PDA

Επιστροφή στο Forum : Eλληνικό Clan America's Army



Σελίδες : 1 [2]

akpez
02-06-04, 22:58
Το κατέβαζα όλο το βράδυ και μπορώ να πώ πως δικαιώθηκα...εν μέρει.

SFvillage my fav :p

Αν και θα περάσει πολύς καιρός μέχρι να τους συνηθήσω. Εδώ ακόμα να μάθω τους csar και RT(?!).

UGF_GreekMind
02-06-04, 23:00
Πολύ σκοτάδι το village, ρε συ... ενώ το χιονάκι, μια χαρά :D

periklis
03-06-04, 00:34
Πολύ σκοτάδι το village, ρε συ... ενώ το χιονάκι, μια χαρά :D

Δοκίμασες να ανεβάσεις από τα settings την φωτεινότητα; Δεν είναι σκοτεινά από ότι είδα. (άσε που εκείνος ο ήλιος, μερικές φορές μου σπάει τα νεύρα λίγο - όπως και ένας admin, που με πέταξε πριν λίγο, γιατί είχα 300 ping -χωρίς να αναφέρει πουθενά ότι πάνω από 300 Ping δεν επιτρέπεται να μπεις στον server :evil:
Να προσέχετε τους serves που μπαίνετε, γιατί έχει πολύ παλαβό κόσμο μερικές φορές εκεί! The Pulse Lounge, ονομάζετε ο server πάντως και αν το θυμάστε, μην μπείτε έχοντας μεγαλύτερο Ping από 300. Θα σας δώσει vote από PB και μετά μπορεί και να σας διώξει από τον server χωρίς προειδοποίηση.

btw, έχω φτάσει τον αριθμό 61 στο Honor και παιδεύομαι για να πάω 62 :lol:

Dslmaniac
03-06-04, 08:18
Το Honor πως ανεβαίνει; Εννοείται με τα frags και τους πόντους που μαζεύεις, αλλά ας πούμε πόσοι πόνοτι χρειάζονται για να ανεβάσεις μία μονάδα Honor;

UGF_GreekMind
03-06-04, 09:34
Δεν ξέρω ακριβώς πως λειτουργεί, αλλά αυτό που ξέρω όσο μεγαλώνει το honor τόσο πιο πολλούς πόντους χρειάζεσαι για να ανεβείς.

Μπορείς να κάνεις login στο site με το username σου και να δεις πόσοι πόντοι σου χρειάζονται ακόμα για να ανεβείς στο επόμενο honor.

periklis
03-06-04, 14:34
Το Honor πως ανεβαίνει; Εννοείται με τα frags και τους πόντους που μαζεύεις, αλλά ας πούμε πόσοι πόνοτι χρειάζονται για να ανεβάσεις μία μονάδα Honor;

Δεν μπόρεσα να βρω το link που λέει πόσους πόντους θέλεις για να πας στο επόμενο honor.

Από ότι θυμάμαι όμως, αν έχεις φτάσει στο 80+ κάτι honor, θέλεις άλλους τόσους πόντους συνολικά (όσο έκανες από το 10 μέχρι το 80+ κάτι), για να πας 100.

Στο 90 honor αν θυμάμαι καλά, κερδίζεις ένα honor κάθε 90.000 πόντους (νομίζω) :P

Αν δηλαδή βλέπετε μέσα άτομ με 92,93 honor... αυτοί μάλλον παίζουνμ 10-15 ώρες την ημέρα (μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι αυτοί). :roll:

astrolabos
03-06-04, 22:33
Έχετε κάποιο σίγουρο link να κατεβάσω το παιχνίδι, γιατι έχω δοκιμάσει 4 φορές και τις 4 (απο διαφορετικούς servers) μου βγάζει το data.cab corrupted...

Dslmaniac
03-06-04, 22:36
Από boomtown.net

astrolabos
03-06-04, 22:37
ok, thnx

Dslmaniac
03-06-04, 23:11
Πάντως το 2.1 δεν διαθέτει μεγάλο αριθμό servers όπως το πρώτο ή κάνω λάθος; Προσωπικά προτιμώ την 2.0.0:)

astrolabos
03-06-04, 23:20
Βασικα παίζει κάτι που να μην χρειάζεται να εγγραφείς για να το κατεβασεις και να μην είναι corrupted; (Πολλά ζητάω ε; :P )

UGF_GreekMind
04-06-04, 08:30
Δοκίμασε από εδώ :

http://www.3dgamers.com/games/americasarmy/

Έχει αρκετά links, αλλά οι servers είναι free for use, με αποτέλεσμα να είναι συνεχώς στο full. Κάνε όμως κάποιες προσπάθειες και κάποια στιγμή (είτε από http, είτε από ftp) θα μπορέσεις να το κατεβάσεις.

UpDated :

Για full version (728ΜΒ):
http://download.filefront.com/3124487;2942eabbef08c9e05d5de170848510dc5b7112893eeb75ac46dc8edbb8114c337dc068c70db52b87

Για το patch μόνο (από ver2.0 σε 2.1 - 142ΜΒ):
http://download.filefront.com/3124467;2942eabbef08c9e05d5de170848510dc5b7112893eeb75ac46dc8edbb8114c337dc068c70db52b87

Δοκίμασε το παραπάνω link. Κάνε κλιλ σε ένα από τα κουμπιά "Select Server", που βρίσκονται στα δεξιά (το αριστερό είναι για payed).

Τα link αυτά θα σου ανοίξουν παράθυρο στο οποίο θα πρέπει να περιμένεις (περίπου) όσο λέει. Όσο περιμένεις θα σου βγάζει διαφημίσεις και banners. Όταν τελειώσει ο χρόνος αναμονής θα σου βγάλει link για να το κατεβάσεις. Πρόσεξε γιατί το link θα είναι active μόνο για 5 λεπτά από τη στιγμή που θα σταματήσουν οι διαφημίσεις. Οι ταχύτητες του server είναι πολύ καλές (38-41Κ).

Από εκεί το κατέβασα κι εγώ.

astrolabos
04-06-04, 16:56
thnx. Περιμένω το d/l να ξεκινήσει. :mrgreen:

Dslmaniac
04-06-04, 17:59
Στο boomtown κάνεις μία δωρεάν εγγραφή, δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα αυτό. :D

astrolabos
04-06-04, 18:17
Στο Boomtown δοκίμασα και το πρωί που σηκώθηκα να δώ είχε ψοφήσει (δε σε αφήνει να το κατεβάσεις με το flashget) οπότε έκατσα στον άξονα του z :mrgreen:

UGF_GreekMind
04-06-04, 18:20
Αυτή τη στιγμή παίζω το παιχνίδι στο άλλο pc.
SFarctic - Assault team.

Dslmaniac
04-06-04, 18:34
Με τι όνομα greekmind;

UGF_GreekMind
04-06-04, 18:57
UGF_GreekMind

Σνιφφ... :cry: :cry:

Μόλις με φάγανε !!!

akpez
05-06-04, 05:26
Καταραμένα DVD-ROMs :P

1) Ο άλλος άραξε και απολάμβανε spectator mode :twisted:

2) Εγώ τι να πώ...ακόμα και dead, εγώ εκεί...κολλημένος στο μαραφέτι... :shock: :P

playnet1000
05-06-04, 17:01
τελικά η έκδοση 2.1 σε καυ.....νει όταν τους ανατινάζεις και τους βλέπεις να πετάνε κυριολεκτικά χεχε :D (ρε παιδιά να ρωτήσω.πού βάζω την ip του ελληνικού clan?γιατι δέν βλέπω πουθενά χώρο για IP στο παιχνίδι) :?:

giorghs
05-06-04, 17:50
Βασικα παίζει κάτι που να μην χρειάζεται να εγγραφείς για να το κατεβασεις και να μην είναι corrupted; (Πολλά ζητάω ε; :P )

Βασικά, εγώ το κατέβασα full από το filecity... ;-)

akpez
05-06-04, 18:02
playnet1000, πάτα ~ για να βγεί η console και μετά γράψε start <ip> 8)

playnet1000
05-06-04, 18:23
σε ευχαριστώ akpez :P

playnet1000
05-06-04, 18:35
και κάθε πότε παίζετε?

periklis
07-06-04, 05:01
και κάθε πότε παίζετε?

Αργά το βράδυ συνήθως (προσωπικά).
Με τον akpez βρεθήκαμε σήμερα τα ξημερώματα κατά της 4 :lol:

koroumel
07-06-04, 08:32
Αντε, το κατεύασα και εγώ για το φρέσκο μου Gentoo :D (με D4X έπιανα 42Κ με server στο βέλγιο 8) )...το μεσημέρι θα το εγκαταστήσω και θα δώ τι λέει στο Linux.Ξέρει κανείς πώς θα μεταφέρω στο Linux το profile μου :?:

UGF_GreekMind
07-06-04, 11:56
Δεν έχω δοκιμάσει σε linux, αλλά μπορώ να σου πω για windows και μάλλον θα είναι παραπλήσιο.

Στο pc που έχεις στημένο το παιχνίδι (και το οποίο είναι ενημερωμένο με το profile σου), θα πρέπει να κάνεις αντίγραφο του αρχείου "Program Files/America's Army/system/save/[το_nick_σου.txt]".

Στο καινούργιο pc, κάνε εγκατάσταση το παιχνίδι. Κάνε, από το pernsonal jacket, λογαριασμό και login, με ίδια ακριβώς στοιχεία όπως είναι στο nick σου. Μετά βγες από το παιχνίδι (quit). Στον φάκελο system/save Θα βρεις το αρχείο [το_nick_σου.txt]. Το αρχείο αυτό δεν είναι ενημερωμένο με τα παλιά στοιχεία του profile σου. Θα πρέπει να αντιγράψεις/αντικαταστήσεις το παλιό αρχείο μέσα στο φάκελο (π.χ. για το δικό μου nick είναι το UGF_GreekMind.txt). Με αυτόν τον τρόπο όταν θα ξαναμπείς στο παιχνίδι, θα δεις ενημερωμένα τα στοιχεία στο training.

Αυτό που δεν ξέρω στο gentoo, είναι που ακριβώς βρίσκεται το αρχείο .txt, αλλά πιστεύω ότι θα το βρεις.

Have fun :D

Y.Γ. Μην πας κατευθείαν να κάνεις copy/paste το αρχείο πριν κάνεις login, γιατί δεν θα δουλέψει (τουλάχιστον δεν δούλεψε σε win98 & win2k-serv).

pontifikas
08-06-04, 02:09
Μια απορία προς όλους όσους πάνε να το κατεβάσουν:Γιατί δεν χρησιμοποιείτε το
bittorrent ????? παρά κάθεστε και παρακαλάτε πότε θα πιάσετε σειρά?Στο 3Dgamers
έχει link για bittorrent.

Μια απορία για μένα:Όσο πιο πολύ ανεβαίνει το honour βελτιώνονται οι επιδώσεις σου?Αν ναι πού?Γιατί είναι κάτι τυπάδες με 40 και 50 που αδιάζω πάνω τους την γεμιστήρα και αυτοί βαράνε μία και με ψοφάνε. :evil:

Πάντως το 2.0.1 έχει πολά bugs.Στα Windblows με πετάει συνέχεια έξω με error.
Στο linux έχω ακόμα την 2.0.0a.

koroumel
08-06-04, 08:59
Ακόμα δεν αξιώθηκα να το βάλω στο linux,είναι "τίγκα" ο σκληρός :roll: .Ποντίφικα πάει καλά στο linux ή δεν λέει?Γιατί αν είναι ok θα το βγάλω από τα Wee&Doze. :twisted:

UGF_GreekMind
08-06-04, 09:38
Μια απορία για μένα:Όσο πιο πολύ ανεβαίνει το honour βελτιώνονται οι επιδώσεις σου?Αν ναι πού?Γιατί είναι κάτι τυπάδες με 40 και 50 που αδιάζω πάνω τους την γεμιστήρα και αυτοί βαράνε μία και με ψοφάνε.


Όπως είναι λογικό, όσο ανεβαίνει το honor σου, αποκτάς περισσότερη εμπειρία. Οπότε γι' αυτό και πετυχαίνεις πιο εύκολα ό,τι θέλεις και αποφεύγεις καλύτερα τα εχθρικά πυρά. Δεν παίρνεις κάποιου είδους βελτίωση, από το πρόγραμμα.

Αλλά να ξέρεις, ότι υπάρχουν και cheats, το οποία είτε σε βοηθούν στο να σκοπεύεις (aimbot), είτε σε βοηθούν να μην σκοπεύεσαι. Τα χρησιμοποιούν ορισμένοι και μπορείς να τα βρεις στο δίκτυο (google it), αλλά πρόσεξε γιατί αν σε πάρει χαμπάρι ο punk-buster θα φας ban (permenent το nick σου). Προχτές μιλούσα με έναν Έλληνα που είχε τέτοια προβλήματα !

Dslmaniac
09-06-04, 23:23
Σήμερα εδώ και κάποιες ώρες είναι down ο server των account του America army;

periklis
10-06-04, 10:44
Σήμερα εδώ και κάποιες ώρες είναι down ο server των account του America army;

Αυτές τις ημέρες υπάρχει αυτό το πρόβλημα (που και που το κάνουν αυτό, γιατί προφανώς γίνεται πανικός με τις εγγραφές και λόγω της μετάβασης στην νέα έκδοση, συμβαίνει αυτό - και στο παρελθόν).

koroumel
11-06-04, 13:48
Πάντως έχω απορία!Αν κάποιος το έχει εγκατεστημένο στο Linux πως θα μπεί στο clan; Aφού δεν θα έχει roger wilco και τα άλλα :? .Και μην πει κανείς για Wine...το βρήσκω χαζό να τρέχω το παιχνίδι natively και το communication interface emulated :shock: .

playnet1000
17-06-04, 04:40
εσεις που ασχολείστε με αυτο το παιχνίδι για εξηγήστε μου αυτο http://www.megagames.com/news/html/console/originalusarmyfswunlocked.shtml να καταλάβω και εγώ

UGF_GreekMind
17-06-04, 08:18
:shock:

Κόλησα για μία στιγμή !

Πρόκειται για το παιχνίδι Full Spectrum Warrior.
http://www.gamespot.com/misc/boxshot/index.html?pid=914949&plat=xbox&side=front

Απ' ότι φαίνεται, έβαλε και εκεί το "χεράκι" του ο αμερικάνικος στρατός.

Dslmaniac
20-07-04, 14:55
Το site του clan δε λειτουργεί;

akpez
30-08-04, 17:09
Παιδιά ενημερώνω πως η clan μας άλλαξε website αλλα καί όνομα 8)

[HTF] Hellenic Task Force: www.hellenictaskforce.com

pontifikas
20-09-04, 23:48
To clan έχει διαλυθεί και τα μέλη του σκόρπισαν στους 5 ανέμους.
Κάποια είναι στο site που αναφέρθηκε παραπάνω, και κάποια(πχ greekoperationforces.gr) σε άλλα ή σε διακοπές :P.

akpez
22-09-04, 15:14
pontifikas, congrats για το avatar πρώτα απ'όλα :D
(το ήξερες οτι το πρώτο όνομα των savatage ήταν avatar; :shock: :P )

Τεσπα, η clan μας δεν διαλύθηκε, απλά μερικά μέλη αποφάσισαν να αποχωρήσουν, είτε προς την GROF (στην οποία παραλίγο να γίνω μέλος όταν ακόμα παίζαν BF, γα^%$#&^μώ την 56Κ μου) ή προς άλλες clans του εξωτερικού. Αυτή τη στιγμή και έχοντας αλλάξει όνομα ([HTF]), βρισκόμαστε στο στάδιο της αναδιοργάνωσης.

Zer0c00L
26-09-04, 16:34
Το [HELLAS] δέν διαλύθηκε απλά επειδή οι δημιούργοι του αποχώρησαν έπαψε να υπάρχει.

Τήν θέση τού ανέλαβε το [HTF] - Hellenic Task Force
http://www.hellenictaskforce.com
admin@hellenictaskforce.com

οτι θέλετε στήν διαθεσή σάς.

Zer0c00L
[HTF]Sniper[COL]

Zer0c00L
26-09-04, 16:36
Το [HELLAS] δέν διαλύθηκε απλά επειδή οι δημιούργοι του αποχώρησαν έπαψε να υπάρχει.

Τήν θέση τού ανέλαβε το [HTF] - Hellenic Task Force
http://www.hellenictaskforce.com
admin@hellenictaskforce.com

οτι θέλετε στήν διαθεσή σάς.

Zer0c00L
[HTF]Sniper[COL]

pontifikas
26-09-04, 21:22
pontifikas, congrats για το avatar πρώτα απ'όλα :D
(το ήξερες οτι το πρώτο όνομα των savatage ήταν avatar; :shock: :P )

:shock:
Βρε τι μαθαίνει κανείς... :D

Σχετικά με το HELLAS...βρε παιδιά όχι Γιάννης, Γιαννάκης.
Το tag [HELLAS] δεν υπάρχει πλέον, αρκετά μέλη της έχουν φύγει και δεν έχουν πάει στη [ΗΤF]....
Εντάξει.Μετονομάστηκε(δεν θα μαλώσουμε κιόλας).

@ ADSLgr.com All rights reserved.