PDA

Επιστροφή στο Forum : Baudtec TW263R4-B1 ISDN (White) Infinity



DRMACSOFT
07-11-10, 12:29
Καλημερα σε ολους.

Παρέλαβα το σαββατο τον εξοπλισμό για conn-x tv , συγκεκριμένα μου δώσανε το μόντεμ που λεω στο θέμα και πήρα και το δέκτη με σκληρό δίσκο, το θέμα είναι πως το μόντεμ δεν έχει την παραμετροποίηση για conn-x tv αν και πιστευω δώσανε λάθος συσκευή ή εγω είμαι λάθος, αλλα δεν διαθέτει ουτε την ένδειξη stb σε κάποια lan θυρα, δλδ δίνει απο ολες τις θυρες internet, αρα επιβεβαιώνεται πως θέλει παραμετροποίηση, επικοινωνία με helpdesk : "επιστρέψτε το να σας δωσουν αλλο που έχει την ένδειξη stb, δεν γνωρίζω να σας πω την παραμετροποίηση". Μηπως κάποιος έχει την παραμετροποίηση για αυτό ή εστω το configuration file, να το περασω. Δοκίμασα διαθέσιμες παραμετροποιήσεις απο το φορουμ για αλλα μοντεμ αλλα δεν εγινε τιποτα.
Το παραπάνω ειναι το πρωτο τους λαθος , το δευτερο ειναι πως κωδικους για το connx-tv δε δωσανε, ποσο μαλλον σε αλλο υπάλληλο έκανα την αίτηση και απο άλλο παρέλαβα και δεν ηξερε/δεν μπορουσε να εκτυπωσει τως κωδικους.

Διαιθέτω και άλλα δυο μοντεμ που μπορουν να κάνουν vlan: zyxel p660hw-t3 v3 και levelone 3470B αλλά και σε αυτά δυσκολεύομαι να κανω την παραμετροποίηση.

Ευχαριστώ...
:rtfm: :sorry:

Frontier
07-11-10, 15:53
Πήγαινέ το πίσω, το συγκεκριμένο μοντέλο το δίνουν στις Conn-X@work συνδέσεις και όχι στις Conn-X TV.
Έχεις δίκιο, δεν υποστηρίζει STB χωρίς να θέλει ειδική παραμετροποίηση και δεν είναι και ό,τι καλύτερο για τη χρήση αυτή (το Thomson TG585 είναι μακράν καλύτερο).

karetsos
07-11-10, 20:55
μην το σκέφτεσαι καθόλου, επιστροφή και παραλαβή άλλου. προφανώς πρόκειται για λάθος.

DRMACSOFT
07-11-10, 22:38
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο οτι θα επιστραφει, αλλα ποτε ενας πειραματισμός δεν είναι πειρασμος.....

καταφερα και το εθεσα σε λειτουργία με το level one, σφαιρα φωρτοσε αναβαθμιστηκε αλλα αυριο πια οι κωδικοι και ειδωμεν εντυπωσεις....

@ ADSLgr.com All rights reserved.