PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν βρίσκω λόγια



panos72
14-02-04, 11:58
Αγαπητοί συναγωνιστές της τεχνολογίας
χθες αργα το βραδυ καταφερα κι εγω να επιστρέψω σπίτι μου μετά από μια διήμερη επίσκεψη μου στην Θεσσαλονίκη για σοβαρούς προσωπικούς λόγους. Νομίζω πως δεν ειναι εδω το κατάλληλο μέρος, αλλά θα το τολμήσω.
ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ. 8) 28 ΩΡΕΣ 8) ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
Δεν σας το ζητάω. Το απαιτώ. Κι αν εχει ταξιδέψει κανείς πιο γρήγορα (αργά) ας έρθει να μου την βγεί.
Συγγνώμη που θέλω το ρεκόρ για τον εαυτό μου αν και δεν ήμουν μόνος μου. 65 ΧΛΜ ουρά αυτοκινήτων θα μπορούσαν να με συναγωνιστούν. Ομως εγώ το δικαιούμαι περισότερο γιατι από την τρίτη που μας πέρασε είμαι ενας ευτυχής (σχετικα) κάτοχος της φοβερής και τρομερής ADSL 384/128 γραμμής του ΟΤΕ.
Τελικά και συγγνώμη αν σας κούρασα, "είμαστε έθνος ανάδελφον" που είχε πει κι ο Σαρτζ αν θυμάμαι καλά. Εχουμε το προνόμιο να είμαστε ακίνητοι και παγωμένοι στον ευρωπαικό μας αυτοκινητόδρομο (Ε-75 για τους γνωρίζοντες), να επικοινωνούμε με τα κινητά μας τηλέφωνα (90% των ελλήνων διαθέτει, πρώτοι στην ευρώπη), και να μπορούμε να εχουμε κι ένα laptop μαζί μας για να περνάει η ώρα μας. Ποιό αλλο αφροευρωπαικό κρατος δίνει τόσα προνόμια στους πολίτες του :?:
Ευχαριστώ για την υπομονή σας

PReD
14-02-04, 12:16
Καλορίζικη η γραμμή πάνω απο όλα...
Όντως έχεις δίκιο σε αυτά που λές

Είμαστε φοβεροί εμείς οι Έλληνες!

Insomniac
14-02-04, 18:08
Τελικά και συγγνώμη αν σας κούρασα, "είμαστε έθνος ανάδελφον" που είχε πει κι ο Σαρτζ αν θυμάμαι καλά.


Πολυ καλα θυμασαι και ειναι απο τις μεγαλυτερες αληθειες που εχω ακουσει...Για πολλα θεματα κυριως Εθνικα....Δυστυχως!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Desperado
15-02-04, 16:03
Αντε καλοριζικη και καλα κατεβασματα.
Η ελλαδα ειναι η πιο ευλογημενη χωρα του κοσμου με τους πιο καταραμενους ανθρωπους στο κοσμο

alefgr
15-02-04, 16:41
Φίλε Desperado μόλις ανέφερες μια μεγάλη αλήθεια που όλοι ξέρουμε αλλά κανένας δεν την παραδέχεται. Είναι γονιδιακό το πρόβλημα...

panos72
15-02-04, 19:11
και ερχομαι εδώ και διαβάζω στην εφημερίδα ότι μαλώναν οι περιφερειάρχες (σε μεσα) αττικής και βοιωτίας για το σε ποιά περιφέρεια ανήκουν τα χιλιόμετρα 42-120 της εθνικής οδού.
Αφωνος :oops:

Lord_Flasheart
15-02-04, 20:38
φαντάζομαι οτι μάλωναν για το ποιανου ΔΕΝ ειναι τα χιλιομετρα αυτα έτσι;;; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zouzouni
16-02-04, 23:29
Καλορίζικη η ADSL!
Όσο για τα υπόλοιπα....σπεύδω για άλλη μια φορά αυτές τις μέρες να ακούσω τον αγαπητό Βασίλη Τριανταφυλλίδη στο όλως επίκαιρο "The Harry Klynn Files Aνάποδα" μπας και γελάσω με τα χάλια μας! :wink:

euri
17-02-04, 14:51
"Η χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας" δεν είπε κάποιος κάποτε (δεν γνωρίζω ούτε ποιος, ούτε πότε...)

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, δεν καθόμαστε λίγο να σκεφτούμε και να κάνουμε μια καλή αρχή; Εκλογές έρχονται, ας δείξουμε σε αυτούς που είναι εκπρόσωποί μας, πόσο συμφωνούμε ή διαφωνούμε μαζί τους. Όχι ότι φταίνε μόνο αυτοί...κι εμείς φταίμε, και μάλιστα δυο φορές: μια επειδή είμαστε "κάφροι και κόπανοι" και μια επειδή τους ψηφίζουμε...

Και μην ακούω ότι είναι γονιδιακό το πρόβλημα ! :P Υπάρχουν δύο παροιμίες που περιγράφουν αυτές τις δικαιολογίες.

α) Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

β) Της κοντής ψ***ς οι τρίχες της εφταίγανε

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

euri
17-02-04, 14:53
panos72, με γεια και καλοσερφάριστη η dsl σου. Να την χαρείς και να παίρνεις μια μικρή γεύση από τα "λουκούλεια γεύματα" που απολαμβάνουν διάφοροι συν-Ευρωπαίοι μας. Έτσι, σαν ένα μικρό μεζεδάκι που λένε, για μυρωδιά....

@ ADSLgr.com All rights reserved.