PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετακομιση και OnDSL Kit



off_d
10-08-06, 21:37
Γεια χαρα!

Πριν κατι μηνες (χμ, πρεπει να πηγαινουν κανα 6αρι) ειχα αποσυνδεσει την παλια μου ADSL συνδεση, με σκοπο να βαλω τον OnDSL Kit 1024 που ερχοταν τοτε στα ιδια λεφτα με τιην παλια μου 384. Μετα απο τους 2+2 μηνες δωρο μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος ο οποιος βγαινει καπου στα 43Ε το μηνα (με το ΦΠΑ). Το θεμα ειναι το εξης. Εχω συμβολαιο προφανως 12 μηνες (αρα εχω μπροστα μου ακομα περιπου 6. Εχω ηδη μετακομισει σε αλλο σπιτι (το παλιο μου σπιτι συνεχιζει να υφισταται). Και ειμαι σε σκεψεις για το τι να κανω. Να μεταφερω τη γραμμη μου και το OnDSL Kit μου στο καινουργιο ? Με συμφερει ? Εχω αλλες επιλογες ? Επισης, το OnDSL Bundle δε θα ριξει καθολου τις τιμες του ετσι ωστε να δουμε κι εμεις καμια μειωση στα 25Ε που θα δινουν πλεον οι καινουργιοι OnDSL Kit 1024 χρηστες ? Επισης - σημαντικο - μεχρι τωρα βρισκομαι στο κεντρο του Πελοπα στην Πατρα. Αν μεταφερω το OnDSL Kit μου θα μεταφερθω δυστυχως στο πολυπαθο κεντρο της Κωνσταντινουπολεως, για το οποιο τοσα προβληματα εχουν γραφτει στο forum.

Please, δωστε μου καποια βοηθεια !

Ευχαριστω,
off_d

limo
10-08-06, 22:35
20 ευρώ είναι η μεταφορά αν θυμάμαι καλά. 6 μήνες έχεις μέσα. Φυσικά και συμφέρει. Αν το πετάξεις και πας σε νέο 8α πληρώσεις 6χ26=156 ευρώ για κάτι που το έχεις ήδη πληρωμένο. Θεωρητικά δε θα χάσεις καθόλου πάγια. Μάλλον συμφέρει κατά 156-20=136 ευρώ. Σε θέματα καθυστερήσεων κλπ είναι το ίδιο πιστεύω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.