PDA

Επιστροφή στο Forum : δεν πιανει wifi το iphone 3g ios 4.1



eipro
10-11-10, 01:45
Γεια σας, εχω το iphone 3g και εχω περασμενο το ios 4.1 αυτη τη στιγμη.
απο τη στιγμη που εκανα update απο τις εκδοσεις 3.1.3 στην ios 4.x και επειτα δε πιανει wifi.
ενω υπαρχουν γυρω γυρω wifi δικτυα, οταν παω να συνδεθω δε μου εμφανιζει τη λιστα με τα δικτυα ενω παλια επιανα με τις εκδοσεις 3.x.x.

εχω κανει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου. επαναφορα στην αρχικη μορφη.
εχω κανει downgrade σε παλαιοτερες εκδοσεις. ΔΕ εχω καταφερει τιποτα. δε γινεται τιποτα!

μπορει καποιος να με βοηθησει??
τι να κανω??

esykas
11-11-10, 08:18
δηλαδή πρίν είχες σήμα με τον υπάρχον ρούτερ και μετά τις αναβαθμίσεις δεν έχεις;
δοκίμασε να περάσεις από το apple store την free WIFITrack και κοίταξε τι εμφανίζει από ασύρματα δίκτυα
γενικός μην περιμένεις να τα εμφανίσει από το ρυθμίσεις>WiFi

eipro
16-11-10, 22:07
μπαινω ρυθμισεις παω wifi, στην επιλογη επιλεξτε δικτυο δε μου εμφανιζει τιποτα.
για να σας το εξηγησω καλυτερα οσα wifi να εχει γυρω γυρω δε πιανει τιποτα. σαν να μην τα αναγνωριζει για να τα εμφανισει. ξερετε τιποτα???

esykas
23-11-10, 10:34
καταρχήν βγήκε 4.2.1 κάνε μια καθαρή εγκατάσταση και μετά πέρασε όπως σου έγραφα ποιό πάνω το WIFITrack και πές μας

Vicious
29-11-10, 04:06
Σε αναζήτηση που έκανα στο itunes store δεν βρήκα την εφαρμογή WIFITrack. Μήπως την κατάργησαν;

eniac
29-11-10, 10:00
sounds like a logic board problem...

freemannnn
29-11-10, 18:28
το ειχα δει και εγω παλαιοτερα σε 3g. νομιζω οτι εχει να κανει με την καρτα δικτυου μεσα στο κινητο.

esykas
02-12-10, 18:02
Σε αναζήτηση που έκανα στο itunes store δεν βρήκα την εφαρμογή WIFITrack. Μήπως την κατάργησαν;


έχεις δίκιο δεν υπάρχει κανονικά και τον λόγο τον εξηγεί εδώ http://www.bitrino.com/wifitrak/

Vicious
04-12-10, 02:14
Κάποτε υπήρχε ακόμα μία αντίστοιχη εφαρμογή -Wifi Get νομίζω λεγόταν- που κι αυτήν δυστυχώς την κατάργησαν ή έστω έπαψαν να την διαθέτουν με τη δυνατότητα ανίχνευσης ασυρμάτων δικτύων.
Βρήκα κι ένα σχετικό βιντεάκι που δείχνει την τεράστια διαφορά που είχε σε σχέση με την εργοστασιακή διαχείριση της κάρτας.
http://www.youtube.com/watch?v=4vJmjjcKPfQ

@ ADSLgr.com All rights reserved.