PDA

Επιστροφή στο Forum : Lag σε online game



UnStoPP4bLe
12-08-06, 08:27
Exo ena problima apo tin prota mera pou ebala dsl otenet 384 me ondsl kit.Eno katebazo kanonika me taxitites 35-40 sto Counter-Strike stous perissouterous servers exo 80-100 ping.Kserei kaneis ti fteei?Tin dsl tin ebala rpin 8 meres.

Λοιπόν, έχω την ίδια ακριβώς σύνδεση με φίλο μου που μένουμε δίπλα και στον ίδιο σέρβερ αυτός έχει 30 πινγκ και εγώ 90.Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς πως γίνεται?Δεν έχω δοκιμάσει το ντέμο που λες.Που μπορώ να το βρω?

Lionheart
12-08-06, 09:01
Καταρχάς σε παρακαλώ κανε edit το post σου σε Ελληνικα καθώς απαγορεύονται τα Greekglish.
Για το ping μπορεί να φτέει ο provider σου η και το router σου δεν μου έρχεται κατι άλλο αφού λες οτι η γραμμή είναι οκ απο ταχύτητα. Εχεις δοκιμάσει demo απο αλον isp να δείς ping? Σε άλλα online games έχεις τέτοιο ping?

Ziggy
12-08-06, 10:18
Κάνε ένα προσωρινό disable του firewall σου, και ξαναδοκίμασε.

Lionheart
12-08-06, 11:48
Για άλλαξε τοτε router με του φήλου σου να δείς αν φταίει αυτό, μπορεί να έχεις καί κάποιο πρόβλημα στην καλωδίωση του σπιτιου σου, ή και να είσε άτυχος στην θύρα που σε έχουν "κουμπώσει" στο dsllam.
Για demo δεν ξέρω δεν έχω πάρει ποτε αλλα απο ότι έχω δει απο τα παιδια εδω στο forum, απλά πέρνεις τον isp και το ζητάς.

globalnoise
14-08-06, 23:25
Packets Per Second problem από τον ΟΤΕ.. Η πιο σταθερή μας σχέση

UnStoPP4bLe
29-08-06, 14:26
Αναβαθμίστηκε η γραμμή σε 768.Έχω φοιτιτικό dsl OTENET μέσω του Παντείου.Κατεβάζω μια χαρά με 80-84.Όμως στο Counter-Strike έχω στους περισσότερους servers πολύ μεγάλο πινγκ.Εντω μεταξυ ήρθε τεχνικός του οτε και άλλαξε το μοντεμ γιατί με πέταγε συχνα πυκνά απο το ιντερνετ αλλα πάλι δεν έφτιαξε το πινγκ.Υπάρχει καμία περίπτωση να έχουν κλειδώσει κάποιες πόρτες με αποτέλεσμα να έχω τόσο υψηλό πινγκ(80-100) ?Επιπλέον θα ήθελα να μάθω αν είμαι στο dslam της περιοχής μου(Π.Φάληρο) ή λόγω φοιτιτικού πάω σε άλλο.

anon
29-08-06, 14:35
Δες εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45837

UnStoPP4bLe
29-08-06, 18:21
Το θέμα είναι ότι και πριν την αναβάθμιση είχα το ίδιο πινγκ.Υπάρχει κάποιο σάιτ για να δω αν έχω FastPath ή Interleave.Επίσης φίλος μου που είμαστε στο ίδιο dslam (εφόσον δεν αλλάζει με το φοιτιτικό?) έχει 20-30 πινγκ.Πως γίνεται αυτό?

UnStoPP4bLe
31-08-06, 21:08
Κανεις???

anon
31-08-06, 21:27
απο τον router σου βλέπεις εαν είσαι interleave ή fast path. Τι router έχεις; Δές στο ανάλογο υποφόρουμ στο adslgr

d4rk3lf
01-09-06, 11:38
ρε παιδια τι 8α γινει με τα παρατραγουδα απο τον διπλασιασμο. Τα πανω κατω εφεραν εγω πλεον στον server του warcraft απο 125 πιανω το minimum 200 ping. Μετα τον διπλασιασμο με αλλαξαν απο fastpath σε interleaved. Στο εξωτερικο οι εταιριες σου το αλλαζουν με ενα τηλεφωνημα εδω τι γινεται? Πηρα τον οτε στο 1242 για την adsl και μου ειπαν εμεις δεν γινεται να το αλλαξουμε εγινεται αυτοματα (μαλλον) στο dslam της περιοχης..

@ ADSLgr.com All rights reserved.