PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά Conn-x τώρα και ενεργοποίηση μετά;



Ainastros
13-08-06, 21:30
Σπέρα. Αν ξέρετε ποστάρετε....Η σύνδεση μου με την forthnet λήγει στις αρχές του Σπτέμβρη....και σκέφτομαι να αγοράσω το πακέτο Conn-x 512 του οτε τώρα, ώστε να προλάβω την προσφορά. Έχω γραμμή Otenet... θα πρέπει να την τερματίσω για να χρησιμοποιήσω το πακέτο; Αν ναι, πρέπει να την τερματίσω μέσα στον χρόνο της προσφοράς που δίνει ο οτε για το πακέτο; ή μπορώ να έξαντλήσω την συνδρομή μου με την forthnet και την otenet και τον σεπτέμβρη να τα διακόψω και να ενεργοποιήσω το Conn-x χωρίς να χάσω την προσφορά;

emmy_a85
13-08-06, 21:46
Λοιπον,ακου τι κανεις,δπουλευω 134 και σου δινω απευθειας απαντηση....!!!

Πρωτα κοβεις την γραμμη της οτενετ η οποια θα παρει γυρω στις 15 μέρες σιγουρα,αυριο παιρνεις τηλεφωνο και κανεις αιτηση σε μας για το κον-χ 512 με 22.50,κατοχυρωνεις τη προσφορα και με το που κοπει η οτενετ περνα με το κον-χ.αν τα κανεις αυτα αμεσα υπολογιζω να εχεις γυρω στις 10 σεπτεμβρη αντσλ οτε κον-χ.
Επομένως χρησιμοποιεις και την συνδρομη της φορθνετ και εισαι αρχοντας!!!!

Ainastros
13-08-06, 22:19
emmy αν η βοήθεια σου είναι απόρροια των κινήσεων ιδιωτικοποίησης του οτε, με γνώμονα την μετακίνηση της εξυπηρέτησης στο σπίτι του πελάτη, ε τότε γρηγορείτε να ιδιωτικοποιηθείτε, μπας και δούμε καμμιά άσπρη μέρα.;)

iron_gr
13-08-06, 22:29
Έχεις σύνδεση Forthnet και γραμμή Otenet;; :confused:

Μπορείς να έχεις:
1. πρόσβαση από ΟΤΕ+συνδρομή από ISP ή
2. ένα πακέτο από έναν ISP

Τι έχεις;

yetfititis
13-08-06, 22:30
emmy αν η βοήθεια σου είναι απόρροια των κινήσεων ιδιωτικοποίησης του οτε, με γνώμονα την μετακίνηση της εξυπηρέτησης στο σπίτι του πελάτη, ε τότε γρηγορείτε να ιδιωτικοποιηθείτε, μπας και δούμε καμμιά άσπρη μέρα.;)
:stupid: :stupid: :stupid:

Ainastros
13-08-06, 22:37
Έχεις σύνδεση Forthnet και γραμμή Otenet;; :confused:

Μπορείς να έχεις:
1. πρόσβαση από ΟΤΕ+συνδρομή από ISP ή
2. ένα πακέτο από έναν ISP

Τι έχεις;

Έχω
1. συνδρομή από forthnet
2. γραμμή από otenet

maik
13-08-06, 23:36
Έχω
1. συνδρομή από forthnet
2. γραμμή από otenet

μαλον καπου κανεις λαθος

Ainastros
13-08-06, 23:44
1. γραμμή από otenet
2. συνδρομή από forthnet

Η γραμμή είναι από πακέτο της οτενετ. διέκοψα την συνδρομή, διατήρησα την γραμμή, και την πληρώνω στην οτενετ που της ανήκει....που είναι το λάθος;

maik
14-08-06, 00:24
1. γραμμή από otenet
2. συνδρομή από forthnet

Η γραμμή είναι από πακέτο της οτενετ. διέκοψα την συνδρομή, διατήρησα την γραμμή, και την πληρώνω στην οτενετ που της ανήκει....που είναι το λάθος;

Και η συνδρομη στην forthnet που κολαει;; Αν καταλαβα καλα εχεις adsl προσβαση σε δυο διαφορετικους ISP .

Ainastros
14-08-06, 00:46
από την στιγμή που την adsl γραμμή την πληρώνω στην οτενετ, η οτενετ είναι ο πάροχος της γραμμής μου...και η οτενετ με την σειρά της την πληρώνει στον οτε....η συνδρομή της forthnet μου χρειάζεται για να μπορώ να μπαίνω στο ιντερνετ και να σερφάρω πράγμα που δεν θα μπορούσα να κάνω χωρίς την γραμμή της οτενετ....

Whiteyez
14-08-06, 01:19
από την στιγμή που την adsl γραμμή την πληρώνω στην οτενετ, η οτενετ είναι ο πάροχος της γραμμής μου...και η οτενετ με την σειρά της την πληρώνει στον οτε....η συνδρομή της forthnet μου χρειάζεται για να μπορώ να μπαίνω στο ιντερνετ και να σερφάρω πράγμα που δεν θα μπορούσα να κάνω χωρίς την γραμμή της οτενετ....

Περίεργο μου φαίνεται, το σωστό νομίζω πως είναι να ότι έχει γραμμή απτον ΟΤΕ όπως σχεδόν όλοι και σύνδεση απο forthnet. :hmm:

Ainastros
14-08-06, 01:31
καλά ακόμα ψάχνετε να βρείτε το σωστό και το λάθος.....στην παράνοια των πακέτων...για να διακόψω την γραμμή θα πρέπει να απευθυνθώ στην οτενετ και όχι στον οτέ!! ντου γιου σπηκ γκρηκ...!

yetfititis
14-08-06, 10:15
Περίεργο μου φαίνεται, το σωστό νομίζω πως είναι να ότι έχει γραμμή απτον ΟΤΕ όπως σχεδόν όλοι και σύνδεση απο forthnet. :hmm:
H otenet ειναι η μονη που σε αφηνει να κρατας τη γραμμη, ακομα και αν τελικα δεν θες ως παροχο την οτενετ... Οποτε υπαρχει περιπτωση καποιος να ειναι με γραμμη οτενετ και οποια αλλη εταιρεια θελει ως παροχο...
Κουλο, αλλα γινεται...

Ainastros
14-08-06, 13:57
Παίρνοντας τηλ στο 134, έμαθα και κάτι πολύ καλό!!! Οι γραμμές 512 του conn-x το σεπτέμβρη μετατρέπονται σε 1024 !!!!! με 22.5 το μήνα!! όλα πληρωμένα.

nrg_polini
14-08-06, 14:01
Εγω στη θεση σου δεν θα βιαζομουν γιατι σιγουρα και το Σεπτεμβριο θα υπαρχουν νεες προσφορες.

Ainastros
14-08-06, 14:10
σίγουρα...αλλά αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος για να αποκτήσω την γραμμή adsl στο όνομά μου...συν του ότι με τον τρόπο αυτό, που πρότεινε η emmy δεν θα μείνω χωρίς σύνδεση για μεγάλο χρονικό διάστημα, από τη στιγμή που θα διακοπεί από την οτενετ....ελπίζω τουλάχιστον....αν όλα παν καλά....

skiabox
16-08-06, 11:10
Εγω που εχω adsl over isdn και αλλους 3 μηνες forthnet τι να κανω?

marioshrist
16-08-06, 12:24
Εγω που εχω adsl over isdn και αλλους 3 μηνες forthnet τι να κανω?

μαλον περιμενεις γιατι σχεδον καθε μηνα βγανουν ολο και καλυτερες προσφορες.

Themos3
16-08-06, 12:50
Μα η γραμμη ειναι ηδη στο ονομα σου.Ακομα και να την πληρωνεις στην ΟΤΕΝΕΤ μπορεις να την κανεις οτι θελεις.Η γραμμη οταν επιλεγεις να βαλεις καποιο απο τα πακετα της ΟΤΕΝΕΤ απλα δεσμευεται για το χρονικο διαστημα που εχει το πακετο σου και μετα κανεις οτι γουσταρεις.Με λιγα λογια αν καταλαβα καλα ολο αυτο το τρελο post μπορεις να ενεργοποιησεις ακομα και σημερα οποιο πακετο της ΟΤΕΝΕΤ θελεις και απλα θα χασεις το υπολοιπο της συνδεσης σου με την Forthnet..Παντως συμφωνω τους προλαλησαντες και συμβουλευω να περιμενεις οσο μπορεις περισσοτερο γιατι με τους διπλασιασμους των γραμμων απο τον ΟΤΕ θα αλλαξουν σε μεγαλο βαθμο και ολες οι προσφορες(γι'αυτο αλλωστε και ειναι ολες μεχρι περιπου τα τελη αυγουστου).

ps.Οταν σου ειπαν οτι θα διπλασιαστουν οι γραμμες τον σεπτεμβριο σου ειπαν οτι αυτο θα γινει για ΟΛΕΣ τις γραμμες πανελληνια η' στο πασαραν ως προτερημα του ConnX?Eπισης καταλαβες οτι θα διπλασιαστει μονο η γραμμη σου???Η συνδεση σου θα παραμεινει οπως εχουν τα πραγματα ως τωρα στα 512.Κανεις ISP στην Ελλαδα δεν εχει δηλωσει ακομα πως θα διπλασιασει τις συνδεσεις.Με λιγα λογια θα εχεις μια τελεια 512 στην τιμη των 22.5e/μηνα που πιστεψε με σε κανα 2μηνο μπορει να σου φαινονται και πολλα. :D

Τρελη παραπληροφορηση αυτο το 134 :P

manoulamou
16-08-06, 13:01
Γραμμη η ΟΤΕνετ δεν δινει στο ονομα του πελατη!
Γραμμες δινει ο ΟΤΕ. Kαι οι παροχοι των συνδεσεων ιντερνετ ISPs που
τις δεσμευουν στο ονομα τους για λογαριασμο των πακετων/προσφορων...
Γραμμη στο ονομα του πελατη δινει μονο το Conn-X!

Ainastros
17-08-06, 20:55
Μα η γραμμη ειναι ηδη στο ονομα σου.Ακομα και να την πληρωνεις στην ΟΤΕΝΕΤ μπορεις να την κανεις οτι θελεις.Η γραμμη οταν επιλεγεις να βαλεις καποιο απο τα πακετα της ΟΤΕΝΕΤ απλα δεσμευεται για το χρονικο διαστημα που εχει το πακετο σου και μετα κανεις οτι γουσταρεις.Με λιγα λογια αν καταλαβα καλα ολο αυτο το τρελο post μπορεις να ενεργοποιησεις ακομα και σημερα οποιο πακετο της ΟΤΕΝΕΤ θελεις και απλα θα χασεις το υπολοιπο της συνδεσης σου με την Forthnet..Παντως συμφωνω τους προλαλησαντες και συμβουλευω να περιμενεις οσο μπορεις περισσοτερο γιατι με τους διπλασιασμους των γραμμων απο τον ΟΤΕ θα αλλαξουν σε μεγαλο βαθμο και ολες οι προσφορες(γι'αυτο αλλωστε και ειναι ολες μεχρι περιπου τα τελη αυγουστου).

ps.Οταν σου ειπαν οτι θα διπλασιαστουν οι γραμμες τον σεπτεμβριο σου ειπαν οτι αυτο θα γινει για ΟΛΕΣ τις γραμμες πανελληνια η' στο πασαραν ως προτερημα του ConnX?Eπισης καταλαβες οτι θα διπλασιαστει μονο η γραμμη σου???Η συνδεση σου θα παραμεινει οπως εχουν τα πραγματα ως τωρα στα 512.Κανεις ISP στην Ελλαδα δεν εχει δηλωσει ακομα πως θα διπλασιασει τις συνδεσεις.Με λιγα λογια θα εχεις μια τελεια 512 στην τιμη των 22.5e/μηνα που πιστεψε με σε κανα 2μηνο μπορει να σου φαινονται και πολλα. :D

Τρελη παραπληροφορηση αυτο το 134 :P

Οι 512 γίνονται 1024 για τους κατόχους connx παλιούς ή καινούριους από το σεπτέμβρη δεν μου είπαν τίποτα για άλλους providers για ευνόητους λόγους.... δηλαδή με το που ξεκινάω την σύνδεση μου μαζί τους που υπολογιζω γύρω στις αρχές σεπτέμβρη μπαίνω με 1024!!! .....Η γραμμή δεν είναι στο όνομά μου αλλοιώς δεν θα χρειαζόταν να γίνει αυτή η διαδικασία....Όπως και να'χει δεν ξέρω τι είδους προσφορές θα βρω τον σεπτέμβρη απ'τους άλλους αλλά αυτή μου έρχεται γάντι και μου φαίνεται πολύ λογική η τιμή της....για το 134 ίσα ίσα που τα παιδιά ήταν πολύ εξυπηρετικά και μου τα εξήγησαν όλα λεπτομέρως....γιατί τόση καχυποψία;

@ ADSLgr.com All rights reserved.