PDA

Επιστροφή στο Forum : THERMALRIGHT SP-97



dihonoia
15-02-04, 03:41
Αγορασα σημερα την THERMALRIGHT SP-97 μαζι με FAN UC-9FAB-B της ENERMAX. Απο την ωρα που τον εγκατεστησα περα απο BROWSING δεν μπορω να πω οτι εχει κανει τιποτα βαρυ ο υπολογιστης. Η θερμοκρασια που μου δειχνει το MOTHERBOARD MONITOR 5 ειναι: 45 DIODE,38 SOCKET και 32 CASE. Ειναι καλες αυτες οι θερμοκρασιες για εναν ATHLONXP 2800 τον οποιο εχω κανει overclock στα 3200 χωρις να αυξησω τα ρευματα;Δεν εχω βαλει αλλα fans μεσα στο case.
Και μια ισως χαζη ερωτηση....εχει σημασια το πως εβαλα την ψυκτρα;Εννοω οτι απο τη μια πλευρα μονο εχει τα σωληνακια που εξεχουν απο τη κυριως ψυκτρα αλλα επειδη αυτα πλησιαζανε αρκετα σε αποσταση τη μνημη,απο φοβο μηπως θερμανει τη μνημη, γυρισα τη ψυκτρα αλλοιως ωστε να ειναι απο τη πλευρα που ειναι οι PS2 θυρες.
PS. Δεν χρησιμοποιησα τη παστα που ηρθε μαζι με την ψυκτρα αλλα εβαλα ARCTIC SILVER 5, αφου βεβαια καθαρισα καλα το CPU και το DIE.

dihonoia
16-02-04, 01:43
Σορυ για το λαθος αλλα το ειδα πριν απο λιγο!!!
Ειναι THERMALRIGHT SP-97...

warezaek
16-02-04, 01:48
Εχω την ιδια για p4, μην ανυσηχεις μια χαρα την εχεις βαλει, και οι θερμοκρασιες ειναι οκ, εχω κανει και εγω overclock απο 3.0 σε 3.2, και ειναι πολυ σταθερο το μηχανημα

@ ADSLgr.com All rights reserved.