PDA

Επιστροφή στο Forum : Διπλασιασμός ταχυτήτων Forthnet



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

pfaliriotis
13-08-06, 10:58
Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα διευκρυνηστικά να σας κάνω την εξής ερώτηση.
Όταν γίνει Διαπλασιασμος των γραμμών απο Ο.Τ.Ε και ολοκληρωθεί η φάση αυτή , η Forthnet θα κάνει ως εταιρεία παροχής το ίδιο προφανώς .
Αυτο που θελω να μαθω ειναι .....θα το κάνει με χρέωση επιπλέον η όχι?
Γνωρίζει κάποιος απο εσάς να μου απαντήσει?
Έχω 384/128 με γραμμή απο Ο.Τ.Ε και πάροχο τη Forthnet.
Ευχαριστώ..:cool:

kostthem
13-08-06, 12:05
Ακόμα δεν έχουν καμμία ενημέρωση τι θα κάνουν. Ή θα ακολουθήουν και θα αναβαθμίσουν δωρεάν ή απλά δεν θα αναβαθμίσουν τις γραμμές και όποιος θέλει πληρώνει!

odys2008
13-08-06, 13:42
Προσωπικά πιστεύω ότι θα υπάρξει έξτρα χρέωση για όσους θέλουν να αναβαθμήσουν.Για τους υπόλοιπους όσους έχουν τώρα 384,512 θα τους καταχωρίσουν στον ΟΤΕ με 768, όσους έχουν τώρα 1 mbit θα τους αφήσουν στο 1mbit. Δηλαδή οι εταιρίες θα μα υποβαθμήσουν τις γραμμές για όσους δεν θέλουμε αναβάθμηση. Έτσι θα κερδίσουν περισσότερο και δεν βλέπω λόγο να μην το κάνουν. Ούτος η άλλος θα πέρνουμε το ίδιο με όσο πέρναμε πρίν. Αυτό πιστεύω πως θα γίνει. Μην ξεχνάτε το bandwith των ISP δεν είναι τζάμπα.

viron
13-08-06, 13:52
Ένας να κάνει την αρχή και θα ακολουθήσουν ολοι στην αναβάθμιση στις ταχύτητες των γραμμών χωρίς επιπλέον χρέωση. Και θα βρεθεί ο πρώτος.

Τα περί αύξησης τιμής λόγω μεγαλύτερης ταχύτητας δεν στέκουν όταν ήδη δίνονται 2 αι 4 Μbit σε πολύ χαμηλές τιμές μαζί με την γραμμή.

Βύρων.

NoDsl
13-08-06, 14:18
Μην ξεχνάτε το bandwith των ISP δεν είναι τζάμπα.

Tόσο καιρό που το 90% των adsl δεν πλησίαζαν ουδέποτε τις ονομαστικές ή λογικές ταχύτητες που θα έπρεπε να πιάνουν, ιδιαίτερα στις 384, οι ISPS δεν έιχαν κέρδος?
Καιρος λοιπόν να μας ανταποδώσουν το BW που εμμέσως ο οτε τους χάριζε.

Ας μην παραλέιπουμε σημαντικές λεπτομέριες:oneup:

kostthem
13-08-06, 14:20
Σωστός...

odys2008
13-08-06, 18:09
Ένας να κάνει την αρχή και θα ακολουθήσουν ολοι στην αναβάθμιση στις ταχύτητες των γραμμών χωρίς επιπλέον χρέωση. Και θα βρεθεί ο πρώτος.

Τα περί αύξησης τιμής λόγω μεγαλύτερης ταχύτητας δεν στέκουν όταν ήδη δίνονται 2 αι 4 Μbit σε πολύ χαμηλές τιμές μαζί με την γραμμή.

Βύρων.

Αυτό θα το δούμε το σεπτέμβριο/οκτώμβριο. Οπώς είπες ένας να κάνει την αρχή θα το κάνουν όλοι. Φυσικά και θέλω διπλασιασμό τζάμπα. Απλά οι ISP είναι εταιρίες και έχουν σκοπό το κέρδος. Ελπίζω να γίνει δωρεάν διπλασιασμός.(Οι 2 και 4 mbit δίνονται σε προσιτές τιμές γιατί α) απευθύνονται σε μικρό κοινό και β) τα έξοδα όταν έχεις δικά σου dslam για κάθε χρήστη πιστεύω είναι αρκετά λιγότερα από αυτά που πληρώνεις στον ΟΤΕ).

nikosl
13-08-06, 19:11
Αυτό θα το δούμε το σεπτέμβριο/οκτώμβριο. Οπώς είπες ένας να κάνει την αρχή θα το κάνουν όλοι. Φυσικά και θέλω διπλασιασμό τζάμπα. Απλά οι ISP είναι εταιρίες και έχουν σκοπό το κέρδος. Ελπίζω να γίνει δωρεάν διπλασιασμός.(Οι 2 και 4 mbit δίνονται σε προσιτές τιμές γιατί α) απευθύνονται σε μικρό κοινό και β) τα έξοδα όταν έχεις δικά σου dslam για κάθε χρήστη πιστεύω είναι αρκετά λιγότερα από αυτά που πληρώνεις στον ΟΤΕ).

Έχω ακούσει ότι η οτενετ ως ISP έχει ήδη διπλασιάσει τις ταχύτητες. Δλδ εμείς που έχουμε 1024, η οτενετ μας έχει σύνδεση 2048 απλά η αναβάθμιση των γραμμών δεν έχει γίνει ακόμη:( με αποτέλεσμα να μην έχουμε όφελος ακόμη. Άρα είναι τσαμπα!:p

Takis_Kal
13-08-06, 19:26
Ειναι γεγονος μου το τονισε φιλος απο ΟΤΕ ( τεχνικος που βοηθησε πολυ)

NoDsl
13-08-06, 19:30
Έχω ακούσει ότι η οτενετ ως ISP έχει ήδη διπλασιάσει τις ταχύτητες.

Για τη διάρκεια του πιλοτικού. Μετά το πέρας αυτού, ουδής γνωρίζει:closed:

euri
14-08-06, 00:18
Για τη διάρκεια του πιλοτικού. Μετά το πέρας αυτού, ουδής γνωρίζει:closed:

Κοντός ψαλμός αλληλούια...ο Σεπτέμβρης δεν αργεί. Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος θα ξεκινήσει την επομένη της 31ης Αυγούστου...

ReaperX
14-08-06, 04:27
Η απορία μου είναι γιατί να μην πάμε και εμείς οι 1billιότες με 1Μ στα 2Μ;!;

ZORO
14-08-06, 14:42
Η απορία μου είναι γιατί να μην πάμε και εμείς οι 1billιότες με 1Μ στα 2Μ;!;


Κανείς σεν είπε ότι ανακοινώθηκε κάτι τέτοιο. Αυτό που λέμε είναι ότι δεν ξέρουμε τι πολιτική θα ακολουθήσουν οι ISP. Δηλαδή εάν προχωρήσουν και αυτοί σε δωρεάν αναβάθμιση των ταχυτήτων ή έαν ζητήσουν κάποιο επιπλέον ποσό για αυτή την αναβάθμιση.

morfeas-dsl-
14-08-06, 15:00
σιγα μη ζητησουν λεφτα ρε παιδια. Ο οτε ειπε πως θα κανει αναβαθμιση ολων των γραμμων και των συνδεσεων διατηρωντας το ιδιο κοστος. Αν οι αλλοι ζητησουν επιπλεον λεφτα απλα βαλτε οτενετ..

ZORO
14-08-06, 16:01
Και εγώ πιστευώ ότι το πιο πιθανόν είναι οι ISP να ακολουθήσουν τον ΟΤΕ, εξάλου τόσους μήνες φωνάζουν ότι αυτοί έχουν κατεβάσει πολλές φορές τις τιμές και κάνουν συνέχεια προσφορές ώστε να μειώσουν το κόστος για τον Έλληνα καταναλωτή και το internet παραμένει ακριβό λόγο ΟΤΕ στην Ελλάδα. Έαν τώρα δε ακολουθήσουν τον ΟΤΕ θα φανεί ως πλήρη αντίφαση με τα λεγομενά τους. Μέχρι να βγάλουν επίσιμες ανακοινώσεις δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι.

lukegr
15-08-06, 02:36
Με τη 4net ειναι λιγο φλου τα πραγματα παιδια στο θεμα των αναβαθμισεων.Εμενα με προβληματιζει το γεγονος οτι στον τιμοκαταλογο η αοριστου 1bill 512 εχει 25.80Ε και η 1024 25Ε.Ισως τελικα οι 1024 συνδρομες 1bill δεν αναβαθμιστουν απο τη 4net.Ισως θα πρεπει να αρχισουμε τηλ στις πωλησεις της 4νετ για να μαθουμε τι παιζεται.

ReaperX
15-08-06, 04:57
Πριν λίγο καιρό που τους πήρα τηλέφωνο για να με αναβαθμίσουν,ρώτησα τι θα γίνει και ως απάντηση πήρα ένα μεγαλοπρεπές 'δεν ξέρουμε'....

sv2evs
15-08-06, 10:17
Λογικό είναι να μην ξέρουν και οι ίδιοι τι θα κάνουν. Αφήστε πρώτα τον πΟΤΕ να κάνει την κίνηση για όλους τους χρήστες και όχι πιλοτικά και μετά θα δούμε.:hmm:

cyberp
16-08-06, 15:06
Πριν λίγο καιρό που τους πήρα τηλέφωνο για να με αναβαθμίσουν,ρώτησα τι θα γίνει και ως απάντηση πήρα ένα μεγαλοπρεπές 'δεν ξέρουμε'....
Θα ισχύσει σίγουρα η δωρεάν αναβάθμιση.. πήρα σχετικό mail :oneup:

andricos
16-08-06, 15:21
Φίλος με adsl-in-a-box στα 512 πήρε email με δωρεάν αναβάθμιση στα 768. Δεν είναι βέβαια το διπλάσιο αλλά κάτι είναι. Εγώ με 384 απλή συνδρομή δεν πήρα τίποτα (λες πάλι να την πατήσαμε;)

cyberp
16-08-06, 15:28
Φίλος με adsl-in-a-box στα 512 πήρε email με δωρεάν αναβάθμιση στα 768. Δεν είναι βέβαια το διπλάσιο αλλά κάτι είναι. Εγώ με 384 απλή συνδρομή δεν πήρα τίποτα (λες πάλι να την πατήσαμε;)
Το μειλ που πήρα εγώ λέει ότι ο δωρεάν διπλασιασμός ισχύει για όλους...(Box, 1bill κλπ)

nrg_polini
16-08-06, 16:22
Δεν μας το κανεις ενα paste να δουμε τι ακριβως λεει και πως τα λεει;

ReaperX
16-08-06, 16:26
Και για όλες τις ταχύτητες;

skyman
16-08-06, 16:39
Δείτε και αυτό σήμερα: http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=169527
Άρα άρχισαν να δίνουν 768kbps, θεωρητικά μάλλον τα περισσότερα Dslams είναι έτοιμα να δώσουν τις νέες ταχύτητες 768kbps και 2mbit. Λογικά μέσα στον Σεπτέμβριο μάλλον θα έχουμε εξελίξεις.

cyberp
16-08-06, 16:39
Δεν μας το κανεις ενα paste να δουμε τι ακριβως λεει και πως τα λεει;



Αγαπητοί Συνδρομητές,
Η FORTHnet πάντα πιστή στην υπόσχεση της να παρέχει συνεχώς ποιοτικότερες ευρυζωνικές υπηρεσίες και με το μεγαλύτερο όφελος για όλους εσάς τους συνδρομητές μας, σας ενημερώνει ότι άμεσα με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης ταχύτητας σε όλους τους τύπους πρόσβασης ADSL από την πλευρά του ΟΤΕ, θα προχωρήσει σε αύξηση της ταχύτητας της FORTHnet ADSL συνδρομής σας, χωρίς επιπλέον κόστος για εσάς.

Τι σημαίνει αυτό πρακτικά για εσάς;

Αυτό σημαίνει ότι όλοι εσείς που είστε συνδρομητές FORTHnet ADSL* και απολαμβάνετε γρήγορο internet και όλα τα προνόμια των συνδρομών FORTHnet θα κερδίσετε ακόμα περισσότερο καθώς θα δείτε την ταχύτητα της σύνδεσή σας να διπλασιάζεται, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. H FORTHnet διατηρεί ένα από τα μεγαλύτερα και ταχύτερα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα της χώρας και συνεχίζει να επενδύει σε ιδιόκτητες υποδομές, εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και υπηρεσίες, με στόχο να σας παρέχει ταχύτερες και ποιοτικότερες συνδέσεις ADSL.
Η χωρητικότητα διασύνδεσής της εταιρείας με το διεθνές internet θα ξεπεράσει τα 3 Gbps μέσα στον Αύγουστο, ενώ υπάρχει ήδη συγκεκριμένο πλάνο για περαιτέρω αναβαθμίσεις με στόχο μέσα στους επόμενους μήνες να ξεπεράσει τα 4 Gbps !

wintech2003
16-08-06, 16:52
Δηλαδή αυτοι που έχουν τώρα ADSL 2048 (2 x 1024 με Multilink PPP) θα πάνε στα 4096?

sv2evs
16-08-06, 17:10
Τι σημαίνει αυτό πρακτικά για εσάς;
Αυτό σημαίνει ότι όλοι εσείς που είστε συνδρομητές FORTHnet ADSL* και απολαμβάνετε γρήγορο internet και όλα τα προνόμια των συνδρομών FORTHnet θα κερδίσετε ακόμα περισσότερο καθώς θα δείτε την ταχύτητα της σύνδεσή σας να διπλασιάζεται, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. H FORTHnet διατηρεί ένα από τα μεγαλύτερα και ταχύτερα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα της χώρας και συνεχίζει να επενδύει σε ιδιόκτητες υποδομές, εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και υπηρεσίες, με στόχο να σας παρέχει ταχύτερες και ποιοτικότερες συνδέσεις ADSL.
Η χωρητικότητα διασύνδεσής της εταιρείας με το διεθνές internet θα ξεπεράσει τα 3 Gbps μέσα στον Αύγουστο, ενώ υπάρχει ήδη συγκεκριμένο πλάνο για περαιτέρω αναβαθμίσεις με στόχο μέσα στους επόμενους μήνες να ξεπεράσει τα 4 Gbps !

Τέτοια να μας λέτε, τέτοια...:worthy::respekt:

vergeo
16-08-06, 17:15
Απο mail ποθυ ελαβα σημερα

....όλοι εσείς που αποκτήσατε "ADSL in a Box" και "ADSL in a Box Plus" την 1/6/06 και επωφεληθήκατε από την εκπληκτική προσφορά «ADSL in a box στα 512Κ μόνο από 117€ για 12 μήνες όλα πληρωμένα!», θα κερδίσετε ακόμα περισσότερο καθώς θα δείτε την ταχύτητα της σύνδεσή σας να αυξάνεται στα 768Κ, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση....

Δεν ειναι διπλασιασμος...αλλα απο το τιποτα...

Lord_Rutherford
16-08-06, 18:46
Εμείς που πήραμε BOX 1024 τι θα γίνουμε;;;;;;;

drtequila
16-08-06, 21:43
Απο προσφατη τηλ επικοινωνια με την forthnet,με συμβουλεψαν -να μην- βαλω adsl 1 bill 1024 25/μηνα τωρα ,γιατι δεν θα αναβαθμιστει,αλλα να περιμενω τις εξελιξεις.Υπερβολικη ειλικρινεια ??

edit : PS η προπληρωμενη 256 που εχω,εχει προφανως αναβαθμιστει σε 512 αφου μολις τωρα επιανα 55-60 kb/s ανετα.

pfaliriotis
16-08-06, 21:58
Λοιπόν ανεβαίνει η θερμοκρασία και μαζί της η σχετικη καθυστέρηση για την ενημέρωση που είχα ζητήσει απο τη ForthNet σε σχέση με τον Διπλασιασμό ταχυτήτων , βλεπεις μεσολάβησε και ο 15 Αύγουστος.
Τέλος πάντων έλαβα σήμερα mail απο την εταιρεία και μου είπαν ότι όταν γινει 2πλασιασμός γραμμής απο τον Π.Ο.Τ.Ε τότε θα ενημερωθούμε όλοι εμείς για την αναβάθμηση χωρίς να αναφέρει με κόστος η όχι η απάντηση.
Υπέροχα δηλαδή , και έγινε μόλις σεισμός.................
Υπομονή....
Καλή συνέχεια στο καλοκαίρι μας.

Goddev
17-08-06, 01:21
Προφανως η Forthnet χρησιμοποιει 2 μετρα και 2 σταθμα στην αυξηση της ταχυτητας!!

Οσοι πηραν ADSL ΙΝ Α ΒΟΧ 512 την 1 ιουνη με την προσφορα των 117 για 1 χρονο θα πανε στα 768. Να μην τους πιασουμε και κοροιδο ε?

Οι υπολοιποι μαλλον θα διπλασιαστουν

Stelios
17-08-06, 01:41
Η προσφορα που ειχε βγαλει το e-shop με 10 Ευρω το μηνα για 1024 ???

Lord_Rutherford
17-08-06, 02:30
Αυτά είναι μ@λ@κιες. Έτσι και δε διπλασιάσουν κανονικά τα πάντα θα είναι απαράδεκτο.

Τώρα θα μου πείς δε σου φτάνουν τα 1024? Ακόμη δεν ενεργοποιήθηκα αλλα θα μου φτάνουν σίγουρα.

Το θέμα είναι η αντιμετώπιση.

webspy
17-08-06, 03:08
Νομίζω ότι θα πρέπει επιτέλους η FORTHnet ή να μάθε να "μιλάει" την γλώσσα της αλήθειας (εάν θέλει να θεωρείτε σοβαρή και να είναι βιώσιμη), συγκεκριμένα:

1) Στις τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχαμε φίλοι όσο και εγώ προσωπικά (δύο μήνες πριν) ανέφερε ότι είναι απόλυτα φυσικό με την ολοκλήρωση του διπλασιασμού των ταχυτήτων από τον "ΟΤΕ" να γίνει και διπλασιασμός των συνδέσεων (απλές και in a box -μαζί με γραμμή-) χωρίς κόστος.

Πράγμα που με eMail που λάβαμε όλοι οι συνδρομητές το αναιρεί -και αφού μας "δέσμευσε με συμβόλαιο για 12 μήνες βεβαίως". (από 512 σε 768 και όχι σε 1024).

2) Θεωρεί ότι έχει το πιο "γρήγορο δίκτυο" τότε ποιος λέει ψέματα η OTEnet (http://corporate.otenet.gr/otenet/home/company/infrastructure/network/bandwith/) ή η FORTHnet (http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=167689), επειδή το φτωχό μου μυαλό δεν "ανταποκρίνεται" ας μας εξηγήσει ...

FORTHnet η εξέλιξη της επικοινωνίας ή των φανταχτερών δηλώσεων;

-"Τις ευχές μου στον "αγαπημένο" εμπορικό διευθυντή της εν' λόγω εταιρείας, μπράβο του για τις έξυπνες τεχνικές του Marketing":oneup:

Νομίζω ότι κάθε ένας από εμάς μπορεί ελεύθερα να βγάλει τα συμπεράσματα του.

Lord_Rutherford
17-08-06, 03:13
Ας έρθει η ώρα και βλέπουμε τι θα γίνει.

Είσαι απο αυτούς που τα 512 τα κάνει 768?

Τι πληρώνω αν δεν τηρήσω τη 12μηνη δέσμευση;

webspy
17-08-06, 03:23
Είμαι ένας ταπεινός χρήστης που ευχαρίστησα την FORTHnet για το "δώρο" της 1 Ιουνίου 2006 και την απέραντη γενναιοδωρία της.

-Δεν γνωρίζω τι θα γίνει αν δεν παραμείνεις για 12 μήνες "πιστώς" στην εταιρεία και απ' την στιγμή που συμφώνησα εγώ κρατάω τον λόγο μου..."-

Δεν θέλω να αναφέρω περισσότερα..

Πραγματικά λυπάμαι... :hmm:

golity
17-08-06, 03:40
Ας έρθει η ώρα και βλέπουμε τι θα γίνει.

Είσαι απο αυτούς που τα 512 τα κάνει 768?

Τι πληρώνω αν δεν τηρήσω τη 12μηνη δέσμευση;
Επειδή δεν διάβασα τις προηγούμες σελίδες (είναι και περασμένη η ώρα :oops: )...

λες ότι αυτοί που έχουν 512 θα πάνε στα 768, αυτοί που έχουν 384 σε τι θα αναβαθμιστούν; :hmm:

EDIT: Για αυτό που ρωτάς, από όσο ξέρω πληρώνεις τους υπόλοιπους μήνες που σου μένουν.

webspy
17-08-06, 03:44
-Άγνωστο- Ακόμη το σκέπτεται η FORTHnet.... :clap:

golity
17-08-06, 04:00
-Άγνωστο- Ακόμη το σκέπτεται η FORTHnet.... :clap:
Το θέμα είναι ποιός και πως θα κάνει την αρχή. Αν π.χ η otenet πρώτη μαζί με τον διπλασιασμό των γραμμών, διπλασιάσει και την ταχύτητα πρόσβασης, χωρίς επιπλέον κόστος, τότε αναγκαστικά θα ακολουθήσουν και οι άλλοι, γιατί κανένας δεν θέλει να ρισκάρει να χάσει μεγάλο αριθμό πελατών που θα πάνε σε άλλη εταιρία. Από την άλλη αν κάποιος κάνει την κακή αρχή με επιπλέον χρέωση η μικρότερη ταχύτητα από αυτή των διπλασιασμών η αν τα κανονίσουν μεταξύ τους οι "μεγάλοι", τότε δεν θα είναι προς το συμφέρον μας. Βέβαια μένει λίγος καιρός να δούμε τι θα γίνει, οπότε υπομονή ;)

Navigator
17-08-06, 04:11
Πρέπει να αναβαθμίσουν και τους ταλαιπωρους που ειναι με τη ΝΕΤΚΕΥ στα 256.
Αντε να τους κάνουν 512.lol

Cataract
17-08-06, 08:10
προ 20 ημερων που μιλησα με μια κοπέλα της forthnet για την αναβαθμιση του λογαριασμου μου (3+3 μήνες 512), την ρώτησα αν αξίζει να πάρω την 3+3 μήνες 1024 με το σκεπτικό μήπως ανεβάσουν τις τιμές ή με την αναβάθμιση του οτέ τον σεπτέμβρη, μου είπε οτι θα αναβαθμίσει και τους λοαγαριασμούς αυτόματα και η forthnet. θα δούμε όμως.

macgiorgosgr
17-08-06, 08:53
Αυτό που φοβάμαι πάντως εγώ είναι να μην δούμε ξανά τα συμπτώματα των "πιταρισμένων" γραμμών με εξωτερικό, όπως πριν μερικούς μήνες. Διπλασιασμός b/w είναι αυτός, δεν είναι παίξε γέλασε...

eye
17-08-06, 13:06
Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Τώρα δίνουν το adsl in a box με 20,5 για 768 και 25 για 1024 πριν λίγο καιρό αυτές οι τιμές ήταν για 384 και 512. Όσοι σκοπεύουν να το πάρουν στα 1024 να μην περιμένουν διπλασιασμό. Φυσικά το ότι θα έχουν έστω και για λίγο διάστημα την μέγιστη ταχύτητα που υπάρχει από οτε πριν τον διπλασιασμό είναι κέρδος.
Σχετικά με την προσφορά της 1/6 που πήρα και ήταν αναμενώμενο να πάει στα 768 και όχι στα 1024. Άλλωστε η προσφορά ίσχυε είτε για 384 έιτε για 512. Πολλοί γκρινιάζουν αλλά νομίζω άδικα. Πήραν την καλύτερη προσφορά από άποψη τιμής με ούτε 10 ευρώ το μήνα γίνεται αύξηση στην ταχύτητα 50% μετά από 3-4 μήνες και πάλι γκρινια? Πανάκριβο το adsl στην ελλάδα, με πολλά προβλήματα και λογική η γκρίνια αλλά υπάρχουν και κάποια όρια. Τα 512 που έχω σήμερα όπως και πολλοί άλλοι με ούτε 10 ευρώ άλλοι τα πληρώνουν 30+. Τι να πουν αυτοί δηλαδή? Και πρακτικά να το δούμε όλοι υπογράψαμε συμβόλαιο ή πήραμε συνδρομές είτε με οτε+provider είτε με provider μόνο για μια συγκέκριμένη ταχύτητα. Μας την αυξάνουν δωρεάν χωρίς να έχουν υποχρέωση και γκρινιάζουμε?

Themos3
17-08-06, 13:57
Οποτε με λιγα λογια αν καταλαβα καλα οσοι παρουν τωρα την προσφορα για το 1Μbit με 25ε/μηνα δεσμευονται για ενα χρονο και δε θα αναβαθμιστουν.Η προσφορα για το 3+3 στην 512 ειναι στα 170ε για 6 μηνες που σημαινει 28ε/μηνα.Μια 512 η οποια θα αναβαθμιστει σε 1Mbit.Αρα 28ε/μηνα για 1Μbit με 6 μηνες δεσμευση και 25ε/μηνα για 12 μηνες δεσμευση.Ασυζητητη ψηφιζω το πρωτο και καλα θα κανετε οσοι δε πηρατε το 12μηνο να κανετε το ιδιο.
Αν κανω καπου λαθος και καποιος γνωριζει περισσοτερα παρακαλω ενημερωστε :evil:

nickolas2005
17-08-06, 14:04
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όσοι έχουν 1 mbit με 25/μηνα για ένα χρόνο δεν θα αναβαθμιστούν...Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της συγκεκριμένης κίνησης..


Πάντως..για τις αναβαθμίσεις έχουν ανοιχτοί παμππολλα θέματα και ο καθένας λέει ότι του είπαν, ότι άκουσε, διάβασε κτλ...Πραγματικά έχω μπερδευτεί:whistle: Μάλλον επειδή μόλις γύρισα απο διακοπές:p

esquellot
17-08-06, 14:16
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όσοι έχουν 1 mbit με 25/μηνα για ένα χρόνο δεν θα αναβαθμιστούν...Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της συγκεκριμένης κίνησης..

Γιατί δεσμεύεσαι για παραμονή στην υπηρεσία αυτή για ένα έτος. Αυτό σημαίνει ότι στην πραγματικότητα με 25€ / μηνα αγοράζεις μια 512 που θα έχει από πριν διπλασιαστεί, χωρίς να περιμένεις το τέλος του Σεπτέμβρη για να σου τη διπλασιάσουν.
Εφόσον μέ τις παρούσες συνθήκες υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

eye
17-08-06, 14:24
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όσοι έχουν 1 mbit με 25/μηνα για ένα χρόνο δεν θα αναβαθμιστούν...Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της συγκεκριμένης κίνησης..


Πάντως..για τις αναβαθμίσεις έχουν ανοιχτοί παμππολλα θέματα και ο καθένας λέει ότι του είπαν, ότι άκουσε, διάβασε κτλ...Πραγματικά έχω μπερδευτεί:whistle: Μάλλον επειδή μόλις γύρισα απο διακοπές:p

Eίναι απλό. Σου πουλάνε διπλασιασμένη την ταχύτητα από τώρα. Εάν δεις οι τιμές στο κουτί τους για 768 και 1024 είναι οι τιμές που είχαν οι αντίστοιχες 384 και 512 πριν λίγο καιρό. Ουσιαστικά έχουν ήδη διπλασιάσει τις ταχύτητες στην forthnet χωρίς κόστος για το χρήστη και σου τις προσφέρουν και 1 μήνα νωρίτερα.

JiKL
17-08-06, 14:24
H γραμμη σου θα διπλασσιαστει στα σιγουρα ομως...

esquellot
17-08-06, 14:29
H γραμμη σου θα διπλασσιαστει στα σιγουρα ομως...

Πως το λες αυτό; Επειδή μιλάμε για διπλασιασμό δε σημαίνει ότι ο ΟΤΕ θα διπλασιάσει όλες τις γραμμές ανεξαιρέτως. Θα μπορεί να αφήσει κάποιες όπως έχουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.