε μου..Ευχαριστω.:)

nickolas2005
09-08-06, 00:36
to torrentl**ch δεν σου φτάνει?;) Και εγώ έψαχνα παλιά αλλα δεν βρήκα κάποιο καλύτερο..Τωρα κατεβάζω απο rapidshare τα πάντα και με full ταχύτητα:)

bill2003
09-08-06, 10:10
"Δεν πληρώνουμε ποτέ για κάτι που μπορούμε να βρούμε δωρεάν"

Να πλήρωνα για αυθεντικά το καταλαβαίνω αλλά να πληρώνω για πειρατικά? Μπορείτε να εξηγήσετε λίγο παραπάνω τη λογική αυτή?

Anyway, εγώ είμαι μέλος σε 2 δυνατούς private tracker και σε συνδυασμό με τους free ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα να βρω κάτι...

nickolas2005
09-08-06, 10:19
Οταν οι άλλοι έχουν συνδέσει 10 και 20 mbit upload δυστηχώς δεν μπορείς να τους συναγωνιστείς στο upload...Βέβαια το ίδιο αρχείο μπορείς να το βρεις και σε bublic τράκερ αλλα όπως καταλαβαίνεις οι ταχύτητες δεν είναι ίδιες:)

bill2003
09-08-06, 10:22
Επομένως είναι θέμα ratio. Κατάλαβα :)

Πάντως και με μικρό upload, αν κατεβάσεις κανένα torrent μόνο και μόνο για seeding (blockbuster ή ΧΧΧ για παράδειγμα) νομίζω κάτι μπορεί να γίνει.

Βέβαια είμαι έξω από το χορό οπότε είμαι σίγουρος πως ξέρεις καλύτερα...

chatzi70
10-08-06, 02:40
εξαρτάται και από τον όγκο των αρχείων που θα κατεβάσεις από τους private trackers. Θα πρέπει να seedareis περισσότερο από αυτούς που έχουν μαγάλες ταχύτητες αλλά και να κατεβάζεις λιγότερα torrents ώστε να ανέβει το ratio σου

stavros76
10-08-06, 02:54
άν το πρόβλημά σου είναι το ratio κάνεις μια δωρεά της πλάκας(π.χ. 10 ευρώ) και δεν σου δημιουργούν πρόβλημα με το ratio ποτέ.Αλλά ξεφεύγεις από την λογική του p2p η οποία είναι να μοιράζεσαι.Και να κατεβάζεις όλη μέρα,κάθε μέρα με full ταχύτητα πότε θα προλάβεις να τα δείς;Μια 1024 με full speed κατεβάζει άνω των 8 giga την μέρα,απλά dvd θα γεμίζεις και θα χάσεις την μπάλα

bill2003
10-08-06, 09:26
άν το πρόβλημά σου είναι το ratio κάνεις μια δωρεά της πλάκας(π.χ. 10 ευρώ) και δεν σου δημιουργούν πρόβλημα με το ratio ποτέ

Σε μέτριους tracker... Σε δυνατούς private (π.χ. ΤΒ) δεν έχουν ανάγκη τα 10Ε μας και τρως μια χαρά πόρτα :twisted:

edit: Βρήκα και αυτό το κειμενάκι σε FAQ γνωστoύ ΧΧΧ tracker που ταιριάζει γάντι :p

But my upload is capped at blah blah, I have ADSL, blah blah...

Tough shit. There are plenty of people with shitty upload speeds who do just fine, so can you. If you can't, then find another type of P2P sharing to use.

If you keep your downloading in check, you won't have to leave torrents open for a month to break even. Just cuz there's 140gb of armpit creampies doesn't mean you have to download them all. If you do, it will take forever to catch up.

:lol:

chatzi70
10-08-06, 12:05
Αλλά ξεφεύγεις από την λογική του p2p η οποία είναι να μοιράζεσαι.Και να κατεβάζεις όλη μέρα,κάθε μέρα με full ταχύτητα πότε θα προλάβεις να τα δείς;Μια 1024 με full speed κατεβάζει άνω των 8 giga την μέρα,απλά dvd θα γεμίζεις και θα χάσεις την μπάλα

Συμφωνώ 1000%

@ ADSLgr.com All rights reserved.