PDA

Επιστροφή στο Forum : Από forthnet σε Wind ONE



RASTAVIPER
12-11-10, 10:54
Θέλω τη γνώμη σας.
Πληρώνω στην cosmote γύρω στα 40€ το μήνα + forthnet 2play στα 40 το μήνα.
Δεν με ενδιαφέρουν τα τηλέφωνα στο εξωτερικό.
Βγαίνει σύνολο 80 το μήνα όπως είναι τώρα, ενώ με Wind ONE L βγαίνει στα 65€.

Αξιζει?

agnwstos.x
13-11-10, 02:57
65 + τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 15% = 75 αν δεν κάνω λάθος, το μόνο αρνητικό το βήμα χρέωσης που είναι 1' σε όλα.

chaos38
13-11-10, 12:12
Wind One L παγιο 64,90€

παγιο κινητου 32€ παγιο σταθερου 32,90€

Φορος κινητης 12% 3,84€

τελικη τιμη 32+3,84+ 32,9= 68,74€

RASTAVIPER
14-11-10, 23:04
Από την άλλη σκέφτηκα και την λύση του συνδυασμού : πρόγραμμα κινητής Large + πρόγραμμα DP Large, που με εκπτώσεις κλπ βγαίνουν στα 68€ περίπου...
SMS δεν έχει το ONE.

RASTAVIPER
15-11-10, 15:14
Υπάρχει τρόπος να αγοράσω online το Medium Κινητής + το Double Play M?
Και να επωφεληθώ από την έκπτωση 10€ για τον συνδυασμό τους, αλλά και τα 3 πάγια δωρεάν στο σταθερή+ίντερνετ??

agnwstos.x
15-11-10, 15:20
Υπάρχει τρόπος να αγοράσω online το Medium Κινητής + το Double Play M?
Και να επωφεληθώ από την έκπτωση 10€ για τον συνδυασμό τους, αλλά και τα 3 πάγια δωρεάν στο σταθερή+ίντερνετ??

ναι φίλε μου, εγώ την online αίτηση την έκανα από εδώ
https://www.wind.com.gr/eShop-Form.aspx

μετά την συμπλήρωση θα επικοινωνήσουν μαζί σου για επιβεβαίωση.

RASTAVIPER
15-11-10, 15:25
ναι φίλε μου, εγώ την online αίτηση την έκανα από εδώ
https://www.wind.com.gr/eShop-Form.aspx

μετά την συμπλήρωση θα επικοινωνήσουν μαζί σου για επιβεβαίωση.
Οπότε αγοράζω μεμονωμένα τα 2 πακέτα (2play +κινητή).
Παίρνω τους 3 μήνες πάγιο δώρο για το 2play και το μειωμένο πάγιο για την κινητή.

Και μετά με παίρνουν από τη Wind, για να ενεργοποιηθεί η έκπτωση των 10€ του συνδυαστικού?

agnwstos.x
15-11-10, 15:32
αν έχεις ήδη σταθερό φρόντισε να είναι στο ίδιο ΑΦΜ με εκείνο του κινητού σου. Κάνε την αίτηση οnline, θα σε πάρουν τηλ. με τον εξοπλισμό που θα σου στείλουν θα τους δώσεις τα δικαιολογητικά (φωτοτυπία ταυτότητος, λογαριασμού προηγούμενου παρόχου (αν είναι από φορητότητα κλπ)) θα υπογράψεις το συμβόλαιο. Μετά θα πας σε ένα κατάστημα wind να συμπληρώσεις μια άιτηση για την ενεργοποίηση της προσφοράς "Όλα σε ένα" για να έχεις και την επιπλέον έκπτωση. λεπτομέρειες εδώ : Wind (http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx#Tab12745) στο FAQs

RASTAVIPER
15-11-10, 15:52
αν έχεις ήδη σταθερό φρόντισε να είναι στο ίδιο ΑΦΜ με εκείνο του κινητού σου. Κάνε την αίτηση οnline, θα σε πάρουν τηλ. με τον εξοπλισμό που θα σου στείλουν θα τους δώσεις τα δικαιολογητικά (φωτοτυπία ταυτότητος, λογαριασμού προηγούμενου παρόχου (αν είναι από φορητότητα κλπ)) θα υπογράψεις το συμβόλαιο. Μετά θα πας σε ένα κατάστημα wind να συμπληρώσεις μια άιτηση για την ενεργοποίηση της προσφοράς "Όλα σε ένα" για να έχεις και την επιπλέον έκπτωση. λεπτομέρειες εδώ : Wind (http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx#Tab12745) στο FAQs
Σε ευχαριστώ. :)
Πήγα στη σελίδα που έδωσες, αλλά στο κείμενο
Η προσφορά είναι διαθέσιμη στα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου WIND Double Play L, WIND Double Play M και WIND Double Play S του ιδιόκτητου δικτύου σταθερής τηλεφωνίας WIND για όσους επιθυμούν να συνδυάσουν κινητό, σταθερό και Ιnternet σε 1 και στα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου WIND Telephony L και WIND Telephony M του ιδιόκτητου δικτύου σταθερής τηλεφωνίας WIND για όσους επιθυμούν να συνδυάσουν κινητό και σταθερό σε 1
αλλά δεν λέει αν πιάνει αυτό και την κινητή Wind S.

agnwstos.x
15-11-10, 16:48
"Η προσφορά Κινητό – Σταθερό & Internet σε 1 για ιδιώτες με:

* Κινητό στα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου WIND για ιδιώτες με εμπορική διάθεση μετά τον Ιούνιο του 2005 και με πάγιο υψηλότερο των 20€." άρα ισχύει και για το S.

(ούτε help desk της wind να ήμουν.. lol ) :P

RASTAVIPER
15-11-10, 18:11
Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου.

Έφυγαν και οι αιτήσεις και στο καπάκι με πήραν τηλέφωνο.
Πολύ θετικές πρώτες εντυπώσεις! :)

RASTAVIPER
22-11-10, 12:51
Μπορείτε να με βοηθήσετε με τον υπολογισμό του τελικού λογαριασμού ανά μήνα (μετά τους 3 μήνες με δωρεάν πάγιο ίντερνετ) που θα λαμβάνω?

Είναι συνδυασμός Κινητής S + double play M (αιτήσεις μέσω ίντερνετ)

Πάγιο κινητού 23,26€
+πάγιο double play 34€
Υπολογισμός μετά τους 3 μήνες που έχω δωρεάν πάγιο για το ίντερνετ

23,26+34-10,33=47€ περίπου
Σε αυτά τι λείπει?ΦΠΑ και τέλη κινητής είναι μέσα??

agnwstos.x
22-11-10, 13:50
51.65€ θα σου έρθει μετά τους 3 μήνες συνολικά για κινητό και σταθερό
23,26(+12% φόρος κινητής) = 26,0512 +
34 - 8,4(έκπτωση 10,33 χωρίς ΦΠΑ, η απατεωνιά που κάνουν).

RASTAVIPER
22-11-10, 14:32
51.65€ θα σου έρθει μετά τους 3 μήνες συνολικά για κινητό και σταθερό
23,26(+12% φόρος κινητής) = 26,0512 +
34 - 8,4(έκπτωση 10,33 χωρίς ΦΠΑ, η απατεωνιά που κάνουν).
Άψογος!! Σε ευχαριστώ φίλε :oneup:

Και μόλις ενημερώθηκα ότι κόπηκε το 2ο δωρεάν πάγιο που έδιναν από το τηλέφωνο στο Small.
Οπότε καλύτερα που προχώρησα μέσω ίντερνετ.

terry39
26-11-10, 15:29
Καλησπερα σημερα πηγα να πληρωσω τους λογαριασμους κινητων κ adsm στη wind και επειδη ειμαι σε πακετο του Γ.Ε.Σ. (ολα τα παραπανω) η κοπελα μου προτεινε να μεταβω σε τηλεφωνια και Internet στη wind με 27ευρω/μηνα (απεριοριστες κλησεις σταθερα-υπεραστικα) ολα τα εξοδα (των αλλαγων) τα αναλαμβανουν αυτοι
σαν τηλεφωνια ειμαστε στον ΟΤΕ και για internet @ forthnet
βεβαια η τιμη των 27Ε ειναι τα 1/3 απ αυτη που πληρωνουμε σε οτε-4net
απο αποψη ποιοτητας τηλεφωνιας και ιντερνετ τι λεει ?
(Περιοχη Βεροιας) ;)
τι λετε ? αξιζει ? (σαν χρηματα αξιζει σιγουρα)
ευχαριστω

3llinas
26-11-10, 19:52
Καλησπερα σημερα πηγα να πληρωσω τους λογαριασμους κινητων κ adsm στη wind και επειδη ειμαι σε πακετο του Γ.Ε.Σ. (ολα τα παραπανω) η κοπελα μου προτεινε να μεταβω σε τηλεφωνια και Internet στη wind με 27ευρω/μηνα (απεριοριστες κλησεις σταθερα-υπεραστικα) ολα τα εξοδα (των αλλαγων) τα αναλαμβανουν αυτοι
σαν τηλεφωνια ειμαστε στον ΟΤΕ και για internet @ forthnet
βεβαια η τιμη των 27Ε ειναι τα 1/3 απ αυτη που πληρωνουμε σε οτε-4net
απο αποψη ποιοτητας τηλεφωνιας και ιντερνετ τι λεει ?
(Περιοχη Βεροιας) ;)
τι λετε ? αξιζει ? (σαν χρηματα αξιζει σιγουρα)
ευχαριστω

Φιλε μου αυτο ειναι ειδικη προσφορα για ΓΕΣ. Οποιος εχει γραμμες Wind στο προγραμμα του ΓΕΣ παιρνει 20% στο παγιο τις σταθερης για παντα δεν εχει να κανει με της αλλες προσφορες που τρεχουν. Σιγουρα συμφερει

terry39
26-11-10, 21:02
Φιλε μου αυτο ειναι ειδικη προσφορα για ΓΕΣ. Οποιος εχει γραμμες Wind στο προγραμμα του ΓΕΣ παιρνει 20% στο παγιο τις σταθερης για παντα δεν εχει να κανει με της αλλες προσφορες που τρεχουν. Σιγουρα συμφερει

Κι εμενα ετσι μου φαινεται , πηγα εκανα την αιτηση
ειπε σε κανα 20ημερο θα ενεργοποιηθει ...θα ενημερωνομαι με sms
και θα με παρουν τηλεφωνο να παω να παρω τον εξοπλισμο ;)
για να δουμε

zorz_skg
26-11-10, 22:10
Από άποψη αξιοπιστίας και customer support πώς συγκρίνεται η Wind σε σχέση με τη Forthnet; Γενικώς υπάρχουν κακές εκπλήξεις;

RASTAVIPER
30-11-10, 02:04
Πότε λαμβάνω κωδικό ενεργοποίησης και username??

anonumh
30-11-10, 10:18
Στη δική μου περίπτωση 40 μερες μετά την αίτηση ήρθε ο τεχνικός, μια βδομάδα μετά την ημερομηνια που εδινε στο internet. Βεβαια επεφταν κ εκλογες ενδιαμεσα, γι αυτο ειπαν οτι αργησαν.
2 μέρες μετά έλαβα με μήνυμα κωδικό ενεργοποίησης με τον οποίο μπαίνεις στο http://go.tellas.gr/GoTellasGr/goTellas/ και επιλεγεις username και password, αν κ δεν ήταν απαραίτητος γιατί μπήκα πριν τον λάβω και με τα user:user@tellas.gr και pass:tellas

RASTAVIPER
10-01-11, 13:00
Μου ήρθε λογαριασμός από forthnet με πάγιο κανονικά για το επόμενο 2μηνο, παρόλο που έχω κόψει μαζί τους εδώ και μερικές βδομάδες.
Τι κάνω?Καλύτερα να μην ασχοληθώ μαζί τους και να περιμένω άλλο λογαριασμό με το σωστό ποσό?

nnn
10-01-11, 13:29
ναι, για δες πότε είναι η έκδοση του

tasanas
10-01-11, 20:25
Κανονικά θα εκδοθεί και θα σου έρθει εκαθθαριστικός λογαριασμός. Πάρε τηλέφωνο στη 4νετ και ρώτα τους όμως για να δεις σε τι στάδιο βρίσκεται το θέμα του εκαθθαριστικού.

RASTAVIPER
12-01-11, 21:45
Παιδιά ήρθε σήμερα ο 1ος λογαριασμός για το double play και έχει γίνει λάθος.
Έκανα Online αίτηση για το Μ και το συμβόλαιο ήταν το L και δεν το είχα δει.Συνεπώς ήρθε και ο λογαριασμός τώρα για το L και ζητάνε και να πληρώσω 24€.
Γίνεται να με αλλάξουν και να κάνουν επανέκδοση του λογαριασμού με το σωστό πρόγραμμα?
Υποτίθεται ότι με χρεώνουν και 15 μέρες, ενώ έχω 3 πάγια δώρα.

nnn
12-01-11, 22:06
Δεν πας από κάποιο μαγαζί τους να το ξεκαθαρίσεις ?

jdtech
13-01-11, 03:28
Καλό θα ήταν να το ξεκαθαρίσεις γιατί έχει αναφερθεί και περίπτωση που η προσφορά δεν αναγνωρίστηκε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=458357) οπότε δες το μη παιχτεί καμιά στραβή.

hrliakop
13-01-11, 20:36
η προσφορα των 3 μηνων ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην σου αποδοθει.
να ξερεις οτι τα δωρεαν παγια θα φανουν στον 2ο, 3ο και 4ο λογαριασμο που θα λαβεις.

αν αμφισβητεις το πακετο που σου εβαλαν, στειλε email απο εδω (http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx) και θα σε παρουν αμεσα.

να ξερεις παντως οτι απο τη στιγμη που υπεγραψες το συμβολαιο και εχεις χασει το δικαιωμα υπαναχωρησης δεν εχεις πολλα περιθωρια εκτος αν αποδειχθει λαθος της Wind.

RASTAVIPER
13-01-11, 21:08
Πήγα σήμερα από το κεντρικό κατάστημα στο Μαρούσι.
Μου έκαναν την αλλαγή στο σύστημα και τους ρώτησα τι γίνεται με τα χρήματα του υπάρχοντος λογαριασμού.
Μου είπαν ότι πρέπει να πληρωθεί κανονικά, αλλά στον επομενο λογαριασμό να ξαναπεράσω από εκεί και να ζητήσω να μου πιστωθεί κάποιο ποσό.
Και να ρωτήσω τώρα εγώ:
είμαι στο Large τώρα από 17/12 με έκδοση λογαριασμού 4/1 και ζητάνε να πληρώσω στον 1ο λογαριασμό 24€
Αν ήμουν στο M, πόσα θα έπρεπε να πληρώσω??

Η ανάλυση έχει ως :
Πάγιο τέλος 53€
Ενεργοποίηση γραμμής (???) 29.41€
Εκπτωση λόγω προσφοράς -62,94€
Συνολο : 19,6€ +ΦΠΑ 4,5€= 24€

RASTAVIPER
31-01-11, 10:06
Να ρωτήσω κάτι.
Πώς κάνω πληρωμή του internet μέσω web banking εθνικής?
Μου ζητάει κάποιον κωδικό πληρωμής αλλά δεν βρίσκω κάτι τέτοιο πάνω στον λογαριασμό.

Stefanos83
03-02-11, 13:24
Στο M , εμενα μου στειλαν ενα λογαριασμό πριν καλα καλα κλεισουμε μηνα στα 3ευρό και μετα μου έστειλαν αλλο ενα για 20 λεπτα :P . Πλακα έχουν , εγω το διασκεδάζω . Αυτά πρεπει να ήταν ΦΠΑ η κατι τέτοιο . Anyway , το θέμα είναι οτι έχουν καλό internet και καλή εξυπηρέτηση όποτε χρειάστηκε οπότε κυριλλέ .

@ ADSLgr.com All rights reserved.