PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟ ΝΕΤΟΝΕ ΣΕ HOL TV



spiroskta
07-11-10, 18:39
Είμαι εδώ κ πολλά χρόνια πελάτης στην νετονε στο standart pack κ έπειδή με ενδιαφέρει το Triple play TV κ συγκεκριμένα το record(αντιγραφή προγράμματος τηλεόρασης) θέλω να ρωτήσω ποια εταιρία το προσφέρει. Ηξερα την Ον οτι το είχε αυτο αλλα έμαθα οτι πλεόν το κάνει μονο στα κρατικά κανάλια. Ισχύει αυτό? με την HOL TV τι γνωρίζετε? ειναι καλή υπηρεσία? Η περιοχή μου ειναι το Ιλιον , Αγ.Νικόλαο.

ariadgr
08-11-10, 17:39
Εννοείς να προγραμματίζεις εσύ τη συσκευή να γράφει, ή να επιλέγεις από έτοιμα γραμμένα προγράμματα;
Γιατί αν εννοείς το δεύτερο, μόνο η on το παρείχε παλαιότερα, ενώ αν εννοείς το πρώτο, σε καλύπτει η αγορά επιτραπέζιου mpeg4 dvd recorder με σκληρό δίσκο.

jdtech
09-11-10, 21:56
Δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου το hol tv. Αν θες απλά να γράφεις περιεχόμενο μπορείς να προμηθευτείς ένα mpeg4 dvd recorder με σκληρό δίσκο όπως σου πρότεινς και ο ariadgr ή μια κάρτα τηλεόρασης για τον υπολογιστή σου με δυνατότητα εγγραφής. Άλλωστε από όσο λέγεται εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=441320) δεν είναι πλεόν διαθέσιμο.

prjohn
10-11-10, 22:58
Από τη στιγμή που είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις συνδρομή βάλε nova με pvr για να μπορείς να γράφεις και να έχεις και καλό πρόγραμμα . Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλή φάση.

ariadgr
11-11-10, 01:25
Nova PVR ούτε για πλάκα.
1) χρεώνει επιπλέον συνδρομή μόνο για το pvr (περα του ότι πληρώνεις το δέκτη ακριβότερα, και δεν υπάρχει ακόμα hd pvr).
2) αν οποιαδήποτε στιγμή ακυρώσεις τη συνδρομή του pvr ή όλης της Nova ο δέκτης (που τον έχεις αγοράσει) αχρηστεύεται στο κομμάτι που σχετίζεται με τις εγγραφές
3) θέλει τριπλή καλωδίωση από το πιάτο
4) η συνδρομή είναι πανάκριβη (70€ ή και παραπάνω αν θυμάμαι καλά για το pvr) x 12 = €840 το χρόνο!

Με 300€ περίπου παίρνες εξαιρετικό dvd recorder mpeg4 με σκληρό δίσκο χωρίς να πληρώνεις καμία συνδρομή.

Aias
11-11-10, 12:25
Nova PVR ούτε για πλάκα.
1) χρεώνει επιπλέον συνδρομή μόνο για το pvr (περα του ότι πληρώνεις το δέκτη ακριβότερα, και δεν υπάρχει ακόμα hd pvr).
2) αν οποιαδήποτε στιγμή ακυρώσεις τη συνδρομή του pvr ή όλης της Nova ο δέκτης (που τον έχεις αγοράσει) αχρηστεύεται στο κομμάτι που σχετίζεται με τις εγγραφές
3) θέλει τριπλή καλωδίωση από το πιάτο
4) η συνδρομή είναι πανάκριβη (70€ ή και παραπάνω αν θυμάμαι καλά για το pvr) x 12 = €840 το χρόνο!

Με 300€ περίπου παίρνες εξαιρετικό dvd recorder mpeg4 με σκληρό δίσκο χωρίς να πληρώνεις καμία συνδρομή.


Συμφωνω απολυτα

prjohn
11-11-10, 22:19
Καλά εννοείται ότι δεν υπάρχει σύγκριση με το recorder. Όπως έγραψα και πριν το pvr και την nova ας την σκεφτεί ο φίλος αν και μόνο έχει σκοπό να βάλει συνδρομητική τηλεόραση. Προφανώς για να γράψεις κάποιες σειρές ή ταινίες δε θα αγοράσεις ολόκληρη εγκατάσταση δορυφορικής, αλλά αν παρακολουθείς και ποδόσφαιρο και θες και ξένες ταινίες και τελοσπάντων το κάτι παραπάνω στην τηλεόραση τότε η Nova είναι μια λύση.

spiroskta
12-11-10, 08:38
ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΗΣ TV HOL. ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ MPEG4 ΜΕ ΣΚΛΗΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

@ ADSLgr.com All rights reserved.