PDA

Επιστροφή στο Forum : Είναι καλή η wind;



GOUSTARDI
11-11-10, 22:25
Τώρα είμαι στην hol και συμπλήρωσα τον ένα χρόνο και σκέφτηκα να πάω στην wind που έχει 3 μήνες δώρο και καλή τιμή για ένα χρόνο και μετά από ένα χρόνο ίσως να ξαναεπιστρέψω στην hol. Είναι καλή εταιρεία η wind; αξίζει το κόπο να πάω από hol σε wind;

cmaniac
11-11-10, 22:33
Καθαρα απο θεμα σταθεροτητας διεθνων διασυνδεσεων, ναι, πολυ καλυτερα απο τους περισσοτερους.

Καθαρα προσωπικα θα εβαζα με την σειρα

1) ΟΤΕ (Γιατι εχει την μεγαλυτερη χωρητικοτητα δικτυου οπτικων ινων απο ολους πανελλαδικα και πολλες εφεδριες)
2) NETOne (Για θεματα Support και γενικοτερης νοοτροπιας αλλα και την σταθεροτητα της)
3) Wind (Για την σταθεροτητα των διασυνδεσεων της και την προσπαθεια για αλλαγη που γινεται)

Οι υπολοιπες εχουν πιασει πατο.

makis
11-11-10, 23:44
Πλάκα κάνεις?
Μείνε εκεί που είσαι,θα σου πρότεινα να μην πειραματίζεσαι !!!!
Διάβασε λίγο παρακάτω .

Mouse Potato
12-11-10, 01:58
Φίλε GOUSTARDI αν δεν αντιμετωπίζεις προβλήματα με την HOL θα σου πρότεινα να παραμείνεις εκεί που είσαι.

nyannaco
12-11-10, 09:48
Φίλε GOUSTARDI, θα μου επιτρέψεις να εκφράσω τη διαφωνία μου με το πνεύμα της ερώτησής σου. Κανείς δεν είναι καλός ή κακός εν κενώ, αλλά πάντα ως προς ένα σημείο/σύστημα αναφοράς. Η Wind μπορεί να είναι καλύτερη (μετρήσιμα, άρα αντικειμενικά) από τον πάροχο Χ ως προς το κριτήριο Α, αλλά χειροτότερη ως προς το Β. Αντικειμενικά μέχρι εδώ, υποκειμενικά στη συνέχεια, δηλαδή, για εμένα που το Α είναι πολύ σημαντικό και το Β λίγο, ειναι καλύτερη. Για κάποιον άλλο που, αντίστροφα, τον ενδιαφέρει το Β και όχι το Α, είναι χειρότερη. Αν κάνεις την ερώτηση έτσι γενικά, οι απαντήσεις που θα πάρεις δεν θα βασίζονται στα δικά σου κριτήρια, αλλά στου καθενός που απαντάει. Καθόρισε λοιπόν σαφώς τα κριτήρια που σε ενδιαφέρουν (και με σχετική σημαντικότητα), και εξέτασε/βαθμολόγησε τις εναλλακτικές σου ως προς τα συγκεκριμένα κριτήρια.

stef128
12-11-10, 14:05
Φίλε GOUSTARDI, θα μου επιτρέψεις να εκφράσω τη διαφωνία μου με το πνεύμα της ερώτησής σου. Κανείς δεν είναι καλός ή κακός εν κενώ, αλλά πάντα ως προς ένα σημείο/σύστημα αναφοράς. Η Wind μπορεί να είναι καλύτερη (μετρήσιμα, άρα αντικειμενικά) από τον πάροχο Χ ως προς το κριτήριο Α, αλλά χειροτότερη ως προς το Β. Αντικειμενικά μέχρι εδώ, υποκειμενικά στη συνέχεια, δηλαδή, για εμένα που το Α είναι πολύ σημαντικό και το Β λίγο, ειναι καλύτερη. Για κάποιον άλλο που, αντίστροφα, τον ενδιαφέρει το Β και όχι το Α, είναι χειρότερη. Αν κάνεις την ερώτηση έτσι γενικά, οι απαντήσεις που θα πάρεις δεν θα βασίζονται στα δικά σου κριτήρια, αλλά στου καθενός που απαντάει. Καθόρισε λοιπόν σαφώς τα κριτήρια που σε ενδιαφέρουν (και με σχετική σημαντικότητα), και εξέτασε/βαθμολόγησε τις εναλλακτικές σου ως προς τα συγκεκριμένα κριτήρια.

καλα μια ερωτηση εκανε ο ανθρωπος , δεν ζητησε ιατρικη συνταγη !!:rofl::rofl::rofl:

για μενα καλη ειναι , αλλα ακριβη για την τσεπη μου !!!

agnwstos.x
12-11-10, 15:34
δες και αυτό http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=447025 πριν αποφασίσεις...

gortz
14-11-10, 19:21
ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΠΑΣ WIND ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΙΣ ΤΗΛ/ΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΤΟΣ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ, ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΥΣΤΕΡΗ ΣΕ ΚΑΤΙ.

FuS
18-11-10, 21:23
Θα σου έλεγα να μείνεις εκεί που είσαι ;)

makis
19-11-10, 00:08
Όπως κατάλαβες είναι πολλοί που σου λένε να μείνεις στη hol.
Προσωπικά και εγώ μετά από αρκετά προβλήματα διαπιστωμένα ότι ευθύνεται η wind στο θέμα του ίντερνετ την έκανα χαλαρά για forthnet και περιμένω από μέρα σε μερά να συνδεθώ.
Ας ελπίσω ότι θα είναι καλύτερα

voithostyrempora2
20-11-10, 22:48
H wind δίνει shared llu?και αν ναι,σε ποια τιμή?αμαν πια με τα σαιτ τους,ένα πράμα δε μπορείς να βρεις :evil:.

Georgevtr
20-11-10, 23:32
H wind δίνει shared llu?και αν ναι,σε ποια τιμή?αμαν πια με τα σαιτ τους,ένα πράμα δε μπορείς να βρεις :evil:.

''1 Nov 2010 ... Wind Hellas currently offers shared LLU and fixed telephony services with carrier preselect through its subsidiary Tellas.''

alex24
21-11-10, 01:52
H wind δίνει shared llu?και αν ναι,σε ποια τιμή?αμαν πια με τα σαιτ τους,ένα πράμα δε μπορείς να βρεις :evil:.

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%A3%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-Internet/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/Internet-/WIND-ADSL-Internet.aspx

voithostyrempora2
21-11-10, 03:26
Ευχαριστώ πολύ :).

snakething
21-11-10, 12:16
Όπως κατάλαβες είναι πολλοί που σου λένε να μείνεις στη hol.
Προσωπικά και εγώ μετά από αρκετά προβλήματα διαπιστωμένα ότι ευθύνεται η wind στο θέμα του ίντερνετ την έκανα χαλαρά για forthnet και περιμένω από μέρα σε μερά να συνδεθώ.
Ας ελπίσω ότι θα είναι καλύτερα

Forthnet????? πηγες για καλυτερα????????
Προφανως δεν εχεις κανει μια βολτα απο το νημα της forthnet και να ριξεις μια ματια το
"η forthnet σερνετε" Εγω προσωπικα μετα απο 2 χρονια στην 4net πηγα εδω και ενα μηνα στην wind και απο ταχυτητα στο ιντερνετ ειμαι πολυ ευχαριστημενος οπως και απ οτην ποιοτητα του τηλεφωνου που πολλοι απο εδω δεν δινουν βαρος.Να λεμε και του στραβου το δικιο με το τηλ δεν ειχα ποτε θεμα στην 4net.Αλλα απο μερια ιντερνετ μαυρα χαλια.

GOUSTARDI
21-11-10, 15:50
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Δεν με ενδιαφέρει η ταχύτητα, αλλά να μη μείνω χωρίς internet και τηλέφωνο για κάποιες μέρες κατά την αλλαγή της εταιρείας και να έχω συνέχεια internet χωρίς διακοπές. Στην προσφορά για το double play s με 19,9 και 3 μήνες δώρο υπάρχει καμμία παγίδα-επιπλέον χρέωση που πρέπει να προσέξω; τι είδους προβλήματα με το internet είχατε εσείς που είσασταν στη Hol;

makis
21-11-10, 18:17
Forthnet????? πηγες για καλυτερα????????
Προφανως δεν εχεις κανει μια βολτα απο το νημα της forthnet και να ριξεις μια ματια το
"η forthnet σερνετε" Εγω προσωπικα μετα απο 2 χρονια στην 4net πηγα εδω και ενα μηνα στην wind και απο ταχυτητα στο ιντερνετ ειμαι πολυ ευχαριστημενος οπως και απ οτην ποιοτητα του τηλεφωνου που πολλοι απο εδω δεν δινουν βαρος.Να λεμε και του στραβου το δικιο με το τηλ δεν ειχα ποτε θεμα στην 4net.Αλλα απο μερια ιντερνετ μαυρα χαλια.

Προσωπικά μερικές φορές συνδέομαι με της ξαδερφής μου την forthnet που μένει δίπλα,γιατί εδώ στην wind τα πράματα πάντα μιλάω προσωπικά για την περιοχή μου είναι μαύρα χάλια.Συνήθως το minimum είναι μία εβδομάδα χωρίς ίντερνετ λόγω βλαβών στην κάρτα ίντερνετ (alcatel) του Α/Κ 28ης οκτωβρίου έτσι μου λένε στο 1212.
Προσωπικά βαρέθηκα να ασχολούμαι με τους τελευταίους

platfocus21
13-12-10, 13:18
είμαι 2 εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ περνω τ 13800 και μου λένε ότι φταίει ο ΟΤΕ μάλλον υπάλληλοι τού ΟΤΕ είναι και η wind . ζητάω κάποιον υπεύθυνο και δεν μου δίνουν φυσικά γιατί είναι κριμένοι μόνο λεφτά ξέρουν να περνουν τούς είπα ότι θα ξαναπάω στον ΟΤΕ και δεν τούς νιαζει γιατί σαν εταιρία είναι:clap::clap::clap::clap::clap:.....

djpar
13-12-10, 13:41
ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη για την εταιρια,για εμενα παντος μετα τον ΟΤΕ εινε η wind ειδικα στην εξυπηρετηση καθε μερα τηλεφωνο με παιρνουν για μια βλαβη που εχω με θορυβο στην γραμμη κτλ

NikosGR7
18-12-10, 13:45
Κατά την άποψή μου μην πας σε Wind γιατί θα έχεις συνέχεια προβλήματα και θα πρέπει να μιλάς συνέχεια με τεχνικούς οι οποίοι θα σου λένε το γνωστό: <Το πρόβλημα υπάρχει στη συνδεσιμότητα των καλωδίων>.:down:

Mouse Potato
18-12-10, 15:54
Κατά την άποψή μου μην πας σε Wind γιατί θα έχεις συνέχεια προβλήματα και θα πρέπει να μιλάς συνέχεια με τεχνικούς οι οποίοι θα σου λένε το γνωστό: <Το πρόβλημα υπάρχει στη συνδεσιμότητα των καλωδίων>.:down:

Από που προκύπτει αυτό;

djpar
18-12-10, 16:04
ενω με την hol εισαι καλυτερα γιατι εγω που εχω δουλεψει σε hol δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερη απο την wind

NikosGR7
18-12-10, 16:10
Πολύ καλύτερα διότι η HOL λέει για το Lite 6 και πιάνω 5.8. Ενώ φίλος στην Wind έχει 24 και το μεγαλύτερο που βγάζει είναι 9.5!

nnn
18-12-10, 16:20
αν είναι μακρυά από το ΑΚ δεν μπορεί να πιάσει έως 24
ας μας ανεβάσει στατιστικά

djpar
18-12-10, 19:33
Ενω αλλη εταιρια οταν λεει εως 24 πιανει 24?

nnn
18-12-10, 19:53
για να πιάσεις 24 πρέπει να είσαι μέσα στο ΑΚ

@ ADSLgr.com All rights reserved.