PDA

Επιστροφή στο Forum : ανησυχιες...



nab
14-02-04, 06:36
Παιδια καλησπερα σας και καλως σας βρηκα.Ειμαι ο κατοχος μιας adsl 384/128- over pstn- απο σημερα με οτενετ economy 3000 (πηρα αυτο το account δοκιμαστικα να δω τι παιζει με οτενετ).Εχω modem Alcatel Speedtouch USB (εκεινο που μοιαζει με σαλαχι) και το DSLAM της γειτονιας μου ειναι intrakom (oh mondie!).Εχω διαβασει πολλα για οτενετ εδω αλλα παρολα αυτα στο διασημο πλεον site http://www.adslguide.org.uk/ εχω 312/110 πραγματικο...Κατεβαζω απο μεγαλα ftps εξωτερικου (πχ nvidia.com kai winamp.com)με 37-39.Ειμαι καλα?μηπως ειναι προσωρινη η καλη ταχυτητα(προσωπικα την θεωρω καλη--correct me if i am wrong--?Δοκιμασα και 2-3 το μεσημερι και 4.00 το πρωι.Λετε αυριο να σερνομαι?Ευχαριστω πολυ και ας μου ειναι καλοταξιδη.

ΥΓ Συγνωμη για το μεγαλο post αλλά ειμαι ενας απο εσας τωρα...τους τυχερους (?) broadlaners.

Fox
14-02-04, 11:44
Aντε βρε καλοταξιδη αν αυτο ηθελες να ακουσεις παρολα αυτα δεν ξερω αν εκανες καλα που επελεξες ογκοχρεωση σε 1 μερα θα εχεις φαει τον ογκο δεδομενων που σου παρεχει οι ταχυτητες για 384 κυμαινονται απο 35 μεχρι 41 απ' οτι εχω δει και εισαι μαλλον σε ιντακομ dslam αν κρινω απο τισ ταχυτητες που λες αν ησουν σε siemens 8α σου εδινε καπου 410/160

PReD
14-02-04, 11:48
Καλοτάξιδη και απο εμένα και καλως όρισες στο Forum.
Ναι είσαι αρκετά καλά αλλα θα συμφωνήσω με τον Fox οσον αφορά την ογκοχρέωση που επέλεξες!!!

leventopaido
17-02-04, 10:28
Συμφωνώ και εγώ με τους υπόλοιπους. Επέλεξες συνδρομή με ογκοχρέωση. Εάν κατεβάζεις μόνιμα αρχεία μουσικής η βίντεο δε συμφέρει μια τέτοια συνδρομή. Θα την πληρώσεις ακριβότερα απ' ότι τις υπόλοιπες. Καλύτερα επέλεξε μια από τις άλλες συνδρομές που παρέχουν που δεν υπάρχει όριο στη λήψη των δεδομένων εκτός και εάν δεν θέλεις να κατεβάζεις πολλά αρχεία. Πρόσεξε η λήψη των δεδομένων αφορά + τη λήψη e-mail + την πλοήγηση στο διαδίκτυο. Οι ταχύτητες λήψης που ανέφερες είναι πολύ καλές. Θεωρητικά η λήψη βγαίνει από τη σχέση Bandwith/9/1024. Οπότε θεωρητικά πάντα θα πρέπει να κατεβάζεις 384/9/1024 = 41,66 ΚΒ. Άρα κατεβάζεις όσο θα έπρεπε :-)

@ ADSLgr.com All rights reserved.